دسته‌بندی نشده

بزرگترین هکرهای دنیا اینجا هستند هکر معروف جهان

هک یک روش جذاب و هیجان‌انگیز برای دسترسی به سیستم‌های کامپیوتری می‌باشد. اما با وجود امنیت بالای این سیستم‌ها، امکان هک و دسترسی بسیار دشوار است. هکرها در سراسر دنیا به صورت قانونی یا غیرقانونی فعالیت می‌کنند. برخی از آنها تنها هدفشان از هک، نشان دادن عدم امنیت کافی شبکه‌ها است. اغلب این افراد نیز به صورت مخفیانه اقدام به هک سیستم‌های کامپیوتری می‌کنند. مثلا یک هکر معروف جهان با نام رافائل گری، نسبت به انتشار جزئیات تعداد زیادی کارت اعتباری کرد. وی تنها می‌خواست که ضعف‌های امنیتی گوشزد کند.   

امروز هک کردن تنها جنبه غیر قانونی و مخفیانه ندارد. بلکه کسانی که به امنیت شبکه مسلط هستند، می‌توانند برای کارهای قانونی اقدام به هک کنند. فرقی ندارد که هدف یک وب‌سایت یا یک اکانت در صفحات مجازی مانند اینستاگرام باشد. در هر صورت هکرها تنها کسانی هستند که می‌توانند اطلاعات از دست‌رفته شما را بازیابی کنند. به همین علت در اینجا معروف‌ترین هکر های جهان را معرفی خواهیم کرد. 

معرفی ده هکر معروف جهان

برخی از هکرها به صورت قانونی فعالیت دارند. این هکرها اغلب به صورت یک بیزنس روی هک کردن حساب می‌کنند. اما برخی دیگر به دلیل هیجان‌انگیز بودن هک، تمایل دارند که امنیت شبکه‌های کامپیوتری را تست کنند. تقریبا تعداد ده هکر معروف جهان توانسته اند که از این راه مشهور شوند. هر کدام از آنها به نوعی و برای هدفی خاص، نسبت به هک اقدام کرده‌اند. در این بخش به معرفی چندین هکر معروف جهان خواهیم پرداخت. 

دیوید اسمیت هکر جهانی ایمیل!

یکی از معروف ترین هکر های جهان، دیوید اسمیت است. برخی از هکرها نسبت به ساخت ویروس اقدام می‌کنند. این ویروس‌ها گاهی می‌توانند موجب اختلال یک سیستم کامپیوتری شوند. دیوید اسمیت نیز با انتشار ویروس ملیسا، پست الکترونیکی را دچار مشکل کرد. ارسال اطلاعات ناخواسته و بی‌ربط به همراه ایمیل، از مشکلات ایجاد شده روی این سیستم است. در واقع ویروس ملسیا، اطلاعات روی سرورهای مختلف را برای افراد ارسال می‌کرد. با این ارسال، رمز عبور برای هکر فرستاده می‌شد. در نتیجه وی به تمامی اطلاعات دسترسی داشت. 

دیوید اسمیت هکر جهانی ایمیل!

رابرت موریس مخترع کرم اینترنتی!

در سال 1988 رابرت موریس توانست یک کرم اینترنتی اختراع کند. قدرت تکثیر آن به حدی بود که در مدت زمان یک ساعت، رم کامپیوتر را اشغال می‌کرد. برخی از سایت‌ها و سرورها در اثر این ویروس، به طور کامل مختل شدند. موریس برای این کار مشمول پرداخت جریمه‌های گزافی شد. اما با این وجود سال‌ها بعد دوباره نسبت به ساخت ویروس جدید اقدام کرد. این هکر معروف جهان، توانست کرم اینترنتی را به طور کامل از بین ببرد. البته چنین ویروس قوی ممکن است اثراتش هنوز باقی باشد. 

ولادیمیر لوین هکر کلاه‌ قرمز

همانطور که از اسم این هکر پیداست، وی از هکرهای روسی است. وی در زمینه ریاضیات نیز بسیار خوب عمل کرده‌است. نفوذ به سیتی بانک، به عنوان یک بانک جهانی از شاهکارهای وی است. در واقع وی با دسترسی به یک حفره امنیتی، امکان هک حساب‌های بانکی را داشت. این هکر به دلیل انتقال مقادیر زیادی پول به حساب خود، هم اکنون نیز در زندان است. به همین دلیل به او لقب جیمز باند هکرها را داده‌اند.

ولادیمیر لوین هکر کلاه‌ قرمز

جابز و وزنیاک بنیانگذاران اپل!

جالب است بدانید که جابز و وزنیاک نیز دو هکر حرفه‌ای کلاه سیاه بودند. همکاری این دو از دوران جوانی آنها شروع‌ شده‌بود. ایجاد ارتباط تلفنی بدون پرداخت هزینه، از فعالیت‌های این دو بود. هدف از این کار مکالمه و برقراری ارتباط دانشجویان سراسر دنیا در آمریکا، با خانواده‌هایشان بود. در واقع بر اساس همین ایده بعدها نرم‌افزار اسکایپ طراحی شد. 

جابز و وزنیاک بنیانگذاران اپل!

کوین پولسن و هک امواج رادیویی

 این هکر تمرکز خود را بر روی هک از طریق امواج رادیویی گذاشت. در نتیجه بیشتر با هک تلفن همراه سر و کار داشت. این تلاش‌ها موجب شد که بارها این شبکه‌ها مختل شوند. هک مخابرات رادیویی لس آنجلس در آمریکا، یکی از بزرگترین کارهای این هکر‌ معروف جهان است. هکرها به کوین پولسن، دانته تاریک می‌گویند. 

کوین پولسن و هک امواج رادیویی

یان رومنووسکی هکر مخوف روسی

یک هکر معروف جهان، که به پسر مافیایی شهرت دارد، رومنووسکی روسی است. سایت‌هایی مانند یاهو، آمازون و … از هک این هکر در امان نبودند. وی سرانجام به دلیل هک فروشگاه ای بی، دستگیر شد. به همین دلیل اسکریپ طراحی‌شده اش را برای آزاد شدن فروخت. امروزه این اسکریپت ارزشی ندارد. 

گروه‌های هکر معروف جهان کدامند؟

گاهی با خبرهایی مبنی بر هک سایت‌ها و سیستم‌های کامپیوتری مواجه می‌شود. در سراسر دنیا علاوه بر فعالیت تکی، هکرها به صورت گروهی نیز فعالیت دارند. این متخصصان رایانه در جنگ‌های سایبری، سرقت اطلاعات از سازمان‌های دولتی و یا هک کردن برای به دام انداختن مجرمان نقش دارند. از این رو گروه های هکر معروف جهان، ممکن است از جهات مختلف دست به هک بزنند.

 اغلب کسانی که به صورت گروهی اقدام به هک می‌کنند، دارای هدف‌های بزرگی هستند. معمولا نیز دلیل آنها برای هک، دستیابی به پول نیست. در نتیجه بیشتر هدف‌های سیاسی، اجتماعی و یا نشان‌دادن ضعف امنیتی سیستم‌ها است. در اینجا لیستی از گروه‌های هکری قرار داده‌شده‌است. 

گروه‌های هکر معروف جهان کدامند؟

گروه هکر Anonymous

Anonymous یکی از محبوب‌ترین گروه‌های هکر در دنیا است. آنها یک گروه هک به صورت غیرمتمرکز می‌باشند. افراد عضو این گروه با حملات سایبری DDoS اقدام به هک می‌کنند. این نوع حملات سایبری معمولا بر علیه شخصیت‌های سیاسی یا دولت‌ها صورت می‌گیرد. هدف‌ گروه Anonymous هک گروه‌هایی است که دچار فساد شده‌اند. 

گروه هکر باشگاه کامپیوتر Chaos یا آشوب

Chaos Computer Club یکی از بزرگترین گروه هک در اروپا می‌باشد. گروه آشوب تمایل دارد که موجب شفافیت دولت نسبت به مردم شود. تمرکز این گروه بر انجام‌ هک‌هایی است که نقص‌های امنیتی را نشان دهد. یکی از شعارهای این گروه، این است که همه باید به اینترنت و کامپیوتر به صورت آزادانه دسترسی داشته‌باشند. 

گروه کامپیوتری هکر Homebrew 

Homebrew Computer Club یکی از گروه‌های هک به صورت غیررسمی است. این گروه از علاقه‌مندان به الکترونیک هستند. در حال حاضر این گروه دیگر فعالیت ندارد. اما بسیاری از هکرهای مشهور و معروف مانند استیو و وزنیاک، خالق اپل جزو این گروه هکر معروف جهان بوده‌اند.

گروه هکر جهانی Legion of Doom

The Legion of Doom یکی از گروه‌های هکری معروف در جهان می‌باشد. این گروه در واقع لقب یکی از  مهم‌ترین گروه‌های هکر جهان را در تاریخ فناوری به خود اختصاص داده است. آثار منتشرشده از این هکرها، کمک‌های مهم و قابل‌توجهی به پانتئون یا همان دانش هک در جهان کرد. بیانیه‌ هکرها نوشته‌ای کوتاه اما اخلاق از این گروه است که اهداف هکرها در سراسر جهان را برجسته می‌کند. در واقع این بیانیه یا مانیفست، فرهنگ اصلی هک را نشان می‌دهد. در فیلم مربوط به هکرها، به این بیانیه اشاره شده‌است. 

گروه استادان فریب یا Masters of Deception

گروه هکر استادان فریب در نیویورک مستقر بود. بهره‌برداری از شرکت‌های تلفن و مخابرات یکی از دلایل معروفیت این گروه بود. این گروه نیز توانست محبوبیت زیادی به دست آورد. برخی از گروه‌های هکر معروف جهان، امروزه فعالیت چندانی ندارند.

گروه هکر جوخه مارمولک یا The Lizard Squad

جوخه مارمولک از تعدادی از هکرها تشکیل شده‌است که که ادعا می کنند به خطوط هوایی مالزی حمله کرده‌اند. The Lizard Squad توانست سرورهای بازی را با استفاده از حملات DDoS هدف بگیرد. آنها می‌گویند که اینترنت کره شمالی را به وسیله حملات DDoS توانسته‌اند، آفلاین کنند. 

هکر معروف جهان اینستاگرام

معمولا برخی از انواع پلتفرم و شبکه‌های اجتماعی دارای حفره‌های امنیتی هستند. این باگ‌ها توسط هکرها شناسایی می‌شود و در جهت دسترسی به اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. هکر معروف جهان اینستاگرام، واتساپ و … ممکن است تمامی اطلاعات اکانت را هک کند. گاهی نیز هدف از هک صفحات باز پس گیری این پیج‌هاست. مثلا صفحات افراد معروف همواره در معرض هک قرار دارند. به همین دلیل اغلب امنیت این صفحات توسط هکرها تامین می‌شود. برخی از افراد که به عنوان هکر معروف جهان اینستاگرام شناخته‌شده‌اند، اغلب برای امنیت پیج‌های مهم فعالیت دارند. 

هکر معروف جهان اینستاگرام

هکر معروف جهان ایرانی

یکی از هکرهای معروف در ایران، litix4 است. این شخص که با نام مستعار فعالیت می‌کند، هکرها در ایران باید به صورت قانونی فعالیت داشته ‌باشند. این هکرها در صورتی که سایت‌های خارجی را هک کنند، مجازاتی برایشان وجود نخواهد داشت. مثلا این شخص، سایت‌های عربی را برای حمایت از نام خلیج‌فارس هک کرد. 

هکر معروف جهان ایرانی

هکر معروف جهان افغانستان

امروزه حتی در کشورهای اطراف ایران مانند افغانستان نیز، هکرها فعالیت دارند. هکر معروف جهان افغانستان، پاکستان و … همگی برای اهداف مختلف نسبت به هک اقدام می‌کنند. اغلب برای مقابله با طالبان، هک‌های توسط نوجوانان و جوانان انجام می‌شود.

سخن پایانی 

امروزه استفاده از هک برای بازپس‌گیری اطلاعات از دست رفته بسیار کاربرد دارد. مثلا در صورتی که اکانت شما در اینستاگرام مسدود و یا غیرقابل دسترسی شود، نیاز به یک هکر دارید. سایر شبکه‌های اجتماعی نیز به همین شکل هستند. از این رو هک همواره یک عمل غیرقانونی برای دستیابی به اهداف مختلف نیست. می‌توانیم برای نظارت و کنترل فرزندان، هک اکانت‌های سرقت‌شده و … از هک استفاده کنیم. هک باید جنبه قانونی داشته‌باشد و در امور خلاف مورد استفاده قرار نگیرد. 

در حال حاضر باگ‌های زیادی در نرم‌افزارهای موبایل وجود دارد که زمینه را برای هک صفحات و سایت‌ها، افزایش می‌دهد. به همین دلیل باید نسبت به امنیت بیشتر این اپلیکیشن‌ها، اقدام شود. با توجه به معرفی افراد مشهور و هکر معروف جهان، این روش هنوز هم طرفداران خود را دارد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا