هک اینستاگرام

روش های افزایش امنیت اینستاگرام چگونه افزایش دهیم؟ 17 روش مطمئن

افزایش امنیت اینستاگرام را می توان یکی از مهمترین مسائل روز دنیای اینترنت عنوان کرد. زیرا که در حال حاضر اکانت های متعددی در این اپلیکیشن فعالیت می کنند و حفاظت از اطلاعات کاربری آنها، امری ضروری می باشد. در حال حاضر راهکارهای مختلفی برای بالا بردن امنیت پیج های اینستاگرامی وجود دارد که همه افراد می توانند از آنها استفاده کنند.

چگونه امنیت اینستاگرام را افزایش دهیم؟

فعالیت در شبکه مجازی اینستاگرام امروزه به اندازه ای افزایش یافته که تقریبا اکثر شهروندان در سراسر جهان حداقل یک اکانت در این شبکه مجازی راه اندازی کرده اند. محبوبیت این اپلیکیشن، هنگامی که توسط مارک زاکربرگ خریداری شد، افزایش یافت و پس از آن مسئله نگران کننده ای با عنوان حملات سایبری یا همان هک اینستاگرام بر زبان ها جاری شد.

اما باید بدانید که هک کردن اطلاعات این اپلیکیشن تنها از طریق اکانت های فعال در آن صورت می گیرد و سرویس های اصلی اینستاگرام به هیچ عنوان قابل هک نیستند. با توجه به این که امروزه روش های مختلفی برای هک اینستا به وجود آمده است، باید با راهکار های افزایش امنیت اینستاگرام آشنا شد. باید بدانید که یکی از اصلی ترین روش های هک کردن این اپلیکیشن، از طریق ترفند های مهندسی اجتماعی می باشد که هکر ها از این طریق به راحتی می توانند پسورد پیج شما را به دست آورند. از این جهت توصیه می شود که مراقب روابط صمیمانه خود باشید.

چگونه امنیت اینستاگرام را افزایش دهیم؟

گذاشتن اکانت روی حالت Private

اولین و مهمترین کار برای افزایش امنیت اینستاگرام  این است که شما پیج اینستاگرام خود را در حالت شخصی و به اصطلاح Private قرار دهید تا برای پیج خود اولین محافظ را فعال نمایید. برای فعال کردن این آپشن، تنها باید به قسمت پروفایل خود در اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کرده و سپس وارد بخش Setting شوید. در قدم بعدی باید در قسمت Account Privacy، گزینه Private Account را فعال نمایید.

انتخاب یک رمز عبور پر قدرت

یکی از مهمترین فاکتور هایی که می تواند به افزایش امنیت اینستاگرام کمک کند، این است که از یک پسورد پرقدرت و دشوار برای حفظ امنیت پیج اینستاگرامی خود استفاده کنید. در واقع باید بدانید که یک هکر برای دسترسی به اطلاعات اکانت شخصی شما باید حتما به رمز عبور اینستاگرامتان دست پیدا کند. از این جهت با انتخاب یک رمز عبور پرقدرت می توانید دسترسی های هکر ها و افراد سودجو را با محدودیت های خاصی روبرو سازید. باید توجه داشته باشید که یک پسورد پرقدرت باید شامل تمامی اعداد، حروف های کوچک و بزرگ انگلیسی و همچنین کاراکتر های مخصوص باشد.

تغییر دوره ای پسورد

امروزه برای این که هکر ها بتوانند به راحتی به پسورد پیج های اینستاگرامی دسترسی پیدا کنند، از برنامه های خاصی برای حدس رمز عبور اکانت ها استفاده می کنند که هر چقدر پسورد ها پیچیده تر و دشوار تر باشند، حدس زدن آنها توسط اپلیکیشن های مخصوص، مدت زمان بیشتری را صرف می کند.

از این جهت ممکن است که پس از گذشت مدتی هکر ها بتوانند به رمز عبور اینستاگرام شما دسترسی پیدا نمایند. برای حل این مشکل، توصیه می شود که رمز عبور اکانت اینستاگرامتان را به صورت دوره ای و هر چند وقت یک بار تغییر دهید تا در این صورت هکر ها از پیدا کردن رمز عبور اکانت اینستاگرام شما ناامید شوند و از این طریق به افزایش امنیت اینستاگرام خود بپردازید.

دانلود و آپدیت از یک منبع موثق

امروزه اکثر افراد مبتدی که تصمیم به فعالیت در اینستاگرام دارند، این اپلیکیشن و یا سایر اپلیکیشن های اجتماعی و ارتباطی را از طریق سایت های نامعتبر دانلود می کنند. این امر می تواند امنیت اکانت های اینستاگرامی را از همان ابتدا، تهدید کند. از این جهت توصیه می شود که برای دانلود کردن اپلیکیشن های مهم تلفن های همراه از مارکت های معتبری نظیر گوگل پلی و یا اپ استور استفاده کنید.

افزایش امنیت اینستاگرام با عدم ذخیره اطلاعات در مرورگر

عدم ذخیره اطلاعات در مرورگر، از دیگر راهکار های افزایش امنیت اینستاگرام است که تنها در شرایط استفاده از اینستاگرام توسط کامپیوتر به خطر می افتد. از آن جایی که برای وارد شدن به اکانت های شخصی در اینستاگرام، حتما نباید از تلفن همراه استفاده کرد و می توان با استفاده از مرورگر سیستم های رایانه ای نیز وارد اکانت های اینستاگرام شد، باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان آیدی و پسورد خود را در مرورگر اینترنتتان ذخیره نکنید.

زیرا که با ذخیره کردن آیدی و پسورد اینستاگرام خود در مرورگر های اینترنت، ممکن است که هکر ها به جای هک مستقیم اینستاگرامتان به هک مرورگر کامپیوترتان اقدام نمایند و از این جهت به راحتی آیدی و پسورد اینستاگرامتان را به دست آورند. در شرایط دیگر، ممکن است که افراد دیگری نیز از سیستم رایانه ای شما استفاده کنند و بتوانند به پسورد و آیدی اینستاگرامتان دسترسی پیدا کنند.

افزایش امنیت تلفن همراه

افزایش امنیت تلفن همراه می تواند افزایش امنیت اینستاگرام را نیز به همراه آورد. در واقع می توان گفت که وقتی هیچ فردی نتواند به محتوای درون تلفن همراه شما نفوذ پیدا کند و توانایی شکستن رمز عبور تلفنتان را نداشته باشد، نمی تواند به اکانت های شما در صفحات مجازی نیز دسترسی پیدا نماید. از این جهت برای رمز تلفن خود از پسورد های پیچیده و فینگر پرینت استفاده کنید.

دوری از برنامه های مشکوک

اپلیکیشن اینستاگرام تنها در یک نسخه و از طریق مارکت های معتبر در دسترس علاقه مندان سوشیال مدیا ها قرار گرفته است. از این جهت نسخه های مختلف این اپلیکیشن نظیر نرم افزار های جذب فالوور و یا آنفالو یاب ها، نسخه های فیک و یا جعلی هستند که توسط هکر ها طراحی شده اند و به راحتی می توانند به اکانت اینستاگرام شما نفوذ پیدا نمایند از این جهت به منظور افزایش امنیت اینستاگرام خود این نرم افزار ها را دانلود نکنید.

قطع اجازه دسترسی به موقعیت مکانی

ردیابی از طریق لوکیشن و موقعیت مکانی فرد مورد نظر توسط هکر ها یکی از روش های رایج برای دزدیدن اطلاعات افراد می باشد. از این جهت توصیه می شود که با قطع کردن دسترسی موقعیت مکانی به افزایش امنیت اینستاگرام کمک نمایید و راه نفوذ به اطلاعات شخصیتان را بر روی افراد سودجو ببندید.

محرمانه نگه داشتن اطلاعات پروفایل

یکی از ساده ترین راه کار هایی که می توانید با انجام آن امنیت حساب های کاربری خود در اینستاگرام و سایر اپلیکیشن های ارتباطی را افزایش دهید، این است که تمامی اطلاعات شخصی خود، که در پروفایل اکانت های مجازی خود به ثبت رسانده اید را مخفی نگه دارید. در واقع بهتر است که آدرس ایمیل و یا شماره تلفنتان را که در این نرم افزار ها به ثبت رسیده است را در اختیار هیچ فردی قرار ندهید تا از این طریق نسبت به افزایش امنیت اینستاگرام خود مطمئن شوید.

افزایش امنیت اینستاگرام با ابزار هویت دو مرحله ای

یکی از بهترین راه های جلوگیری از هک اینستاگرام، استفاده از قابلیت خاص و مخصوص به اینستاگرام است که همان تایید دو مرحله ای اینستاگرام می باشد که با فعال کردن قابلیت Two Factor Authentication در قسمت setting اکانت اینستاگرامی خود، هر کسی که بخواهد پیج اینستاگرام شما را هک نماید، علاوه بر دسترسی به پسورد اکانت، باید از یک کد شش رقمی، که پس از چند دقیقه از بین می رود، استفاده نماید. این کد به شماره تلفنی که در اطلاعات اکانت خود ثبت کرده اید ارسال می شود که این امر نشان دهنده این است که فردی می خواهد وارد اکانت اینستاگرامی شما شود.

بلاک کردن فالوور های ناشناس

اهمیت ندادن به اکانت های ناشناس اینستاگرامی و بلاک کردن آنها، یکی دیگر از بهترین راهکار های افزایش امنیت اینستاگرام می باشد. اخیرا هکر ها برای هک کردن اکانت مورد نظر خود از اکانت ها و پیج های جعلی کمک می گیرند و آنها را در این اپلیکیشن راه اندازی می کنند و با استفاده از ترفند های مهندسی اجتماعی، سعی می کنند تا به شما نزدیک شوند. این چهره ها پس پیدایش احساس صمیمیت، به صورت کاملا حرفه ای اطلاعات حساب شما را به سرقت می برند. از این جهت توصیه می شود که تمامی اکانت های فیک اینستاگرامی که با آنها ناآشنا هستید را بلاک نمایید.

افزایش امنیت اینستاگرام با دستی کردن تگ ها

بستن تگ ها یا دستی کردن آن ها، به شما این امکان را می دهد که توسط افراد ناشناس در پست های مختلف تگ نشوید. در واقع امروزه هکر ها می توانند با تگ کردن آیدی افراد، به اطلاعات کاربری آنها دسترسی پیدا کنند. برای دستی کردن تگ ها، تنها کافی است که وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام و بخش Privacy and Security شوید. سپس به بخش Photos and Videos of You رجوع کنید و گزینه Add Automatically را غیر فعال نمایید. با این روش هیچ فرد ناشناسی نمی تواند شما را در پست های اینستاگرامی تگ نماید که این امر به افزایش امنیت اینستاگرام شما کمک خواهد کرد.

امیدواریم که توانسته باشیم به واسطه این مطلب در وب سایت SPY24، به شما کمک کرده باشیم تا بتوانید امنیت حساب کاربری اینستاگرام خود را افزایش دهید و به جواب سوال «چگونه امنیت پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟» رسیده باشید.

مخفی کردن استوری و پست ها برای افراد خاص

یکی از روش های کاربردی برای افزایش امنیت اینستاگرام، این است که استوری ها و پست های خود را برای فالوور هایی که به هویت اصلی آنها شک دارید، ببندید. برای این کار کافی است که فرد مورد نظرتان را Restrict کنید. با انجام این فرایند پست ها و استوری های شما برای شخص مورد نظرتان نمایش داده نخواهد شد.

آپدیت مداوم Instagram

برنامه نویسان اینستاگرام روز به روز در حال تلاش هستند تا بتوانند امنیت این شبکه اجتماعی را افزایش دهند. از این جهت با هر بار آپدیت کردن این نرم افزار، امنیت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل اگر به دنبال افزایش امنیت اینستاگرام و جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری خود هستید؟ توصیه می شود که آپدیت های این اپلیکیشن را در کوتاه ترین زمان ممکن فعال نمایید.

غیر فعال کردن وضعیت فعالیت

اکثر هکرها در زمانی اقدام به دزدیدن اطلاعات حساب کاربری شما می کنند که شما در حالت آفلاین باشید. از این جهت می توانید با غیر فعال کردن وضعیت فعالیت خود، تشخیص آنلاین و آفلاین بودنتان را برای هکر ها غیر ممکن سازید و از این طریق هر موقع که هکر ها نسبت به هک کردن شما اقدام کردند، به سرعت آگاه شوید. برای غیر فعال کردن وضعیت آنلاینی یا آفلاینی خود باید وارد قسمت تنظیمات و بخش Login Activity شوید.

ثبت ایمیل و شماره موبایل در پیج، از دیگر راه های افزایش امنیت اینستاگرام

یکی دیگر از روش هایی که هکر ها برای به سرقت بردن و نفوذ به اطلاعات حساب کاربری شما از آن استفاده می کنند، ارسال پیامی مبنی بر forgot my password می باشد، که شما از این طریق به دام هکر ها می افتید و با وارد کردن رمز عبور جدید، پسوردتان را در اختیار آنها قرار خواهید داد. از این جهت توصیه می شود که برای افزایش امنیت اینستاگرام، یک ایمیل معتبر و یا شماره تلفن فعال را در قسمت اطلاعات اینستاگرامتان وارد کنید تا هر گونه تغییر در اطلاعات حساب کاربری را به شما گزارش دهند.

باز نکردن لینک های خارجی

کلیک کردن بر روی لینک های خارجی و ناشناس، یکی از ترفند های مرتبط با مهندسی اجتماعی می باشد. به گونه ای که هکر ها از طریق ایجاد صمیمیت و دوستی با شما، لینک هایی را در قالب برنامه های مفید و مهم برای شما ارسال می کنند که با کلیک کردن بر روی آنها، راه نفوذ چهره های سودجو به اطلاعات کاربری شما، هموار خواهد شد. از این جهت توصیه می شود که برای افزایش امنیت اینستاگرام خود به هیچ عنوان بر روی لینک های ارسالی از سوی افراد مجازی و یا حتی دوستان و آشنایانتان نیز کلیک نکنید.

چند نکته بسیار مهم

یکی از مهمترین نکاتی که برای افزایش امنیت اینستاگرام خود باید به آن توجه کنید، این است که برای حساب های مختلف در اینستاگرام، از رمز های مختلفی نیز استفاده نمایید. همچنین دقت داشته باشید که نباید رمز اکانت های کاربری شما با رمز ایمیلتان یکسان باشد. توصیه می شود که با استفاده از تلفن های همراه و یا سیستم های رایانه ای دیگران، وارد حساب های اینستاگرامی خود نشوید.

لازم به ذکر است که اگر پیج اینستاگرام شما مورد حمله سایبری قرار گرفت، می توانید با استفاده از ایمیل و شماره تلفن نسبت به بازگردانی آن، اقدام نمایید. یکی دیگر از روش هایی که به وسیله آن می توانید امنیت پیج اینستاگرامتان را افزایش دهید، این است که با روش های مختلف هک کردن آشنا شوید و با اعمال آن ها بر روی پیج خود، امنیتش را ارتقاء دهید.

سوالات متداول

چگونه امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

با تغییر رمز عبور به صورت مداوم، فعال کردن تایید دو مرحله ای، استفاده از رمز های پیچیده، فعال کردن حالت پرایوت و … می توانید امنیت حساب های کاربری خود را افزایش دهید.

کاربردی ترین سد دفاعی در برابر هکر های اینستاگرامی چیست؟

فعال کردن گزینه تایید دو مرحله ای، مانند یک سد دفاعی در برابر افراد سودجو عمل می کند.

خطرناک ترین روش هک اینستاگرام چیست؟

ترفند های مهندسی اجتماعی را خطرناک ترین روش هک اینستاگرام می دانند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا