هک اینستاگرام

چگونه متوجه هک اینستاگرام خود شویم؟

امروزه تمامی افراد در جوامع مختلف از گوشی موبایل هوشمند استفاده می کنند و اکثرا نیز در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند. اینستاگرام در تمامی کشورهای جهان و خصوصا ایران، یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی می باشد.

در این مقاله به نحوه بررسی هک اینستاگرام خود می پردازیم و همچنین چگونگی تامین و افزایش امنیت اکانت اینستاگرام، جلوگیری از هک شدن پیج اینستاگرام، روش های بازگردانی اینستاگرام هک شده و …  را به شما آموزش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

بررسی امنیت شبکه اجتماعی اینستاگرام

در ابتدای این مقاله، نگاهی به شبکه اجتماعی اینستاگرام می اندازیم و سپس موضوع هک اینستاگرام را با بررسی میزان امنیت آن، شروع خواهیم کرد. اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی، در سراسر جهان می باشد. اینستاگرام در میان دیگر اپلیکیشن های شبکه اجتماعی، بیشترین تعداد کاربر را در اختیار دارد. جالب است بدانید که تعداد حساب های کاربری و  افرادی که از این اپلیکیشن استفاده می کنند، مدت ها قبل از مرز میلیارد عبور کرده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در طی سال های گذشته، امتحان خود را به خوبی پس داده و امنیت بالای خود را همواره ثابت کرده است. تعداد بالای کاربران این اپلیکیشن، نشان دهنده قابل اطمینان و امن بودن آن می باشد. در تاریخچه فعالیت اینستاگرام به ندرت مشکلات امنیتی مشاهده شده است و این اپلیکیشن به معنای واقعی کلمه امن می باشد.

ما با مشاهده و بررسی دیدگاه کاربران درباره اینستاگرام، متوجه شدیم که تنها تعداد اندکی از کاربران از امنیت اینستاگرام شکایت داشته اند و همچنین به ندرت پیش می آید که گزارشی مبنی بر مشکل امنیتی در اینستاگرام ثبت شود.

نحوه هک شدن اکانت اینستاگرام

همانطور که گفتیم، شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار امن و دارای اطمینان می باشد و اپلیکیشن آن با بالاترین امنیت ممکن، طراحی شده است. با وجود اینکه اپلیکیشن اینستاگرام از امنیت بسیار بالایی برخوردار است؛ هک اینستاگرام یکی از دغدغه های اصلی کاربران می باشد و این سوال که آیا هک شدن اکانت اینستاگرام ممکن است؟ همواره مطرح بوده است.

در پاسخ به پرسش بالا، باید گفت که امکان هک شدن اینستاگرام در دو حالت وجود دارد. در حالت اول، ممکن است که سرور اصلی اینستاگرام و تمامی حساب های آن با هم هک شود. البته لازم به ذکر است که سرورهای اینستاگرام از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در نتیجه، احتمال هک شدن کل اینستاگرام، بسیار پایین و نزدیک به صفر است. 

در حالت دوم، این امکان وجود دارد که حساب کاربری شما در اینستاگرام به تنهایی و توسط شخص خاصی هک شود. در این حالت شخص هکر، با استفاده از نام کاربری و رمزعبور، وارد حساب اینستاگرام شما خواهد شد. ممکن بودن هک اینستاگرام در این حالت، به داشتن اطلاعات ورود به حساب بستگی دارد و شخص هکر باید ابتدا رمز عبور اینستاگرام شما را پیدا کند.

دلایل هک کردن پروفایل اینستاگرام

شاید از خود بپرسید که چرا باید شخصی اقدام به هک اینستاگرام شما کند و چه دلایلی پشت این اقدام وجود دارد. ابتدا لازم است بدانید که هک کردن اینستاگرام، دارای دو حالت مختلف است و در پشت هر کدام از این حالت ها نیز دلایل مختلف و متفاوتی وجود دارد.

در حالت اول، شخص هکر قصد دزدیدن حساب اینستاگرام شما را دارد و  پس از وارد شدن به اکانت، اقدام به تغییر رمز عبور، نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفن حساب می کند. در این حالت، هک اینستاگرام شما قطعی است و دیگر امکان دسترسی به حساب خود را نخواهید داشت. از دلایل اصلی این حالت، می توان به دشمن یا رقیب بودن هکر، بالا بودن تعداد فالوور پیج، فروش اکانت و … اشاره کرد.

در حالت دوم، شخص هکر پس از نفوذ به حساب اینستاگرام شما، هیچ تغییری در اکانت شما ایجاد نخواهد کرد. در این حالت، شخص هکر فقط می خواهد که به حساب شما دسترسی دائمی داشته باشد و شما اصلا متوجه هک اینستاگرام خود نخواهید شد. در این حالت، هکر به دنبال دسترسی مخفیانه به اطلاعات اکانت، کنترل فعالیت شما و به اصطلاح جاسوسی کردن می باشد.

خطرات و پیامدهای هک اینستاگرام

باید بدانید که هک شدن حساب اینستاگرام شما با خطرات و پیامدهای مختلفی همراه می باشد. هک اینستاگرام بدین معناست که امکان دسترسی به دایرکت، خواندن و ارسال پیام، تغییر پروفایل، ارسال پست و عکس های دلخواه، ارسال استوری، لایک و کامنت پست های دیگران و … برای هکر فراهم خواهد بود. بدین ترتیب، در معرض خطر کنترل شدن و تحت نظر بودن قرار خواهید گرفت.

یکی از خطرهای اصلی هک اینستاگرام، این است که شخص هکر می تواند به راحتی با فعالیت های خود، موجب تخریب شخصیت شما و تغییر رفتار و نگرش اطرافیان نسبت به شما شود. هک شدن حساب تجاری اینستاگرام نیز با پیامدهای مختلفی همراه است، که از میان این پیامدها می توان به نابودی کسب و کار، از دست رفتن مخاطبین و مشتریان، بدنام شدن کسب و کار و … اشاره کرد.

چگونه از هک اینستاگرام خود مطلع شویم؟

همانطور که قبلا گفتیم، هک شدن اینستاگرام دارای دو حالت متفاوت است. اطلاع پیدا کردن از هک اینستاگرام در هر کدام از این حالت ها نیز متفاوت است. در حالت اول، هکر اقدام به ایجاد تغییر در پروفایل اینستاگرام شما می کند و شما به راحتی متوجه هک شدن حساب خود خواهید شد. البته در حالت اول ممکن است که شخصی که به اکانت شما نفوذ می کند، تغییراتی در رمز عبور، ایمیل، شماره تلفن و نام کاربری شما ایجاد کند و موجب دشوار شدن بازگردانی حساب اینستاگرام شما شود.

در حالت دوم، حساب اینستاگرام شما پس از هک شدن، دست نخورده باقی خواهد ماند. در این حالت، هدف هکر از هک حساب شما، مشاهده مخفیانه فعالیت شما و به اصطلاح جاسوسی می باشد. در این حالت، برای اینکه بفهمید اینستاگرام شما هک شده، باید هوشیار باشید و به جزئیات کوچکی مانند اعلان ها، پیام های خوانده نشده در دایرکت، تاریخچه جستجو حساب و … با دقت کامل توجه کنید.

نشانه های هک بودن اینستاگرام

هنگامی که یک اکانت اینستاگرام هک می شود، از خود رد به جا می گذارد و نشانه های مشخصی دارد. برای اینکه متوجه هک اینستاگرام خود شوید، تنها کافیست که با نشانه های اکانت هک شده، آشنا باشید. یکی از نشانه های واضح هک بودن اینستاگرام این است که هکر رمز عبور و مشخصات ورود به حساب را تغییر می دهد؛ در این صورت هنگامی که شما اینستاگرام را باز کنید، از حساب خود خارج و با پیام عوض شدن رمز عبور مواجه خواهید شد.

نشانه های هک اینستاگرام ممکن است که بسیار واضح و یا بسیار پنهان باشند. برای آگاه شدن از هک اینستاگرام خود، نشانه های زیر را بررسی کنید؛

 • تغییر یافتن مشخصات کاربری
 • لایک شدن پست دیگران
 • کامنت در پست های نا آشنا
 • مشاهده شدن استوری ها
 • مشاهده شدن اعلانات اینستاگرام
 • خوانده شدن پیام های جدید دایرکت
 • و …

اطمینان از هک اینستاگرام

اینستاگرام و تقریبا تمامی اپلیکیشن های شبکه اجتماعی، از یک ویژگی بسیار کاربردی برخوردارند که با کمک آن، می توانید از هک بودن یا نبودن حساب کاربری خود اطمینان حاصل کنید. این ویژگی که به اصطلاح نشست های فعال (Active Session) نام دارد، به این صورت عمل می کند که آخرین دستگاه های فعال را نشان می دهد.

برای استفاده از گزینه نشست های فعال اپلیکیشن اینستاگرام، به ترتیب به منو، سپس تنظیمات و نهایتا به بخش امنیت مراجعه کنید. سپس در میان گزینه های بخش امنیت، به دنبال گزینه Login Activity بگردید. در پنجره Login Activity با فهرست آخرین دستگاه هایی که به حساب کاربری شما وارد شده اند، مواجه خواهید شد. بدین ترتیب می توانید از هک بودن حساب اینستاگرام خود مطمئن شوید و هکر را به راحتی از حساب اینستاگرام خود خارج کنید.

نحوه بازگردانی حساب اینستاگرام هک شده

یکی از چالش هایی که اکثر کاربران پس از هک اینستاگرام خود با آن مواجه هستند، بازگردانی اکانت و پس گرفتن آن از هکر می باشد. بازیابی حساب اینستاگرام هک شده، در صورت تغییر رمز عبور حساب و یا مشخصات کاربری توسط شخص نفوذ کننده، بسیار دشوار خواهد بود. پس از اینکه از حساب اینستاگرام خود به صورت اتفاقی خارج شدید، ابتدا تلاش کنید که به حساب خود وارد شوید تا بلکه از هک بودن حساب خود کاملا مطمئن شوید. 

برای برگرداندن پیج هک شده، لازم است که به ایمیل و یا شماره تلفن متصل به حساب اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید. برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود، ابتدا به منوی ورود به حساب بروید و بر روی گزینه فراموشی رمز بزنید. در صفحه بعد، باید نام کاربری، شماره تلفن و یا ایمیل خود را وارد کنید و سپس تایید کنید. در صورت درست بودن مشخصات، یک پیام حاوی لینک تغییر رمز عبور، به ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال خواهد شد.

بازگردانی اکانت اینستاگرام بدون ایمیل و شماره تلفن

در اکثر موارد هنگامی که یک پیج اینستاگرام هک می شود، شماره تلفن و ایمیل بازگردانی حساب نیز توسط شخص هکر عوض می شود. بدین ترتیب با تغییر اطلاعات بازیابی حساب، امکان بازگردانی اینستاگرام هک شده از طریق فراموشی رمز وجود نخواهد داشت. برای پس گرفتن اکانت اینستاگرام هک شده بدون ایمیل و شماره تلفن، باید از طریق ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام اقدام کرد.

برای بازیابی اینستاگرام هک شده با کمک واحد پشتیبانی اینستاگرام، ابتدا گزینه درخواست پشتیبانی را در منوی ورود به حساب بزنید. پس از آن با یک فرم مواجه خواهید شد که در آن باید متن درخواست را بنویسید و سپس موضوع درخواست را انتخاب نمایید. در داخل متن درخواست، باید به طور کامل شرح دهید که اکانت اینستاگرام شما به چه صورت هک شده و همچنین برخی از اطلاعات قدیمی اکانت خود را شرح دهید.

افزایش امنیت و جلوگیری از هک اینستاگرام

یکی از اصلی ترین دلایل هک شدن اکانت اینستاگرام، پایین بودن امنیت و ضعیف بودن رمز عبور آن است. با افزایش امنیت حساب کاربری اینستاگرام خود، می توانید به راحتی از هک شدن مجدد آن جلوگیری کنید. برای افزایش امنیت اینستاگرام خود، ابتدا رمز عبور خود را به یک رمز عبور نسبتا طولانی، پیچیده و غیرقابل حدس تغییر دهید. یک رمز عبور مناسب و غیر قابل هک باید حداقل 8 کاراکتر، ترکیب عدد و حروف، دارای حداقل 1 حرف بزرگ و … باشد.

برای افزایش امنیت حساب اینستاگرام خود و جلوگیری از هک شدن اکانت، پیشنهاد می کنیم که نکات زیر را رعایت کنید؛

 • به هیچ وجه رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 • از کدملی یا شماره تلفن خود برای رمز عبور استفاده نکنید.
 • رمز عبور خود را در مکان های مختلف یادداشت نکنید.
 • نرم افزارهای ناشناس و غیرقابل اعتماد را بر روی گوشی موبایل خود نصب نکنید.
 • گوشی موبایل خود را همیشه قفل کنید و بدون رمز آن را در اطراف جا نگذارید.

و جلوی آن را بگیریم؟ در ادامه این مقاله در وب سایت SPY24، قصد داریم تا به طور کامل درباره نشانه های هک شدن اینستاگرام و اینکه از کجا بفهمیم اینستاگرام هک شده صحبت کنیم.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا