امنیت گوشیامنیت شبکه و هکایفون -iPhoneفناوری و خبرگوشی های هوشمندنرم افزار کنترل والدین

قفل کردن گوشی اندروید و ایفون از راه دور

چگونه گوشی/دستگاه را به‌صورت از راه دور قفل کنیم؟ در برخی موارد، شاید نیاز به قفل کردن گوشی‌ها یا دستگاه‌ها به‌صورت از راه دور داشته باشید. به عنوان مثال، وقتی که گوشی یا دستگاه شما گم شده یا به سرقت رفته است، همواره خطر افشای اطلاعات حساس ذخیره شده در آن وجود دارد. یا همچنین ممکن است گوشی شما در دسترس نباشد و نیاز به مدیریت از راه دور داشته باشید. اما چگونه می‌توانیم به‌صورت از راه دور دستگاه‌ها یا گوشی‌ها را قفل کنیم؟ گم شدن گوشی همراه ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. یا این که صدای آن در حالت بی صدا بوده و دقیقا نمی دانید موبایل شما کجاست. گوگل یک راه حل ساده برای شما دارد. در ادامه از این مطلب از سایت اسپای 24 شما را با این قابلیت ردیابی گوشی اندروید بیشتر آشنا می کنیم.

بخش 1. چرا نیاز به قفل کردن گوشی‌ها به‌ صورت از راه دور است؟

امروزه، گوشی قابلیت حمل اطلاعات زیادی را دارند، مانند گوشی‌های شخصی یا دستگاه‌های شخصی که اطلاعات بسیاری از نوع‌ها همچون اطلاعات شخصی، رمز عبورها، کارت‌های بانکی و غیره در آن‌ها ذخیره شده‌اند.

در دستگاه‌های کاری، اطلاعات و داده‌های مرتبط با شرکت بسیار زیاد است. بنابراین، دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا نیاز به قفل کردن دستگاه‌ها به‌صورت از راه دور دارید، به‌ویژه برای دستگاه‌های کاری.

● دستگاه‌های گم شده یا دزدیده شده: وقتی یک دستگاه گم شود یا دزدیده شود، نیاز دارید دستگاه را به‌صورت از راه دور و فوری قفل کنید. قفل کردن دستگاه اطلاعات شخصی شما یا اطلاعات داخلی شرکت شما را محافظت خواهد کرد و جلوی دسترسی هر کسی به برنامه‌ها و خدمات نصب شده در دستگاه را خواهد گرفت.

● دلایل امنیتی: قفل کردن دستگاه‌ها از راه دور اهمیت دارد تا امنیت دستگاه‌ها، از جمله دستگاه کاری شما، تضمین شود. حتی وقتی که دستگاه خود را در دفتر خود رها می‌کنید، می‌توانید دستگاه را به‌صورت از راه دور قفل کنید تا هیچ کسی نتواند به آن دسترسی داشته باشد یا هر عمل ناخواسته‌ای در غیاب شما انجام دهد.

چرا نیاز به قفل کردن گوشی‌ها به‌ صورت از راه دور است؟

بخش 2. مزایای قفل کردن دستگاه‌ها به‌ صورت از راه دور

اینجا برخی از مزایای مرتبط با قفل کردن دستگاه‌های کاری به‌صورت از راه دور هستند که باید از آن‌ها آگاه باشید.

 1. امنیت

هنگامی که دستگاهی را به‌صورت از راه دور قفل می‌کنید، در اصل هدف اصلی شما تضمین امنیت کامل دستگاه در غیاب فیزیکی شماست. اگر دستگاه گم شود و شما آن را از راه دور قفل کنید، شخصی که دستگاه را پیدا کرده است نمی‌تواند به برنامه‌ها و خدمات دسترسی پیدا کند.

بنابراین، او نمی‌تواند هیچ چیزی را که می‌تواند به سازمان شما آسیب برساند، تغییر دهد. همین موضوع برای زمانی که دستگاه دزدیده شده است نیز قابل اجراست. شخص شرور نمی‌تواند به گوشی شما دسترسی پیدا کند یا با هر بهانه‌ای شما را تهدید کند.

 1. حفاظت از اطلاعات

وقتی یک دستگاه گم شود یا دزدیده شود، حفاظت از اطلاعات به یکی از اولویت‌های اصلی تبدیل می‌شود، به‌ویژه زمانی که دستگاه از پیش قفل نشده است. حتی وقتی که دستگاه خود را بی‌نظارت رها می‌کنید، می‌توانید آن را به‌صورت از راه دور قفل کنید تا حفاظت از اطلاعات اطمینان حاصل کنید.

این تنها زمانی ممکن است که بتوانید دستگاه خود را به‌صورت از راه دور و به‌صورت فوری قفل کنید. هنگامی که قفل شود، هیچ کس نمی‌تواند اطلاعات شخصی و شرکتی شما را از دستگاه دزدیده کند.

 1. راحتی با فراموشی

آخرین اما مهم‌ترین مزیت این است که شما ممکن است به اشتباه دستگاه خود را در محل کسی دیگری گذاشته باشید. تا زمانی که بتوانید دستگاه خود را به دست بیاورید، می‌توانید آن را به‌ صورت از راه دور قفل کنید تا آرامش خاطر داشته باشید. این همچنین زمانی قابل اجراست که به‌صورت از راه دور کار می‌کنید و دستگاه خود را دسترسی دارید. شما می‌توانید به‌راحتی از هر کجا و هر زمانی آن را قفل کنید.

بخش 3. چگونه دستگاه ها را به‌ صورت از راه دور قفل کنیم؟

بر اساس سیستم‌عامل دستگاه شما، روش‌های مختلفی برای قفل کردن دستگاه‌ها به‌صورت از راه دور وجود دارد. به‌طور کلی دو نوع دستگاه بر اساس سیستم‌عامل وجود دارد – اندروید و iOS.

برای هر دو دستگاه، روش‌های رایگان و حرفه‌ای برای انجام عملیات از راه دور بر روی دستگاه هدف را شرح داده‌ایم.

برای اندروید: قفل کردن گوشی از راه دور (لاک کردن گوشی با گوگل)

اگر می‌خواهید دستگاه اندروید شخصی خود را به‌صورت از راه دور قفل کنید، بهترین گزینه از خدمات رایگان وب از گوگل استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید دستگاه‌های کاری اندروید را به‌صورت از راه دور قفل کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک ابزار کنترل از راه دور حرفه‌ای استفاده کنید.

۱- یافتن دستگاه من (Find My Device)

گوگل یک خدمات وب به نام “یافتن دستگاه من” (Find My Device) ارائه داده است که به شما اجازه می‌دهد مکان دستگاه اندروید گم‌شده یا دزدیده‌شده‌تان را پیدا کنید و آن را به‌صورت قفل شده قرار دهید تا هیچ‌کس نتواند از آن سوءاستفاده کند. این خدمات کاملاً رایگان است و برای قفل کردن دستگاه اندروید هدف به‌صورت از راه دور، نیازمند مشخصات حساب گوگل مرتبط با دستگاه هدف هستید.

“یافتن دستگاه من” ابزاری عالی برای قفل کردن دستگاه‌های اندروید شخصی به‌صورت از راه دور است و ما روش استفاده از این ابزار را شرح خواهیم داد.

مراحل قفل کردن دستگاه‌های اندروید به‌صورت از راه دور از طریق “یافتن دستگاه من”:

مرحله 1: یک دستگاه دلخواه بگیرید و مرورگر وب را باز کنید. به صفحه یافتن دستگاه من گوگل بروید.

مرحله 2: با حساب گوگل که با دستگاه اندروید هدف مرتبط است، وارد شوید.

مرحله 3: اگر چندین دستگاه به حساب گوگل متصل شده باشد، دستگاه اندروید هدف را انتخاب کنید.

مرحله 4: روی گزینه “قفل کردن دستگاه” کلیک کنید.

یافتن دستگاه من (Find My Device)

مرحله 5: می‌توانید پیام بازیابی و شماره تلفنی را که در صفحه قفل‌شده نمایش داده می‌شود تنظیم کنید تا هر کسی بتواند با شما تماس بگیرد و گوشی گم‌شده را به شما بازگرداند.

مرحله 6: در نهایت، روی گزینه “قفل کردن دستگاه” کلیک کنید تا گوشی شما به‌صورت از راه دور قفل شود.

یافتن دستگاه من (Find My Device)

نحوه‌ ی قفل کردن گوشی سامسونگ از راه دور

 • به تنظیمات بروید > روی گزینه قفل صفحه و امنیت یا بیومتریک و امنیت کلیک کنید > به پایین بروید تا یافتن “Find My Mobile” > آن را روشن کنید و سپس به حساب سامسونگ خود وارد شوید. اگر گوشی شما آفلاین است، “یFind My Mobile” را روشن کنید و همچنین یافتن آفلاین را هم روشن کنید.
 • به وب‌سایت findmymobile.samsung.com بروید و با همان حساب سامسونگ وارد شوید. سپس می‌توانید ویژگی مورد نظر برای قفل کردن یا حفاظت از داده‌ها را انتخاب کنید.
نحوه‌ ی قفل کردن گوشی سامسونگ از راه دور
 • وقتی انتخاب کنید که صفحه را قفل کنید، دارنده‌ی گوشی دیگر نمی‌تواند به صفحه اصلی دسترسی داشته باشد. او یا او به اطلاعیه‌ای که می‌گوید گوشی گم شده است دسترسی خواهد داشت و به او یک شماره تلفن ارائه خواهد شد تا تماس بگیرد. برای بازکردن این صفحه، رمز عبور مورد نیاز است.
قفل کردن گوشی سامسونگ از راه دور

۲- قفل کردن گوشی نرم‌افزار AirDroid

اگر می‌خواهید دستگاه‌های کاری اندروید خود را به‌صورت از راه دور قفل کنید، توصیه می‌کنیم از یک ابزار حرفه‌ای مدیریت دستگاه‌های اندروید از راه دور استفاده کنید. ما AirDroid Business را به‌عنوان بهترین ابزار برای کنترل و قفل دستگاه‌های کاری توصیه می‌کنیم که این کار را به‌صورت راحت انجام می‌دهد.

قفل کردن گوشی نرم‌افزار AirDroid

این راه‌حل بهتری نسبت به خدمات وب “یافتن دستگاه من” (Find My Device) گوگل است زیرا شما می‌توانید به‌صورت همزمان از یک صفحه کنترل مرکزی چندین دستگاه کاری را به‌صورت از راه دور قفل کنید. ما در حال حاضر نحوه قفل کردن دستگاه‌ها به‌صورت از راه دور از طریق AirDroid Business را شرح خواهیم داد.

مراحل قفل کردن دستگاه‌های اندروید با AirDroid Business:

ابتدا باید یک حساب AirDroid ایجاد کنید تا به کنسول مدیریت وارد شوید. سپس، این مراحل را برای قفل کردن دستگاه اندروید متصل شده با استفاده از AirDroid Business دنبال کنید.

مرحله 1: AirDroid Business را باز کرده و با حساب AirDroid خود وارد شوید.

مرحله 2: به قسمت “دستگاه‌ها” که در بالا قرار دارد بروید.

مرحله 3: از پنل چپ، به “لیست دستگاه‌ها” بروید و گروه دستگاهی را که دستگاه اندروید هدف در آن قرار دارد، انتخاب کنید.

مراحل قفل کردن دستگاه‌های اندروید با AirDroid Business:

مرحله 4: دستگاه اندروید هدف را که می‌خواهید قفل کنید، انتخاب کنید و روی گزینه “قفل دستگاه” کلیک کنید.

مراحل قفل کردن دستگاه‌های اندروید با AirDroid Business:

مرحله 5: اگر برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید، باید یک کد PIN برای قفل کردن دستگاه اندروید هدف تنظیم کنید. در نهایت، روی دکمه قفل کلیک کنید. کمی صبر کنید و پیام تأییدیه‌ای را که دستگاه هدف قفل شده است دریافت خواهید کرد.

چه امکانات دیگری با AirDroid Business دارید؟

علاوه بر قفل کردن دستگاه اندروید از هر کجا، AirDroid Business امکانات قدرتمند دیگری برای مدیریت دستگاه‌های تلفن همراه کاری فراهم می‌کند:

 • دسترسی و کنترل از راه دور: شما می‌توانید به‌صورت از راه دور دستگاه‌های کاری را دسترسی فوری و کنترل از راه دور نمایید.
 • محدودیت‌ها و پیگیری مکان: شما می‌توانید مکان دستگاه را پیگیری کنید. همچنین، می‌توانید محدودیت‌های مکانی را تنظیم کنید تا هنگامی که دستگاه‌ها به مناطق غیرمجاز حرکت کنند، هشدارها دریافت کنید.
 • حالت کیوسک: شما می‌توانید دسترسی به برخی از برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها را برای افزایش امنیت و تمرکز بر روی کار محدود کنید.
 • سیاست: با اجرای سیاست‌های امنیتی شرکت مانند تأیید هویت قوی، محدودیت‌های سختگیرانه روی برنامه‌ها و تنظیمات و جلوگیری از از دست‌رفتن اطلاعات مناسب، می‌توانید به‌سادگی عملیات را پیاده‌سازی کنید.
 • مدیریت برنامه: شما می‌توانید برنامه‌های دستگاه را به‌صورت از راه دور و آسان مدیریت کنید. به عنوان مثال، برنامه‌ها را برنامه‌ریزی کنید، پیاده‌سازی آپدیت‌های برنامه، و اجرای مراحل نصب‌های مرحله به مرحله برنامه و موارد دیگر.

۳- قفل کردن ایفون آی‌اواس از راه دور:

اگر از آیفون یا آیپد به عنوان دستگاه کاری استفاده می‌کنید، دو روش برای قفل کردن از راه دور دستگاه‌ها وجود دارد. همانند خدمات یافتن دستگاه من گوگل، خدمات وب آی‌کلود اپل برای قفل کردن دستگاه iOS هدف به صورت رایگان استفاده می‌شود. اما برای دستگاه‌های کاری، شما باید از راه‌حل MDM اپل برای انجام عملیات از راه دور استفاده کنید.

 1. آی‌کلود (iCloud.com)

خدمات وب آی‌کلود اجازه می‌دهد دستگاه‌های iOS را از راه دور قفل کنید. شما باید از حالت گمشده استفاده کنید تا دستگاه خود را قفل کنید و هر نوع دسترسی را ممنوع سازید. هنگامی که حالت گمشده را در بخش یافتن دستگاه‌ها در آی‌کلود.کام فعال می‌کنید، خدمات رایج متوقف می‌شوند. دستگاه تنها می‌تواند تماس‌ها را دریافت کند و یک پیام بازیابی را نمایش دهد. در ادامه مراحل فعال کردن حالت گمشده برای دستگاه iOS خود از طریق آی‌کلود.کام را شرح می‌دهیم.

برای گوشی ایفون iOS:

مرحله 1: یک دستگاه بگیرید و مرورگر وب را باز کنید. به آدرس آی‌کلود.کام بروید و با اطلاعات حساب آی‌کلودی که به دستگاه iOS هدف مرتبط است، وارد شوید.

مرحله 2: از برنامه‌ها، به بخش یافتن من بروید و به صفحه آی‌کلود یافتن دستگاه برخورد خواهید کرد.

برای گوشی ایفون iOS:

مرحله 3: از بین تمام دستگاه‌ها، دستگاه iOS هدف را انتخاب کنید که می‌خواهید قفل کنید.

مرحله 4: روی گزینه حالت گمشده کلیک کنید و دستورالعمل‌های صفحه را دنبال کنید. اگر برای دستگاه iOS هدف رمز تنظیم کرده‌اید، باید رمز را وارد کنید تا حالت گمشده را فعال کنید.

قفل کردن ایفون آی‌اواس از راه دور:
 1. MDM اپل

شما باید از راه‌حل MDM اپل برای قفل کردن دستگاه‌های iOS کاری به‌صورت از راه دور استفاده کنید. هر دستگاه iOS یک چارچوب تعبیه‌شده برای پشتیبانی از مدیریت دستگاه‌های تلفن همراه (MDM) دارد و می‌تواند از هر کجا اقدامات مختلف را در دستگاه‌ها اجرا کند. با MDM اپل، می‌توانید از حالت قفل فعال‌سازی یا حالت گمشده مدیریت شده استفاده کنید تا دستگاه‌ها را از راه دور قفل کنید.

پس از فعال‌سازی قفل فعال‌سازی، هیچ‌کس نمی‌تواند از دستگاه iOS قفل‌شده استفاده کند و دستگاه سرقت شده را به فروش برساند. علاوه بر این، ویژگی متعهدسازی سرقت ویژه‌ای وجود دارد که اجازه راه‌اندازی دوباره دستگاه بدون اجازه شما را نمی‌دهد.

هنگامی که حالت گمشده مدیریت شده را فعال می‌کنید، کاربر فعلی از دستگاه قفل می‌شود و تا زمانی که حالت گمشده مدیریت شده غیرفعال نشود، دستگاه قابل دسترسی نیست. این حالت همچنین باعث کاهش مصرف برق دستگاه می‌شود تا دستگاه به مدت طولانی پایدار باقی بماند.

قفل کردن ایفون آی‌اواس از راه دور:

چگونه گوشی اندروید و ایفون خود را از راه دور قفل کنیم؟

مرحله ۱: وارد حساب کاربری خود شوید

چگونه گوشی اندروید خود را از راه دور قفل کنیم؟

به آدرس https://panel.spy24.io/ بروید و اطلاعات ورود خود را وارد کنید.

مرحله ۲: اسپای۲۴ برای اندروید را انتخاب کنید

اسپای۲۴ برای اندروید را انتخاب کنید و به صفحه داشبورد برنامه منتقل می‌شوید که از آنجا می‌توانید تلفن را کنترل کنید.

چگونه گوشی اندروید خود را از راه دور قفل کنیم؟

مرحله ۳: “کنترل از راه دور” را انتخاب کنید

منویی در سمت چپ وجود خواهد داشت. از آنجا، “کنترل از راه دور” را انتخاب کنید و یک صفحه در سمت راست باز خواهد شد.

چگونه گوشی اندروید خود را از راه دور قفل کنیم؟

مرحله ۴: بر روی “قفل کردن تلفن” کلیک کنید

بر روی “قفل کردن تلفن” کلیک کنید و یک پنجره باز خواهد شد. آن شکلی شبیه به این خواهد داشت:

چگونه گوشی اندروید خود را از راه دور قفل کنیم؟

مرحله ۵: رمز عبور را وارد کنید

باید رمز عبور را وارد کنید و سپس بر روی “قفل کردن تلفن” کلیک کنید. اکنون، تلفن همراه شما با موفقیت قفل شده است. این قفل تا زمانی که به صورت دستی رمز عبور را وارد نکنید، باز نخواهد شد.

چگونه گوشی اندروید خود را از راه دور قفل کنیم؟

شرط‌های پیش‌نیاز برای استفاده از اسپای۲۴ برای قفل کردن دستگاه شما این است که تلفن همراه به اینترنت متصل باشد و مکان آن باید فعال باشد.

مزایای قفل کردن گوشی همراه از راه دور برای فرزندان

 • به فرزندان خود فرصت دهید تا از فضای مجازی دور شوند و دوباره با زندگی اجتماعی ارتباط برقرار کنند.
 • والدین کمک می کند تا مستقیماً استفاده بیش از حد از تلفن همراه فرزندشان را کنترل کنند.
 • قفل و باز کردن قفل تلفن همراه به شما کمک می کند تا به راحتی در زمان و قفل سریع گوشی صرفه جویی کنید.
 • در صورت دزدیده شدن، گم شدن یا آسیب دیدن تلفن، به محافظت از اطلاعات حساس روی تلفن کمک می کند.
 • زمانی که فرزندتان از سرقت یا گم شدن تلفن خود خبر می دهند، فوراً تلفن را قفل کنید تا از افتادن اطلاعات شخصی به دست افراد نادرست جلوگیری کنید.
 • برای جلوگیری از ایمیل‌های ناخواسته، پیام‌ها و اطلاعیه‌های رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید هنگام بحث در مورد موضوعات مهم و حساس تلفن فرزندان خود را قفل کنید.
 • از ویژگی قفل تلفن همراه می توان به عنوان یک تنبیه موثر یا تا زمانی که فرزندان شما تکالیف خود یا سایر کارهای خانه را به پایان برسانند، استفاده کرد.

برنامه SPY24 برای قفل کردن گوشی و کنترل کردن فرزندان

SPY24 یک اپلیکیشن موبایل برای نصب و فعال سازی ساده است که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت های فرزندان خود در شبکه های مجازی موبایل را می دهد. در زیر می توانید برخی از ویژگی های برنامه SPY24 را مشاهده کنید:

 1. تماس ها و پیام های متنی را با تاریخ و زمان نظارت کنید.
 2. کنترل تلگرام، کنترل اینستاگرام، کنترل واتس اپ …
 3. موقعیت مکانی فوری و مسیرهای پیموده شده پیوسته
 4. وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 5. با قابلیت مخفی سازی 100% برنامه و مدیریت از راه دور
 6. امکان مسدود کردن وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

نتیجه گیری

شاید برای شما هم پیش امده باشد که گوشی خود را گم کرده یا صدای آن در حالت سایلنت باشد. در این مواقع سوال اصلی شما این است که تلفن همراه تان در کجاست. از این رو در این مطلب از سایت اسپای 24 شما را با قفل کردن گوشی از راه دور آشنا کردیم. البته این قابلیت برای ردیابی گوشی های اندرویدی امکان پذیر است.

منبع
airdroid

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا