دانلود برنامه

ردیابی موقعیت مکانی

در حال حاضر افراد زیادی مانند والدین و صاحبان کسب و کار هستند که به برنامه کنترل و ردیابی موقعیت مکانی نیاز دارند. والدین نگران فرزندان خود بوده و با استفاده از برنامه های کنترل و نظارت از امنیت فرزندان خود مطمئن می شوند. همچنین مدیران با استفاده از این نوع برنامه‌ها متوجه شده که کارمندان کار خود را به درستی انجام داده و با رقبای خود در ارتباط نیستند. یکی از قابلیت های برنامه های کنترل، یافتن موقعیت مکانی است که در ادامه از این مطلب از سایت اسپای 24 بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

ردیابی موقعیت مکانی چیست؟

امروزه از فن آوری geofencing یا ردیاب موقعیت مکانی برای اطلاع دادن به کاربر یا طرف مورد اعتماد دیگر در مورد حرکت دستگاه موردنظرتان در داخل و خارج از یک منطقه از پیش تعیین شده استفاده می شود.  ردیاب موقعیت دارای سابقه طولانی در کاربرد در حمل و نقل و تدارکات است که با سیستم های پیچیده بر روی کامیون ها نصب شده که برای حمل و نقل کالا و ردیابی تحویل بسته کاربرد دارد. در حال حاضر ردیابی موقعیت مکانی با ارائه فرصت‌های به والدین و کارفرمایان برای ردیابی کردن کودکان و کارمندانی که از منطقه تعریف‌ شده خارج می‌شوند، دامنه خود را به حوزه امنیت شخصی و تجارت گسترش می دهند.

مزایای استفاده از برنامه های ردیاب موقعیت مکانی

SPY24 از جمله برنامه های ردیابی موقعیت مکانی می باشد که بسیار پرکاربرد است و می تواند بسیاری از نگرانی ها را برطرف کند. گزینه های ردیاب موقعیت مکانی spy24 به کاربران دستگاه مورد نظر خود از منطقه امن هشدار می دهند. زمانی که صحبت از ایمنی کودک می شود، این ویژگی کاملاً ضروری می باشد. یک منطقه امن در اطراف خانه یا مدرسه فرزندتان ایجاد کرده و زمانی که اتفاقی غیرعادی رخ می دهد به شما هشدار داده می شود. برنامه های spy24 برای یافتن موقعیت مکانی در خانه و محل کار به خوبی کار می کنند، مطمئن شوید که شما همیشه فضای شخصی خود را کنترل کرده و آن را مطابق با ترجیحات شخصی خود سفارشی می کنید.

برنامه های ردیاب ویژگی های گسترده ای از فرصت های ردیابی و نظارت را داشته و استفاده از آن ها کنترل زیادی را به مراقبان، کارفرمایان، مهندسان فنی و تیم های تدارکات و حمل و نقل می دهد. برنامه ردیاب SPY24 را امتحان کرده تا مطمئن شوید که هیچ کس از دید شما دور نمی شود. البته لازم به ذکر است که شما باید مراقب محدودیت های قانونی کاربرد این برنامه بوده و کنترل فرزندان شما ممکن است قابل قبول باشد، در حالی که استفاده از یک برنامه غیرقانونی ردیاب برای کنترل و ردیابی موقعیت مکانی افراد دیگر ممکن است مشکلات قانونی خاصی را برای شما در پی داشته باشد.

با توجه به اینکه ردیاب برای چه چیزی استفاده می شود، ممکن است یک ردیاب GPS خاص، هر دستگاه تلفن همراه با یک برنامه مربوطه، یا طیف وسیع تری از دستگاه های مجهز به GPS (رایانه های شخصی، تلفن های هوشمند و تبلت ها) را تحت نظر داشته باشد. اگر دستگاه ردیابی شده از ردیاب عبور کند، یک اعلان را به صورت پیام متنی یا ایمیل به دستگاه شما ارسال می کند که شما را مطلع می کند.

GPS چگونه تشخیص می دهد که یک دستگاه از یک مرزمشخص شده عبور می کند؟

شما ممکن است که سعی کنید تا اقدام به ایجاد یک مرز مشخص در اطراف خانه، کسب و کارتان یا مکان فیزیکی کنید. کاری که شما انجام می دهید ایجاد مختصات مانع مجازی (طول و عرض جغرافیایی) است. این مختصات تقریباً همیشه با یک نقشه پوشانده شده اند و بنابراین می توانید به راحتی مرز خاص خود را در اطراف یک ساختمان یا ملک تنظیم کنند. اما مختصات شما همان چیزی است که ردیاب روی آن نظارت دارد. زمانی که مختصات یک دستگاه از روی مختصات ردیاب عبور می کند، یک اعلان به وجود می آید.

ردیاب موقعیت مکانی برای چه مواردی استفاده می شود؟

ردیابی موقعیت مکانی طیف گسترده ای از کاربردها از جمله امنیت، مدیریت ناوگان و بازاریابی را در پی دارد. در اینجا چند روش مختلف کاربردی از آن وجود دارد.

حفاظت از اموال

کاربرد یک ردیاب در این حد نیست که بتواند کسی را که قصد دزدیدن ماشین شما را دارد، باز دارد. اما زمانی که این اتفاق می افتد به شما اطلاع می دهد. از جمله رایج‌ترین روش‌های که مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها به طور یکسان از ردیاب استفاده می‌کنند، نظارت بر وسایل نقلیه و سایر اشیاء با ارزش می باشد. این تنها در صورتی کار می کند که یک ردیاب GPS روی شی ای که می خواهید در geofence نگه داشته شود نصب کرده باشید. هنگامی که ردیاب منطقه ای حصا و مختصاتر جغرافیایی را ترک می کند، یک اعلان به دستگاه شما ارسال می شود.

تبلیغات هدفمند تبلیغ‌کنندگان با ردیابی موقعیت مکانی

دیجیتال همواره سعی می‌کنند تبلیغات خود را مرتبط ‌تر کنند، زیرا این باعث شده که آن ها مؤثرتر باشند. می توانید از ردیاب برای هدف قرار دادن تبلیغات خود برای افراد در مکان های خاص استفاده نمایید. ردیاب شما ممکن است کل شهر یا کد پستی را در بر گیرد. یا ممکن است خانه در شعاع کوچکی در اطراف محوطه شرکت شما، محوطه رقیب یا مکان دیگری باشد که به تبلیغ شما مرتبط است.

نظارت بر عزیزان

در بعضی موارد، اگر کسی یک منطقه تعیین شده، مانند یک خانه یا مرکز مراقبت را ترک کند، یک مسئله ایمنی مهم می باشد. برخی از افراد از ردیاب های GPS استفاده کرده تا اطمینان حاصل کنند که فرزندان یا عزیزان شان که مشکل ذهنی یا آلزایمر دارند در جایی که قرار است باشند، بمانند. البته لازم به ذکر است که در این صورت به یک ردیاب موقعیت مکانی GPS قابل حمل نیاز دارند. این می تواند یک گوشی هوشمند یا یک ردیاب GPS اختصاصی باشد. زمانی که ردیاب GPS از منطقه تعیین شده خارج شود، به شخص مراقب هشدار داده که می تواند شخص را ردیابی کرده یا به پلیس اطلاع دهد.

ژئوفنسینگ چقدر قابل اعتماد است؟

GPS بسیار دقیق می باشد اما کامل نیست. هر زمان که از GPS برای تعیین موقعیت مکانی خود استفاده می کنید، باید بدانید که این یک تخمین است. آخرین داده‌های عملکردی که دولت ایالات متحده منتشر کرده است، ادعا می‌کند که GPS می‌تواند مکان شما را در فاصله 4 متری تعیین کند و در فاصله 7.8 متری 95 درصد دقیق می باشد.

این بدان معناست که وقتی GPS شما می گوید که در یک مکان هستید، ممکن است 10 فوت شمالی تر باشید. زمانی که بین موقعیت جغرافیایی واقعی شما و مکانی که GPS شما می گوید تفاوت وجود دارد، به آن “دریفت جی پی اس” می گویند. احتمالاً برای مسیر نقشه های گوگل شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد مگر اینکه جی پی اس شما فکر کند در جاده دیگری هستید.

راه اندازی geofence با توجه به برنامه یا نرم افزاری که برای تنظیم آن استفاده می شود کمی متفاوت است. با ردیابی موقعیت مکانی SPY24، امکان تنظیم ژئوفنسینگ به آسانی با کلیک بر روی نقشه و کشیدن ماوس تا زمانی که به مرز مورد نظر خود برسید، می باشد. بسیار عالی که تا پایان این مطلب از سایت اسپای 24 ما را همراهی کردید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا