هک اینستاگرام

پیگیری هک اینستاگرام

در حال حاضر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام کاربران زیادی را از سراسر جهان دارد و پیگیری هک اینستاگرام نیز بسیار بااهمیت شده است. در ضمن اینستاگرام در چند سال اخیر یک منبع درآمد عالی برای بسیاری از افراد مانند فریلنسرها شده است. عده ای كسب و كارهای خود را در اينستاگرام ایجاد می كنند و برخی به دلیل داشتن فالوورهای زیاد در اینستا مشغول تبلیغات هستند.

به همین دلیل هک اینستا به یک مسئله بااهمیت تبدیل شده است. اینستاگرام از جمله محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که امنیت کاربران در آن از جمله موارد دارای اهمیت است. در اینستاگرام کاربران تصاویر و فیلم های محبوب خود را با دیگران در صفحه شان به اشتراک می گذارند، این تصاویر و فیلم ها دارای محتواهای گوناگون می باشند. در ادامه این مطلب از سایت اسپای 24 شما را با پیگیری کردن هک اینستاگرام آشنا می کنیم.

هک اینستاگرام چیست؟

اکانت اینستاگرام شما به دلایل گوناگونی توسط فرد هکر هک می شود و شما نياز به پیگیری هک اینستاگرام دارید. این مشکل برای افراد زیادی ممکن است که پیش آید و از این طریق فرد هکر می تواند به فعالیت های شما نظارت کرده و یا قصد تخریب و اخلال در عملکرد پیج شما را داشته باشد.

از این رو هک شدن در اینستاگرام از نگرانی بسیاری از افراد در این شبکه مجازی است. اما در صورتی که در اینستاگرام هک شویم چه کاری باید انجام دهیم؟ تا چه اندازه این موضوع برای ما خطر ساز است؟ آیا روشی برای پیگیری هک اینستاگرام هست؟

دلایل هکرها برای هک اکانت اینستا چیست؟

دلایل زیادی برای هک اینستاگرام وجود دارد. ممکن است فردی به دلیل خصومت شخصی این کار را کرده و یا قصد نظارت و کنترل اعمال شما را در آن داشته باشد. بسیاری از هکرها اکانت افراد را هک کرده و برای بازگردانی اکانت تان درخواست پول می کنند. یا با تهدید به انتشار کردن اطلاعات افراد از آن ها باج گیری می کنند. اما شما باید بدانید با هک شدن، فقط هکر تنها به اکانت شما و اطلاعات آن دسترسی پیدا می کند و به اطلاعات گوشی شما دسترسی نداشته؛ پس نگران نباشید.

روش های هک اینستاگرام چگونه است؟

همانطور که می دانید اینستاگرام مانند دیگر شبکه های اجتماعی قابلیت هک شدن دارد و از این رو نگرانی بابت این مسئله زیاد است. سیستم های امنیتی اینستاگرام بسیار پیشرفته هستند و نفوذ به آن ها بسیار سخت می باشد، اما امکان پذیر است. در پیگیری هک اینستاگرام متوجه می شوید که اکانت شماست که هک شده است نه سرورهای اینستاگرام. به همین دلیل امنیت این شبکه مشکلی ندارد. این نوع هک کلاینت هکینگ نام دارد که روشی برای هک اکانت اینستا می باشد.

روش های مختلفی برای هک اکانت در اینستاگرام وجود دارد، اما نکته مهم این است که شما باید امنیت اکانت خود را با روش های مختلف افزایش دهید. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از ساده ترین راه های افزایش امنیت اکانت شما انتخاب پسوردی پر قدرت و پیچیده است.
 • با فعال کردن تایید دو مرحله ای و آپدیت نگه داشتن اکانت تان از هک شدن آن جلوگیری نمایید.
 • اکانت خود را در حالت ‏Private نگه داشته و افراد ناشناس را بلاک کنید.

دانستن روش های مختلف هک شدن اینستا نیز کمک زیادی می کند تا شما راحت تر به پیگیری هک اینستاگرام بپردازید.

 1. یکی از روش های هک اینستا این می باشد که پسورد پیج کرک شود که این نوع هک به علت مشکلات بزرگ اینستاگرام است.
 2. ابزار Instahack از جمله ابزارهای قوی برای هک کردن اینستاگرام است. در این برنامه تنها لازم است نام کاربری را وارد نمایید و دکمه هک را زده تا اکانت مورد نظرتان هک شود.
 3. نرم افزار Instaleak دومین ابزار پراستفاده در هک است. از قابلیت این ابزار این است که صفحات Public و Private اینستا را به راحتی هک کنید. این نوع ابزارها رایگان هستند.

نحوه پیگیری هک اینستاگرام چگونه است؟!

برای پیگیری کردن هک اینستاگرام خود باید در اولین مرحله از صحت این که پیچ تان حتما هک شده است اطمینان حاصل کنید. برای این کار کافی است در اکانت تان وارد قسمت Setting شوید. در این بخش باید به دنبال قسمت نگهبانی باشید و در آجا وارد بخش Login Activity شده و دستگاه های متصل به اکانت تان را برسی نمایید.

موضوع مهم دیگر این است که هکری که یک بار اکانت شما را هک نمایید دوباره این توانایی و پتانسیل را دارد. از این رو پیشنهاد می کنیم که این موضوع را از مراجع قانونی پیگیری کنید. پلیس فتا مسئول پیگیری مواردی از این قبیل است و شما می توانید به واسطه شکایت از هکر، خسارت وارد شده را جبران نمایید.

نحوه شکایت در جرایم رایانه ای

پس از پیگیری هک اینستاگرام، شما از طریق ثبت کردن شکایت و شرح اتفاق در فرم های خاص می توانید اقدام به ثبت شکایت تان کنید. سپس شکایت را به دادسرای ویژه مخصوص جرائم رایانه ای ارسال کرده و با پیگیری پرونده پیگیری کردن هک اینستاگرام به پلیس فتا سپرده می شود. پرونده مراحل قانونی و روند طبیعی خود را طی می نمایید. نکته حائز اهمیت این است که نفوذ به اکانت تان بدون اجازه و دسترسی به اطلاعات شما صرفا جرم محسوب شده و جزا دارد.

با مجازات جرائم کامپیوتری آشنا شوید

در ادامه مطلب پیگیری هک اینستاگرام قصد داریم تا شما را با برخی از مهم ترین جرائم اینترنتی و رایانه ای و مجازات آن ها آشنا کنیم.

 • مجازات هک اینستاگرام: از ۹۱ روز تا یک سال حبس و یا جزای نقدی از ۵۰۰ تومان تا ۲ میلیون تومان دارد.
 • مجازات جعل رایانه ای: اعمالی مانند تغییر یا اضافه کردن داده های جدید به عنوان جعل رایانه ای محسوب شده و مجازات جعل رایانه ای ۱ تا ۵ سال حبس و یا ۲ تا ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی می باشد.
 • سرقت های رایانه ای: از ۹۱ روز تا ۱ سال حبس ویا جزای نقدی حدود ۵۰۰ تومان تا ۲ میلیون تومان دارند.
 • مجازات انتشار محتوای مستهجن: در ادامه مطلب پیگیری هک اینستاگرام توضیح می دهیم که فحش و فساد نیز مجازات داشته و پیگیری می شود، مجازات توزیع هر گونه محتوا مستهجن و دور از مسائل عرف و شرع از ۹۱ روز تا ۲ سال حبس یا از ۵۰۰ تومان تا ۲ میلیون تومان جریمه ی نقدی دارد. هرگاه این محتواها برای ۱۰ نفر ارسال شود فرد ارسال کننده به ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومان جزای نقدی محکوم می شود. محتویات مستهجن به هرگونه تصویر یا صوت یا فیلم که بیانگر بدن لخت زن و مرد و یا عمل جنسی باشد گفته می شود.
 • کلاهبرداری اینترنتی: از ۱ تا ۵ سال حبس و یا از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی دارد.
 • مجازات تخریب اینترنتی در رایانه اشخاص دیگر: از ۶ تا ۲ سال حبس و بین ۱ تا ۴ میلیون جزای نقدی دارد. وارد کردن هرگونه اخلال در رایانه مثل انتقال یا حذف اطلاعات افراد از ۶ ماه تا ۲ سال حبس دارد و یا جزای نقدی ۱ تا ۴ میلیون تومان دارد. مجازات این مورد با تخریب رایانه ای به یک صورت است.

بازگردانی اکانت هک شده با پیگیری هک اینستاگرام

بعد از این که با پیگیری کردن هک اینستاگرام متوجه هک شدن پیج تان شدید باید با روش های بازگردانی اکانت خودتان آشنا باشید. اولین و ساده ترین روش می تواند تغییر رمز اکانت تان باشد. شما با این کار هکر را از اکانت خود به راحتی و بدون دردسر خارج می کنید.

روش دیگر بازگردانی اکانت از طریق ایمیل می باشد. اگر شما هوشمندانه عمل کنید، اکانت اینستا خود را به فیسبوک یا ایمیل خود متصل کرده اید. برای این کار اولین اقدام این می باشد که وارد ایمیل خود شده و اطلاعات لازم را به دست آورده و از این راه اقدام به پیگیری هک اینستاگرام خود کنید. البته لازم به ذکر است که اگر هکر بعد از وارد شدن به اکانت شما آن را حذف کند، دسترسی به اکانت شما دیگر امکان پذیر نمی باشد.

نتیجه گیری

در صورتی که اکانت اینستاگرام شما به هر علت و دلیلی هک شد ناامید نشوید. بعد از پیگیری هک اینستاگرام اگر تمام روش هایی که در بالا گفته شد را قدم به قدم انجام داده می توانید به پیج تان دسترسی داشته باشید. اگر خودتان نیز نتوانستید این کار را انجام دهید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. بسیار متشکریم که تا پایان مطلب پیگیری هک اینستاگرام در وبسایت اسپای 24 ما را همراهی کردید.

سوالات متداول

آیا پیج اینستاگرام هک می شود؟

بله، این شبکه مانند دیگر شبکه های اجتماعی امن است، اما هیچ سیستمی در دنیا نیست که قابل هک شدن نباشد.

روش های پیگیری اکانت اینستا گرام چیست؟

روش های گوناگونی برای پیگیری هک اینستاگرام وجود دارد که برای شناختن آن ها می توانید مقاله بالا را بخوانید.

آیا نرم افزاری برای هک اینستا وجود دارد؟

بله، ابزار ها و نرم افزار های گوناگونی برای هک اینستا وجود دارد. می توانید در این مطلب با دو نوع از آن ها آشنا شوید.

آیا روشی برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام وجود دارد؟

بله شما می توانید با افزایش امنیت اکانت خود در برابر روش های هک به روش ساده ای اکانت خود را غیر قابل هک کنید.

چند روش برای بازیابی اکانت خود داریم؟

روش های مطرح در مورد پیگیری هک اینستاگرام درخصوص تغییر پسورد و دسترسی به اکانت از طریق ایمیل و فیسبوک است.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا