هک اینستاگرام

اقدامات بعد از هک شدن اینستاگرام ( بازیابی پیج و پیگیری)

یکی از شبکه های اجتماعی که اکثر افراد در آن عضو هستند و روزانه وقت زیادی در آن می گذرانند اینستاگرام می‌ باشد. هک شدن اینستاگرام موضوعی می‌ باشد که دغدغه بسیاری از افراد است و نگران این موضوع می باشند. تصور اینکه شخص دیگری وارد حساب اینستاگرامی ما شود و از فعالیت هایی که داریم باخبر شود ترسناک می باشد. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با هک شدن اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

روش های ورود به اکانت اینستاگرام هک اکانت اینستا دیگران

هک شدن اینستاگرام

اینستاگرام برنامه ای پرطرفدار می باشد که افراد به منظور های مختلف چون تبلیغ، کسب و کار، تفریح و … از آن استفاده می کنند. هک شدن اینستاگرام موضوعی می‌ باشد که برای بسیاری از افراد ممکن است رخ دهد و مشکلاتی را برایشان به وجود بیاورد. وقتی اینستاگرام هک شود فرد دیگری به پیام های شما در این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا می کند و پست هایی که شما مشاهده می کنید را می توانند ببینند. بهتر است با چند کلیک و تغییر دادن شیوه زندگی از هک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنید چون اگر بخواهید اکانتی که هک شده را احراز هویت کنید و بازیابی نمایید بسیار مشکل و وقت گیر می‌ باشد. برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام و راه حل های پس از آن در ادامه توضیحاتی داده ایم که بسیار کاربردی می باشد.

آیا اینستاگرام هک می شود؟ 

بسیاری از افراد فکر می کنند چون اینستاگرام یک شبکه اجتماعی امن می‌ باشد امکان هک کردن آن وجود ندارد و برای امنیت آن دقت لازم را به خرج نمی دهند و گرفتار مشکلاتی می شوند. باید دقت کنید که هیچ سیستمی وجود ندارد که هک نشود و این خود شما هستید که باید مانع از هک شدن شوید. بیشتر شبکه های اجتماعی که از آنها استفاده می کنیم به حالت Client Hacking دچار هک‌ می شوند یعنی از طرف خودتان اکانتی که دارید هک می شود. از این رو است که می گوییم اگر مسائل امنیتی را رعایت کنید هک شدن اینستاگرام برایتان رخ نمی دهد و مشکلاتی برایتان رخ نمی دهد.

راه های جلوگیری از هک اینستاگرام

بهتر است اینستاگرام خود را خصوصی کنید تا افراد کمتری بدانند چه محتواهایی در پیج خود دارید و کمتر به فکر هک کردن پیج شما باشند. اینگونه علاوه بر خود، خانواده و آشنایان خود را از خطر هکرها دور می کنید. در صورت خصوصی بودن پیج هکر بعد از چند بار بالا و پایین رفتن به سراغ مورد دیگری خواهد رفت. بعد از خصوصی کردن پیج خود اگر فرد مشکوکی که او را نمی شناختید درخواست فالو داد او را بلاک کنید. اگر فرد مورد نظر آشنا بود از طریقی شما را پیدا می کند و به شما اطلاع می دهد که چه کسی می باشد تا بتوانید او را فالو نمایید. 

اینستاگرام به گونه ای طراحی شده است که لیستی از افرادی که بلاک کرده اید را در اختیارتان قرار می‌دهد تا اگر کسی را اشتباهی بلاک کرده اید از این حالت خارج کنید. پس لازم نیست نگران باشید و هر کسی را نمی شناختید بلاک کنید تا خطر هک شدن اینستاگرام از شما دور شود. همچنین به لغو کردن دسترسی برخی برنامه‌هایی که مشکوک هستند بپردازید. برخی برنامه ها نیاز دارند که وارد حساب اینستاگرامی شوند و ممکن است که بدافزار باشند و موجب دسترسی آنها به اکانت اینستاگرام و یا اکانت حساب های شما شوند. پس هر برنامه ای که درخواست داشت به حساب اینستاگرام وارد شود اجازه ندهید.

نشانه های هک شدن اینستاگرام؛ متوجه شوید که هک شده اید!

اگر کسی به هک کردن اینستاگرام شما پرداخت مهم است که شما متوجه این اتفاق شوید. تا زمانی که متوجه این امر نشوید کاری انجام نمی دهید و هکر به حضور خود در اینستاگرام شما ادامه می دهد و اطلاعات بیشتری از شما کسب می کند. اگر به شک افتادید که کسی اینستاگرام شما را هک کرده است دو کار می توانید انجام دهید. 

در قدم اول باید نشانه هایی که هک شدن را نشان می دهد پیدا کنید. برای این منظور نشانه های مختلفی وجود دارد مثلا پستی که قبلاً آن را ندیده اید از طرف شما منتشر شده و شما هیچ اطلاعی از آن ندارید. یا مثلاً بدون اجازه شما فرد دیگری به استفاده از اکانت شما پرداخته است.  ممکن است از طرف اکانت شما پیج هایی فالو یا لایک شده باشد که بی اطلاع باشید یا اینکه رمز خود را درست وارد می کنید اما نمی توانید وارد اینستاگرام خود شوید. هر یک از این موارد که برایتان رخ داد وارد تنظیمات شوید و گزینه Login Activity را در بخشی به نام Security انتخاب کنید. اینگونه دستگاه هایی که متصل به اکانت شما هستند قابل مشاهده خواهد بود. همچنین می توانید به مشاهده آخرین لاگین های اکانتتان بپردازید. 

بازیابی اکانت اینستاگرام؛ بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

اگر هک شدن اینستاگرام برای شما رخ داد برای خارج کردن هکر از حساب کاربری خودتان باید چند کار ضروری انجام دهید و اینگونه به بازیابی اکانت خود بپردازید. برای این منظور در قدم اول رمز خود را خیلی سریع عوض کنید. اگر هکر به تغییر رمز شما نپرداخته است با تغییر آن می توانید به بیرون انداختن هکر از اکانت خود بپردازید.

زمانی که داخل اکانت حضور دارید در تنظیمات اینستاگرام Security را بزنید و  به انتخاب Password بپردازید. اینگونه ایمیلی برای شما ارسال می شود تا از طریق لینک موجود قادر به تغییر دادن رمز باشید. اگر به دلیل خارج شدن از اکانت نمی توانید وارد آن شوید گزینه Forgot Password را انتخاب کنید و از طریق ایمیل ارسالی رمز را تغییر دهید. در رابطه با رمز دقت داشته باشید که این رمز باید استاندارد و قوی باشد و هر از گاهی به تغییر دادن آن بپردازید.

تایید دو مرحله ای را فعال کنید!

برای جلوگیری از هک ‌شدن اینستاگرام به فعال کردن تأیید دو مرحله ای که در تمام شبکه های اجتماعی وجود دارد بپردازید اینگونه هر زمان که بخواهید به اکانت خود با دستگاه جدیدی وارد شوید باید به پشت سر گذاشتن یک مرحله امنیتی بپردازید تا اینستاگرام از اینکه خودتان قصد وارد شدن دارید مطمئن شود. در تنظیمات وارد Security شوید و Two-Factor Authentication را انتخاب نمایید.

برای این منظور دو روش وجود دارد. روش اول اینگونه است که با نصب برنامه خاصی در گوشی خود زمانی که کسی در تلاش برای ورود به اکانت شما بود رمز عبور هم برای برنامه و هم گوشی ارسال شود. در روش دوم وارد شدن به اکانت را از طریق اس ام اس انجام دهید اینگونه هر بار که وارد پیج خود می شوید یک کد از طریق اینستاگرام برایتان ارسال می شود که برای وارد شدن به اینستاگرام باید این کد را وارد کنید.

به پشتیبانی اینستاگرام پیام دهید

یکی از کارهایی که پشتیبانی اینستاگرام انجام می دهد این است که کمک می کند پیجی که هک شده است به صاحبش بازگردانده شود. برای این منظور باید به Support یا پشتیبانی از طریق وارد شدن به سایت اینستاگرام پیام بدهید و بگویید که پیجتان هک شده است و قصد بازیابی آن را دارید.

این وظیفه تیم پشتیبانی اینستاگرام می باشد که پیج را به شما بازگرداند. بخشی به نام پرسش و پاسخ را در پشتیبانی اینستاگرام خود خواهید داشت که حاوی سؤالاتی می‌ باشد که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. اینگونه بیشتر مشکلات خود را از طریق این صفحه می توانید حل کنید. اگر مشکلتان در این صفحه حل نشد و بزرگ تر بود به برقراری ارتباط با نیروهای پشتیبانی اینستاگرام می توانید بپردازید.

اتصال از طریق فیسبوک

اگر از یک ایمیل برای سیو کردن اینستاگرام و فیسبوک خود استفاده کرده باشید در مواقعی که هک اینستاگرام برایتان رخ داد می توانید از اکانت فیسبوک استفاده کنید و تلاش کنید این دو به هم متصل شوند و با اکانت فیسبوک لاگین شدن در اینستاگرام را انجام دهید. این روش نشان می دهد که شما واقعا صاحب اکانت هستید و ‌به بازیابی آن می توانید بپردازید. با هر یک از این روش ها بعد از هک شدن اینستاگرام به بازیابی پیج خود بپردازید.

پیگیری هک اینستاگرام

بعد از هک شدن اینستاگرام یکی از کارهای بسیار مهم این است که از طریق مراجع قانونی پیگیری لازم را انجام دهید. اگر موفق شوید هکر را از اکانت خود خارج کنید تجاوز به حریم شخصی شما در هر صورت رخ داده است. در طول مدت زمانی که هکر در اکانت شما بوده ممکن است اطلاعاتی را برداشته باشد و پخش کند و شما از این کار ناراحت شده باشید و صدمه دیده باشید. 

با پیگیری کردن از طریق مراجع قانونی می توانید هکر را مجازات کنید. هک کردن اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی جزء جرایم سایبری محسوب می شود و مجازات های آن جریمه نقدی، شلاق و زندان خواهد بود. دلیل دیگری که بعد از هک شدن اینستاگرام شما را قانع می کند که از مراجع قانونی کمک بگیرید این است که آنها نیز می توانند هکر را از اکانت خارج کنند و اکانت شما را بازیابی کنند. این ها دلایلی بود که نشان می داد که بعد از هک شدن اینستاگرام باید از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید.

در این مقاله در SPY24، تلاش داشتیم تا را با برخی از مهم ترین و کلیدی ترین نکات برای افزایش امنیت اینستاگرام و روش بازیابی اکانت را به شما یاد بدهیم تا بدانید بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد!

بعد از هک اینستاگرام چه کنیم؟

شما باید فورا رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر از سیستم خارج شده اید، باید یک کد امنیتی جدید از طریق گزینه Get Login Help دریافت کنید. اگر هیچ کدام از این موارد جواب نداد ، گزارشی از هک شدن حساب اینستاگرام خود ارسال کنید.

با هک اینستاگرام چه اطلاعاتی به دست می آورند؟

در صفحه هک شده اینستاگرام تمامی اطلاعات شخصی، پیام ها و عکس های شما در دسترس هکر است.

چه روش های برای بازیابی اکانت اینستاگرام وجود دارد؟

به صورت کلی سه روش برای برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد : ایمیل، شماره موبایل و فیسبوک که جزییات آن در مقاله توضیح داده شده است.

آیا در صورت حذف اکانت امکان بازیابی اکانت اینستاگرام وجود دارد؟

در صورت دی اکتیو کردن اکانت و یا حذف موقت اکانت امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ولی در صورت حذف دائمی خیر.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا