هک اینستاگرام

افزایش امنیت اینستاگرام

افزایش امنیت اینستاگرام از جمله مهم ترین مسائلی است که کاربران اینستا باید به آن توجه کنند. با توجه به این که امروزه اکانت ها و افراد گوناگون در این اپلیکیشن فعالیت می کنند، حفاظت از اطلاعات و داده ها یک امر ضروری برای جلوگیر از هک شدن اینستاگرام است. برای بالا بردن امنیت پیج های اینستاگرامی راه های گوناگونی است که در ادامه از این مطلب از سایت اسپای 24 شما را با آن آشنا می کنیم.

فهرست مطالب

چگونه می توان اقدام به افزایش امنیت اینستاگرام کرد؟

فعالیت در instagram بسیار افزایش یافته است و تقریبا بیشتر مردم در سراسر جهان حداقل یک اکانت در این فضا دارند. محبوبیت این اپلیکیشن، هنگامی که توسط مارک زاکربرگ خریداری شد، افزایش پیدا کرد و پس از آن مسئله نگران کننده ای با عنوان حملات سایبری یا همان هک اینستاگرام مطرح شد.

اما باید بدانید که هک کردن اطلاعات اینستا تنها به واسطه اکانت های فعال در آن صورت گرفته و سرویس های اصلی اینستاگرام به هیچ عنوان قابل هک نمی باشند. با توجه به این که امروزه روش های گوناگونی برای هک اینستا وجود دارد، باید با راهکارهای افزایش امنیت اینستاگرام حتما آشنا باشید. از جمله اصلی ترین روش های هک کردن آن، از طریق ترفند های مانند مهندسی اجتماعی است که هکرها از این طریق به راحتی می توانند پسورد پیج شما را به دست آورند. پس حتما مراقب روابط صمیمانه خود با دیگران باشید.

روش های افزایش امنیت اینستاگرام

گذاشتن اکانت روی حالت Private

اولین و یکی از مهم ترین کارها برای افزایش امنیت اینستاگرام این می باشد که شما پیج اینستاگرام خود را در حالت شخصی و Private قرار دهید تا برای پیج خود اولین محافظ قوی را فعال کنید. برای فعال کردن این آپشن باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. باید به قسمت پروفایل خود در اپلیکیشن اینستاگرام بروید.
  2. سپس وارد بخش Setting شوید.
  3. باید در قسمت Account Privacy، گزینه Private Account را فعال نمایید.

انتخاب یک رمز عبور پر قدرت

یکی از مهم ترین گزینه ها برای افزایش امنیت اینستاگرام این است که از یک پسورد پرقدرت و دشوار برای حفظ امنیت پیج اینستاگرامی خود استفاده نمایید. در واقع باید بدانید که یک هکر برای دسترسی به اطلاعات اکانت شخصی شما باید حتما به رمز عبور اینستاگرام تان دسترسی داشته باشد. از این رو با انتخاب یک رمز عبور پرقدرت و سخت می توانید دسترسی های هکرها و افراد سودجو را با محدودیت های خاصی روبرو کنید. باید توجه داشته باشید که یک پسورد پرقدرت باید شامل مواردی چون اعداد، حروف های کوچک و بزرگ انگلیسی و همچنین کاراکترهای به خصوص باشد.

تغییر دوره ای پسورد

در حال حاضر برای این که هکرها بتوانند به راحتی به پسورد پیج های اینستاگرامی دسترسی داشته باشند، از برنامه های خاصی برای حدس رمز عبور اکانت ها استفاده می کنند که هر چقدر رمزها پیچیده تر و دشوار تر باشد، حدس زدن آن ها توسط اپلیکیشن های مخصوص، مدت زمان بیشتری را می خواهد.

از این رو ممکن است که بعد از گذشت مدتی هکرها به رمز عبور اینستاگرام تان دسترسی پیدا کنند. برای حل کردن این مشکل، باید که رمز عبور اکانت اینستاگرام تان را به صورت دوره ای و هر چند وقت یک بار تغییر داده تا در این صورت هکرها از پیدا کردن رمز عبور اکانت اینستاگرام منصرف شوند و از این رو به راحتی اقدام به افزایش امنیت اینستاگرام خود کنید.

دانلود و آپدیت از یک منبع موثق

در حال حاضر بیشتر افراد مبتدی که تصمیم به فعالیت در اینستاگرام دارند، این اپلیکیشن و یا سایر برنامه های اجتماعی و ارتباطی را از طریق سایت های نامعتبر دانلود می کنند. این امر موجب تهدید کردن امنیت اکانت های اینستاگرامی می شود. به همین دلیل برای دانلود کردن اپلیکیشن های مهم تلفن های همراه از مارکت های معتبری مانند گوگل پلی و یا اپ استور استفاده نمایید.

افزایش امنیت اینستاگرام با عدم ذخیره اطلاعات در مرورگر

عدم ذخیره اطلاعات در مرورگر، از دیگر روش ها برای افزایش امنیت اینستاگرام است که تنها در شرایط استفاده از اینستاگرام توسط کامپیوتر به خطر می افتد. با توجه به این که برای وارد شدن به اکانت های شخصی در اینستاگرام، حتما نباید از تلفن همراه استفاده کرد و می توان با استفاده از مرورگر سیستم های رایانه ای نیز وارد اکانت های اینستاگرام شد، باید توجه کنید که به هیچ عنوان آیدی و پسورد خود را در مرورگر اینترنت تان ذخیره نکنید.

چون که با ذخیره کردن آیدی و پسورد اینستاگرام خود در مرورگرهای اینترنت، ممکن است که هکرها به جای هک مستقیم اینستاگرام تان به هک مرورگر کامپیوترتان اقدام کنید و از این رو به راحتی آیدی و پسورد اینستاگرام شما را به دست آورند. در مواقع دیگر ممکن است که افراد دیگری نیز از سیستم رایانه ای شما استفاده کرده و بتوانند به پسورد و آیدی اینستا شما دسترسی داشته باشند.

افزایش امنیت تلفن همراه

افزایش امنیت تلفن همراه می تواند افزایش امنیت اینستاگرام را نیز به همراه آورد. در واقع می توان گفت که وقتی هیچ فردی نتواند به محتوای درون تلفن همراه شما نفوذ پیدا کند و توانایی شکستن رمز عبور تلفنتان را نداشته باشد، نمی تواند به اکانت های شما در صفحات مجازی نیز دسترسی پیدا نماید. از این جهت برای رمز تلفن خود از پسورد های پیچیده و فینگر پرینت استفاده کنید.

دوری از برنامه های مشکوک

اپلیکیشن اینستاگرام تنها در یک نسخه و از طریق مارکت های معتبر در دسترس علاقه مندان سوشیال مدیا ها قرار گرفته است. از این جهت نسخه های مختلف این اپلیکیشن نظیر نرم افزار های جذب فالوور و یا آنفالو یاب ها، نسخه های فیک و یا جعلی هستند که توسط هکر ها طراحی شده اند و به راحتی می توانند به اکانت اینستاگرام شما نفوذ پیدا نمایند از این جهت به منظور افزایش امنیت اینستاگرام خود این نرم افزار ها را دانلود نکنید.

قطع اجازه دسترسی به موقعیت مکانی

ردیابی از طریق لوکیشن و موقعیت مکانی فرد مورد نظر توسط هکر ها یکی از روش های رایج برای دزدیدن اطلاعات افراد می باشد. از این جهت توصیه می شود که با قطع کردن دسترسی موقعیت مکانی به افزایش امنیت اینستاگرام کمک نمایید و راه نفوذ به اطلاعات شخصیتان را بر روی افراد سودجو ببندید.

محرمانه نگه داشتن اطلاعات پروفایل

یکی از ساده ترین راه کار هایی که می توانید با انجام آن امنیت حساب های کاربری خود در اینستاگرام و سایر اپلیکیشن های ارتباطی را افزایش دهید، این است که تمامی اطلاعات شخصی خود، که در پروفایل اکانت های مجازی خود به ثبت رسانده اید را مخفی نگه دارید. در واقع بهتر است که آدرس ایمیل و یا شماره تلفنتان را که در این نرم افزار ها به ثبت رسیده است را در اختیار هیچ فردی قرار ندهید تا از این طریق نسبت به افزایش امنیت اینستاگرام خود مطمئن شوید.

افزایش امنیت اینستاگرام با ابزار هویت دو مرحله ای

یکی از بهترین راه های جلوگیری از هک اینستاگرام، استفاده از قابلیت خاص و مخصوص به اینستاگرام است که همان تایید دو مرحله ای اینستاگرام می باشد که با فعال کردن قابلیت Two Factor Authentication در قسمت setting اکانت اینستاگرامی خود، هر کسی که بخواهد پیج اینستاگرام شما را هک نماید، علاوه بر دسترسی به پسورد اکانت، باید از یک کد شش رقمی، که پس از چند دقیقه از بین می رود، استفاده نماید. این کد به شماره تلفنی که در اطلاعات اکانت خود ثبت کرده اید ارسال می شود که این امر نشان دهنده این است که فردی می خواهد وارد اکانت اینستاگرامی شما شود.

بلاک کردن فالوور های ناشناس

اهمیت ندادن به اکانت های ناشناس اینستاگرامی و بلاک کردن آنها، یکی دیگر از بهترین راهکار های افزایش امنیت اینستاگرام می باشد. اخیرا هکر ها برای هک کردن اکانت مورد نظر خود از اکانت ها و پیج های جعلی کمک می گیرند و آنها را در این اپلیکیشن راه اندازی می کنند و با استفاده از ترفند های مهندسی اجتماعی، سعی می کنند تا به شما نزدیک شوند. این چهره ها پس پیدایش احساس صمیمیت، به صورت کاملا حرفه ای اطلاعات حساب شما را به سرقت می برند. از این جهت توصیه می شود که تمامی اکانت های فیک اینستاگرامی که با آنها ناآشنا هستید را بلاک نمایید.

افزایش امنیت اینستاگرام با دستی کردن تگ ها

بستن تگ ها یا دستی کردن آن ها، به شما این امکان را می دهد که توسط افراد ناشناس در پست های مختلف تگ نشوید. در واقع امروزه هکر ها می توانند با تگ کردن آیدی افراد، به اطلاعات کاربری آنها دسترسی پیدا کنند. برای دستی کردن تگ ها، تنها کافی است که وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام و بخش Privacy and Security شوید. سپس به بخش Photos and Videos of You رجوع کنید و گزینه Add Automatically را غیر فعال نمایید. با این روش هیچ فرد ناشناسی نمی تواند شما را در پست های اینستاگرامی تگ نماید که این امر به افزایش امنیت اینستاگرام شما کمک خواهد کرد.

مخفی کردن استوری و پست ها برای افراد خاص

یکی از روش های کاربردی برای افزایش امنیت اینستاگرام، این است که استوری ها و پست های خود را برای فالوور هایی که به هویت اصلی آنها شک دارید، ببندید. برای این کار کافی است که فرد مورد نظرتان را Restrict کنید. با انجام این فرایند پست ها و استوری های شما برای شخص مورد نظرتان نمایش داده نخواهد شد.

آپدیت مداوم Instagram

برنامه نویسان اینستاگرام روز به روز در حال تلاش هستند تا بتوانند امنیت این شبکه اجتماعی را افزایش دهند. از این جهت با هر بار آپدیت کردن این نرم افزار، امنیت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل اگر به دنبال افزایش امنیت اینستاگرام و جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری خود هستید؟ توصیه می شود که آپدیت های این اپلیکیشن را در کوتاه ترین زمان ممکن فعال نمایید.

غیر فعال کردن وضعیت فعالیت

اکثر هکرها در زمانی اقدام به دزدیدن اطلاعات حساب کاربری شما می کنند که شما در حالت آفلاین باشید. از این جهت می توانید با غیر فعال کردن وضعیت فعالیت خود، تشخیص آنلاین و آفلاین بودنتان را برای هکر ها غیر ممکن سازید و از این طریق هر موقع که هکر ها نسبت به هک کردن شما اقدام کردند، به سرعت آگاه شوید. برای غیر فعال کردن وضعیت آنلاینی یا آفلاینی خود باید وارد قسمت تنظیمات و بخش Login Activity شوید.

ثبت ایمیل و شماره موبایل در پیج، از دیگر راه های افزایش امنیت اینستاگرام

یکی دیگر از روش هایی که هکر ها برای به سرقت بردن و نفوذ به اطلاعات حساب کاربری شما از آن استفاده می کنند، ارسال پیامی مبنی بر forgot my password می باشد، که شما از این طریق به دام هکر ها می افتید و با وارد کردن رمز عبور جدید، پسوردتان را در اختیار آنها قرار خواهید داد. از این جهت توصیه می شود که برای افزایش امنیت اینستاگرام، یک ایمیل معتبر و یا شماره تلفن فعال را در قسمت اطلاعات اینستاگرامتان وارد کنید تا هر گونه تغییر در اطلاعات حساب کاربری را به شما گزارش دهند.

باز نکردن لینک های خارجی

کلیک کردن بر روی لینک های خارجی و ناشناس، یکی از ترفند های مرتبط با مهندسی اجتماعی می باشد. به گونه ای که هکر ها از طریق ایجاد صمیمیت و دوستی با شما، لینک هایی را در قالب برنامه های مفید و مهم برای شما ارسال می کنند که با کلیک کردن بر روی آنها، راه نفوذ چهره های سودجو به اطلاعات کاربری شما، هموار خواهد شد. از این جهت توصیه می شود که برای افزایش امنیت اینستاگرام خود به هیچ عنوان بر روی لینک های ارسالی از سوی افراد مجازی و یا حتی دوستان و آشنایانتان نیز کلیک نکنید.

چند نکته بسیار مهم

یکی از مهمترین نکاتی که برای افزایش امنیت اینستاگرام خود باید به آن توجه کنید، این است که برای حساب های مختلف در اینستاگرام، از رمز های مختلفی نیز استفاده نمایید. همچنین دقت داشته باشید که نباید رمز اکانت های کاربری شما با رمز ایمیلتان یکسان باشد. توصیه می شود که با استفاده از تلفن های همراه و یا سیستم های رایانه ای دیگران، وارد حساب های اینستاگرامی خود نشوید.

لازم به ذکر است که اگر پیج اینستاگرام شما مورد حمله سایبری قرار گرفت، می توانید با استفاده از ایمیل و شماره تلفن نسبت به بازگردانی آن، اقدام نمایید. یکی دیگر از روش هایی که به وسیله آن می توانید امنیت پیج اینستاگرامتان را افزایش دهید، این است که با روش های مختلف هک کردن اینستا آشنا شوید و با اعمال آن ها بر روی پیج خود، امنیتش را ارتقاء دهید. بسیار متشکریم که تا پایان مطلب افزایش امنیت اینستاگرام از وبسایت اسپای 24 ما را همراهی کردید.

سوالات متداول

چگونه امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

با تغییر رمز عبور به صورت مداوم، فعال کردن تایید دو مرحله ای، استفاده از رمز های پیچیده، فعال کردن حالت پرایوت و … می توانید امنیت حساب های کاربری خود را افزایش دهید.

کاربردی ترین سد دفاعی در برابر هکر های اینستاگرامی چیست؟

فعال کردن گزینه تایید دو مرحله ای، مانند یک سد دفاعی در برابر افراد سودجو عمل می کند.

خطرناک ترین روش هک اینستاگرام چیست؟
ترفند های مهندسی اجتماعی را خطرناک ترین روش هک اینستاگرام می دانند.

xترفند های مهندسی اجتماعی را خطرناک ترین روش هک اینستاگرام می دانند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا