هک واتساپ

روش های مهم افزایش امنیت واتساپ 8 راهکار اصلی

واتساپ به عنوان یکی از شبکه‌ های اجتماعی پرطرفدار موجود که امنیت زیادی را در اختیار افراد و کاربران خود قرار داده، معرفی شده است. به همین خاطر امنیت واتساپ بر همگان به اثبات رسیده و دیگر کمتر کسی پیدا می‌ شود که نسبت به امنیت این شبکه اجتماعی مشکوک باشد و اعتماد لازم را به واتساپ و امنیت آن نداشته باشد. پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال راه هایی برای افزایش امنیت واتساپ خود می باشید، در ادامه ما را همراهی نمایید تا اطلاعات کاملی را در رابطه با این موضوع در اختیارتان قرار دهیم و شما را با اینکه چگونه امنیت واتساپ خود را بالا ببرید آشنا کنیم.

روش هایی برای افزایش امنیت واتساپ

برای بالا بردن میزان امنیت واتساپ خود در ایران می توانید روش های مختلفی را امتحان کنید اما نیاز است بدانید که تمام این روش ها در یک فاکتور اساسی مشترک می باشد. به عنوان مثال شما برای اینکه بتوانید در دنیای تکنولوژی به فعالیت بپردازید نیاز است که امنیت لازم را برای خود در این شبکه مجازی فراهم نمایید و هیچگاه به همان امنیت اولیه ای که سرورهای اصلی یک شبکه مجازی در اختیار کاربران قرار می دهند اکتفا نکنید‌. همه روش های بالا بردن امنیت واتساپ در فاکتور بالا بردن امنیت سیستم عامل و در پی آن واتساپ مشترک اند. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه تمامی روش های موجود برای بالا بردن میزان امنیت واتساپ را در اختیارتان قرار دهیم.

چرا واتساپ تا این حد طرفدار دارد؟

با کمک پیام‌ رسان واتس‌ اپ قادر خواهید بود تا در بستر اینترنت به تعامل با دوستان و آشنایان خود بپردازید و با آنها به ارتباط بپردازید. با واتساپ می توانید برای دوستانتان پیام هایی مانند پیام‌ های صوتی و تصویری ارسال کنید. همچنین شما می توانید تماس های صوتی و تصویری را با هر که می خواهید چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی برقرار نمایید و این چنین اگر از کسی دور بودید با او به ارتباط بپردازید و هم اکنون نیز افراد زیادی از این قابلیت واتساپ استفاده می کنند.

به عنوان مثال کسانی که خانواده خود و یا دوستان و آشنایانشان را در کنار خود ندارند و در فاصله مکانی دوری از هم زندگی می کنند، این چنین به ارتباط می‌ پردازند. پس به همین خاطر است که افراد زیادی در این شبکه مجازی به فعالیت پرداخته اند و هکرها نیز مایل اند این چنین به اطلاعات افراد دسترسی پیدا کنند و از هجومی که افراد زیادی به این پیام رسان آورده اند، سو استفاده نمایند و هر کدام از این کاربران را هک کنند و به مقاصد شوم خود برسند.

روش‌ هايی برای بالا بردن میزان امنیت واتساپ در ایران

در ادامه چندین روش و ایده برای بالا بردن میزان امنیت حساب کاربری خود در اختیارتان قرار خواهیم داد تا با آموزش این روش‌ ها بتوانید امنیتتان را در این شبکه مجازی بالا ببرید و آموزش ببینید که چگونه می توانید با امنیت بیشتر در این شبکه مجازی به فعالیت بپردازید. پس در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید.

افزایش امنیت اپ واتساپ با استفاده از تایید دو مرحله ای چگونه انجام می شود؟

بهترین نحوه برای بالا بردن میزان امنیت پیام رسان واتساپ که به ذهن همه افراد می رسد تا با کمک آن بتوانند امنیت شبکه مجازی واتساپ خود را بالا ببرند، این است که بر روی این شبکه مجازی ورود خود را بر مبنای روش تایید دو مرحله ای بگذارند تا از این طریق هکرها و افراد سودجو نتوانند به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند و این چنین به راحتی نمی توانند وارد حساب کاربری شما شوند و به اطلاعات شما در واتساپ و در دیگر شبکه های مجازی دسترسی پیدا کنند.

 این خصوصیت در بسیاری از برنامه ها و شبکه های مجازی همانند اینستاگرام و تلگرام نیز وجود دارد و تنها مختص به واتساپ نمی باشد و به همین خاطر است که این روش نیز بسیار مرسوم است افراد زیادی با کمک این ویژگی می توانند امنیت شبکه مجازی واتساپ را بر روی گوشی خود بالا ببرند. برای فعال نمودن این مرحله نیاز است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید‌.

روش هایی برای افزایش امنیت واتساپ

در گام اول نیاز است که به بخش تنظیمات واتساپ مراجعه کنید. (Setting) و گزینه ی حساب کاربری را انتخاب کنید. (Account) و در گام بعد از آن، باید تایید شماره ی دو مرحله ای را انتخاب نمایید. (Two Step Verification) شما در مرحله بعد به صفحه ای هدایت خواهید شد که از شما خواسته می شود که یک کد ۶ رقمی را وارد کنید و سپس گزینه بعدی را انتخاب نمایید. در گام بعد شما یک ایمیل به این برنامه می دهید تا برای بازيابي رمز عبورتان به شما یک رمز تأیید ارسال نماید. در گام بعد هم دیگر نیازی نیست که ایمیلی به آن بدهید ولی اگر فکر می کنید که ایمیل اولیه خود را فراموش خواهید نمود، ایمیل دیگری به این برنامه بدهید.

تغییر تنظیمات پرایوسی

با قابلیت نامبرده می توانید انتخاب کنید که چه کسانی شماره تلفن همراه شما را ببینند و یا به مشاهده پروفایل شما بپردازند. شما ابتدا با وارد شدن به تنظیمات خود و ورود به قسمت پرایوسی، تنظیمات نامبرده را به میل خود تغییر خواهید داد و این چنین امنیتی که مد نظرتان قرار دارد را تغییر خواهید داد. امنیت واتساپ در این حالت کمی بالا خواهد رفت و این مورد نخستین و ضروری ترین اقدام به شمار می آید تا بتوانید از طریق آن امنیت واتساپ خود را به طور نسبی بالا ببرید.

بالا بردن میزان امنیت واتساپ با بلاک افراد ناشناس

ممکن است که بسیاری از اوقات برایتان این مشکل به وجود بیاید که حملات فیشینگ و مهندسی اجتماعی برایتان رخ داده باشد و افرادی بخواهند که به شما نزدیک شوند و با ارسال لینک یا پیام های نا شناسی به اطلاعات شما وارد شوند. به همین خاطر باید حواستان را جمع کنید و در برابر این حملات بایستید. شما باید این گونه پیام ها را به سرعت حذف کنید یا فرستنده آن را بلاک نمایید و اینگونه پیام ها را نادیده بگیرید. البته گزینه ریپورت کردن هم گزینه خوبی در این جور مواقع می باشد.

فعال کردن اعلان امنیتی و بالا رفتن امنیت گوشی شما

اگر شخصی از شما درخواست کند که به واتساپ شما وصل شود و با کمک واتساپ شما بتواند با سیم کارت دیگری در واتساپ حضور پیدا کند، آنگاه شما نباید به او اجازه این کار را بدهید زیرا در صورتی که این فرد به انجام این کار پرداخت، انگاه برای شما پیامی مبنی بر Security code changed ارسال می شود و شما از اقدام او آگاه خواهید شد. شما نیز باید برای قطع نمودن فعالیت های او مراحل زیر را طی کنید.

 Settings -> Account -> Security -> Show security notifications

چرا باید از اشتراک گذاری اطلاعات شخصی در واتساپ اجتناب نمایید؟

اگر می خواهید که امنیت واتساپ جی بی خود را بالا ببرید و به فعالیت در واتساپ بپردازید و اطمینان خود را از اینکه افراد سودجو نمی توانند به اطلاعاتتان وارد شوند بیشتر نمایید، آنگاه باید سعی کنید که در واتساپ خود اطلاعات ارزشمندی همچون اطلاعات کارتتان را به اشتراک نگذارید و از به اشتراک گذاری آدرس خانه و یا آدرس ایمیل خود با مخاطبان و کاربران دیگر جلوگیری نمایید.

علاوه بر موارد نام برده، شما باید تنها از یک وی پی ان استفاده نمایید تا از اطلاعات اینترنتیتان محافظت شود و همه سعی خود را انجام دهید تا به یک شبکه اینترنتی وصل شوید. این اقدامات به شما کمک می کند تا امنیت واتساپ خود را بالا ببرید زیرا وی پی ان از رهگیری فعالیت های اینترنتی شما جلوگیری می کند و از اطلاعات شما محافظت می کند.

یکی دیگر از نکاتی که به بالا رفتن پرایوسی و امنیت شما کمک می کند، این است که جی پی اس خود را خاموش کنید و دیگر به کسی اجازه ندهید که از این قابلیت گوشی شما استفاده کند و به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کند. زیرا لوکیشن اگر مدام روشن باشد امنیت سیستم عامل گوشی شما و در پی آن امنیت واتس اپ شما را پایین خواهد آورد که برای این منظور می توانید اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید.

Settings -> Account -> Privacy -> Live Location

اپلیکیشن رسمی واتساپ در بالا بردن امنیت گوشی چه تاثیری دارد؟

از بین افرادی که توانسته اند به اطلاعات کاربران مورد نظرشان در این شبکه مجازی دست پیدا کنند، افراد زیادی این باور را داشته اند که با کمک واتساپ وب این امکان وجود دارد که با راحت ترین روش ممکن به اطلاعات فرد مورد نظرشان در واتساپ دست پیدا کنند. یعنی اگر شما می خواهید که امنیت واتساپ خود را بالا ببرید، تنها نیاز است که در برابر هکرها بایستید و امنیت شبکه مجازی واتساپ خود را در حالت استفاده از واتساپ وب بالا ببرید.

شما باید این امکان را ایجاد کنید که با سیستم عامل ویندوز یا لپ تاپ به حساب کاربری خود وارد شوید و این چنین فایل هایی را که بر روی کامپیوتر خود دارید برای فرد دیگری ارسال نمایید. هم اکنون سایر افراد دیگر نیز واتساپ خود را بر روی گوشی نصب نمی کنند و تنها با کامپیوتر و یا لپ تاپ با کمک این شبکه مجازی با افراد دیگر به ارتباط می‌ پردازند.

سواد رسانه ای در بالا بردن امنیت واتساپ چه تاثیری دارد؟

از جمله دلایلی که همه افراد تاکنون دچار مشکلات امنیتی و هک شده اند و اطلاعاتشان در اختیار افراد مهاجم و سو استفاده گر قرار گرفته است، این است که تاکنون اطلاعات چندانی در رابطه با رسانه ها و استفاده از تکنولوژی به دست نیاورده اند و نمی دانند که هر کلیدی که در سیستم عامل خود انجام می دهند، می تواند بر روی بالا رفتن امنیت واتساپ آنها تاثیر گذار باشد.

آموزش هک واتساپ چه اهمیتی دارد؟

مطلب بالا به این معنی است که اگر شما آموزش ببینید که چگونه می توانید هک این پیام رسان را انجام دهید، آنگاه خواهید توانست که از این طریق امنیت واتساپ بیزینس خود را بالا ببرید و بیاموزید که چگونه می توانید با امنیت بیشتری در این شبکه مجازی به فعالیت بپردازید. زمانی که شما سواد رسانه ای خود را بالا ببرید، آنگاه می توانید با اطمینان بیشتری در این شبکه مجازی به فعالیت بپردازید و با بالا بردن امنیت گوشیتان دیگر نگران حمله افراد به اطلاعاتتان در شبکه مجازی واتساپ نباشید.

سوالات متداول

چرا یادگیری روش های هک واتساپ اهمیت دارد؟

زیرا می توانید از این طریق امنیت واتساپ خود را بالا ببرید و تمام نقاط ضعف گوشی خود و سیستم عامل تان را برطرف نمایید و این چنین هیچ گونه مشکلی را بر روی سیستم عامل خود باقی نگذارید و به هکر ها و افراد مهاجم این فرصت را ندهید که به اطلاعات شما دست پیدا کنند.

چگونه امنیت واتساپ را می توان بالا برد؟

از طریق رفع تمام نقاط ضعف سیستم عامل خود می توانید امنیت واتساپ را بالا ببرید. یکی از این اقدامات تغییرات پرایوسی واتساپتان می باشد که با تغییر آن می توانید امنیت واتساپ خود را به طور نسبی تغییر دهید.

هک ‌واتساپ امکان پذیر است؟

از طریق روش های حملات فیشینگ و مهندسی اجتماعی هک واتساپ امکان پذیر است. این روش ها همه نقاط ضعف سیستم عامل شما را هدف قرار می دهند و به اطلاعات شما نفوذ پیدا می کنند.

بالا بردن امنیت واتساپ چگونه امکان پذیر است؟

با کمک خاموش کردن لوکیشن در مواقع غیر ضروری می توان امنیت واتساپ را بالا برد. همچنین شما باید اینترنت خود را نیز در مواقع غیر ضروری خاموش نمایید و از واتساپ دسکتاپ نیز در مواقع غیر ضروری خارج شوید و آن را لوگ اوت نمایید.

در این مطلب در SPY24 ، راه هایی برای افزایش امنیت واتساپ را ذکر کردیم که اگر آنها را رعایت کنید در حفظ امنیت واتساپ شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود و می تواند از شما در برابر مشکلات احتمالی هک شدن محافظت کند. اگر شما هم راه دیگه ای را سراغ دارید خوشحال میشیم که در بخش کامنت باما در میان بگذارید.

کنترل واتساپ دیگران به چه صورت است؟ هک واتساپ زیر 3 دقیقه

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا