هک واتساپ

آشنایی با انواع روش هک واتساپ

امروزه خیلی از افراد بنا بر دلایل متفاوت علاقه مند به هک واتساپ دیگران هستند؟ آیا شما به دنبال روش هک واتساپ هستید؟ برای رسیدن به جواب این سوال ها در این مطلب از سایت اسپای 24 قصد داریم تا شما را با بهترین و مطمئن ترین شیوه های هک کردن واتساپ آشنا کنیم.

اگر شما هم با سیستم های امنیتی شبکه های اجتماعی آشنا باشید حتما می دانید که از سیستم های end to end برای رمزگذاری پیام های شما استفاده می کنند. به همین دلیل هک کردن آن ها کار ساده ای نیست. واتساپ نیز از جمله این نوع سیستم ها می باشد و به همین دلیل شما باید از تکنیک های دیگری برای این کار استفاده نمایید.

آیا واتساپ قابل هک شدن است؟ (رمزنگاری بسیار پیشرفته واتساپ)

اگر شما در زمینه رمزنگاری و رمزگشایی فعالیت داشته باشید؛ می دانید که یکی از مهم ترین روش هایی که برای رمزنگاری وجود داشته، رمزنگاری end to end می باشد که از الگوریتم های پیشرفته در این زمینه استفاده می کند.

احتمال هک شدن سیستم شما به میزان زیادی کاهش پیدا می کند. اپلیکیشن واتساپ نیز از این الگوریتم ها برای رمزنگاری استفاده کرده که موجب می شود تا هکرها کمتر به فکر هک کردن سیستم ها و سرور این اپلیکیشن بیفتند و به دنبال روش هک واتساپ از راه های دیگر باشند.

اخیز میزان امنیت واتس اپ بسیار بیشتر شده است؛ زیرا که بسیاری از باگ های موجود یا توسط تیم امنیتی خود این اپلیکیشن کشف شده و بهبود پیدا کرده است و یا این که هکرها با دریافت هزینه ای اقدام به فروش روش های خود برای هک این اپلیکیشن به سازندگان آن کرده اند. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد هک واتساپ را دارید باید بدانید که کار بسیار سختی را در پیش دارید و باید فردی حرفه ای در حوزه برنامه نویسی و رمزنگاری باشید.

هک واتساپ از طریق یک سوال

اخیرا برای تمامی کاربران واتساپ پیامی ارسال شد که از آن ها می خواست هر چه سریع تر اقدام به روزرسانی واتس آپ کنند. زیرا که با توجه به مشکلی که برای سیستم های امنیتی آن پیش آمده بود هکرها می توانستند به سادگی و به واسطه یک سوال اقدام به هک گوشی کاربران کنند. نکته جالب توجهی که درباره این روش هک واتساپ وجود داشته این می باشد که هیچ نوع نیازی به پاسخ دادن شما نیست و به همین دلیل نیز بسیاری از اکانت های واتساپ از این طریق به راحتی هک شدند.

آسیب پذیری بسیار مهمی که در قابلیت voice call آن بود؛ مهم ترین دلیل هک شدن گوشی کاربران از طریق این روش بود. اسکریپت هایی که برای هک واتس اپ از این طریق نوشته می شدند این قابلیت را داشته اند که به راحتی میکروفن و دوربین گوشی کاربران را تحت کنترل خود درآورده و حتی قابلیت بازدید از سایر اپلیکیشن های گوشی کاربران نیز در آن ها وجود داشت.

نکاتی که در این روش هک واتساپ وجود داشت!

این نوع هک کردن واتساپ بر روی تمامی گوشی های تلفن اعمال می شد و تقریبا یک باگ بزرگ در تمامی گوشی های تلفن همراه به شمار می آمد که خسارات بسیار زیادی را نیز به کاربران گوشی ها وارد کرد. این روش حتی بر روی گوشی های آیفون که دارای امنیت بسیار بالای هستند نیز تاثیرگذار بوده و از جمله نقاط ضعف امنیتی این گوشی ها نیز به شمار می آمد.

به گفته روزنامه Financial Times شرکتی که پشت این روش برای هک بود یک شرکت اطلاعات سایبری اسرائیلی بوده که این نوع نرم افزارهای جاسوسی را منتشر کرده و موفق شده بود که بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند را از این روش هک کند. در مقاله ای که در این روزنامه به چاپ رسیده است آمده بود که کاربران حتی اگر تماسی که با آن ها گرفته می شد را رد می کردند نیز در معرض هک شدن به وسیله این نرم افزار جاسوسی قرار گرفته و واتساپ آن ها به راحتی هک می شد.

مهندسی اجتماعی یکی از معتبرترین روش هک واتساپ

امروزه اخبار متعددی در این زمینه وجود دارد که واتساپ اشخاص مهم در دنیا مورد حملات سایبری قرار گرفته و کاربران زیادی به واسطه این شبکه اجتماعی فیسبوک مورد حمله قرار گرفته اند. امروزه روش هک واتساپ بسیار گوناگون شده است که هکرها برای هک کردن گوشی های شما گاهی اوقات از سخت ترین و پیچیده ترین شیوه ها استفاده می کنند.

ولی شاید برای شما جالب بوده که بدانید بسیاری از هکرها از تکنیک های بسیار ساده ای بهره می گیرند که اطلاع پیدا کردن از آن ها می تواند به صورت کامل امنیت شما را در برابر بیشتر حملات حفظ نماید. هکرها معمولا برای ساده تر کردن کار خود از روش هک واتساپ از طریق مهندسی اجتماعی استفاده کنند. با این شیوه می توان از طریق گول زدن کاربر سعی کرده که پسورد آن ها را پیدا کرده و یا به طریقی به واتساپ آن ها دسترسی پیدا نمایند. از این رو به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار کسی قرار نداده و همچنین از دسترسی آزادانه به گوشی تلفن خود از طریق سایر افراد جلوگیری نمایید.

رعایت نکات امنیتی برای کاربران

تا الان متوجه شدید که بیشتر باگ های امنیتی که در اپلیکیشن واتساپ وجود داشته از طریق شرکت سازنده این اپلیکیشن یعنی شرکت فیسبوک اصلاح شده و تمامی آن ها به خوبی پوشانده شده اند و امنیت بسیار بالای را برای کاربران ایجاد کرده اند. ولی باید بدانید که انجام ندادن بعضی از تنظیمات در این اپلیکیشن می توانید شما را در معرض خطرات جدی قرار دهد.

در صورت انجام ندادن این تنظیمات اجازه ورود به اکانت خود را به هکرها می دهید. دقت داشته باشید که شما علاوه بر انجام این تنظیمات به هیچ عنوان نباید کدهای شش رقمی برای شما در اختیار سایر افراد دیگر قرار گیرد. زیرا که این افراد معمولا به سادگی می توانند به شماره تلفن شما دسترسی پیدا کرده و از طریق این کدهای شش رقمی اقدام به هک واتساپ شما کنند.

با این روش هک واتساپ شما متوجه هک شدن نمی شوید و شخص هکر مانند یک کاربر عادی در اکانت شما فعالیت می کند و پیام های شما را خوانده و حتی می تواند با نام کاربری شما به سایر افراد پیام دهد.

تنظیمات مربوط به ورود دو مرحله ای

از جمله قابلیت های امنیتی که در واتساپ وجود دارد این است که شما می توانید از امکانات ورود دو مرحله ای استفاده کرده و از این روش به سادگی رمز دومی را برای اکانت خود داشته باشید. هکرها از طریق دسترسی به کد شش رقمی می توانند به سادگی اقدام به ورود به اکانت شما کرده ولی در صورتی که شما این رمز دوم را برای اکانت خود تنظیم کنید در واقع امکان استفاده از روش هک واتساپ از این طریق را به میزان زیادی کاهش دهید.

البته نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که تنظیم این رمز به منزله امنیت صد در صدی نیست و باز هم هکرها می توانند با استفاده از برخی تکنیک های مهندسی اجتماعی پیشرفته تر این رمز دوم شما را نیز پیدا کنند.

فراهم شدن یک بستر مناسب برای استفاده از روش هک واتساپ با گسترش ویروس کرونا

امروزه بسیاری از افراد به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده اند و استفاده از شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا افزایش پیدا کرده است. در این میان واتساپ نقش بسیار ویژه ای داشته است؛ زیرا که کاربران بسیار زیادی دارد. این مسئله موجب شده است تا هکرها نیز از این شرایط بیشترین استفاده را کنند و طبق آمارهای رسمی آمار استفاده از روش هک واتساپ به میزان زیادی افزایش پیدا کند. از جمله مهم ترین عواملی که موجب افزایش میزان هک کردن واتساپ از راه دور شده است پایین بودن سطح اطلاعات کاربران این نوع شبکه اجتماعی درباره نکات امنیتی می باشد.

به هیچ وجه بر روی لینک های نامعتبر کلیک نکنید

امروزه هکرها برای هک واتساپ از روش های استفاده می کنند که در آن ها کاربران واتساپ را اغفال کرده تا بر روی لینک های نامعتبر و آلوده ای ساختگی کلیک کنند و با این کار اقدام به هک کردن واتساپ دیگران می کنند. واتساپ به خودی خود دارای امنیت بسیار بالای بوده و برای این که بتوان اقدام به هک اکانت کاربران دیگر کرد یکی از محبوب ترین روش ها هک گوشی آن ها می باشد.

از آن جایی که هک کردن گوشی بسیار ساده تر از رمزگشایی سرورهای واتساپ می باشد بسیاری از هکرها از این روش هک واتساپ استفاده می کنند. یکی از روش های که هکرها می توانند گوشی شما را هک کنند این است که لینک های آلوده به ویروس را ایجاد کرده و سپس با فراهم کردن شرایط مناسب، شما را به صورت غیرمستقیم مجبور می کنند که بر روی این لینک ها کلیک نمایید. زمانی که شما بر روی لینک های آلوده کلیک کنید در واقع فضای مناسبی را برای هکرها ایجاد کرده تا آن ها اقدام به هک گوشی و در نتیجه هک واتساپ بدون کد کنند.

هک کردن واتساپ دیگران از طریق باگ های زیرساختی

از جمله محبوب ترین روش هک واتساپ این است که هکرها اقدام به انجام حملات گسترده به زیرساخت های مخابرات و اینترنتی کرده تا از این روش بتوانند اقدام به هک واتساپ و گوشی شما کنند. هک واتساپ دیگران از طریق هک خود این اپلیکیشن می تواند کاری بسیار سخت و تاحدی غیرممکن باشد.

بنابراین هکرها همواره به دنبال روش های نوین برای این کار هستند. از آن جایی که زیرساخت های اینترنتی و زیرساخت های مربوط به اپراتورهای همراه دارای باگ های زیادی بوده و مشکلات زیادی دارند هکرها هم از شرایط پیش آمده استفاده لازم را می برند و با حمله به این زیرساخت ها به صورت مستقیم کاربران خود را هک می کنند. از این رو اگر شما هم قصد هک اکانت واتساپ دوستان خود را دارید می توانید از این شیوه استفاده کنید.

تنظیمات ورود به اکانت از طریق وب سایت را غیرفعال کنید

امروزه روش های گوناگونی برای هک واتساپ مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آن ها را با رعایت کردن نکات ایمنی می توانید تا حدود زیادی خنثی کنید. یکی از مهم ترین روش ها ورود به اکانت واتساپ شما از طریق وب سایت است. مسنجر واتساپ دارای یک نسخه وب است که با ورود به آن از شما خواسته شده تا بارکد نمایش داده شده را با نسخه اپلیکیشن موبایلی که دارید تطابق داده و از این روش اکانت خود را در گوشی تلفن تان باز نمایید. حال هکرها می توانند از چنین قابلیتی استفاده کرده و به سادگی اکانت شما را هک کنند و پیام های شما را بخوانند و حتی از طرف شما پیام دهند. برای این کار هکرها تنها کافی است که به مدت چند ثانیه بدون نظارت به گوشی تلفن شما دسترسی داشته باشند تا بتوانند اکانت شما را هک کنند. بنابراین حتما مراقب گوشی خود باشید.

استفاده از آسیب پذیری های RCE

هکرهای دارای سوادی در سطح پیشرفته از طریق پیدا کردن آسیب پذیری های موجود در این اپلیکیشن اقدام به هک گوشی و اکانت شما می کنند. ولی با این حال باید بدانید که تعداد کمی از هکرهای دنیا موفق به انجام این نوع کارها می شوند.

آسیب پذیری RCE از جمله معروف ترین آسیب پذیری ها و باگ های واتساپ به حساب می آید که در چند وقت اخیر کشف شده است و با استفاده از آن هکرهای زیادی موفق به استفاده از روش هک واتساپ دیگران شده اند. در این شیوه هکرها می تواند به سادگی با ارسال یک گیف خاص اقدام به هک اکانت شما کند. از این رو در زمان استفاده از واتساپ حتما مراقب گیف هایی که از طریق اشخاص ناشناس برای شما ارسال می شوند باشید.

هک واتساپ از طریق نرم افزارهای جاسوسی

هکرها می توانند به واسطه نرم افزارها و اپلیکیشن های جاسوسی به سادگی اقدام به هک اکانت تان کنند. در صورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که اپلیکیشن های گوشی خود را از سایت های غیرمعتبر دانلود می کنید. پس باید بدانید که با نصب این اپلیکیشن ها و دسترسی دادن به آن ها در واقع این اجازه را به هکرها می دهید تا بتوانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

هکرها معمولا اپلیکیشن های کاربردی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده تا آن ها را ترغیب به نصب کنند و با این کار می توانند به اطلاعات آن ها دسترسی داشته باشند. با دسترسی به اطلاعات، هکرها می توانند اقدام به استفاده از روش هک واتساپ بدون کد کنند.

هک کردن واتساپ از طریق دیتابیس آفلاین

از جمله جالب ترین روش هک واتساپ این است که شما می توانید دیتابیس آفلاین این اپلیکیشن را از گوشی های مختلف دریافت کرده و با باز کردن آن ها در یک گوشی دیگر به اطلاعات واتساپ سایر اشخاص دسترسی داشته باشید. شاید این موضوع کمی برای شما عجیب باشد ولی اطلاعات شما در این اپلیکیشن تنها به صورت آنلاین رد و بدل نمی شوند و بخشی از اطلاعات نیز درون دیتابیس آفلاینی که درون گوشی قرار دارد، ذخیره می شوند.

دقت داشته باشید به همین دلیل است که شما زمانی که به صورت آفلاین وارد این اپلیکیشن می شوید می توانید برخی از پیام هایی که قبلا اقدام به ارسال آن ها کرده اید را مشاهده نمایید. به این صورت هکرها می توانند با دریافت این دیتابیس آفلاین ( با استفاده از روش های خاص خود) از گوشی شما این دیتابیس را در گوشی دیگری باز کنند و در نتیجه به پیام های که به صورت آفلاین ذخیره سازی شده اند دسترسی پیدا کنند. از این رو اگر قصد هک واتساپ دیگران را دارید می توانید از این روش هک واتساپ نیز برای این کار استفاده کنید.

هک کردن واتساپ از طریق لینوکس

اگر دارای اطلاعات خوبی در زمینه هک هستید حتما می دانید که سیستم عامل لینوکس ابزارهای بسیار زیادی را برای این کار در اختیار کاربران خود قرار داده است و به نوعی می توان گفت تقریبا همه هکرها از این سیستم عامل و ابزارهای فوق العاده آن در هک استفاده می کنند.

نکته جالب این است که که با استفاده از آن شما می توانید پسوردهای مربوط به ورود دو مرحله ای در واتساپ را نیز هک کنید. البته شایان به ذکر است که این کار نیازمند این می باشد که شما به گوشی کاربر دسترسی داشته باشید تا بتوانید کدی که از طرف واتساپ برای کاربر ارسال می شود را وارد نمایید.

خرید باگ ها توسط فیسبوک برای هک واتساپ دیگران

یکی از نکات بسیار مهمی که درباره این روش هک واتساپ وجود دارد این است که در صورتی که هکری موفق به هک کردن واتساپ شما شود و بتواند سیستم های رمزنگاری این اپلیکیشن را رمزگشایی کند قطعا این روش را به شرکت فیسبوک می فروشد. دلیل این موضوع این است که شرکت فیسبوک هزینه بسیار زیادی را برای برقراری امنیت این اپلیکیشن پرداخته است و به همین دلیل می باشد که این روش های هک را با قیمت بسیار بالایی از هکرها خریداری می کند. بنابراین شما می توانید مطمئن باشید که با رعایت کردن نکات امنیتی تقریبا به صورت صددرصد از خطر هک شدن در امان خواهید بود.

هک یا نظارت بر گوشی دیگران؟

مسئله بسیار مهمی که در هک واتساپ وجود دارد این است که قصد شما از انجام این کار هک کردن گوشی سایر افراد است و یا این که با این کار می خواهید گوشی فرزندان خود را کنترل نمایید و عملکرد آن ها را در فضای مجازی نظارت کنید؟

اگر قصد شما هک کردن گوشی سایر افراد است باید بدانید که برای این کار می توانید از روش های گفته شده استفاده کنید. ولی در صورتی که قصد نظارت بر واتساپ فرزندان خود را دارید باید بدانید که می توانید از اپلیکیشن هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید. در ادامه شما را با این برنامه کاربردی آشنا می کنیم.

خدمات وب سایت spy24.app برای نظارت بر واتساپ

در صورتی که شما قصد دارید بر گوشی فرزندان خود نظارت داشته باشید؛ می توانید از خدماتی که وب سایت spy24 در اختیارتان می گذارد؛ استفاده نمایید. این وب سایت امروزه یکی از بهترین وب سایت های است که خدماتی مربوط به نظارت بر اپلیکیشن ها و گوشی فرزندان را به کاربران خود می دهد.

شما می توانید با هزینه ای بسیار پایین از این خدمات استفاده کنید و اقدام به نظارت بر گوشی فرزند خود داشته باشید. برای استفاده از خدمات این وب سایت شما ابتدا باید اقدام به خرید اشتراک مورد نیاز خود از سایت کرده و بعد از آن می توانید با نصب اپلیکیشنی که در اختیار شما قرار می گیرد بر روی گوشی فرزندان به راحتی اقدام به کنترل گوشی آن ها نمایید.  بسیار متشکریم که تا پایان این مطلب آشنایی با روش هک واتساپ ما را همراهی کردید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا