امنیت شبکه و هکامنیت گوشیبرنامه هکجاسوسی گوشیگوشی های هوشمند

چگونه از هک گوشی خارج شویم 1401

چگونه از هک گوشی خارج شویم.اخیران یکی از اتفاقاتی که بسیار شایع شده است، هک گوشی می باشد که اغلب دارای نشانه هایی می باشد که تحت عنوان علائم هک گوشی شناخته می شوند.

هک گوشی تلفن همراه هم اکنون از جمله دغدغه های بسیاری از افراد است که می خواهند امنیت سیستم عامل خود را بالا ببرند و از سو استفاده افراد از اطلاعات سیستم عامل خود جلوگیری نمایند. به همین ترتیب به دنبال روش هایی می باشند تا با کمک آن متوجه شوند که چه زمانی اطلاعات آنها مورد سو استفاده و تهاجم قرار گرفته است و چگونه می توانند در برابر هک گوشی خود مقابله نمایند. بنابراین ما نیز در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیارتان بگذاریم.

خارج شدن از هک گوشی چه اهمیتی دارد؟

برای آنکه بتوانیم به راحتی از هک تلفن همراه خود خارج شویم و اجازه ندهیم که همچنان افراد سودجو و سوء استفاده گر به هک گوشی و اطلاعات ما بپردازند، باید در این زمینه آموزش های لازم را دریافت نماییم تا اشخاص سودجو که به گوشی ما پرداخته اند، نتوانند همچنان از اطلاعات ما سوء استفاده نمایند. به همین دلیل است که باید به نشانه هایی که به ما هشدار می دهد که اطلاعات ما مورد تهاجم قرار گرفته است توجه کنیم و به سرعت به رفع این نشانه ها بپردازیم.

علائم نشان دهنده هک گوشی

با توجه به آنکه علائم نشان دهنده هک شدن گوشی به ما هشدار می دهد تا به دنبال رفع هک گوشی خود باشیم، در ادامه قصد داریم چند نمونه از این علائم را برایتان معرفی نماییم تا سعی در برطرف سازی آن ها داشته باشید.

اگر دائماً احساس می‌ کنید که شارژ باتری شما به سرعت تمام می‌ شود و شارژ باتری شما همیشه در یک درصد پایین به سرعت به پایان می رسد، باید زنگ خطری برای شما باشد تا سعی در بالا بردن میزان امنیت گوشی خود نمایید.

دمای بالای گوشی:

اگر بدون آنکه استفاده جدی از گوشی خود داشته باشید، دائماً گوشیتان از دمای بسیار بالایی برخوردار می باشد، باید به این موضوع کمی مشکوک شوید زیرا ممکن است نشانه هک گوشی شما باشد.

چگونه از هک گوشی خارج شویم 1401
چگونه از هک گوشی خارج شویم 1401

چگونه از هک گوشی خارج شویم؟

1. قبض تلفن خود را بررسی کنید

بسیاری از مواقع پیش آمده که ما نمی دانیم چگونه اینترنتمان قبض‌ بسیار زیادی پیدا کرده است و به همین خاطر بی توجه از آن رد می شویم اما باید توجه کنید که همین یک نشانه برای این است که گوشی ما مورد تهاجم قرار گرفته است و برای آنکه بتوانیم از هک گوشی خود در این صورت خارج شویم، باید تمام پیامک های تبلیغاتی ناشناسی را که دریافت می کنیم از روی گوشی خود حذف نماییم و یا با مخابرات تماس بگیریم تا این شماره ها را مسدود نماید.

2. به سراغ فهرست اپلیکیشن‌های خود بروید

برای آنکه از هک گوشی خود خارج شوید، پیشنهاد می‌ کنیم که به سراغ فهرست اپلیکیشن‌ های خود بروید و ببینید که کدام یک از نرم افزارهایی که به دانلود آن پرداخته اید از امنیت پایینی برخوردار می باشد زیرا ممکن است در گوگل نسبت به آن اطلاعات منفی وجود داشته باشد و هم اکنون گوشی شما را آلوده کرده باشد.

۳.به دنبال اپلیکیشن‌ های چراغ قوه و صرفه جویی در مصرف باتری بگردید

اگر گوشی شما از اپلیکیشن هایی که به یاد نمی آورید که چگونه و در چه زمانی آنها را نصب و دانلود کرده‌ اید پرشده است، برای شما باید یک زنگ خطر به وجود آید زیرا باید به سرعت تمام آنها را مورد بازبینی و بررسی قرار دهید تا ببینید که کدام یک از آن‌ ها مورد توجه هکرها قرار دارد و هکرها با کمک آنها به اطلاعات شما وارد شده اند.

 به همین دلیل است که با نصب آنتی ویروس ها می توانید متوجه شوید که کدام یک از آن ها هنوز سالم مانده اند و کدام یک عامل ویروس و تهاجم افراد دیگر قرار گرفته است. اگر اینگونه اپلیکیشن ها را بر روی گوشی خود دارید باید حتماً به اینترنت مراجعه کنید و تمام اطلاعات مربوط به این اپلیکیشن ها را مطالعه نمایید تا ببینید آیا از امنیت لازم برخوردار هستند یا خیر.

 آخرین باری که از وای‌ فای عمومی استفاده کردید چه زمانی بوده است؟

بر اساس آزمایشات و تحقیقات Kaspersky، از هر ۴ هات اسپات می توان گفت که یک کدام از آن ها نا امن می باشد و پروتکلی (WPA۲ یا WPA۳) که میان روتر ها و ترافیک بین دستگاه‌ ها رمز گذاری شده است نیز ممکن است آسیب ببیند. استاندارد WPA۲ نیز در سال ۲۰۱۷ مشخص شد که از نقص و مشکل جدی برخوردار می باشد و تنها به یک ترافیک مشخص اجازه عبور می دهد. بنابراین نباید به هر وای فای و اینترنت عمومی و در دسترسی اعتماد نمود.

روش ریست کارخانه در اندروید چگونه صورت می گیرد؟

برای ریست تنظیمات و اطلاعات مهمی که در سیستم عامل اندروید گوشی وجود دارد، باید به این نکته توجه نمایید که باید مراحل پیش رو را به ترتیب به انجام برسانید‌. شما در ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و بعد به قسمت Backup & reset وارد شوید‌ و حال برای ریست فکتوری اندروید، Factory Data Reset را لمس کنید. بعد از آن مشاهده خواهید نمود که دستگاه اندرویدی به شما هشدار می‌دهد که با انجام این کار تمام اطلاعات شما، حساب‌های کاربری، برنامه‌ها، و… از دستگاه حذف خواهند شد و اگر به خواسته خود اطمینان لازم را دارید، تنها باید گزینه Reset یا Delete All را از انتهای صفحه تصمیم خود تایید کنید تا پروسه ریست فکتوری آغاز شود.

روش ریست فکتوری آیفون چگونه می باشد؟

شما ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات شوید و به General ورود پیدا کنید و به قسمت پایین حرکت نمایید و قسمت Reset را برگزینید و در این قسمت شما خواهید توانست انتخاب نمایید که در قسمت آیفون کدام قسمت پاک شود زیرا می توانید قسمت مربوط به اینترنت را حذف کنید. برای ریست کردن گوشیتان می توانید گزینه Erase All content and settings را برگزینید تا همه بخش های مربوط به تنظیمات و محتوا ها پاک شود.

روش هایی برای جلوگیری از هک شدن در آینده

برای آنکه از هک گوشی خود جلوگیری کنید و به این اطمینان برسید که گوشی شما در برابر هک امنیت لازم را به دست آ‌ورده است، باید نقاط ضعف امنیتی گوشی خود را از بین ببرید. برای مثال خاموش گذاشتن بلوتوث و لوکیشن گوشی می تواند از هک گوشی جلوگیری نماید و این اجازه را به هکر ها ندهد تا به راحتی وارد سیستم عامل شما شوند.

شما نباید در مکان های عمومی غیر معتبر به وای فای ها و اینترنت های عمومی و در دسترس متصل شوید زیرا به راحتی ممکن است طعمه افراد سود جو و مهاجم واقع شوید. همچنین شما وظیفه دارید همواره به آپدیت برنامه ها و سیستم عامل گوشی خود بپردازید و اجازه ندهید که به آسانی با عدم رعایت این نکات هک گوشی شما صورت بگیرد.

شما حتما باید از برنامه هایی استفاده نمایید که رسمی اند و از طریق اپ استور های رسمی نیز دانلود و نصب شده باشند و نباید خارج از برنامه هایی مانند اپ استور های رسمی دریافت شده باشند و در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که از امنیت چندان زیادی برخوردار باشد و ممکن است در این حالت هک گوشی صورت بگیرد. همچنین باید برای سیستم عامل اندروید آنتی ویروس های قوی نصب نمود و برای گوشی های آیفون نیز آنتی ویروس نیاز نخواهد بود.

همچنین باید دقت کنید که باید برای اکانتتان رمز عبور های قوی و پیچیده ای انتخاب نمایید و نباید رمز عبور آسانی را برای ورود به گوشی خود انتخاب کنید زیرا هر چقدر که قابلیت حدس آن آسان تر باشد، آنگاه هک شدن گوشی شما نیز آسان تر خواهد بود. شما نباید در انتخاب رمز عبورتان از اطلاعات شخصی و مشخصی استفاده نمایید زیرا با کمی حدس و فکر دسترسی به آن راحت خواهد بود.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم که گوشیمان هک شده است؟

اگر دما گوشی ما مدام بالا می رود و اگر قبض اینترنتمان دائما بالا می باشد باید به هک گوشیمان شک نماییم.

آیا هک شدن گوشی امکان پذیر است؟

امروزه با توجه به روش های هک گوشی، دسترسی به اطلاعات افراد امکان پذیر می باشد.

چگونه از هک سیستم عامل و گوشی خود خارج شویم؟

با از بین بردن تمام نقاط ضعف سیستم عاملمان می توانیم از هک گوشیمان خارج شویم.

از نشانه های هک شدن گوشی چه می باشد؟

نصب شدن برنامه های نا مربوط بر روی گوشی بی اطلاع ما، از نشانه های هک شدن گوشیمان می باشد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا