هک واتساپ

چگونه بفهمیم واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده؟! 2021 Whatsapp

آیا امکان دارد که متوجه شویم  واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده ؟! معنی هک واتساپ چیست؟ اینها سوالاتی هستند که وقتی شک داریم  واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده، می پرسیم. اگر فکر می‌کنید که شخصی به حساب شما وارد شده و دارد از اطلاعات شما جاسوسی می‌ کند، می‌ توانید از راهکارهایی که برای فهمیدن نفوذ افراد به حسابتان وجود دارد استفاده کنید و از نفوذ های ناخواسته جلوگیری کنید.

هک واتساپ با استفاده از گوشی دیگر به چه معنی است؟

امنیت بالای شبکه های اجتماعی زبانزد است اما با وجود سیستم های امنیتی پیچیده و تیم های مقابله با نفوذ، سیستم امنیتی اپلیکیشن واتساپ هم در مقابل هکر ها آسیب پذیر است. این مسئله باعث می‌ شود که حساب کاربری شما در شبکه های اجتماعی مختلف در معرض نفوذ بدافزار ها و هکر ها باشد. اما راهکارهای زیادی وجود دارد که می‌ توان از این مشکلات جلوگیری کرد. حتی اگر  واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده باشد نیز می‌ توانیم با بکارگیری راهکارهایی این مسئله را نیز حل کنیم.

چگونه متوجه شویم  واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده ؟

می‌ خواهید بدانید که آیا گوشیتان هک شده؟

یا بدانید که حساب شما روی گوشی دیگران باز است یا خیر؟

باید گفت یکی از آسانترین راهکار هایی که برای فهمیدن اینکه  واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده وجود دارد این است که گوشی ما ناگهان گرم می‌ شود. از آنجایی که هک کردن گوشی مستلزم به کار گرفتن برنامه های سنگین است زمانی که این عملیات در جریان باشد به گوشی فشار وارد می‌ شود و سخت افزار های آن گرم می‌ شوند.

موضوع دیگری که نشان دهنده افزایش فعالیت بر روی گوشی ما است افزایش مصرف باتری موبایل است. شاید شما متوجه شوید که حتی زمانی که زیاد از گوشی استفاده نمی‌ کنید شارژتان از دست می‌ رود. این مسئله به دلیل این است که بدافزاری در پس زمینه در حال فعالیت است و دارد اطلاعات گوشی شما را به سرقت می‌ برد.
اگر از طرف اکانت ما برای مخاطبانمان پیام هایی ارسال می‌ شود به طور حتم  واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده و یک هکر که به سیستمتان نفوذ کرده است این اتفاق می افتد.
البته این نکات فقط احتمالات هستند و نمی‌ توان قبل از بررسی های دقیق نظر حتمی داد‌.

راه های هک واتساپ

از طریق نسخه وب واتساپ

راه های نفوذ به واتساپ توسط هکر ها زیاد هستند و یکی از این راه ها نسخه وب است. همانطور که می‌ دانید زمانی که لازم است از حساب خود اطلاعاتی را بر روی کامپیوتر وارد کنید از واتساپ وب استفاده می‌ کنیم. برای متصل شدن به این برنامه لازم است که کیو آر کدی را اسکن کنیم. اگر گوشی ما برای زمان کوتاهی در دست شخصی که قصد سوء استفاده دارد باشد، می‌ تواند این پروسه را در کوتاه ترین زمان انجام دهد و به حساب کاربری ما دسترسی داشته باشد.

روش استفاده از بک اپ

راه دیگر برای دسترسی به واتساپ فایل بک اپی است که برای پشتیبان گیری از برنامه در موبایل ذخیره می‌ شود. اگر اپ خود را به روز رسانی نکرده باشید حتی اگر از برنامه اپ لوک هم استفاده کنید، باز هم در معرض هک شدن هستید. در این روش هکر به تمام اطلاعات موجود در حافظه اپ شما دسترسی دارد.

به کار بردن برنامه جاسوسی

برنامه هایی برای جاسوسی از ما وجود دارند که اگر بر روی گوشی نصب شود امکان نفوذ به سیستم های مختلف را به هکر ها می‌ دهد.

جلوگیری از فعالیت واتساپ ما روی گوشی دیگری نصب شده

چه کنیم که اپ از دسترس هکر خارج شود؟

چگونه دستگاه های متصل به گوشی خود را حذف کنیم؟

نسخه وب واتساپ چیست؟

وقتی متوجه هک واتساپ و اطلاعاتتان از طریق واتساپ وب می‌ شوید باید وارد اپلیکیشن گوشی خود شده و در بین گزینه های اپ لیست دستگاه های متصل را چک کنید.

چگونه جلوی فعالیت ناخواسته را بگیریم؟

برای اینکه جلوی فعالیت های ناخواسته در کامپیوتر های متصل به واتساپ را بگیرید، گزینه خارج شدن از تمامی کامپیوتر ها را فعال کنید. بسیار مهم است که برای امنیت اطلاعاتتان همیشه این گزینه را چک کنید تا حتی اگر ناخواسته واتساپتان بر روی سیستمی باز است، اطلاعاتتان در امنیت باشد.

چگونه می‌ توان تعداد بازدید استوری را فهمید؟

زمانی که یک استوری یا وضعیت در واتساپ بارگذاری می‌ کنید این امکان برایتان فعال می‌ شود که از طریق قسمت My Status علاوه بر مشاهده استوری خود، نام کسانی که این وضعیت را مشاهده کرده اند را ببینید.

راهکار های دیگر قفل کردن برنامه ها

شما می توانید برای افزایش امنیت اطلاعاتتان برنامه ها را از طریق تنظیمات قفل کنید.

استفاده از امکان تایید دو مرحله ایی اپ

از مسیر تنظیمات/ اکانت/تایید شماره دو مرحله ایی/ تایید دو مرحله ایی را فعال کنید.

راه هایی که می‌ توان اپ را ایمن کرد

برای حفظ امنیت اطلاعاتتان به هیچ وجه از وای فای های رایگانی که در مکان های عمومی وجود دارد استفاده نکنید.

گوشی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و از منابعی که به آنها اطمینان ندارید برنامه ایی را نصب نکنید.

از تمام امکانات امنیتی که واتساپ و سایر اپلیکیشن ها برای قفل کردن در اختیارتان می‌ گذارند استفاده کنید.

با رهکاراهای معرفی شده در این مقاله توسط سایت SPY24  میتوانید بفهمید که شما هک‌ شده اید یا نه.

کنترل واتساپ دیگران به چه صورت است؟ هک واتساپ زیر 3 دقیقه

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا