دسته‌بندی نشده

بررسی کامل روش های هک تلگرام بدون نیاز به گوشی طرف مقابل

امروزه یادگیری و اطلاع از روش های هک تلگرام، موجب شده تا کاربران بتوانند امنیت اکانت های تلگرامی خود را افزایش دهند. از این جهت با بالا بردن امنیت حساب های کاربری تلگرامی، می توان با حملات سایبری هکر ها به طور جدی مقابله نمود و از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی، جلوگیری کرد.

آیا می توان تلگرام را هک کرد؟

با گسترش دنیا اینترنت، اپلیکیشن های مجازی و پیام رسان های مختلفی برای ارتباط مردم سراسر جهان راه اندازی شدند. پیام رسان AIM از نخستین پیام رسان های ارتباطی جهان بود که در سال ۱۹۹۷ توسط شرکتی به نام AOL راه اندازی شد. البته این پیام رسان در سال ۲۰۱۷ برای همیشه به فعالیت خود پایان بخشید و پس از آن شبکه های ارتباطی مختلفی راه اندازی شدند که تلگرام یکی از محبوب ترین آن ها می باشد.

محبوبیت این اپلیکیشن در میان کاربران موجب شد تا روش های مختلفی با عنوان روش های هک تلگرام به میان بیایند و به یکی از نگران کننده ترین مسئله های اینترنتی تبدیل شوند. در حال حاضر باید بدانید که سرور های اصلی این پیام رسان امکان هک شدن ندارند، اما از طریق اکانت های شخصی می توان به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کرد.

 هک تلگرام بدون نیاز به گوشی طرف مقابل

دلیل هکر ها برای هک تلگرام چیست؟

هکر ها به دلایل مختلفی از روش های هک تلگرام استفاده می کنند. یکی از عمده ترین دلایل استفاده این افراد از روش های هک تلگرام، این است که با به سرقت بردن اطلاعات شخصی افراد از آن ها اخاذی کرده، تا بتوانند منبع درآمدی را برای خود ایجاد کنند. البته برخی از هکر ها نیز برای این که بتوانند نقطه ضعف های یک پیام رسان را شناسایی کنند، به هک کردن آن می پردازند.

در این میان، افراد دیگری نظیر والدین، هکر ها را استخدام کرده تا به هک اکانت تلگرام فرزندانشان بپردازند و بتواند فعالیت های آن ها را در بستر اینترنت، کنترل نمایند. البته نباید فراموش کرد که استفاده از روش های هک تلگرام منجر به شکستن حریم خصوصی افراد شده، که این امر قابل بخشایش نیست.

هک تلگرام بدون نیاز به گوشی طرف مقابل

در سیزدهمین روز اوت سال ۲۰۱۳، عده ای از برنامه نویسان روسی، یک پیام رسان ارتباطی را به جهان معرفی کردند که امروز توانسته محبوبیت بی شماری را در بین افراد کسب نماید. قابلیت های چشمگیر و منحصر به فرد این اپلیکیشن نظیر آپشن چت مخفی، ارسال پیام های نامحدود و همچنین دیتابیس های گسترده و بزرگ، منجر شد تا کاربران بسیار زیادی در سراسر جهان از این اپلیکیشن ارتباطی استفاده کنند.

البته این پیام رسان در سال های اخیر توسط دولت ایران فیلتر شد. اما کاربران آن همچنان با استفاده از پروکسی و فیلتر شکن در آن به فعالیت بپردازند. فعالیت گسترده کاربران در این اپلیکیشن، توجه هکر ها را نیز به سمت آن جلب کرد و پس از آن روش های هک تلگرام در میان افراد سودجو رایج گردید. هک تلگرام بدون دسترسی به شخص، به گونه ای است که هکر ها با استفاده از نرم افزار های مختلف می توانند به راحتی وارد اکانت های شخصی افراد شوند و از این طریق اطلاعاتی نظیر پیام ها، فایل های ارسال شده، شماره مخاطبین و … را به دست آورند.

روش های هک تلگرام؛ چرا باید این روش ها را یاد بگیریم؟

از آن جایی که محبوبیت این پیام رسان موجب شد که حملات سایبری هکر ها به اکانت های شخصی افراد افزایش یابد، اکثر کاربران فعال در این شبکه مجازی به دنبال راهی برای جلوگیری از هک شدن اکانت های خود می گردند. از این جهت می توان گفت که یادگیری روش های هک تلگرام، می توانند به عنوان یک راه مقابله با حملات سایبری این پیام رسان شناخته شوند.

در واقع کاربران با فراگیری روش های هک تلگرام می توانند اکانت های خود را مورد آزمایش قرار دهند و از این طریق امنیت آن ها را بسنجند. علاوه بر این، با یادگیری این روش ها کاربران می توانند ترفند های هکر ها را حدس بزنند و در هنگام بروز حملات سایبری با آن ها مقابله نمایند.

روش اول: روش های هک تلگرام با RAT ها (رات ها)

از نخستین روش های هک تلگرم، استفاده از رات ها می باشد. کلمه RAT از خلاصه کردن عبارت Remote Access Trojan به دست آمده است که Access و Remote به ترتیب به معنای دسترسی و کنترل می باشند. می توان گفت که رات ها در واقع نوعی بدافزار هستند که می تواند به تلفن همراه افراد دسترسی داشته باشند و از این طریق اکانت شخصی آن ها در تلگرام را هک نمایند. در واقع این روش با نام روش استفاده از تروجان ها نیز شناخته می شود.

این نام بر مبنای داستان اسب تروجان بر روی این بد افزار ها قرار گرفت و بدین معنی است که رات ها مانند اسب های تروجان به اکانت های تلگرامی افراد حمله می کنند. این بد افزار ها در ظاهر نرم افزار های مهم و مفید هستند اما پس از نصب آن ها، راه به سرقت بردن اطلاعاتتان توسط هکر ها، هموار خواهد شد. توجه داشته باشید که آیکون این بد افزار ها پس از نصب به صورت کامل ناپدید می شوند و تنها با استفاده از یک آنتی ویروس بسیار قوی از بین خواهند رفت.

روش دوم: استفاده از نرم افزار های نظارتی یا هک دیگران

استفاده از نرم افزار های نظارتی از دیگر روش های هک تلگرام می باشد. در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که نرم افزار های نظارتی عملکردی قانونی دارند و برای نظارت فرزندان در شبکه های مجازی طراحی شده اند. اما برخی از هکر ها از این نرم افزار ها برای پیشبرد اهداف سودجویانه و پلید خود استفاده می کنند. عملکرد برنامه های نظارتی تقریبا مشابه با عملکرد بد افزار های تروجان می باشد و به صورت مخفیانه بر روی تلفن همراه طعمه، نصب خواهند شد.

هدف اصلی این برنامه ها در واقع تنها هک کردن تلگرام نیست، بلکه دسترسی و نظارت کامل تلفن همراه فرد را برای هکر ها فراهم می سازند. توجه داشته باشید که تنها راه مقابله با برنامه های نظارتی نیز، فعال کردن یک آنتی ویروس قوی می باشد. همچنین توصیه می شود که به هیچ عنوان برنامه های مشکوک را دانلود نکرده و بر روی لینک های مشکوک و نا آشنا نیز کلیک نکنید.

روش سوم: اسپوفینگ تلگرام

یکی از رایج ترین روش های هک تلگرام در بین هکر ها، استفاده از روش اسپوفینگ می باشد. در این روش می توان به راحتی به اکانت شخصی افراد در این پیام رسان محبوب دسترسی پیدا کرد. البته باید بدانید که برنامه نویسان این پیام رسان محبوب ادعا کرده اند که تلگرام در برابر حملات اسپوفینگ مقاوم می باشد. اما راهکار های مختلفی وجود دارد تا بتوان از طریق این روش، به هک حساب های کاربری درون تلگرام مشغول شد.

برای این که بتوانید از روش اسپوفینگ برای هک اکانت تلگرام افراد استفاده کنید، لازم است تا در ابتدا از طریق مارکت های معتبر نظیر گوگل پلی، نرم افزاری به نام Text Free را دانلود نمایید. پس از آن در این نرم افزار با شماره تلفن فردی که تصمیم به هک کردنش را دارید، یک اکانت شخصی بسازید. سپس وارد اپلیکیشن تلگرام شده و شماره تلفن طعمه را در آن وارد نمایید. پس از آن، کد تایید ورود تلگرام به اکانت شما در نرم افزار Text Free سال خواهد شد که پس از وارد کردن آن در اپلیکیشن اصلی تلگرام، می توانید اکانت شخصی فرد مورد نظر را به راحتی هک نماید.

روش چهارم: مهندسی اجتماعی و زیر مجموعه های آن

در حال حاضر یکی از خطرناک ترین روش های هک تلگرام را می توان استفاده از ترفند های مهندسی اجتماعی عنوان کرد. اما باید بدانید که استفاده از این روش ممکن است هفته ها و یا حتی ماه ها بکشد. زیرا که در این روش هکر ها با برقراری ارتباط با طعمه خود، سعی می کنند تا اعتماد را در او ایجاد نمایند. در واقع هکر ها خود را به عنوان یک دوست صمیمی معرفی خواهند کرد. سپس نرم افزاری مشابه با پیام رسان تلگرام را طراحی کرده و در اختیار فرد مورد نظر قرار می دهند.

این روش عملکردی مشابه با روش فیشینگ دارد و پس از آن، طعمه نرم افزار را دانلود کرده و شماره تلفن خود را در آن وارد می کند. البته نسخه دیگری از این نرم افزار نیز در سیستم رایانه ای هکر نصب شده است و هر فعالیتی که طعمه بر روی آن انجام دهد، در نسخه نصب شده هکر نیز اعمال خواهد شد. پس از ارسال تایید، هکر به راحتی وارد اکانت شخصی فرد می شود. توجه داشته باشید که ترفند های مهندسی اجتماعی، مکمل تمام روش های هک تلگرام می باشد.

راهکار های افزایش امنیت و مقابله با روش های هک تلگرام

با افزایش حملات سایبری بر روی اکانت های تلگرامی افراد، راهکار های مختلفی برای مقابله با روش های هک تلگرام به وجود آمد. نخستین راه افزایش امنیت حساب کاربری خود در تلگرام، این است که بر روی این پیام رسان یک رمز قرار دهید. بدین صورت که وارد تنظیمات این نرم افزار شده و در قسمت privacy and security، بخش passcode lock را انتخاب می کنید. پس از آن می توانید یک رمز را برای حساب کاربری خود وارد نمایید.

البته بهتر است که Auto lock را نیز در این قسمت فعال کنید تا اکانتتان به صورت خودکار قفل شود. با استفاده از این ترفند، هکر برای وارد شدن به اکانتتان به یک رمز نیاز دارد که از آن مطلع نیست. البته می توانید از قابلیت تایید دو مرحله ای نیز استفاده کنید و امنیت حساب کاربری خود را افزایش دهید. توصیه می شود که هر چند وقت یک بار قسمت active sessions، که در بخش امنیت قرار دارد، را بررسی کنید و از دستگاه های متصل شده به اکانت تلگرامتان نیز مطمئن شوید.

سوالات متداول

هک تلگرام چگونه امکان پذیر است؟

هک کردن این پیام رسان از طریق سرور های اصلی آن ممکن نیست و تنها می توان با استفاده از روش های هک تلگرام، به حساب های کاربری افراد نفوذ پیدا کرد.

رایج ترین روش های هک کردن اکانت های تلگرامی کدام اند؟

استفاده از برنامه های نظارتی، تروجان ها، حملات اسپوفینگ و ترفند های مهندسی اجتماعی، از رایج ترین روش ها برای هک کردن اکانت های تلگرامی باشند.

استفاده از روش اسپوفینگ برای هک تلگرام چگونه امکان پذیر است؟

با استفاده از نرم افزار Text Free می توان به راحتی به کد تایید دست پیدا کرد و وارد اکانت افراد شد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا