دسته‌بندی نشده

آموزش هک گوشی با شماره (روش های هک شدن گوشی با شماره خطرناک)

هر فردی از اینکه گوشی هوشمند او که دارای اطلاعات زیادی چون عکس های خانوادگی، پیام های خصوصی، فیلم های خانوادگی و … می ‌باشد نگران خواهد بود. هک شدن گوشی با شماره تلفن اقدامی می باشد که بسیاری از هکرهای حرفه ای آن را انجام می دهند و به اطلاعات گوشی دست پیدا می کنند تا از آنها سواستفاده کنند. هیچ‌ کسی دوست ندارد اطلاعات داخل گوشی او به دست کسی بیفتد پس باید از آن محفاظت کند و مراقبت از اطلاعات آن را امری ضروری بشمارد. در این مقاله در سایت SPY24  به بررسی اطلاعاتی در رابطه با هک شدن گوشی با شماره تلفن و روش های جلوگیری از این امر خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

هک گوشی با شماره تلفن 

روش های زیادی وجود دارد تا گوشی‌ های هوشمند را بتوان هک کرد. اما هک شدن گوشی با شماره تلفن یکی از پرخطرترین روش ها می باشد و موضوعی مهم برای بسیاری از گوشی های اندروید و همچنین آیفون به شمار می آید و دلیلش این می باشد که بسیاری از افراد از هک شدن گوشی با شماره تلفن اطلاع دقیقی ندارند و نمی دانند که چگونه رخ می دهد. اگر فکر می کنید هک شدن گوشی با شماره تلفن راست نمی باشد خود را آماده کنید که یک هکر حرفه ای به هک کردن گوشی شما بپردازد. دو راه برای هک شدن گوشی با شماره تلفن از جانب هکرها وجود دارد که در این مقاله شرح خواهیم داد.

هک شدن گوشی با شماره تلفن های خطرناک 


در ابتدا باید بدانید هک شدن گوشی با شماره تلفن امکان پذیر می باشد و هم اکنون افراد زیادی این روش را برای هک کردن گوشی های بسیاری از افراد به کار می برند. البته این نکته را باید در نظر بگیرید که هک شدن گوشی با شماره تلفن در لحظه ای که تماس برقرار می شود رخ نمی دهد و این طور نیست که اگر شماره ناشناسی با شما تماس گرفت به ترس و وحشت بیفتید. تنها کافی است اگر شماره ناشناسی با شما تماس گرفت این احتمال را در ذهن خود بدهید که این فرد شاید قصد دارد به هک کردن گوشی با شماره تلفن شما بپردازد.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این می‌ باشد که هک شدن گوشی با شماره تلفن تنها اینگونه نیست که شخصی از پشت کامپیوتر و در حالی که به وارد کردن کدهای سبز رنگ و عددهای صفر و یک در پس زمینه سیاه کامپیوتر می پردازد به هک کردن شما مشغول شود. در واقع زمانی هک شدن گوشی با شماره تلفن رخ می دهد که فرد به سرور و حسابتان نفوذ کند و یا به مکانی از گوشی که اجازه ندارید به آن وارد شوید نفوذ کند. اینگونه هک شدن گوشی با شماره تلفن را انجام داده و به اطلاعات درون گوشی شما دسترسی خواهد داشت.

هک کردن به چه معنا می باشد؟

 هک کردن تنها این نیست که فردی اطلاعات گوشی شما را به دست بیاورد بلکه ممکن است حساب های بانکی شما را پیدا کند و حسابتان را خالی کند اینگونه نیز یعنی هک کردن را انجام داده است. زمانی که قرعه کشی در برنامه خندوانه انجام شده بود هکرها با شماره تلفن های مختلف تماس برقرار می کردند و خود را رامبد جوان معرفی می کردند و اینگونه اطلاعات حساب بانکی را از این افراد دریافت می کردند. هکرها با این روش به خالی کردن  حساب بانکی افراد زیادی پرداختند. پس زمان تماس های این چنینی مراقب اطلاعاتی که در اختیار تماس گیرنده قرار می دهید باشید و در ابتدا از این که فرد مطمئن می باشد آگاه شوید.

  • استخدام هکر حرفه ای چگونه است؟ شماره تماس هکر خوب!
  • چگونه بفهمیم هک واتساپ در اکانت ما انجام شده است؟
  • بررسی و معرفی روش های سفارش هک واتساپ با همراه با هکر
  • آشنایی با نحوه هک اینستاگرام با ربات تلگرام

چگونگی هک گوشی با شماره تلفن


اگر تاکنون تصورتان این بود که هک شدن گوشی با شماره تلفن یعنی وارد شدن ویروس به گوشی در زمان برقرار شدن تماس، باید بگوییم که در اشتباه بوده اید. هک شدن گوشی با شماره تلفن این گونه می باشد که هکر برای رسیدن به هدفش مهندسی اجتماعی را به کار می برد و با این روش اطلاعاتی که لازم دارد را از پشت گوشی به دست می آورد و سپس با استفاده از آنها به هک کردن شما می پردازد. روش های مختلفی وجود دارد که هکر ها با استفاده از تماس تلفنی، شبکه های اجتماعی و … بتوانند به هک کردن بپردازند و اطلاعاتی که لازم دارند را به دست آورند که شرح می دهیم.

کلیک ویژه امنیت، هک و جاسوسی

BBC Persian

مثالی از هک‌ شدن گوشی با شماره تلفن

 مثالی که در رابطه با هک ‌شدن گوشی با شماره تلفن می توان زد این است که ممکن است فردی در طی تماس با شما اعلام کند که شما برنده قرعه کشی برنامه معروفی چون دورهمی و یا خندوانه هستید و‌ پول زیادی برنده شده اید. در این زمان هکرها از شما می خواهند شماره شانزده رقمی کارت خود را به آنها بگویید. در مثالی دیگر ممکن است هکر خود را در قالب دوستی که دارید معرفی نماید و یا از شما بپرسد با این شماره عضو واتساپ یا اینستاگرام هم هستید؟ و از شما اکانتی که در اینستاگرام دارید بخواهد. 

در این شرایط اگر شماره کارت خود را در شبکه های اجتماعی به او بدهید و یا نام کاربری خود را به فرد بدهید در هر لحظه امکان هک شدن شما وجود دارد. پس هک شدن گوشی با شماره تلفن بدین شکل است که ذکر شد و در تماس‌های تلفنی که دارید چه طرف از دوستان شما باشد و چه غریبه حواستان باشد که چه اطلاعاتی به او می دهید تا گرفتار مشکلات این چنینی و هک شدن گوشی با شماره تلفن نشوید.

خود تماس در هک شدن گوشی با شماره تلفن هک می شود؟

همگی ما در فیلم های پلیسی و جنایی زیاد دیده ایم که تماس تلفنی از جانب شخصیت های فیلم خیلی راحت و در عرض چند ثانیه هک می شود و به گوش دادن سخنان می پردازند. باید چند نکته را در این رابطه توضیح دهیم. اولین نکته ای که باید بدانید این است که اگر می خواهید یک تماس تلفنی را هک کنید و به شنود آن بپردازید باید به یکی از تلفن ها دسترسی داشته باشید وگرنه امری بسیار مشکل می باشد و بر عکس فیلم ها یک یا چند ساعت زمان لازم دارد که البته هیچ تماسی این اندازه به طول نمی انجامد.

دومین نکته این می باشد که هک تماس تلفنی دردسر خیلی زیادی دارد و‌ زمان زیادی از فرد می گیرد برای همین هکرها معمولا به سراغ آن نمی روند و‌ راه های دیگری را امتحان می کنند. نکته آخر اینکه جوابی برای این سوال که‌ چرا هکر ها باید به هک کردن تماس دو ساعته من بپردازند پیدا نمی کنید پس لازم نیست نگران هک شدن تماس تلفنی باشید اما محافظت از اطلاعات را همیشه به خاطر بسپارید.

هک ‌کردن گوشی با شماره کارت و نام کاربری

در سال های اخیر افراد زیادی از طریق هک‌ گوشی با شماره تلفن حسابشان خالی شده است. هک شدن اکانت های اینستاگرام نیز به میزان زیادی رخ داده است که سبب لو رفتن اطلاعات افراد شده‌ است. هکرها با شماره شانزده رقمی کارت می توانند حسابتان را خالی کنند و ‌در صورتی که در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام ایمیل، شماره تلفن و نام کاربری شما را بدانند به هک کردن شما می توانند بپردازند. 

البته در سال های اخیر اینکه با شماره شانزده رقمی کارت هک شوید خیلی کم می باشد زیرا رمزهای دوم که یک بار مصرف هستند طراحی شده است که امنیت بالایی ایجاد کرده اند. اما افرادی که در شبکه های اجتماعی همراهتان هستند، به شماره تلفن و ایمیلی که دارید می توانند دسترسی پیدا کنند  و به هک کردن اکانت شما در فضای مجازی بپردازند. پس باید همیشه مراقب حضورتان در شرکت های اجتماعی باشید.

جلوگیری از هک ‌شدن گوشی با شماره تلفن

 برای جلوگیری از هک گوشی با شماره تلفن در صورتی که شخص ناشناسی تماس گرفت اگر او را نمی شناختید هیچ اطلاعاتی در اختیارش قرار ندهید. منظور از این اطلاعات ایمیل، نام کاربری خود در سایت ها و شبکه های اجتماعی،  شماره تلفن های دیگری که دارید و اطلاعات مربوط به حساب های بانکی می باشد. بهتر است اگر فرد را شناختید نیز این کار را نکنید چون روش های زیادی برای گمراه کردن مثل تغییر دادن صدا وجود دارد و ممکن است در هر لحظه به هک کردن شما بپردازند. پس بهتر است مراقب همه چیز باشید و احتیاط لازم را داشته باشید.

مهندسی اجتماعی


در بخش های قبلی مقاله از مهندسی اجتماعی نام بردیم از این رو باید توضیح دهیم که مهندسی اجتماعی چیست. مهندسی اجتماعی یعنی با شخصی ارتباط برقرار کنید و از این راه اطلاعاتی که لازم دارید به دست آورید. چند نکته را باید در نظر بگیرید تا مهندسی اجتماعی را بهتر درک کنید. نام دیگری که برای مهندسی اجتماعی به کار می برند هنر فریب می باشد. این روش خطرناک ترین روشی باشد که برای هک کردن به روی کار آمده است.

باور این موضوع که سه جوان هفده تا بیست و دوساله توانسته اند از روش مهندسی اجتماعی و نفوذ به توییتر به هک کردن اکانت توییتر افراد بسیار مشهوری چون باراک اوباما که رییس جمهور سابق آمریکا بوده است و هم چنین ایلان ماسک که در شرکت تسلا مدیرعامل می باشد، بپردازند سخت خواهد بود. این سه جوان با این روش در یک شب میلیون ها بیت کوین به دست آوردند. برای خواندن ماجرای کامل این سه جوان مقاله ای با نام هک توییتر افراد مشهور را می توانید مطالعه کنید.

نکاتی در ارتباط با مهندسی اجتماعی 

در مهندسی اجتماعی برقراری ارتباط به صورت هایی چون پیامک، ایمیل، تماس و پیامک در شبکه های اجتماعی می تواند باشد. ممکن است ارتباط برای مدت زمان طولانی شکل بگیرد که به جهت کسب اعتماد می‌ باشد پس اگر در شبکه های اجتماعی با غریبه ای دوست شدید این که چه مقدار از دوستیتان می گذرد مهم نیست چون هر زمان امکان هک کردن از طرف او وجود دارد. هدف از مهندسی اجتماعی همیشه هک کردن نیست بلکه گاهی از این روش استفاده می کنیم تا موضوعی که در دل دوستمان وجود دارد و او را ناراحت کرده است بفهمیم و باعث بهتر شدن حال او شویم پس هدف خوبی در این مهندسی اجتماعی ممکن است وجود داشته باشد.

نکته آخر اینکه خطر مهندسی اجتماعی بسیار زیاد است و باید به خوبی از آن آگاهی داشته باشید و مراقب این مسئله باشید. هکرها در فیلم ها، بازی ها و زمان ها افرادی گوشت گیر نشان داده می شوند که در ارتباطات اجتماعی شکست می خورند اما واقعیت این است که این افراد تنها در یک گفت و گوی ساده که چند دقیقه هم بیشتر طول نمی کشد می توانند اطلاعاتی که لازم دارند را از فرد دریافت کنند. پس به مهندسی اجتماعی با دید بازتری نگاه کنید و مراقب باشید.

هک شدن شماره موبایل با SS7


در بخش های قبلی هک گوشی با شماره تلفن و مهندسی اجتماعی را توضیح دادیم و هم‌اکنون روش SS7 را شرح می دهیم. در این روش که بسیار خطرناک می‌ باشد از تماس تلفنی استفاده می شود و موجب می شود تمام پیامک ها، تماس ها، GPS و ایمیل فرد در اختیار هکر قرار گیرد. در این روش به صورت مجازی تقریبا هر گونه تلفن همراهی هک خواهد شد.

کشف این روش توسط کارستن نوهل و در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت. این فرد از کارشناسان یک تیم امنیتی مربوط به کشور آلمان می‌ باشد. زیرساخت های مخابراتی با این روش هک می شوند و کاربرهایی که مورد هک قرار می گیرند برای اینکه امنیت را برای خود برقرار کنند نقشی نخواهند داشت. در همان تیم امنیتی این روش تست شد و آن را روی یک گوشی اندروید و یک اپل امتحان کردند. در این روش شماره تلفن افراد تنها چیزی بود که برای هک لازم است. مشکلی که در این روش هک ترسناک وجود دارد این است که در مقابل آن هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.

روش هک شدن با SS7


روش هک کردن با SS7 بسیار ساده می باشد. در این روش هکر یک سیستم ضبط صدای آنلاین دارد که به آن Route می گویند. هکر تمام تماس های تلفنی مورد نیازش را به این سیستم هدایت می کند و سپس به مسیریابی مجدد تماس مورد نظرش با کاربر تلفن همراهی که مدنظرش می باشد می پردازد و یک حمله MITM را ایجاد می کند. MITM که مخفف  Man In The Middle می باشد به معنی مرد میانی در فارسی می باشد. 

در این روش زمانی که دو نفر در حال مکالمه کردن با هم هستند، شخصی میان این دو قرار می گیرد و هر اطلاعاتی که بخواهد کسب می کند. این روش مانند این است که وقتی با یک فرد صحبت می کنید نفر سومی نیز در کنارتان ایستاده و به حرف های شما گوش می دهد. نوهل که کاشف این روش بود به نکته ای پی برد و آن این مسئله بود که چندین سازمان امنیتی در جهان این روش را برای زیر نظر گرفتن افراد مورد نظرشان به کار می بردند. فعالیت و عملکرد این روش با زیرساخت های ارتباطی می باشد و ‌ربطی به گوشی تلفن ندارد.

مقابله کردن با روش SS7


هک‌ شدن گوشی با شماره تلفن از طریق روش SS7 به گونه ای می باشد که برای مقابله با آن راهی وجود ندارد و همین مسئله سبب ترسناک شدن این روش از هک شده است و آن را به موضوعی ناراحت کننده تبدیل نموده است. تنها کاری که در این رابطه می توان انجام داد پیشگیری می باشد. اگر چه احتمال حدس زدن آن صفر می باشد اما با پیشگیری می توان از وقوع آن جلوگیری کرد. اگر شغلتان به گونه ای نیست که لازم باشد به شماره های ناشناس جواب بدهید پس این کار را نکنید.  در شغل هایی که آزاد می باشد افراد زیادی با فرد تماس می گیرند و این امکان وجود ندارد که به شماره های ناشناس جواب ندهد. راه دیگری که برای پیشگیری می توان انجام داد این است که از به اشتراک گذاشتن شماره تلفن خود برای دیگران پرهیز کنید.

اقدامات لازم پس از هک شدن گوشی با شماره تلفن


هک شدن گوشی با شماره تلفن برای هر شخصی ممکن است رخ دهد. اگر این اشتباه را کرده‌ اید و در شبکه های اجتماعی اکانت خود را در اختیار کسی قرار داده اید این فکر در شما ایجاد می شود که شاید هک شده اید. گاهی فرد مستقیما به شما می گوید که شما را هک کرده است و از شما درخواست پول می کند در این صورت باید به پلیس فتا اطلاع دهید. اگر در مرحله شک هستید باید دقت کنید و نشانه های آن را پیدا کنید. اگر واتساپ یا تلگرام هک ‌شده باشد نشانه اش مشاهده پیام هایی می باشد که عجیب و ‌نا آشنا هستند.

نشانه های هک شدن اینستاگرام 

 اگر اینستاگرام هک شده باشد نیز نشانه اش این است که در اکانت شما و در بخش مربوط به دنبال شده ها پیج هایی وجود دارند که شما آنها را نمی شناسید. یکی دیگر از نشانه هایی که مشخص می کند گوشی همراهتان هک شده است و‌ در رابطه با کلیه شبکه های مجازی می باشد زود خالی شدن شارژ گوشی می باشد. گاهی این اتفاق ممکن است از خراب شدن باتری ناشی شود اما در زمان هک ‌شدن گوشی با شماره تلفن این خالی شدن شارژ خیلی زودتر اتفاق می افتد. اگر به این نکات دقت کنید موجب نجات شما از خطر بزرگی خواهد شد.

نکاتی برای افزایش امنیت گوشی


برای اینکه از هک ‌شدن گوشی با شماره تلفن جلوگیری کنید نکاتی وجود دارد که ذکر می کنیم. برای این منظور در ابتدا باید به قوی کردن پسورد و رمز عبورتان بپردازید. زمانی که در شبکه های اجتماعی حضور دارید اشتباه نکنید و باهوش عمل کنید. از وای فای رایگان استفاده نکنید و یا در هنگام استفاده دقت داشته باشید. برای اینکه امنیت گوشی را زیاد کنید آنتی ویروس و همچنین فایروال نصب کنید. برای مقابله با هک شدن گوشی با شماره تلفن پاسخی به پیام ها و شماره های ناشناس ندهید. استفاده از فضای ابری را فراموش نکنید. برنامه های مختلف را از نظر دسترسی بررسی کنید. گول برنامه هایی که جعلی و فیشینگ هستند را نخورید. به فعال کردن ویژگی های امنیتی گوشی بپردازید و رمزعبوری چون اثرانگشت، الگو، تشخیص چهره و پین روی گوشی خود قرار دهید تا در نهایت هک شدن گوشی با شماره تلفن را به حداقل برسانید.

  • هک واتساپ با شماره
  • نرم افزار هک گوشی بدون اجازه رایگان
  • برنامه ضد هک گوشی
  • هک گوشی اندروید
  • از کجا بفهمیم گوشی هک شده
  • هک گوشی با لینک

پاسخ به سوالات متداول

آیا هک ‌شدن گوشی با شماره تلفن رخ می دهد؟

بله هک‌ شدن گوشی با شماره تلفن از طریق مهندسی اجتماعی امکان پذیر می باشد.

تعریف مهندسی اجتماعی چیست؟

مهندسی اجتماعی فرآیندی می ‌باشد که طی آن هکر به شخص موردنظر که قصد هک کردن او را دارد نزدیک می شود و به وسیله اطلاعاتی که از او کسب می کند هک کردن او را انجام می دهد. هنر فریب نام دیگری می باشد که به مهندسی اجتماعی داده اند.

چه کاری انجام دهیم تا از هک شدن گوشی با شماره تلفن ممانعت کنیم؟

تنها کاری که می توان کرد این است که مراقب باشید که چه اطلاعاتی که در اختیار دیگران و‌ حتی نزدیکان خود قرار می دهید. 

بعد از هک شدن گوشی با شماره تلفن چه کاری انجام دهیم؟

اگر هک شدن گوشی با شماره تلفن رخ داد در ابتدا باید به مهار کردن آن بپردازید که شرح کامل آن را در مقالات می توانید مطالعه کنید.

هک شدن گوشی با شماره تلفن از طریق ‌SS7  چگونه می باشد؟

یکی از روش هایی که هک‌ شدن گوشی با شماره تلفن رخ می دهد SS7 می باشد که بسیار خطرناک می باشد و شرح کامل آن در مقاله آمده است.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا