دسته‌بندی نشده

برنامه ردیابی سیم‌ کارت و کنترل و نظارت گوشی آنلاین رایگان

ردیابی سیم‌کارت موبایل برای کنترل نامحسوس از راه دور در هنگام سرقت گوشی، اطلاع از موقعیت مکانی، نظارت بر فعالیت کارمندان، سالمندان و فرزندان کاربرد دارد. برای این کار از برنامه‌های ردیاب استفاده می‌شود و امکان ردیابی خط موبایل توسط برخی از اپلیکیشن‌ها وجود دارد. بنابراین فرقی ندارد که سیم‌کارت مربوط به چه اپراتوری باشد. در هر صورت امکان ردیابی خطوط ایرانسل، همراه اول و رایتل وجود دارد. این موضوع ممکن است برای زمانی که گوشی موبایل سرقت شود نیز، بسیار کارایی داشته‌باشد. با استفاده از برنامه ردیاب سیم‌کارت، امکان دستیابی به تلفن در کوتاه‌ترین زمان ممکن وجود خواهد‌داشت. 

امروزه امکان ردیابی و کنترل گوشی و سیم‌کارت آنلاین نیز، به صورت رایگان توسط برخی از اپلیکیشن‌ها فراهم شده‌است. گاهی می‌توان برای ردیابی گوشی سرقت‌شده، از شماره 15 رقمی درج‌شده روی کارتن گوشی (IMEI) استفاده کرد. در این صورت از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری خواهد بود. 

نرم افزار و برنامه SPY24 ردیاب سیم‌ کارت به صورت روشن و خاموش

برنامه SPY24 ردیاب سیم‌کارت اغلب امکان کنترل موبایل و تبلت را از راه دور دارد. این نرم‌افزار همچنین می‌تواند نسبت به بررسی تماس، پیامک، اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی گوشی، به شما کمک کند. در واقع امکان دنبال کردن موقعیت مکانی به صورت لحظه‌ای در این صورت امکان‌پذیر خواهد بود. حتی این اپلیکیشن می‌تواند مدت‌زمان استفاده از برنامه‌ها و بازی‌های روی گوشی را تشخیص دهد. این نرم‌افزارها دارای مزایای فراوانی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد.

برنامه ردیابی سیم‌ کارت
برنامه ردیابی سیم‌ کارت آنلاین رایگان
  • امکان ردیابی سیم‌کارت گوشی در حالت روشن و خاموش
  • قابلیت ضبط صدای تماس و محیط به صورت خودکار
  • امکان کنترل صدا، تصاویر و فایل‌های ویدیویی مشاهده‌شده 
  • امکان کنترل شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ و اینستاگرام 
  • نصب هوشمندانه به صورت مخفی روی گوشی 

با توجه به مزایای ذکر‌شده، امکان ردیابی سیم‌کارت با استفاده از این نرم‌افزارها به راحتی انجام می‌شود. به همین دلیل در صورت نصب آن روی گوشی موبایل، نباید نگران سرقت آن باشیم. زیرا در کمترین زمان ممکن امکان دسترسی به موقعیت مکانی فرد مورد نظر وجود دارد. 

ردیابی سیم‌ کارت خاموش امکان پذیر است؟

 حتما تصور می‌کنید که سیم‌کارت و گوشی موبایل باید روشن باشند تا امکان ردیابی آنها وجود داشته‌باشد. زیرا تنها در این صورت سیگنال‌های مخابراتی، قابلیت ارسال به دکل را خواهند داشت. اما امروزه امکاناتی فراهم شده‌است تا امکان ردیابی سیم‌کارت بدون روشن بودن آن نیز فراهم شد. فرقی ندارد گوشی مورد نظر توسط چه برندی طراحی و ساخته‌شده باشد. مثلا برخی از افراد تصور می‌کنند که در تلفن‌های همراه آیفون، قابلیت ردیابی در حالت خاموش وجود ندارد. در این حالت فریمور مودم گوشی به عنوان سیستم‌عامل دوم فعال است که می‌توان آن را ردیابی کرد. جالب است بدانید حتی اگر سیم‌کارت خود را از گوشی همراه خارج کنید، باز هم با این روش قابل ردیابی خواهید بود.

 بدافزاری مانند PowerOffHijack قابلیت ردیابی گوشی را فراهم می‌کند. اما راه‌هایی برای جلوگیری از این ردیابی نیز وجود دارد. در این حالت شما باید باتری را خارج کنید و در نتیجه امکان ردیابی فراهم نخواهد شد. 

روش جلوگیری از ردیابی سیم‌ کارت

جلوگیری از ردیابی سیم‌کارت و تلفن همراه، یکی از دغدغه‌های اصلی برخی از افراد است. در صورتی که تصور می‌کنید که گوشی شما در حال ردیابی است، احتمالا آن را در حالت هواپیما خواهید گذاشت. این روش ساده‌ترین کاری است که فرد در هنگام احساس ردیابی سیم‌کارت انجام خواهد داد. اما متاسفانه این روش هیچ تاثیری روی ردیابی ندارد. در واقع در این حالت سیستم‌عامل موبایل شامل اندروید یا IOS از کار خواهد افتاد. اما سیستم‌عاملی سلولی هنوز فعال است و در نتیجه امکان ارسال موقعیت مکانی به بیرون وجود دارد. 

گاهی ردیابی خط موبایل برای جلوگیری از سرقت، کنترل فرزند و … انجام می‌شود. اما برخی اوقات نیز این کار توسط افراد سودجو برای انتقال اطلاعات از موبایل شما صورت خواهد گرفت. در نتیجه این روش دارای دو جنبه مثبت و منفی است. در صورتی که سیم‌کارتی ردیابی شود، تنها چاره از بین بردن آن خط تلفن همراه می‌باشد. 

ردیابی سیم‌ کارت خاموش امکان پذیر است

آموزش ردیابی سیم‌ کارت

برای سهولت در ردیابی سیم‌کارت، اغلب از برنامه ردیاب و نرم‌افزارهای مخصوص استفاده می‌شود. اما برای آموزش ردیابی به صورت ساده می‌توان از کد‌های دستوری نیز استفاده کرد. همچنین در برخی از مواقع باید درخواست مسدود‌سازی سیم‌کارت به اپراتور مربوطه داده‌شود. سپس از کدهای دستوری و شماره درج‌شده روی گوشی برای اطلاع از وضعیت آن استفاده می‌شود. روش‌ردیابی تلفن همراه و سیم‌کارت در برخی اپراتورهای مختلف در ادامه ذکر شده‌اند. 

سیم‌کارت ایرانسل: 1-اعلام درخواست مسدودی 2-شماره‌گیری *6101# بعد از 2 تا 5 روز 3- درج شماره IMEI گوشی 4- دریافت پیامک حاوی نتیجه ردیابی 5- طی مراحل قانونی با توجه به کد پیگیری ارسال‌شده 

سیم‌کارت همراه اول: 1- شماره‌گیری *111*2141# و ارسال IMEI  2- استفاده از سامانه پیامکی 111 و ارسال 2141 به آن 3- دریافت پیامک پیگیری بعد از 10 روز و امکان بررسی آن توسط مرجع قضایی

در برخی دیگر از اپراتورهای تلفن همراه، مراحل تا حدودی مشابه است و می‌توانید از طریق کد IMEI گوشی تلفن همراه خود، نسبت به ردیابی آن اقدام کنید. این آموزش ساده‌ترین شیوه برای ردیابی گوشی سرقت‌شده است. 

ردیابی سیم‌کارت بدون گوشی امکان‌پذیر است؟ 

در واقع امکان ردیابی سیم‌کارت بدون گوشی وجود ندارد. اما گاهی اوقات با وجود خاموش بودن سیم‌کارت در گوشی موبایل یا تبلت، می‌توان آن را ردیابی کرد. مثلا با استفاده از قابلیت GPS موبایل به راحتی می‌توان نسبت به کنترل از راه دور موبایل مورد نظر اقدام کرد. حتی اگر GPS روشن نباشد، بازهم روش‌های مختلفی برای ردیابی سیم‌کارت وجود دارد. در این صورت می‌توانید تلفن مورد نظر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ردیابی کنید. 

برخی از برنامه‌های ردیابی تلفن همراه می‌توانند به ما در ردیابی خط موبایل نیز کمک کنند. با استفاده از این روش می‌توانیم به تلفن خود دسترسی پیدا کنیم. اما اگر یک سیم‌کارت بدون گوشی باشد، امکان ردیابی آن وجود نخواهد داشت. گاهی موقعیت مکانی گوشی توسط سازمان‌های جاسوسی شنود و ردیابی می‌شود. در این صورت حتی در صورت خاموش بودن گوشی، این امکان وجود دارد. در پلتفرم اندروید نیز می‌توان خط موبایل را از طریق دسترسی به Gmail ردیابی کرد. 

کنترل دو سیم‌کارت به صورت همزمان 

امروزه اغلب تلفن‌های همراه به صورت دو سیم‌کارته طراحی می‌شوند. ممکن است از 2 سیم‌کارت به صورت همزمان روی این گوشی‌ها استفاده شود. در این صورت، در هنگام مفقودی باید درخواست غیر فعال کردن هر دو داده‌شود. به ویژه اگر اپراتور شما ایرانسل باشد. اگر از اپلیکیشن ردیابی سیم‌کارت در گوشی استفاده شود، گوشی به طور کامل قابل دسترسی خواهد بود. مثلا شما از موقعیت مکانی فرد مورد نظر آگاه خواهید شد . در این حالت در صورت استفاده از هر دو سیم‌کارت، شما می‌توانید دسترسی‌های مختلف را نظارت و کنترل کنید. 

برنامه SPY24 ردیاب سیم‌ کارت به صورت روشن و خاموش

چگونه سیم‌کارت را ردیابی کنیم؟

ردیابی موقعیت مکانی یک فرد از طریق شماره موبایل تنها با نصب اپلیکیشن روی آن امکانپذیر است. در واقع شما قادر نخواهید بود نسبت به ردیابی سیم‌کارت اقدا کنید مگر اینکه روی گوشی که سیم‌کارت در آن قرار دارد، برنامه خاصی نصب کنید. در این راستا تبلیغات گسترده‌ای وجود دارد که هر کدام ادعا دارند که از طریق سیم‌کارت امکان ردیابی تلفن همراه وجود دارد. اما این تکنولوژی حتی در صورتی که وجود داشته باشد، قابل استفاده توسط افراد عادی نیست. به همین دلیل بهترین روش استفاده از یک برنامه ردیاب سیم‌کارت مطابق با سیستم‌عامل گوشی شما است. 

برای ردیابی خط موبایل باید نرم افزار مورد نظر را در گوشی نصب کنید. در این صورت امکان دسترسی به موقعیت مکانی، برنامه‌های نصب‌شده و … وجود دارد. در واقع این برنامه‌ها اغلب جنبه نظارتی دارند و در این راستا نیز موفق عمل کرده‌اند. 

امکان ردیابی خط موبایل از طریق اینترنت

یکی از روش‌های ردیابی سیم‌کارت، از طریق آنلاین است. مثلا امکان ردیابی موبایل از طریق جیمیل و حساب گوگل وجود دارد. در این حالت ممکن است سارق سیم‌کارت گوشی را دور بیاندازد و تصور کند که گوشی دیگر قابل ردیابی نیست. اما به دلیل استفاده از حساب‌های گوگل در گوشی‌های اندرویدی، می‌توان موقعیت وی را ردیابی کرد. ردیابی و کنترل گوشی و سیم‌کارت آنلاین یکی از روش‌های کم هزینه در این راستا است. 

گاهی برای دسترسی به یک فرد تنها یک شماره موبایل داریم. در این صورت تنها باید برنامه مورد نظر شما روی گوشی فرد نصب باشد. برای استفاده از این روش نیز، به روشن بودن GPS نیازی نیست. در واقع می‌توان به راحتی به موقعیت فرد با توجه به دکل‌های مخابراتی پی برد. برنامه ردیاب سیم‌کارت امکان دسترسی به اطلاعات درون گوشی طرف مقابل را به شما خواهد داد. 

چگونه خط موبایل را ردیابی کنیم؟

همانطور که گفته شد امکان ردیابی سیم‌کارت نیز در شرایط خاص وجود دارد. اما بهتر است که شما از تلفن همراه خود را با نصب برنامه ردیاب، محافظت کنید. در صورتی که قصد کنترل و محافظت از شخص دیگری را دارید، می‌توانید برنامه ردیاب را روی گوشی وی نصب کنید. این برنامه امکانات جالب و هیجان‌انگیزی در اختیار کاربر قرار خواهد داد. در نتیجه می‌توان از آن حتی در زمانی که گوشی موبایل سرقت شود، استفاده کرد. برای ردیابی موبایل نیز کافی است برنامه مورد نظر را روی گوشی مانند تمامی برنامه‌های دیگر نصب کنید. این برنامه به صورت مخفی و هوشمندانه طراحی و نصب خواهد شد. بنابراین امکان دسترسی و یا  حذف نصب آن توسط افراد دیگر وجود ندارد. 

کنترل دو سیم‌کارت به صورت همزمان 

اغلب والدین از این روش برای کنترل فرزندان استفاده می‌کنند. در واقع بدون نیاز به انجام مراحل سخت و دشوار، می‌توانید نسبت به نظارت گوشی فرزند اقدام کنید. البته این نرم‌افزارها تنها برای نظارت طراحی نشده‌اند و در واقعی که گوشی موبایل نیز سرقت شود، کارایی دارند. با استفاده از ردیابی خط موبایل، امکان نظارت بر شبکه‌های اجتماعی و کلیه برنامه‌های نصب شده روی گوشی نیز وجود دارد. هنگامی که فرزند شما یک برنامه روی گوشی خود نصب کند، امکان نظارت شما بر آن وجود خواهد داشت. در نتیجه والدین می‌توانند از این طریق، نسبت به نظارت بر فرزندان اقدام کنند. 

ردیاب آنلاین شماره

برنامه ردیابی از طریق سیم‌کارت، به صورت آنلاین می‌تواند نسبت به ردیابی گوشی به کار برود. گاهی خدمات ردیابی شماره تلفن به صورت آنلاین و رایگان انجام می‌شود. اما سایت‌های بسیار زیادی در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند و باید اعتبار سایت در نظر گرفته شود. ردیابی سیم‌کارت از طریق شماره کار بسیار دشواری است. در برخی از مواقع امکان استفاده از این رو وجود دارد. اما بهتر است با نصب یک برنامه ردیابت، تمامی فعالیت‌های گوشی را زیر نظر داشته باشیم. تا در صورتی که یک شخص دیگر از آن استفاده کند، بتوانیم به فعالیت‌ها دسترسی داشته‌باشیم. 

معمولا برای ردیابی خط موبایل، از برنامه و نرم‌افزارهای خاصی استفاده می‌شود. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توان به سادگی روی موبایل تسلط داشت. فرقی ندارد که سیم‌کارت مورد استفاده روی گوشی چه نوعی است، به هر حال امکان دسترسی به موقعیت مکانی و برنامه‌های نصب شده از طریق ردیاب آنلاین شماره، امکان پذیر است. 

ردیابی خط ایرانسل از طریق اینترنت

سیم‌کارت‌های ایرانسل یکی از پرکاربردترین خطوط تلفن همراه در ایران هستند. در نتیجه افراد زیادی از این پلتفرم برای تماس، دریافت و ارسال پیامک استفاده می‌کنند. البته امروزه استفاده از پیامک تا حد بسیار زیادی کم‌تر از گذشته شده‌است. زیرا شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان، خدمات متنوعی را در این راستا ارائه می‌دهند. همانطور که گفته‌شد، خط ایرانسل را می‌توانیم از طریق ارسال کد دستگاه، ردیابی کنیم. اما این پروسه نیاز به وقت و زمان زیادی دارد. در حالی که با استفاده از روش‌هایی مانند نصب اپلیکیشن ردیاب، این کار در مدت زمان کمتری انجام می‌شود. با دسترسی به اینترنت می‌توان از موقعیت مکانی فرد مورد نظر مطلع شد. این خدمات گاهی به صورت رایگان نیز ارائه می‌شوند. 

ردیابی خط ایرانسل از طریق اینترنت با نصب برنامه ردیاب در گوشی، انجام می‌شود. داشتن دسترسی به اینترنت، یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای لازم برای این کار است. ردیابی سیم‌کارت از این طریق بسیار ساده است و نیاز به صرف زمان طولانی نخواهد داشت. 

سخن پایانی

ردیابی سیم‌کارت امروزه به شیوه‌های متنوعی انجام می‌شود. اما شاید بهترین و کاربردی‌ترین روش، استفاده از برنامه SPY24 ردیاب است. این برنامه می‌تواند از طریق گوشی موبایل، به اطلاعات و فعالیت‌های فرد مورد نظر دسترسی داشته‌باشد. در این صورت امکان دسترسی به موقعیت مکانی فرد نیز به سادگی فراهم خواهد بود. ردیابی خط موبایل را می‌توان روی تلفن همراه نصب کرد و برای جنبه‌های نظارتی و یا در اثر مفقود شدن گوشی، از آن استفاده کرد. این روش به ویژه برای والدین و کنترل فرزندان بسیار کارایی دارد. برای سیستم‌عامل‌های مختلف مانند اندروید و IOS نیز این روش کاربرد دارد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا