هک اینستاگرام

بررسی دقیق طریقه هک اینستاگرام روش مطمئن هک اینتسا

بزرگترین شبکه اجتماعی در حال حاضر اینستاگرام می باشد، به همین دلیل خیلی از افراد به دنبال طریقه هک اینستاگرام می باشند، تا بتوانند از این راه از کاربران زیاد این شبکه، سو استفاده کنند و به اطلاعات آن ها دسترسی یابند و از این راه بتواند کسب در آمد انجام دهند.

اینستاگرام چطوری هک می شود؟

 مایک کرایگر و کوین سیستروم، این شبکه را برای اشتراک گذاری عکس و فیلم در حجم های بالا طراحی کردند و سپس آن را به مرحله تولید رساندند. پس از تولید این اپ، مایکروسافت مالک آن شد و این اپ زیر مجموعه سایر شبکه های مایکروسافت قرار گرفت. با توجه به تعداد زیاد اکانت هایی که در اینستاگرام ساخته می شود، متوجه میزان علاقه مندی کاربران به این اپلیکیشن می شویم. همان طور که گفته شد، در ابتدا، کاربران می توانستند فقط عکس و فیلم از خود و علاقه مندی هایشان بارگذاری کنند، اما با پیشرفته شدن اپلیکیشن ها، اینستاگرام نیز آپدیت های جدیدی بیرون داد، که این اپلیکیشن را به طور کامل به یک شبکه اجتماعی، تبدیل کرد و کاربران توانستند با سایر کاربران به تعامل بپردازند و یا از اینستاگرام در آمد، کسب کنند.

طریقه هک اینستاگرام

طریقه هک اینستاگرام

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید، که مدام به دنبال پاسخ، چگونه اینستاگرام را هک کنیم؟ می باشید، در ابتدا باید دلیل و هدف خود را از این کار مشخص نمایید. دلایل متفاوتی وجود دارد، که ذهن هر شخص را ممکن است به طریقه هک اینستاگرام مشغول کند، برای مثال ممکن است رمز عبور خود را برای وارد شدن به اینستاگرام فراموش کرده اید و از طریقه هک اینستاگرام می خواهید پیج خود را برگردانید، یا می خواهید از طریقه هک اینستاگرام از دیگران سو استفاده کنید و وارد حریم شخصی آن ها شوید و با استفاده از اطلاعاتشان از آن ها پول دریافت کنید یا قصد دارید شخصی را زیر نظر بگیرید. به هر حال شما از طریقه هک اینستاگرام وارد حریم شخصی او شده اید و این کار بسیار ناپسند می باشد. با این حال بهتر است که طریقه هک اینستاگرام را یاد بگیرید، تا در برابر حمله هکر ها از پیج خود محافظت نمایید.

تاریخچه اینستاگرام؛ جریان این شبکه اجتماعی از کجا شروع شد؟

کوین سیستروم و مایک کرایگر برنامه ای برای عکاسی، در سال ۲۰۱۰ طراحی کردند و نام آن را Burbn نهادند. این برنامه وجه اشتراکاتی با برنامه عکاسی four square داشت، اما سازندگان این اپ زیر بار این مسئله نرفتند و همواره معتقد بودند که، اپلیکشین ما، کاربرد های بیشتری نسبت به فور اسکوئر دارد و یک پروژه در حال به روز رسانی می باشد. در این پروژه یک قابلیت اصلی برای این برنامه در نظر گرفتند، که پیام رسانی سریع از طریق عکس و فیلم انجام دهد و نام این برنامه را، به اینستاگرام تغییر دادند، تا با قابلیت آن ارتباط معنایی، نیز داشته باشد.
این پیام و مفهوم را دو کلمه instant camera و telegram به مخاطب منتقل می کنند، که از کنار هم گذاشتن این دو کلمه، اینستاگرام پدید آمد. پس از به روی کار آمدن اینستاگرام، مارک زاکربرگ متوجه سود زیاد این اپ شد، که بیش از پانصد میلیون دلار برای سرمایه گذاران می باشد، پس تصمیم گرفت، اینستاگرام را به مبلغ یک میلیار دلار بخرد. در سال ۲۰۱۳ توانست، بیست درصد بیشتر از فیسبوک رشد کند و حرف و حدیث هایی در مورد رشد بسیار زیاد اینستاگرام در آینده، گفته شده بود.

امنیت اینستاگرام و طریقه هک اینستاگرام

فیس بوک، برای این که بتواند رقیب های خود را تحت کنترل خود داشته باشد و روی آن ها سرمایه گذاری کند، به محض این که یک اپ قوی تولید می شود، آن را خریداری می کند و بر روی آن سرمایه گذاری انجام می دهد. برای مثال آخرین برنامه ای که فیس بوک از آن خود کرد، واتس اپ می باشد. به همین منظور، در سال ۲۰۱۲، مارک زاکربرگ این اپ را خرید تا آن را به یک شبکه مجازی فوق العاده تبدیل نماید. لازمه این کار، یک سیستم امنیتی قوی می باشد، پس اولین حرکتی که انجام داد، کار بر روی امنیت اینستاگرام بود و تلاش کرد طریقه هک اینستاگرام را شناسایی کند و دسترسی از طریق این راه ها را از بین ببرد. البته تلاش های او تا جایی جوابگو بوده است ولی به طور کامل از هک اینستاگرام جلوگیری نکرده است.

طریقه هک اینستاگرام؛ چگونه اینستاگرام را هک کنیم؟

افراد متخصص در زمینه هک، طریقه هک اینستاگرام را به خوبی می شناسند، اما افراد کم تجربه که در زمینه هک تخصصی ندارند، نمی دانند که اینستاگرام چطوری هک می شود و به راحتی نمی توانند به اکانت های دیگران دسترسی یابند، به همین دلیل نیاز دارند تا با طریقه هک اینستاگرام آشنا شوند، اما بهتر است که این روش ها را برای مراقبت از اطلاعات و صفحه اینستاگرام خود یاد بگیرید و نه برای هک اینستاگرام اشخاص دیگر، چرا که این کار جرم محسوب می شود و عواقب خوشایندی در انتظار شما نخواهد بود.

مهندسی اجتماعی (Social Engineering)

مهندسی اجتماعی از زیر شاخه های جامعه شناسی و سیاست می باشد و به این علم مربوط است. در سال های قبل، این مفهوم وارد حیطه تکنولوژی شده است، به این منظور که بتواند، در مقابل سیستم امنیتی مورد استفاده، در حوزه های تکنولوژی مانند شبکه های اجتماعی و سایر فعالیت هایی که در فضای مجازی انجام می شود، قرار گیرد.

مهم ترین کار مهندسی اجتماعی، فریب دادن مردم می باشد، که هر چه حرفه ای تر در این زمینه باشید، زود تر به نتیجه می رسید. پس اولین طریقه هک اینستاگرام با استفاده از مهندسی اجتماعی انجام می شود، که البته سختی های خودش را دارد و زمان زیادی نیاز دارد، تا به نتیجه دلخواه خود برسید. شما از طریق ایجاد رابطه دوستی با فرد مورد نظر و بدست آوردن اطلاعاتی، مانند شماره تلفن، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی می توانید، رمز عبور او را حدس بزنید و سپس وارد اکانت اینستاگرام او شوید و به اطلاعات او دسترسی پیدا کنید.

استفاده از کوکی ها (Cookie)

استفاده از کوکی و سرقت آن ها، یک طریقه هک اینستاگرام می باشد. شما به هنگامی که، با استفاده از مرورگر خود، وارد یک حساب، اپلیکیشن و سایت می شوید، اطلاعاتی که در صفحه اولیه، وارد می کنید، تا بتوانید وارد حساب خود شوید، به طور خودکار بر مرورگر ذخیره می شوند، که همان کوکی می باشد.

در صورت اینکه سطح امنیت مرورگر شما پایین باشد، هکر می تواند وارد مرورگر شما شود و این کوکی های را برای خود ذخیره کند. بهتر است که از مرورگر کروم استفاده کنید، چرا که سطح امنیت بالایی دارد و جزء امن ترین مرورگر ها شناخته شده است. بعد از به دست آمدن کوکی ها، لازم است که هکر، کوکی های مرتبط به اینستاگرام را در مرورگر خود وارد کند، سپس اطلاعات شما برای او نمایان می شود و می تواند وارد حساب شما شود.

استفاده از حملات فیشینگ (Phishing)

فیشینگ یکی از طریقه هک اینستاگرام می باشد، که با توجه به معنی لغوی فیشینگ، تلاش هکر برای فریب دادن و به دام انداختن افراد، می باشد. فیشینگ به مهندسی اجتماعی مرتبط است، چرا که در هر دو روش، باید فرد مورد نظر را فریب دهیم. در این روش سعی می کنیم شخص مورد نظر را به سمت صفحه های گول زننده ای، هدایت کنیم. این صفحات فیک را، خود هکر باید بسازد و از روش های گوناگون سعی کند تا کاربر جذب این صفحه شود.

برای مثال اگر می خواهید به اینستاگرام کسی نفوذ کنید، باید یک صفحه، مانند صفحه ورودیه اینستاگرام بسازید. شما برای ساخت این صفحه نیاز به تخصص و علم برنامه نویسی وب دارید، تا بتوانید یک صفحه، دقیقا شبیه به خود اینستاگرام بسازید، تا فرد مورد نظر به فیک بودن صفحه پی نبرد. پس از ساخت، باید از طریقی فرد مورد نظر را به این صفحه هدایت کنید، تا اطلاعات خود را وارد کند، برای این کار حتما باید از طریق مرورگر، وارد این صفحه شود، به محض وارد شدن رمز، اطلاعات در چنگ شما می افتد، سپس با استفاده از این اطلاعات می توانید وارد پیج اینستاگرام فرد مورد نظر شوید.

استفاده از کیلاگر ها (Key Loggers)

یکی دیگر از طریقه هک اینستاگرام، استفاده از برنامه های مخرب به نام کی لاگر می باشد. این بدافزار به هنگام نصب بر روی سیستم های اندرویدی، ios و مک، تمامی عمل هایی که با کیبورد انجام می شود را ثبت و ذخیره می کند، هکر با به دست آوردن فایل لاگ می تواند به رمز عبور و نام کاربری دسترسی پیدا کند. به همین منظور شما باید تمامی برنامه ها موجود در گوشی خود را به طور مرتب چک کنید تا از وجود برنامه مخرب بر روی گوشی خود مطلع شوید و اگر چنین اپ هایی بر روی تلفن همراه خود یافتید، بدانید که شما زیر نظر هکر ها هستین و قصد نفوذ به پیج شما را دارند، سریعا این اپ را حذف نمایید و فایل های ذخیره شده در گوشی که مربوط به این اپ می باشد را پیدا کنید و آن ها را نیز حذف کنید، چرا که هر لحظه ممکن است برای هکر ارسال شود.

هک اینستاگرام به روش کرک (Password Cracking)

آخرین طریقه هک اینستاگرام، پسورد کرکرینگ می باشد، که البته نتیجه دهی خوبی ندارد و علاوه بر زمان بر بودن این روش ممکن است به اطلاعات مورد نظرتان دسترسی نیابید. پسورد کرکر ها با حدس زدن و شکستن حرف به حرف رمز عبور، می توانند به کل رمز اینستاگرام دسترسی پیدا کنند. پس شما نباید از رمز های ساده مانند شماره تلفن، تاریخ تولد و اعداد به ترتیب استفاده کنید. رمز شما باید از تعدادی زیاد حروف و اعداد درهم تشکیل شده باشد، تا پسورد کرکر ها نتوانند این رمز را بشکنند. البته اگر اپلیکیشن های اینستاگرام، واتس اپ و سایر اپ ها تست تشخیص ربات داشتند، این پسورد کرکر ها نمی توانستند به این اپ ها، راه پیدا کنند، پس شما خودتان باید از صفحه اینستاگرام خود در برابر این نوع هک، مراقبت کنید.

سوالات متداول

سطح امنیت Instagram چقدر است؟

این اپلیکیشن سیستم امنیتی خوبی دارد و تا کنون توانسته در برابر حمله هکر ها مقاومت کند.

چگونه سطح امنیت اینستاگرام را بالا ببریم؟

شما از طریق تنظیمات خود اینستاگرام، باید تایید هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

اپلیکیشن هک اینستاگرام وجود دارد؟

این اپلیکیشن ها وجود دارند اما نمی توانند دسترسی به اینستاگرام پیدا کنند و ادعای دروغین دارند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا