برنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشینرم افزار کنترل والدین

کنترل گوشی از راه دور

کنترل گوشی از راه دور، یکی از چالش های دنیای تکنولوژی می باشد. این کار اگرچه ساده نیست اما امکان پذیر می باشد و شما می توانید به وسیله ی خدمات گوگل و نرم افزار های مختلف تلفن همراه خود را از راه دور مدیریت کنید و به بعضی از اطلاعات از پیش تعیین شده دسترسی داشته باشید. در این مطلب از سایت SPY24 شما را با این نوع ردیابی گوشی بیشتر آشنا می کنیم.

منظور از کنترل گوشی از راه دور چیست؟

کنترل کردن گوشی از راه دور معنی و مفهوم های زیادی را در بر می گیرد ، این کنترل می تواند توسط خود شخص و یا شخص و اشخاصی دیگری انجام شود. در حالت اول می توان آن را یک کنترل هوشمندانه نامید که شخص برای دسترسی آنلاین به گوشی خود انجام می دهد و در حالت دوم می توان آن را به عمل هک نسبت داد که باعث دسترسی افرادی غیر از مالک اصلی گوشی به اطلاعات ذخیره شده در آن می شود.

کنترل گوشی از راه دور

با کنترل گوشی از راه دور چه دسترسی هایی خواهیم داشت؟

کنترل از راه دور گوشی امکانات زیادی را در اختیار کنترل کننده می گذارد. به طور مثال امکان خاموش و روشن کردن گوشی ، انتقال اطلاعات و حذف آن ها ، دسترسی به تمام اطلاعات ذخیره شده در موبایل مانند مخاطبین ، نرم افزار های اجتماعی ، دسترسی به موقعیت مکانی گوشی و… به طور کل می توان گفت درصد زیادی از اطلاعات و فعالیت های گوشی را می توان از طریق کنترل گوشی از راه دور مدیریت و برنامه ریزی کرد، برای کنترل گوشی از راه دور نرم افزار های زیادی ارائه شده اند که در ادامه درباره ی آن ها بیشتر توضیح می دهیم.

کنترل گوشی از راه دور از طریق نرم افزار

شاید بار ها با واژه های ردیاب و یا هکر روبرو شده اید و با خود فکر کرده اید که آیا این نرم افزار ها واقعا” به طور مطلوب پاسخگوی نیاز شما می باشند یا خیر  ؟ برای  پاسخ به این سوال باید ابتدا تعیین کنید که هدف شما دقیقا” چیست ؟ آیا می خواهید کنترل از راه دور موبایل خود را در دست داشته باشید و یا خیر ، هدف شما از کنترل گوشی ، دسترسی به اطلاعات دیگران می باشد؟ اگر هدف شما مورد اول باشد کار شما آسان تر می باشد، چرا که لازمه ی استفاده از تمامی نرم افزار های کنترل از راه دور نصب نرم افزار بر روی گوشی هدف می باشد.

این نرم افزار ها برای کنترل گوشی از راه دور هیچ کدام قابلیت پنهان شدن و یا نصب مخفی را دارا نمی باشند. پس اگر بخواهید از آن برای کنجکاوی در امور دیگران استفاده کنید باید حتما نرم افزار را به صورت فیزیکی و یا از طریق لینک های مخرب و حرفه ای بر روی گوشی وی نصب نمایید. نام برخی از این نرم افزار ها را در زیر ذکر می نماییم.

 •  Anydesk
 • Find my iphone
 • Find my device
 • Find my mobaile
 •  Sygic family locator
 • Find my frindes
 •  و…

تمامی این برنامه ها به جنبه ی مثبت و جهت کنترل گوشی توسط خود شخص و یا کنترل اعضای خانواده طراحی و پیاده سازی شده اند ، به همین دلیل استفاده منفی از آن ها به نوعی سخت و گاه مشکل ساز می باشد چرا که شخص با شناسایی برنامه بر روی گوشی خود می تواند به راحتی آن را حذف و دسترسی شما را قطع نماید.

برنامه کنترل گوشی از راه دور

عملکرد نرم افزار های کنترل گوشی از راه دور

برای استفاده از این نرم افزار ها باید ابتدا آن را بر روی موبایل هدف نصب نمایید، سپس از یک دستگاه هوشمند دیگر مانند موبایل یا کامپیوتر استفاده نمایید و ارتباط بین گوشی هدف و دستگاه هوشمند خود را برقرار نمایید. پس از برقراری ارتباط صفحه ی نمایش هدف بر روی دستگاه شما نمایش داده می شود و شما می توانید اکثر فعالیت های وی را نظارت کنید که به این کار اصطلاحا” مانیتورینگ نیز می گویند.

همچنین در صورت لزوم می توانید برای کنترل گوشی از راه دور تغییراتی را نیز انجام دهید. البته این به این معنی نیست که شما دسترسی کامل و صددرصدی خواهید داشت اما اطلاعت مفید و دقیقی را می توانید از این راه کسب کنید، این نوع کنترل همواره مزایا و معایب زیادی دارد .یکی از سختی های این روش این است که همواره باید اینترنت گوشی کنترل شده روشن و فعال باشد تا نرم افزار بتواند  اطلاعات را از طریق امواج اینترنتی به شما ارسال کند که در برخی موقعیت های مکانی امکان فعال بودن اینترنت غیر ممکن می باشد.

همچنین ممکن است که گوشی زمان زیادی روشن مانده باشد و شارژ باتری آن تمام شده باشد در این صورت دسترسی به طور کامل قطع می شود و پس از روشن شدن گوشی و وصل شدن اینترنت می توان ارتباط مجدد را برقرار کرد .در ادامه ی مطلب می خواهیم مزایا و معایب کنترل گوشی از راه دور را بررسی نماییم.

کنترل از راه دور گوشی

مزایای کنترل گوشی از راه دور

کنترل از راه دور گوشی مزایای زیادی دارد و به نوعی می توان گفت جنبه های مثبت این عمل همواره از جنبه های منفی آن پیشی گرفته است . در زیر برخی از فعالیت های مفید را ذکر می نماییم.

 1. پیدا کردن گوشی گم شده و یا به سرقت رفته
 2. کنترل نوجوانان و کودکان توسط والدین و دسترسی به فعالیت های مجازی آن ها
 3. کنترل افراد سالمند و  ناتوان و دسترسی به موقعیت مکانی آن ها
 4. کنترل افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و دسترسی به موقعیت مکانی آنها و همچنین امکان یادآوری مسائل مهم مانند زمان مصرف دارو
 5. دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در گوشی از راه دور و امکان انتقال اطلاعات به صورت سریع و کامل

همانطور که مشاهده می نمایید کنترل گوشی مزایای زیادی دارد و باعث می شود تا خطراتی احتمالی مانند گم شدن کودکان و یا افراد سالمند را تا حد زیادی کاهش داد و همچنین دسترسی سریع و آسان به اطلاعات ذخیره شده در گوشی ،باعث می شود تا در صورت گم شدن موبایل اطلاعات از بین نروند و متحمل خسارات و ضرر های مختلف نشوید.یکی از مهم ترین مزایای کنترل گوشی از راه دور پیدا کردن گوشی به سرقت رفته و یا گم شده می باشد که به دلیل اهمیت فراوان این مبحث را به طور دقیق تر توضیح می دهیم.

بهترین نرم افزار کنترل گوشی از راه دور

پیدا کردن گوشی گم شده از طریق کنترل از راه دور

از جمله مزایایی که این روش دارد ، پیدا کردن گوشی موبایل گم شده و یا به سرقت رفته و حفاظت از اطلاعات آن قبل از دسترسی سارق و دیگر اشخاص می باشد. زمانی که موبایل شما گم شده است در صورتی که نرم افزار های ذکر شده بر روی آن نصب شده باشد و اینترنت دستگاه تان روشن باشد شما می توانید ابتدا اطلاعات مهم و محرمانه ی خود را به دستگاه دیگری انتقال دهید ، سپس با فعال کردن سرویس موقعیت مکانی گوشی ، مکان دقیق آن را بیابید ، همچنین می توانید موبایل را خاموش و یا تماس های آن را انتقال دهید، در این صورت کنترل گوشی از راه دور کاری مفید و به صرفه است.

کنترل موبایل از راه دور

مشکلات و معایب کنترل گوشی از راه دور

از مهم ترین معایب امکان کنترل از راه دور گوشی، همگانی و بدون محدودیت بودن آن می باشد. یعنی برای انجام این عمل ممانعت خاصی انجام نمی گیرد. به همین دلیل افرادی سودجو از این طریق اقدام به کنترل گوشی اشخاص دیگر می کنند و با به دست آوردن اطلاعات شخصی آن ها شروع به هتک حریم خصوصی، دستبرد به حساب های مالی، اخاذی و تهدید و سوء استفاده می کنند.

به همین دلیل همواره باید مراقب موبایل خود برای جلوگیر از کنترل گوشی از راه دور باشید و آن را دست افراد دیگر نسپارید، همچنین از وارد کردن رمز ایمیل های خود در صفحات نامشخص و یا عمومی کردن آن، باز کردن لینک های ناآشنا و… خودداری نمایید. در صورتی که شما خود قصد دسترسی به اطلاعات خصوصی دیگران را دارید ، باید بدانید این کار پیگرد قانونی دارد و در صورت مطلع شدن فرد امکان ردیابی شما وجود دارد و شما با مجازات قانونی روبرو خواهید شد.

بهترین نرم افزار کنترل موبایل

بهترین نرم افزار برای کنترل گوشی از راه دور نرم افزار “موبایل من را پیدا کن” می باشد که یکی از سرویس دهی های گوگل می باشد و شما می توانید با مراجعه به گوگل و دانلود آن این نرم افزار را از طریق اکانت جیمیل نصب کنید و از آن استفاده کنید . همانطور که قبلا اشاره کردیم برای دسترسی دقیق و درست باید همواره موبایل شما روشن و داده های آن فعال باشد تا امکان ارسال اطلاعات و دسترسی مانیتورینگ وجود داشته باشد.

نرم افزار های زیادی در سایت های مختلف ارائه شده اند که ادعا می کنند می توانند کنترل گوشی از راه دور را انجام دهند ، هیچ گونه تضمینی برای عملکرد درست این نرم افزار ها وجود ندارد و اکثر آن ها برای کسب درآمد و جذب مخاطب در سایت قرار داده شده اند. پس بهتر است اگر قصد خرید یک نرم افزار برای کنترل گوشی اعضای خانواده مانند نوجوانان و کودکان ، افراد سالمند و مبتلا به آلزایمر را دارید همواره از مطمئن بودن شرکت ارائه دهنده و مجوز فروش سایت اطمینان حاصل فرمایید و با پیگیری دقیق و درست نرم افزاری کاربردی و بی خطر را خریداری نمایید.

مقاله پیشنهادی: برنامه های کنترل گوشی از راه دور

نرم افزار کنترل گوشی از راه دور

اطلاع از کنترل از راه دور توسط دیگران

برای تشخیص این که موبایل شما کنترل می شود یا خیر کار سختی را پیش رو ندارید. در صورت مشاهده هر تغییر که خودتان دخالتی در انجام آن نداشته اید، اتمام سریع باتری، روشن شدن ناگهانی و مکرر موقعیت مکانی، مشاهده نرم افزار های مشکوک و جدید بر روی گوشی، ارسال و حذف اطلاعات، دسترسی نامشخص به حساب های شبکه های اجتماعی و حساب های بانکی، همواره باید به عملیات هک و ردیابی شما از طریق اشخاص دیگر مشکوک شوید.

برای رفع آن خیلی سریع نرم افزار را حذف کرده و از یک شخص مطمئن و کارشناس کمک بگیرید. همچنین می توانید برای پیگیری های بیشتر به پلیس فضای مجازی مراجعه نمایید. بسیار متشکریم که ما را تا پایان مقاله کنترل گوشی از راه دور از وبسایت اسپای۲۴ همراهی کردید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا