ردیابی گوشینرم افزار کنترل والدین

کنترل از راه دور گوشی و رایانه به چه معنی است ؟

آیا تا به‌ حال به این‌ موضوع فکر کرده‌ اید که از راه دور گوشی و رایانه خود را کنترل کنید؟ در این مطلب می‌ خواهیم درباره برنامه Team Viewer که برای کنترل از راه دور گوشی و رایانه طراحی شده‌ است با شما صحبت کنیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

کنترل از راه دور گوشی و رایانه به چه معنی است ؟

حتما دیده‌ اید که بسیاری از افراد از طریق گوشی خود رایانه‌ هایشان را و از طریق رایانه شان گوشی‌ شان را تحت کنترل می‌ گیرند، برنامه‌ های بسیاری برای کنترل از راه دور گوشی و رایانه وجود دارد اما در این مطلب قصد داریم درباره برنامه کنترل گوشی Team Viewer با شما صحبت کنیم و کار با اپلیکیشن Team Viewer را با شما به اشتراک بگذاریم. کنترل از راه دور به این معنی است که تمامی امکانات گوشی و لپ‌ تاپ خود را بتوانید با یکدیگر کنترل کنید برای مثال شما می‌ توانید از طریق گوشی به رایانه خود وصل شده و تمامی امکانات رایانه را از طریق گوشی مدیریت کنید، همچنین از طریق رایانه قادر خواهید بود که تمامی امکانات گوشی تان را مدیریت کرده و در صورت نیاز تغییراتی را در آنان به وجود آورید. در ادامه بیشتر درباره این برنامه با شما صحبت می‌ کنیم.

کنترل از راه دور گوشی

برنامه کنترل از راه دور گوشی و رایانه چیست ؟

همان‌ طور که گفتیم برنامه‌ های بسیاری برای کنترل از راه دور گوشی و رایانه وجود دارد، یکی از قدرتمند ترین برنامه‌ها برنامه Team Viewer است که می‌ توانید به‌ راحتی از آن استفاده کنید این برنامه در دو نسخه کامپیوتر و موبایل ارائه شده‌ است و شما در هر زمان که بخواهید می‌ توانید از آن برای کنترل رایانه و گوشی خود استفاده نمایید. شاید برای شما پیش‌ آمده باشد که در موقعیت‌ هایی به رایانه شخصیتان در منزل نیاز دارید و لازم است که کاری را با آن انجام دهید و معمولاً در این موقعیت به افراد و اعضای خانواده خود رجوع می‌ کنید و از آنان می‌ خواهید که فایل مورد نظر یا کار مد نظرتان را انجام دهند. اما همان‌ طور که می‌ دانید فرد باید در این زمان دانش رایانه داشته باشد و ممکن است که این فرآیند برای شما بسیار چالش‌ برانگیز باشد با استفاده از برنامه کنترل از راه دور گوشی و رایانه Team Viewer می‌ توانید این کار را خودتان شخصا انجام دهید با دانلود Team Viewer و نصب آن بر روی گوشی خود قادر هستید که به رایانه شخصیتان متصل شده و به فایل مد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

کنترل از راه دور گوشی

برنامه های دیگر کنترل از راه دور گوشی

برنامه های دیگری برای کنترل از راه دور گوشی و رایانه وجود دارد ما در این مطلب درباره برنامه Team Viewer توضیح خواهیم داد، در ادامه با ما همراه باشید.

کنترل از راه دور گوشی

نسخه‌ های برنامه کنترل از راه دور گوشی و رایانه

با توضیحاتی که درباره برنامه کنترل از راه دور بیان کردیم، باید نسخه های اصلی این برنامه را برای شما معرفی کنیم. همان‌ طور که گفتیم معمولاً برنامه کنترل از راه دور گوشی و رایانه در دو نسخه موبایل و کامپیوتر ارائه‌ شده است در ادامه به توضیح هر یک می‌ پردازیم و نسخه دیگری از این برنامه را برای شما معرفی می‌ کنیم، در واقع برنامه Team Viewer دارای سه نسخه است که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها و شرح کار با آن را برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

کنترل از راه دور گوشی

Team Viewer pc

شاید فکر کنید که در نگاه اول این دسترسی فقط بین رایانه و کامپیوتر برقرار می‌ شود اما این‌ گونه نیست نسخه‌ ای از برنامه Team Viewer برای کنترل از راه دور برای گوشی و رایانه تهیه شده‌ است که می‌ توانید دو کامپیوتر را به یکدیگر متصل کرده و مدیریت کنید. با نصب نسخه کامپیوتری Team Viewer شما دارای یک آیدی و کلمه عبور اختصاصی خواهید بود. البته باید این برنامه را بر روی کامپیوتر مقصد هم نصب نمایید و پس‌ از آن که آیدی و کلمه عبور خود را به فرد مقابل ارسال کردید، فرد می‌ تواند به صفحه نمایش شما دسترسی داشته باشد و شما نیز متقابلاً می‌ توانید به اطلاعات و صفحه نمایش رایانه فرد دسترسی پیدا کنید. البته این فرآیند باید با اجازه دسترسی طرف مقابل صورت پذیرد.

در این نسخه ارتباط بین دو دستگاه از طریق آیدی برقرار خواهد شد. این نسخه برای دسترسی دو سیستم طراحی شده است و از طریق آن نمی توانید ارتباط بین گوشی و کامپیوتر تان را برقرار کنید برای این منظور لازم است از نسخه های دیگر استفاده نمایید، در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

کنترل از راه دور گوشی

Team Viewer mobile

همان‌ طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم برنامه برای کنترل از راه دور گوشی و مدیریت رایانه می‌ باشد با نصب نسخه Team Viewer موبایل شما می‌ توانید به‌ راحتی از طریق گوشی موبایلتان رایانه شخصیتان را مدیریت کنید. این اپلیکیشن که بر روی گوشی همراه شما نصب خواهد شد باید نسخه دسکتاپ یا پی سی آن را بر روی سیستم نصب کرده و بتوانید ارتباط بین دو دستگاه گوشی موبایل و کامپیوتر شخصیتان را برقرار کنید. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می‌ کنند کنترل کامپیوتر از داخل گوشی عملی فرایندی بسیار سخت است کافی است با نصب و استفاده اپلیکیشن Team Viewer موبایل بر روی گوشی خود تجربه مدیریت سیستم کامپیوتری تان را به‌ راحتی و سهولت به دست آورید. دیگر نگران مدیریت سیستم و یا گوشی موبایلتان نباشید زیرا توسط این برنامه می توانید به تمامی امورات خود در گوشی یا کامپیوترتان بپردازید. در محل کار با سیستم خود کار کنید، و یا می توانید از طریق سیستم به مدیریت فایل و اپلیکیشن های گوشی خود بپردازید. البته نسخه معرفی شده فقط برای نصب بر روی گوشی همراه شما کاربرد دارد در ادامه به معرفی نسخه دیگری از این برنامه قدرتمند خواهیم پرداخت.

کنترل از راه دور گوشی

Team Viewer Quick

شاید از خود بپرسید نسخه های معرفی شده هیچ کدام توانایی ارتباط بین گوشی و سیستمتان را برقرار نخواهد کرد پس در این باره باید چه کار کنیم ؟ نسخه ای که در ادامه به معرفی آن میپردازیم دقیقا ارتباط دلخواه شما را برقرار می کند. در این بخش از مطلب باید به معرفی نسخه محبوب این برنامه بپردازیم. نسخه Team Viewer Quick مناسب برای کنترل از راه دور گوشی و کامپیوتر است. با نصب این نسخه بر روی کامپیوتر خود می توانید بین گوشی و کامپیوترتان ارتباط برقرار کنید. کافی است نسخه Team Viewer Quick را بر روی سیستمتان نصب و اجرا کنید از این پس قادر هستید تا ارتباط همیشگی بین گوشی همراه و کامپیوتر شخصیتان را برقرار کنید. ارتباط بین دو دستگاه در تمامی نسخه های معرفی شده فقط و فقط از طریق ارتباط با اینترنت برقرار خواهد شد. پس شما برای برقراری ارتباط نیازمند دسترسی به اینترنت هستید و برای داشتن ارتباطی موثر باید اینترنت با سرعت مناسب در هر دو دستگاه مبدا و مقصد وجود داشته باشد تا بتوانید مدیریت از راه دور را هر چه بهتر انجام دهید.

کنترل از راه دور گوشی

قابلیت های برنامه Team Viewer

در ادامه این مقاله لازم است به توضیح قابلیت های برنامه کنترل از راه دور گوشی و کامپیوتر Team Viewer بپردازیم. از قابلیت های مهم این برنامه می توانیم به امکان اتصال بین دو یا چندین دستگاه اشاره کنیم. قابلیت اتصال به اینترنت dial up و برقراری ارتباط بین دستگاه ها، امکان برقراری اتصال بین دو دستگاه جهت مدیریت و انتقال فایل ها، قابلیت نصب و راه اندازی بر روی گوشی های همراه، امکان ضبط و ذخیره کلیه فعالیت های انجام شده، امکان تنظیم کیفیت تصاویر برای کاهش میزان اینترنت مصرفی کاربران، امکان برقراری چت بین دستگاه های متصل، امکان نصب و راه اندازی نسخه پرتابل یا همراه، امکان استفاده از طریق شبکه های داخلی و بدون اتصال به اینترنت، سرعت بالا در فعالیت و مدیریت دستگاه ها، امکان استفاده از پهنای باند کم، حجم پایین نرم افزار، امکان استفاده از تمامی قابلیت های برنامه به صورت کاملا رایگان در تمامی نسخه های معرفی شده، پشتیبانی و به روز رسانی برنامه از دیگر قابلیت های آن است که کاربران دیگر نگران منسوخ شدن نسخه های فعال خود نباشند. البته این برنامه دارای امکانات بسیار گسترده ای است که در این قسمت از مقاله صرفا به معرفی برترین ویژگی های آن پرداختیم.

کنترل از راه دور گوشی

امنیت در برنامه Team Viewer

نکته بسیار مهمی که باید در استفاده از برنامه های کنترل از راه دور گوشی و دستگاه های دیگر به آن اشاره کرد این است که امنیت در این برنامه ها تا چه اندازه بالا خواهد بود؟ امنیت همیشه برای کاربران شبکه اینترنت امری مهم و حائز اهمیت بوده است. در برنامه Team Viewer شما دارای امنیت کامل هستید، زمانی که ارتباط بین دو دستگاه برقرار می شود تمامی فرآیند و فعالیت ها بر روی صفحه نمایش شما مشاهده خواهد شد و شما شخصا می توانید حرکت موس و کیبرد را کنترل کنید. این برنامه با تولید رمز عبور یکسان باعث می شود تا فرد دیگری جز شخص مد نظر شما نتواند کنترل دستگاه را بر عهده بگیرد. همچنین بعد از پایان اتصال کلیه دسترسی ها به شخص مبدا برگردانده خواهد شد. در نتیجه بعد از قطع اتصال شما نیز در امنیت خواهید بود.

در این مطلب سعی داشتیم به معرفی بهتر برنامه کنترل از راه دور گوشی و رایانه بپردازیم. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا