هک واتساپامنیت شبکه و هکجاسوسی گوشیشبکه اجتماعی

چگونه واتس اپ را بدون روت ( Root) کردن هک کنید؟

روت کردن گوشی با سیستم عامل اندروید معادل جیلبریک آیفون است. این فرآیند باز کردن قفل سیستم عامل گوشی شما است تا بتوانید برنامه های تأیید نشده را نصب کنید، سیستم عامل را جایگزین کنید و به طور خلاصه گوشی خود را سفارشی کنید. اما حدس می زنم شما احتمالاً از قبل این را می دانید. اما آنچه شما نمی دانید این است که ریشه یابی یک فرایند ساده نیست و با مزایا و معایب همراه است. در شرایط عادی نیازی به روت کردن یک دستگاه اندرویدی نیست زیرا سیستم عامل، خود بسیار التقاطی است و به شما امکان می دهد همه کارهایی را که فکرش را می کنید انجام دهید. با این حال آنچه که سیستم عامل اندروید به شما اجازه نمی دهد کاری است که می تواند دستگاه شما را آسیب پذیر کند. با ریشه کن کردن، تمام محدودیت هایی را که از آسیب پذیری سیستم عامل جلوگیری می کند، حذف می کنید و به جاسوس افزارها، تبلیغات و غیره اجازه می دهید بیش از حد معمول به گوشی شما دسترسی داشته باشند.

چگونه واتس اپ را بدون روت کردن هک کنید؟
چگونه واتس اپ را بدون روت کردن هک کنید؟

احتمالاً فرد بسیار کنجکاوی هستید که این مقاله را برای خواندن انتخاب کردید و شخصی مدنظرتان است که به خاطر دلایلی میخواهید بدانید چه چیزی در واتساپ او وجود دارد، با چه کسانی صحبت می کند و اینکه آیا شما را فریب میدهد. همچنین ممکن است والدین نگرانی باشید و میخواهید بدانید فرزند شما در دنیای تکنولوژی و واقعی خود مسیر درستی را انتخاب کرده است یا خیر. هک واتس اپ بدون نیاز به روت، بسیاری از نگرانی شما را برطرف کرده و کار شما را راحت تر میکند. در ادامه سه روش برای هک واتس اپ بدون روت کردن معرفی شده که بهترین خدمات را به شما ارائه میدهند.

روش‌های هک واتس اپ بدون روت

استفاده از نرم‌ افزارهای جاسوسی: نرم‌افزارهای جاسوسی به شما اجازه می‌دهند تا به صورت مخفیانه به اکانت واتس اپ فرد موردنظر دسترسی پیدا کنید. این نرم‌افزارها اغلب ویژگی‌هایی از جمله پیگیری پیام‌ها، تاریخچه تماس‌ها و حتی مکان فعلی را فراهم می‌کنند.

استفاده از نسخه‌های تغییر یافته واتس اپ: اولین روش برای هک واتس اپ، استفاده از نسخه‌های تغییر یافته این اپلیکیشن است. در این روش، توسعه‌دهندگان تغییراتی را در کد منبع واتس اپ اعمال می‌کنند که امکانات جدیدی را به این نسخه اضافه می‌کند. این روش اغلب بدون نیاز به روت دستگاه انجام می‌شود.

استفاده از ابزارهای مخصوص هک: ابزارهای مخصوص هک می‌توانند به شما کمک کنند تا به بخش‌های محدودی از واتس اپ دسترسی پیدا کنید. این ابزارها اغلب نیاز به دانش فنی دارند و ممکن است خطرات امنیتی را افزایش دهند.

اشتراک‌گذاری کد QR بدون اجازه: یکی دیگر از روش‌های هک واتس اپ، اشتراک‌گذاری کد QR شخصی شما با شخص دیگری است. اگر کسی به کد QR دسترسی پیدا کند، می‌تواند به اکانت شما وارد شده و اطلاعات شخصی شما را مشاهده کند.

روش‌های هک واتس اپ بدون روت

۱- استفاده از یک نرم افزار جاسوسی یا هک

یا نرم افزار جاسوسی یک اپلیکیشنی است که می تواند با بارگیری در گوشی یا رایانه به دسترسی از راه دور به پرونده های ذخیره شده در آن دستگاه یا رایانه دسترسی پیدا کنید. این احتمالاً راحت ترین روش برای هک واتس اپ فردی است بدون اینکه مراحل طولانی روت کردن را طی کنید. با این وجود استفاده از نرم افزارهای جاسوسی دو نکته منفی دارد:

اول اینکه شما باید همیشه به دستگاهی که می خواهید واتس اپ آن را هک کنید، دسترسی داشته باشید و این بدان دلیل است که باید جاسوسی  را به صورت دستی نصب کنید. به هیچ وجه نمی توانید نرم افزارهای جاسوسی را از راه دور در تلفن بارگیری کنید. مورد دیگر این است که اگرچه برای نصب نرم افزار جاسوسی نیازی به روت گوشی نیست اما ممکن است به روت کردن مخصوصا برای واتس اپ نیاز پیدا کنید. این موضوع به معنای واقعی کلمه برای هر برنامه جاسوسی وجود دارد. البته برنامه جاسوسی اسپای۲۴ این مشکل را به حداقل رسانده است.

امکانات اسپای۲۴

نرم‌افزار اسپای۲۴ امکانات متنوعی ارائه می‌دهد که به کاربران اجازه می‌دهد تا به فعالیت‌های واتس‌اپ فرد موردنظر دسترسی داشته باشند. این امکانات عبارت‌اند از:

1. مشاهده پیام‌ها

شما می‌توانید پیام‌ها و چت‌های انجام‌شده در واتس‌اپ را مشاهده کنید، حتی اگر پیام‌ها پاک شده باشند.

2. مشاهده تصاویر و ویدئوها

می‌توانید تصاویر و ویدئوهایی که از طریق واتس‌اپ ارسال شده‌اند را مشاهده کنید.

3. دسترسی به تاریخچه تماس‌ها

می‌توانید تاریخچه تماس‌ها و تفاوت‌های زمانی را مشاهده کنید.

4. ردیابی مکان جغرافیایی

با استفاده از GPS دستگاه، مکان جغرافیایی فرد را مشاهده کنید.

5. مانیتورینگ تلفن‌های همراه دیگر

اگرچه اصلیت اسپای۲۴ بر روی مانیتورینگ واتس‌اپ است، اما شما می‌توانید دیگر فعالیت‌های گوشی مخصوص را نیز مشاهده کنید.

۲- اسپوفینگ Mac Spoofing

این روش به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، اما فقط توسط صاحبان فن استفاده می شود. Mac Spoofing  رایگان و کاملا محرمانه است. با این حال به عنوان بخشی از پیش نیاز، شما هنوز هم به دستگاهی که میخواهید واتس اپ آن را به وسیله Mac Spoofing  هک کنید، نیاز دارید. نکته دیگر در مورد این روش این است که هک واتس اپ و به طور کلی هک کردن گوشی با این روش سخت بوده و نتایج آن تضمین نمی شود. نه به دلیل وجود برخی خلأها در روند، بلکه به دلیل پیچیدگی این رویه است که بسیاری از افراد در آن شکست می خورند.

نرم افزار جاسوسی یا هک
نرم افزار جاسوسی یا هک

Mac Spoofing چیست و چه کاری انجام می دهد؟

هر گوشی همراه آماده اینترنت شناسه منحصر به فرد خود را دارد که توسط سازنده دستگاه اختصاص داده شده است. این شناسه مانند شماره گوشی همراه شما میباشد و به آن  مک آدرس می گویند. هیچ دو گوشی همراه هرگز  مک آدرس یکسان ندارند. اما اگر کسی بتواند با موفقیت یک کلون از  مک آدرس دستگاه ایجاد کند، می تواند از موانع امنیتی آن دستگاه نیز عبور کند. این معادل پوشاندن  مک آدرس گوشی خود با آدرس شخص دیگری است، بنابراین اصطلاح “Mac spoofing” است.

هنگامی که  مک آدرس را با موفقیت کلون کردید، واتساپ  را بر روی گوشی خود حذف و نصب مجدد می کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، واتساپ  جدید بارگیری شده، کلون حساب واتس اپ فرد مورد نظر خواهد بود، بنابراین هک واتس اپ انجام شده و تمام پیام های ارسال شده و دریافت شده در گوشی آن ها نیز به شما منتقل می شود.

 چگونه آدرس مک گوشی را جعل کنیم؟

کلاهبرداری مک نه تنها در دستگاه های اندرویدی بلکه در آیفون ها، رایانه های شخصی و رایانه های مک نیز کار می کند. اگرچه این فرایند نیازی به روت کردن دستگاه مورد نظر ندارد، اما دستگاه اندروید شما باید روت شود.

اولین قدم دریافت آدرس مک دستگاه اندرویدی است که قصد دارید هک واتس اپ آن را انجام دهید. برای این کار باید:

 • به تنظیمات (setting) بروید.
 • قسمت درباره دستگاه (About Device)
 • سپس به قسمت وضعیت (Status) بروید.
 • و در آخر قسمت Wi-Fi MAC

پس از دریافت  مک آدرس ، این مراحل را دنبال کنید:

 • واتساپ روی تلفن خود نصب کنید.
 • با یک دستگاه اندروید که روت شده باشد، می توانید برنامه هایی مانند BusyBox یا WifiSpoof  را بارگیری کنید تا  مک آدرس فرد را در تلفن خود مخفی کنید.
 • پس از تغییر  مک آدرس ، واتساپ را دوباره روی تلفن خود نصب کنید.
 • شما بایدواتس اپرا در تلفن خود فعال کنید. شماره موبایل فرد مورد نظر را وارد کرده و شماره موبایل خود را وارد نکنید. توجه داشته باشید که با این کار کد فعال سازی از طریق پیام کوتاه به هر دو دستگاه ارسال می شود؛ یعنی شما و هدف. مطمئن شوید که هنوز گوشی آن فرد را دارید تا بتوانید متن فعال سازی کد را از تلفن او حذف کنید.
 •  مک آدرس خود را به نسخه اصلی بازنشانی کنید.
 چگونه آدرس مک گوشی را جعل کنیم؟

اگر این روند با موفقیت انجام شود، به شما امکان هک واتس اپ را داده و تمام پیام های واتساپ شخص دیگر را به صورت بلادرنگ دریافت خواهید کرد. با این حال بخشی که آدرس مک را جعل می کنید مشکل است. همچنین اگر دستگاه آن شخص نباشد، دستگاه اندرویدی شما نیاز به جیلبریک دارد.

۳- وب واتساپ را امتحان کنید (WhatsApp Web)

این ساده ترین روش از بقیه روش ها برای هک واتس اپ میباشد؛ به علاوه رایگان است. وقتی ما به شما بگوییم چگونه می توانید با استفاده از وب واتساپ، هک واتس اپ را انجام دهید، دلیل آن را نیز خواهیم گفت.

 • تلفن فردی را که می خواهید هک واتس اپ را در گوشی او انجام دهید، میگیرید.
 • web.whatsapp.com را در مرورگر وب رایانه خود باز کرده و QR Code را اسکن کنید. برای اسکن کد QR باید به “WhatsApp Web” در برنامه واتس اپ فرد مورد نظر بروید.
 • پس از انجام موفقیت آمیز دو مرحله قبل، می توانید گوشی را برگردانده و رایانه را روشن بگذارید. همه پیام های واتس اپ از تلفن آن ها بلافاصله همگام سازی می شوند.
WhatsApp Webرا امتحان کنید
WhatsApp Webرا امتحان کنید

اما این نکته منفی جدی دارد، مخصوصاً اگر دستگاه تحت نظارت اندروید باشد زیرا با فعال بودن واتس اپ وب ، در مرکز اعلان کشویی دستگاه اندروید تحت نظارت ، نوتیفیکیشن ها وجود خواهند داشت. با وجود این مسئله، گوشی آیفون به دلیل عدم اطلاع رسانی مداوم ، بسیار ایمن تر است.

مسئله دیگر این است که شما باید کد (QR) را بارها و بارها اسکن کنید. اگر می خواهید با استفاده از واتس اپ وب از طریق تلفن خود به واتس اپ شخصی دسترسی پیدا کنید ، به این روش می توانید این کار را انجام دهید:

 • کروم را در تلفن اندروید خود بارگیری کنید.
 • پنجره جدیدی در مرورگر کروم باز کنید.
 • whatsapp.comرا باز کنید.
 • روی نماد 3 نقطه در انتهای سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 • روی گزینه درخواست سایت دسکتاپ “Request desktop site” ضربه بزنید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله به سه روش هک واتس اپ بدون نیاز به روت معرفی شد. هر سه آن ها از لحاظ شیوه کاری با یکدیگر متفاوت میباشند. اگر مجبور شدید که از میان این سه روش یکی را انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما انتخاب نرم افزار جاسوسی میباشد. اما دلیل آن چیست؟ وقتی می خواهید هک واتس اپ در گوشی فردی را انجام دهید، به این معنی است که می خواهید آن را مخفی نگه دارید تا برای کسی به ویژه شخصی که از واتس اپ او جاسوسی می کنید، فاش نشود. از بین این سه روش ،اسپای۲۴  و Mac Spoofing، هر دو راه حل های ضد خطایی هستند. با توجه به اینکه Mac Spoofing همیشه جوابگو نیست، SPY24  میتواند بهترین روش باشد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا