امنیت شبکه و هکهک گوشی

چگونه هکر شویم و چگونه هکر کلاه سفید شویم

سوالات بسیاری درباره ورود به دنیای هک پرسیده می شود و اینکه چگونه هکر کلاه سفید شویم پرسیده می شود. دنیای هک، دنیایی وسیع و بی انتهاست. هک لوازم دیجیتالی و سیستم ها و دستیابی به تنظیمات و اطلاعات بسیار گسترده است و با وجود امنیت بالای تحت شبکه این روزها به یک چالش بسیار جذاب تبدیل شده است. هکرها چندین دسته مختلف هستند، هکر کلاه سفید، هکر کلاه سیاه و … این دسته بندی نیز دارای معنای متفاوتی به انواع هکرها خواهد داد. در این مطلب درباره هکرها با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه هکر شویم و چگونه هکر کلاه سفید شویم
چگونه هکر شویم و چگونه هکر کلاه سفید شویم

چگونه هکر شویم و چگونه هکر کلاه سفید شویم ؟

سوالات بسیاری درباره آموزش هک و اینکه چگونه باید هکر شویم پرسیده می شود. اما باید با مفهوم هکر و نحوه کار آن آشنایی داشته باشیم. در دنیای کامپیوتر دستیابی به منابع یا اطلاعات به طریق غیر استاندارد را میتوان هک نامید. برای مثال فرض کنید شخصی غیر از شما وارد حساب های کاربری شما از طریق برنامه ها یا ویروس ها شود. به این کار فرد نیز هک کردن می گویند. اما در ابتدا باید به تعاریف اصلی و اولیه انواع هکرها بپردازیم. در این مطلب توضیحات درباره هکر کلاه سفید انجام خواهد شد. هکرها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به این تنوع وظایف و میزان آسیب رسانی هر کدام از آنها دارای معانی بسیار متفاوتی قرار خواهد گرفت.

هکر کلاه سفید کیست و چگونه هکر کلاه سفید شویم؟

تصور عمومی که درباره هکرها وجود دارد این است که تمامی هکرها بد و آسیب رسان هستند. اما هکر کلاه سفید، هکری است قانونمند و تحت نظارت سازمان ها در جهت جلوگیری از حملات احتمالی فعالیت می کند. این هکرها می توانند عملیات تست نفوذ را انجام داده و در مقابل هکر کلاه سیاه فعالیت می کنند. در یک شبکه ممکن است حفره های نفوذ بسیاری وجود داشته باشد، هکر کلاه سفید با تست نفوذ حفره های احتمالی را شناسایی کرده و در جهت بهبود امنیت شبکه فعالیت می کنند. برای دریافت مدارک مورد نیاز و فعالیت در عرصه هکر کلاه سفید باید دوره های مربوطه را گذرانده و مدارک مربوطه را دریافت کنید. سپس تحت نظارت سازمان های امنیتی شبکه فعالیت قانونی خود را آغاز کنید. هکر قانونمند کسی است که به تمامی مفاهیم هکر وای فای، هکر سیستم ها آگاهی دارد و با توجه به نیاز شبکه وارد عملیات مربوطه خواهد شد. این نوع از هکرها نه تنها آسیب رسان نیستند بلکه درجه امنیتی یک شبکه را نیز می توانند افزایش دهند. برای مثال یک هکر کلاه سفید می تواند وارد سیستم هکر مخرب یا هکر کلاه سیاه شده و وی را از فعالیت باز دارد. روش هایی که برای پاسخ به این سوال چگونه هکر کلاه سفید شویم از مطمئن ترین و قانونی ترین روش های موجود است.

چگونه هکر شویم

هکر کلاه سیاه کیست و تفاوت آن با هکر کلاه سفید چیست ؟

هکر کلاه سیاه در مقابل هکرهای کلاه سفید فعالیت می کنند. این تغییر رنگ کلاه به معنای آسیب رسانی به شبکه و منابع سیستمی می باشد. برای مثال کسانی که هکر گوشی، هکر وای فای و … هستند و به صورت کاملا غیر قانونی از منابع دیگران استفاده می کنند در این نوع از هکرها قرار خواهند گرفت. هکرهای کلاه سیاه به سرعت شناسایی خواهند شد و بعد از آن از فعالیت باز خواهند ماند. کسانی که در فضای سایبری اقدام به سرقت اطلاعات می کنند، هکرهای کلاه سیاه هستند. این افراد معمولا برای جلب توجه اقدام به فعالیت های سنگینی همچون هک اطلاعات کارت بانکی افراد، جا به جایی پول، هک سیستم و سرقت اطلاعات و حتی اخاذی از افراد خواهند کرد. در فضای سایبری شناسایی این افراد بسیار ساده انجام خواهد شد و هکرهای قانونمند می توانند با آنان مقابله کنند. نوع دیگری از هکرها نیز وجود دارند که در دو حیطه هکر کلاه سفید و هکر کلاه سیاه فعالیت می کنند. این هکرها معمولا سعی دارند خود را هکر کلاه سفید جلوه دهند اما با اقدامات مخرب شناسایی خواهند شد و این عاملی می شود تا آنان به سبب دو نوع فعالیت مفید و آسیب رسان به هکر کلاه خاکستری شناخته شوند. اگر شما به دنبال پاسخ به این سوال که چگونه هکر کلاه سفید شویم، بودید باید با معنای رنگ کلاه ها آشنایی داشته باشید.

هکر کلاه سیاه کیست و تفاوت آن با هکر کلاه سفید چیست ؟

با دوره CEH چگونه هکر کلاه سفید شویم؟

همانطور که اشاره کردیم برای پاسخ به این سوال که چگونه هکر کلاه سفید شویم؟ ، هکرهای کلاه سفید باید برای دریافت گواهینامه های معتبر، دوره های لازمه را پشت سر بگذارند. یکی از بهترین دوره ها در شناسایی و تکمیل مفاهیم شبکه و امنیت آن، پشت سر گذاشتن دوره CEH می باشد. فرد پس از تکمیل این دوره می تواند به عنوان هکر قانونمند یا هکر کلاه سفید شناسایی شود. این مدرک توسط شرکت EC-Council ارائه خواهد شد و به این معناست که فرد با مفاهیم اصلی و اولیه امنیت شبکه آشنایی دارد. معمولا کسانی که به دنبال شغل تست نفوذ هستند و قصد دارند به عنوان هکر قانونمند یا هکر کلاه سفید فعالیت کنند در این دوره آموزشی شرکت کرده و مدرک آن را دریافت می کنند. برای دریافت این مدرک حداقل دو سال فعالیت در حوزه امنیت شبکه لازم است و بعد از کسب این مدرک، فرد توانایی گذراندن دوره های دیگر برای ارتقای دانش خود را خواهد داشت. بنابراین دوره CEH دوره پایه امنیت شبکه و دنیای هک است. در دوره های آموزشی CEH حداقل 270 روش به روز هک مورد بررسی و آزمایش قرار خواهد گرفت که با توجه به تعداد این روش ها فرد آشنایی کلی و دقیقی با دنیای امنیت شبکه را به دست خواهد آورد.

با دوره CEH چگونه هکر کلاه سفید شویم؟

دوره CISA چیست و چه کاربردی در نحوه چگونه هکر کلاه سفید شویم دارد ؟

چگونه هکر کلاه سفید شویم : یکی دیگر از مدارک معتبر امنیت شبکه است که برای دریافت آن باید حداقل سابقه 5 سال فعالیت در حوزه امنیت شبکه را داشته باشید. کسانی که به دنبال تخصص در حوزه امنیت شبکه هستند، می توانند این مدرک را نیز دریافت کنند. همانطور که مشخص است سطح دانش در این دوره افزایش خواهد یافت و فرد توانایی مدیریت ریسک را خواهد داشت. این مدرک بالاتر از سطح هکر کلاه سفید است و فرد دانش بیشتری در حوزه هک و امنیت کسب خواهد کرد. با شرکت در دوره های آموزشی این مدرک می توانید گواهینامه معتبر خود را از شرکت ISACA دریافت کنید. کنترل و نظارت بر سیستم ها می تواند شما را در کسب تجربه و در نهایت دستیابی به این مدرک معتبر یاری کند. فرد از لحاظ دانش و فنی باید دارای مهارت و آگاهی کافی باشد تا اجازه گذراندن دوره های مرتبط را داشته باشد و مدرک معتبر را دریافت کند. بسیاری از سازمان های آموزشی مربوط به شرکت ISACA می توانند شما را در کسب این مدرک یاری کنند.

دوره CISA چیست و چه کاربردی در نحوه چگونه هکر کلاه سفید شویم دارد ؟

دوره CISM چیست و چه کاربردی دارد ؟

افرادی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در حوزه امنیت شبکه هستند می توانند در دوره CISM شرکت کنند و اطلاعات امنیتی خود را بسیار فراتر از هکر کلاه سفید ببرند. امنیت شبکه بسیار گسترده است و افرادی که با علاقه وارد این حوزه می شوند باید بدانند با دنیای بی پایانی رو به رو خواهند شد. دوره CISM  یکی از برترین دوره های امنیتی شبکه است که افراد را در زمینه اطلاعات هک و امنیت بسیار فراتر خواهد برد. افرادی که به دنبال شغل مشاور امنیتی یا مشاور IT هستند می توانند در این دوره شرکت کرده و مدرک آن را دریافت کنند. این دوره به عمق دانش و آگاهی فرد در زمینه امنیت شبکه اشاره خواهد داشت و کسانی که به دنبال کسب چنین مهارت و دانشی هستند می توانند مدیران امنیتی در کسب و کار و تجارت های بزرگ به شمار بروند. این مدرک نیز توسط شرکت ISACA دریافت خواهد شد. این دوره فراتر از روش های بیان شده برای سوال چگونه هکر کلاه سفید شویم، خواهد بود.

دوره CISM چیست و چه کاربردی دارد ؟

دوره GSEC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

همانطور که مشاهده کردید یکی از مطمئن ترین جواب این سوال که چگونه هکر کلاه سفید شویم این است که تنها یک ورودی به دنیای امنیت شبکه است و هر چقدر فرد از لحاظ آگاهی امنیت شبکه اطلاعات بیشتری را کسب نماید با مدارک مهم تر و در نتیجه جایگاه شغلی ارزشمندتری رو به رو خواهد شد. از دیگر دوره های امنیت شبکه که فرد را می تواند در دنیای نامحدود هک و امنیت رشد و ارتقا دهد، دوره GSEC که توسط شرکت GIAC ارائه می شود. در این دوره آموزشی افراد برای کسب تخصص در حوزه IT  آماده خواهند شد و مراتب کاری آنان پیوسته به صورت امنیت و رشد شبکه خواهد بود.همانطور که مشاهده کردید پاسخ به یک سوال ساده چگونه هکر کلاه سفید شویم، شما را با دنیای وسیع امنیت آشنا کرد.

دوره GSEC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

کنترل گوشی فرزندان بدون دسترسی به گوشی | اموزش هک گوشی از راه دور

کنترل گوشی فرزندان بدون دسترسی به گوشی ، هک گوشی اندرویدی یا آیفون بدون دسترسی ، آیا کنترل گوشی بدون نصب برنامه و از راه دور ، هک گوشی با لینک آلوده ، هک گوشی دیگران بدون اجازه آنها و از طریق شماره تلفن ، ردیابی گوشی موبایل افراد بدون نصب نرم افزار ، کنترل گوشی دیگران از راه دور ، برنامه ردیابی نامحسوس گوشی ، کنترل گوشی بدون اجازه فرزند از راه دور و از طریق شماره تلفن ، کنترل گوشی همسر بدون نصب برنامه ، ردیابی افراد بدون نیاز به نصب نرم افزار ، دانلود ردیاب بدون نصب روی گوشی طرف مقابل ، ردیابی گوشی موبایل افراد بدون نصب نرم افزار و غیره ……

اگر در اینترنت به دنبال برنامه کنترل گوشی فرزندان بدون دسترسی به گوشی هستید، مطمئنا با مطالب زیر روبرو می شوید … با Xspy همراه باشید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا