دسته‌بندی نشده

چگونه امنیت اینستاگرام را افزایش دهیم

با توجه به اینکه اینستاگرام این روزها از مهمترین نرم افزارهای جهان شناخته شده است، امنیت اینستاگرام و چگونگی افزایش امنیت اینستاگرام از مهم ترین چالش های موجود برای هر فرد می باشد، زیرا کاربران اینستاگرام مهمترین اطلاعات خود را در این شبکه قرار می دهند و نیاز به اطمینان برای حفظ اطلاعات شخصی خود دارند.

چگونه امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

شبکه اینستاگرام نه تنها یک برنامه برای ثبت خاطرات هر فرد می باشد، بلکه حدود 60% حساب های موجود در اینستاگرام در سال 2021 دارای محتواهای خرید و فروش می باشند، بسیاری از افراد از این شبکه برای ارائه محصولات خود به افراد دیگر استفاده می کنند و اگر اطلاعات شخصی شبکه آنها مورد سرقت قرار گیرد، نه تنها به فرد آسیب وارد می شود، بلکه کسب و کار او نیز با خطر روبرو خواهد شد به همین دلیل یکی از مهم ترین سوال های سال 2021 درباره فضای اجتماعی را می توانیم چگونگی افزایش امنیت اینستاگرام معرفی کنیم.

امنیت اینستاگرام

راه های افزایش امنیت اینستاگرام :

1 ــ اکانت اینستاگرام خود را در حالت پرایوت قرار دهید:

مهم ترین فاکتور افزایش امنیت شبکه اینستاگرام را می توان قرار دادن اکانت های اینستاگرام در حالت پرایوت و خصوصی قرار داد، زمانی که شما اکانت و حساب کاربری اینستاگرام خود را در حالت عمومی قرار می دهید، این امکان که اکانت شما مورد هک قرار گیرد حداقل تا 60% افزایش پیدا می کند و شما نمی توانید عوامل امنیتی را انجام دهید.

حتی اگر دارای یک پیج برای کسب و کار هستید و محصولات خود را در آن قرار داده اید، اکانت خود را در حالت پرایوت قرار دهید و به جای عمومی کردن اکانت خود به تبلیغات بیشتر برای افزایش درآمد و بالا بردن فالوور های خود بپردازید.

شما زمانی که حساب خود را خصوصی می کنید، این امکان را کاربران اینستاگرام به پست ها، استوری ها و اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند را کامل از بین خواهید برد و امنیت اینستاگرام خود را چند برابر می کنید.

امنیت اینستاگرام

چگونه اکانت اینستاگرام خود را در حالت پرایوت قرار دهیم؟

1 ــ وارد شبکه اینستاگرام شوید.

2 ــ به بخش تنظیمات اینستاگرام وارد شوید.

3 ــ روی حریم خصوصی اکانت اینستاگرام خود کلیک کنید.

4 ــ اولین گزینه در بخش حریم خصوصی یک تیک است، این تیک پرایوت بودن یا عمومی بودن اینستاگرام شما را نشان می دهد، اگر شما تیک را آبی کنید، اکانت اینستاگرام در حالت پرایوت قرار خواهد گرفت، اما اگر شما تیک را خاموش کنید، اکانت اینستاگرام در حالت عمومی قرار خواهد گرفت و امنیت اینستاگرام شما پایین خواهد آمد .

2 ــ رمز عبور اینستاگرام خود را قوی انتخاب کنید:

بسیاری از افراد تاریخ تولد، شماره تلفن یا عدد های قابل حدس را رمز اینستاگرام خود قرار می دهند و انتظار دارند که امنیت اینستاگرام آنها بالا باشد، شما اگر تمامی عوامل افزایش امنیت اینستاگرام را ایجاد کنید اما رمز اینستاگرام شما قابل حدس باشد یعنی امنیت شبکه اینستاگرام شما روی صفر تنظیم شده است و هر شخصی به راحتی می تواند وارد حساب کاربری شما شود.

به همین دلیل پیشنهاد می شود، رمز اینستاگرام خود را خیلی خیلی قوی انتخاب کنید، برای مثال از تمامی عوامل ایجاد رمز یعنی حروف کوچک انگلیسی، حروف بزرگ انگلیسی، تمامی عددها و همچنین از کاراکتر ها در ایجاد رمز اینستاگرام خود بهره بگیرید تا رمز شما قابل حدس نباشد.

اگر به فکر فراموش کردن رمز خود در صورت سخت بودن آن هستید، رمز خود را در یک مکان امن بنویسید اما جای نوشتن رمز اینستاگرام خود را به هیچکس اطلاع ندهید.

امنیت اینستاگرام

3 ــ چگونه اینستاگرام را دانلود می کنید؟

تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که هر شخصی به راحتی می تواند برنامه های فیک طراحی کند و به جامعه ارائه دهد، به همین دلیل پیشنهاد می شود که شما از منابع معتبر برنامه اینستاگرام خود را دانلود و آپلود کنید، در این صورت شما می توانید تا حد بالایی از هک شدن برنامه اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

4 ــ یکسان نبودن پسورد در مرور زمان :

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد انجام می دهند یکسان نگه داشتن پسورد اینستاگرام در طول زمان است، برای مثال از زمانی که برنامه اینستاگرام را نصب می کنند تا یک یا دو سال بعد رمز اینستاگرام خود را یکسان نگه می دارند، خوب این تایم به هکر ها امکان هک کردن رمز اینستاگرام شما را در طولانی مدت خواهد داد.

اگر شما به صورت دوره ای رمز اینستاگرام خود را تغییر دهید، هکر تایم کافی برای هک کردن رمز اینستاگرام شما را نخواهد داشت و حتی در صورتی که پیج اینستاگرام شما هک شده باشد، شما با عوض کردن رمز اینستاگرام خود ، فرد را به راحتی از پیج شخصی خود خارج خواهید کرد.

امنیت اینستاگرام

5 ــ امنیت گوشی همراه مساوی با امنیت اینستاگرام:

امنیت گوشی شما با امنیت اینستاگرام شما رابطه یکسان دارد، شما به هر میزان که امنیت گوشی همراه خود را بالا ببرید، احتمال کمتری وجود دارد که شخصی بدون اطلاع شما وارد گوشی همراه شما شود و اطلاعات شخصی شما را به سرقت ببرد و در نهایت امنیت اینستاگرام شما نیز بالاتر خواهد بود.

برای مثال اگر شخصی رمز گوشی همراه شما را داشته باشد، به راحتی می تواند وارد برنامه اینستاگرام شما شده و از طریق شبکه برای خط شما یک کد ارسال کند تا رمز اینستاگرام را تغییر دهد، با تغییر رمز هم شما در پیج حضور دارید هم هر کسی که رمز اینستاگرام شما را داشته باشد.

علاوه بر اینکه شما نباید رمز گوشی همراه خود را به شخصی بدهید از برنامه هایی که امنیت گوشی همراه را بالا می برند استفاده کنید، زیرا اگر یک شخص توانایی هک گوشی همراه شما را داشته باشد، یکی از شبکه های اجتماعی شما که در اختیار او قرار خواهد گرفت، شبکه اینستاگرام است و به امنیت شخصی اینستاگرام دیگر مربوط نیست.

6 ــ اطلاعات خود را در مرورگر ذخیره نکنید:

اگر شما اطلاعات شخصی خود را در مرورگر گوشی همراه خود ذخیره کنید، باعث می شوید تا به راحتی پیج اینستاگرام شما مورد هک قرار گیرد، زیرا هک مرورگر هر شخص از ساده ترین نمونه های هک می باشد و شما نمی توانید در برابر آن مقاومت کنید.

برای مثال اگر لپ تاپ شخصی شما برای تعمیر یا حتی به عنوان قرض به دست شخصی از افراد نزدیک برسد، ممکن است تمامی اطلاعات شخصی شما مورد سرقت قرار گیرد و فرد به راحتی توانایی ورود به اینستاگرام شما را داشته باشد.

امنیت اینستاگرام

7 ــ موقعیت مکانی خود را خاموش کنید:

بسیاری از افراد موقعیت مکانی گوشی همراه خود را روشن نگه می دارند و اینستاگرام نیز به موقعیت مکانی آنها دسترسی دارد، به همین دلیل بسیاری از هکرها به راحتی می توانند با دسترسی به هک موقعیت مکانی آنها وارد شبکه اینستاگرام شده و اطلاعات شخصی آنها را به سرقت ببرند.

سعی کنید همیشه نه تنها در اعلان های اصلی گوشی همراه خود بلکه در تمامی برنامه های موجود دسترسی به موقعیت مکانی را خاموش نگه دارید و از آن استفاده نکنید.

8 ــ از برنامه های کمکی استفاده نکنید:

زمانی که شما از برنامه های کمکی اینستاگرام مانند آنفالویاب، جذب فالوور، خرید فالوور، دانلود از اینستاگرام و… که از منبع معتبر خریداری نشده اند استفاده می کنید، مجبور به ارائه اطلاعات خود به آنها هستید و به راحتی شبکه اینستاگرام خود را مورد هک قرار می دهید.

امنیت اینستاگرام

9 ــ انجام هویت دو مرحله ای :

شما برای اینکه کسی با حدس زدن رمز عبور شما نتواند وارد شبکه اینستاگرام شود، می توانید به راحتی از تایید هویت دو مرحله ای استفاده کنید، این گزینه امکان استفاده از دو پسورد برای ورود به اینستاگرام را به شما می دهد، برای مثال زمانی که شما وارد شبکه اینستاگرام خود شوید نه تنها باید پسورد اینستاگرام را ارائه دهید بلکه باید ابزار هویت یا تایید هویت نیز انجام دهید که یکی از مطمئن ترین روش اینستاگرام است.

شما در این مرحله حتی می توانید  اثر انگشت خود را به عنوان ابزار هویت قرار دهید تا هیچ شخصی به جز شما نتواند وارد شبکه اینستاگرام شما شود و امنیت اینستاگرام خود را چند برابر کنید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا