جاسوسی گوشیشبکه اجتماعینرم افزار کنترل والدینهک گوشی

هک حساب واتساپ و راه های جلوگیری از آن 2021

آیا کسی اقدام به هک حساب واتساپ شما کرده است؟ آیا می خواهید بدانید حساب واتساپ شما توسط دستگاه دیگری استفاده می شود یا خیر. برای دانستن پاسخ این سوال ها و همچنین آموزش اینکه چگونه از حساب واتساپ خود در برابر هک شدن محافظت کنید بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید و نکات لازم را جهت جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات شخصیتان در حساب واتساپ بدانید.

پیام رسان واتساپ

واتساپ یک برنامه پیام رسان فوری،  رایگان و محبوب است که امروزه اکثر مردم از آن استفاده می کنند. این اپلیکیشن برای سیستم عامل های مختلف از جمله رایانه های شخصی و تلفن های همراه در دسترس است. کاربران می توانند از آن برای ارسال پیام های متنی، برقراری تماس صوتی یا تصویری، به اشتراک گذاری پرونده ها یا پوشه ها و ارتباط با هر کسی در سراسر جهان استفاده کنند. امروزه به راحتی می توانید افرادی را در واتساپ پیدا کنید تا با آنها گفتگو کنید.

فیس بوک، واتساپ را به دلیل پیام های رمزگذاری شده از انتها به انتها، امن ترین پیام رسان می داند. بنابراین، سوال این است که آیا امکان هک حساب واتساپ، چت یا مکالمه وجود دارد؟ چگونه حساب واتساپ را با استفاده از تلفن یا شماره تلفن مورد نظر هک کنیم. یک هکر می تواند روش های زیادی را  جهت هک حساب واتساپ دنبال کند و خوانندگان می توانند مقالات زیادی را بر اساس نحوه هک کردن حساب واتساپ بدون استفاده از تلفن هدف در اینترنت پیدا کنند

هک حساب واتساپ

از چه راه هایی هک حساب واتساپ امکان پذیر است؟

هکرها می توانند از طرق مختلف به داده های ‏WhatsApp‏ شما دسترسی پیدا کنند، مثلا از طریق وب ‏WhatsApp‏ یا ثبت ‏شماره شما در دستگاه دیگر

هک حساب واتساپ از طریق WhatsApp Web

شما نمی توانید از یک شماره واتساپ در دو دستگاه همزمان استفاده کنید. اما هرکسی می تواند با یک ویژگی معروف به WhatsApp Web، اقدام به هک کردن حساب واتساپ شما کند و از شما جاسوسی کند. WhatsApp Web یک ویژگی قدرتمند منتشر شده است که به کاربران امکان می دهد با اتصال حساب واتساپ خود از طریق اسکن یک کد QR با استفاده از  کامپیوتر یا لپ تاپ  پیام ارسال یا دریافت کنند. WhatsApp Web به کاربران امکان می دهد حساب واتساپ را در هر دستگاهی با یک مرورگر وب، شبیه سازی کنند. این می تواند برای جاسوسی یا  به منظور هک حساب واتساپ شما مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه می توان فهمید که از طریق Whatsapp Web  کسی اقدام به هک حساب واتساپ کرده است؟

برای اینکه متوجه شوید آیا از طریق Whatsapp Web  کسی شما را هک کرده است می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

WhatsApp را باز کنید.

روی گزینه Menu که با 3 نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست نشان داده شده است، کلیک کنید.

در اینجا بر روی گزینه WhatsApp Web کلیک کنید و می توانید هر دستگاه یا برنامه ای را که به WhatsApp شما دسترسی دارد بررسی کنید.

اگر یک یا چند رایانه با جلسات باز ظاهر شوند که  شما تا به حال با آنها وارد حساب واتساپ خود نشده اید پس باید بدانید حساب WhatsApp شما هک شده است و حساب شما توسط فردی جاسوسی می شود.

هک حساب واتساپ

چگونه بفهمید واتساپ روی دستگاه دیگری باز است؟

روش دیگری که افراد می توانند اقدام به هک حساب واتساپ کنند، فعال کردن حساب شما در دستگاه دیگری است. اساسا، آنها شماره واتساپ شما را در تلفن همراه دیگری ثبت می کنند و در هنگام پیکربندی، همه چت ها یا مکالمات ذخیره شده در برنامه را بازیابی می کنند. هر کسی می تواند با گرفتن تلفن همراه شما، کد تاییدی را که واتساپ ارسال میکند، دریافت کند. اگر چنین کاری روی تلفن شما انجام شود، با پیام “این تلفن قابل تایید نیست” از شما استقبال می شود زیرا شماره  شما در دستگاه دیگری ثبت شده است.

هک حساب واتساپ

چگونه بفهمیم شخصی پرونده های WhatsApp را هک کرده است؟

این یک روش پیچیده برای دسترسی به چت واتساپ است، اما یک ترفند آسان برای به خطر انداختن حریم خصوصی شما می باشد. یک هکر می تواند حتی با حساب واتساپ قفل شده به چت دسترسی داشته باشد. وی گزارش چت WA، تصاویر، فیلم ها و سایر رسانه ها را در File Manager هدف قرار خواهد داد. سرور می تواند پرونده ها را به دستگاه خود ارسال کند یا آنها می توانند از برنامه های پشتیبان گیری خودکار مانند Backup Text برای WhatsApp استفاده کنند و مستقیما تمام مکالمات واتساپ شما را با متن ساده از طریق ایمیل ارسال کنند. این یک نوع تهدید و هک واتساپ بسیار جدی است و بسیاری از مردم آن را نمی دانند.

پرونده های واتساپ خود را در File Manager ایمن نگه دارید

بهترین راه برای در امان ماندن از این نوع هک حساب واتساپ ، به روزرسانی منظم واتساپ است. به روزرسانی ها شامل وصله های امنیتی با رمزگذاری پشتیبان هستند. همچنین، اگر فکر می کنید ممکن است فردی برای جاسوسی کردن در زندگی شخصی شما این کار را بکند، بهتر است یک قفل برنامه برای File Manager داشته باشید.اگر تمام این کارها را انجام داده اید خوب است بدانید راه دیگری برای هک حساب واتساپ کسی وجود ندارد.

هک حساب واتساپ

دسترسی به پرونده پشتیبان گیری دستگاه شما

این روش حتی وقتی واتساپ خود را با ‏AppLock‏ قفل کرده اید نیز جواب می دهد. با این حال، لازم به ذکر است که این هک ‏فقط بر روی دستگاه هایی تاثیر می گذارد که واتساپ آنها اخیراً به روز نشده اند.‏

لحظه ای که هکر به دستگاه شما دسترسی پیدا می کند، در عرض چند دقیقه قادر به خواندن یا حذف مکالمات واتساپ از ‏دستگاه دیگر است.پس از دریافت فایل پشتیبان شما با استفاده از مدیر فایل، آنها می توانند آن را از طریق بلوتوث برای دستگاه ‏دیگری ارسال کنند. هکرها می توانند از برنامه های پشتیبان گیری خودکار مانند متن پشتیبان گیری برای واتساپ استفاده کنند و ‏با نصب این برنامه در دستگاه شما مستقیما تمام مکالمات ‏WhatsApp‏ شما را با متن ساده از طریق ایمیل ارسال می کنند و وقتی ‏تمام می شوند، آن را حذف نصب می کنند.فقط با این موارد، آنها حتی به هنگام قفل شدن ‏WhatsApp‏ به همه چت های شما ‏دسترسی پیدا می کنند.‏

هک حساب واتساپ

نکاتی برای جلوگیری از هک حساب واتساپ:

از تمام رایانه هایی که در لیست زیر WhatsApp Web مشاهده می کنید، خارج شوید. با این کار هکرها نمی توانند چت های شما را بیشتر بخوانند. با این حال، این کار باید هر بار که از وب WhatsApp استفاده می کنید، انجام شود.

برای جلوگیری از هک حساب واتساپ می توانید از تمام جلسات باز شده خارج شوید و شخص بلافاصله دسترسی به حساب ‏شما را از دست می دهد. برای جلوگیری از تکرار این موارد، موثرترین راه حل پیکربندی واتساپ با ‏App Lock‏ است. به ‏این ترتیب، حتی اگر کسی تلفن شما را در دست داشته باشد، نمی تواند به برنامه واتساپ دسترسی پیدا کند و از طریق ‏WhatsApp Web‏ آن را به رایانه شخصی یا برنامه دیگری متصل کند.

– وقتی بیرون هستید، تلفن خود را بدون مراقبت رها نکنید.

– تمام برنامه های خود را قفل کنید تا از دسترسی افراد ناشناس به منظور هک حساب واتساپ شما جلوگیری کنید.

– تلفن خود را به اتصالات WiFi ناشناخته متصل نکنید زیرا هکرها می توانند از آدرس MAC منحصر به فرد برای دسترسی به همه چتهای واتساپ شما نیز استفاده کنند.

– در صورتی که واتساپ شما قبلا هک شده باشد، با ارسال ایمیل به آدرس [email protected] حساب خود را غیرفعال کنید. در صورت عدم دسترسی به مدت 30 روز، حساب شما به طور خودکار حذف می شود..

در مرحله تنظیمات حساب ‏WhatsApp‏ ، تأیید 2 مرحله را فعال کنید. با این کار یک لایه امنیتی بیشتر روی برنامه اضافه می ‏شود.‏

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا