برنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشیهک گوشی

هک تلگرام از طریق SS7

تلگرام یکی از برنامه های پیام رسانی است که بسیاری از مردم جهان از آن استفاده می کنند و در بین جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است به صورتی که خیلی از جوانان این برنامه را به دیگر برنامه‌ های پیام رسان ترجیح می دهند. اما هک تلگرام موضوعی است که همواره افراد نگران آن هستند. اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که به دنبال آشنایی با روش های جدید هک تلگرام هستید تا با استفاده از آن بتوانید از هک شدن تلگرامتان جلوگیری کنید، به شما توصیه می کنم که این مقاله را تا انتها بخوانید.

معرفی SS7

هک تلگرام از طریق SS7
هک تلگرام از طریق SS7

Telegramخود را به عنوان گزینه ای ایمن برای مکاتبات تلفنی، متنی یا ایمیل ها معرفی کرده است. تلگرام به صورت پیش فرض از انتها به انتها e2e) ) رمزگذاری شده است و به همین دلیل هک تلگرام و نظارت بر مکالمات شما توسط افراد خارجی بسیار دشوارتر است. اما، گاهی اوقات این برنامه کاربردی نیست که منجر به یک آسیب پذیری امنیتی می شود، بلکه کاملاً مساله چیز دیگری است. در این حالت، آن مساله SS7 است.

SS7 مخفف کلمه Signalling System 7 (سیگنالینگ سیستم) است. این سیستم برای اولین بار در سال 1975 ساخته شده است. SS7  سیستمی است که یک شبکه تلفن همراه را به شبکه دیگر متصل می کند. به عبارتی دیگر SS7 یک شبکه جهانی حامل است که به عنوان یک مرکز اصلی برای اتصال جهان عمل می کند.

هک تلگرام
هک تلگرام

این فناوری و گوشی است که توسط اپراتورهای مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد و تماس های تلفنی و سیستم پیام رسانی بسیار امن به سیستم سیگنالینگ 7 متکی هستند. هدف اصلی این سیستم انجام قابلیت حمل شماره محلی، ترجمه شماره ها، صورت حساب پیش پرداخت ، پیامک و غیره است.

هک تلگرام به نام Telecom Flaw

Telecom Flaw نام یکی از روش های کاربردی برای هک تلگرام است که در این روش هک تلگرام از SS7 استفاده می شود. از سال 2008 به خوبی شناخته شده است که SS7 در برابر هک به ویژه هک تلگرام آسیب پذیر است.

هک تلگرام از طریق SS7

به طور معمول، برنامه های پیام رمزگذاری شده توسط هکرها نفوذ ناپذیر هستند زیرا کلید رمزگشایی پیام به هر انتهای مکالمه (شما و دوستتان) متکی است. رهگیری پیام در وسط – که به عنوان یک حمله مرد در میانه راه شناخته می شود – هنوز امکان پذیر است، اما مهاجم به جز پیامی که نمی تواند بخوانند یا رمزگشایی کنند چیزی به دست نخواهد آورد و در واقع با این روش نمی توانند اقدام به هک تلگرام کنند.

هک تلگرام از طریق SS7
هک تلگرام از طریق SS7

در این روش هک تلگرام، هکرها به رمزگذاری در برنامه (ها) حمله نمی کنند، با این حال، آن ها به آسیب پذیری SS7 حمله می کنند. این کار به روش زیر صورت می گیرد:

 • در این روش هکر تلاش می کند که شبکه مخابرات را فریب بدهد. هکر این شبکه را به این باور می رساند که شماره موجود در تلفن او همان شماره فرد مورد نظر است.
 • در این مقاله قرار نیست که جزئیات نحوه انجام این کار را توضیح دهیم، اما بگذارید فقط بگوییم که کار واقعا سختی نیست.
 • در این شرایط هکر از گزینه فراموشی رمز (lost password) استفاده می کند که با کلیک کردن بر روی آن پسورد ورود به تلگرام قربانی برای او ارسال می شود.
 • در واقع گزینه lost password برای این وجود دارد که اگر فردی رمز ورود خودش را گم کند از آن استفاده کند تا بتواند دوباره رمز تلگرام خود را بازیابی کنید ولی در این روش هک اتفاقی که می افتد، شبکه فریب می خورد و به اشتباه این پیام را برای هکر ارسال می کند.
 • حال که هکر اولین حمله خود را با استفاده از دستورات SS7، انجام داد، باقیه حملات اضافی را با استفاده از دستورات SS7 انجام می دهد.
 • پس از تکمیل، هکر حساب را کنترل می کند و هک تلگرام اتفاق افتاده است.
 • این مسئله هک تلگرام برای افراد دردسر ساز می شود زیرا اکنون تلفن آن ها تأیید اعتبار شده است و هکرها دارندگان اصلی حساب آن ها هستند، به این معنی که اکنون قادر خواهند بود همانند شما پیام ارسال کنند و پیام هایی را که برای شما در نظر گرفته شده بخوانند، بدون اینکه بخواهند پروتکل های رمزگذاری قوی را بشکنند.

امکانات هک تلگرام از طریق SS7

هنگامی که هکر ها با استفاده از سیستم SS7 اقدام به هک تلگرام شما می کنند، قادر خواهند بود که به تمام اطلاعات موجود در گوشی شما دسترسی پیدا کنند. در واقع تمامی این اطلاعات، امکاناتی هستند که این روش در اختیار شما قرار می دهد که عبارتند از:

 • هکر ها می توانند به طور شفاف تماس ها را ارسال کنند.
 • به هکرها امکان ضبط یا گوش دادن به تماس ها داده می شود.
 • آن ها همچنین می توانند پیام های ارسال شده بین تلفن ها را بخوانند.
 • آن ها با استفاده از همان سیستمی که شبکه های تلفن از آن برای کمک به ثابت نگه داشتن سرویس و تحویل تماس های تلفنی، متن و داده ها استفاده می کنند، می توانند مکان تلفن را ردیابی کنند.
 • هکرها نه تنها پیام را می بینند بلکه می توانند از طرف قربانی برای همه پیام ارسال کنند.
 • هکرها می توانند رمز ورود به حساب تلگرام فرد را تغییر دهند و اجازه ورود به حساب تلگرام خودش را ندهند.

نکته!

 • آسیب پذیری SS7 و این روش هک تلگرام یک راز نیست. سال ها است که همه از جمله دولت های سراسر جهان، مخابرات و هکرها در رابطه با آن می دانند.
 • حملات بر اساس پیام های SS7 و این روش هک تلگرام قانونی است. بنابراین، نمی توانید پیام ها را به سادگی فیلتر کنید زیرا ممکن است بر کیفیت کلی خدمات تأثیر منفی بگذارد.
 • در این روش هک تلگرام، متجاوز به تجهیزات پیشرفته ای نیاز ندارد چرا که بسته های SS7 از رایانه محبوب لینوکس و SDK در دسترس عموم قرار دارد.
 • اگر یک هکر از طریق تعداد زیادی شبکه به سیستم SS7 دسترسی پیدا کند، می تواند برای هرکسی که تلفن همراه داشته باشد، آسیب پذیر باشد چرا که به راحتی می توانند اقدام به هک تمام برنامه ها از جمله هک تلگرام بکنند.

چرا برنامه تلگرام نمی تواند مشکل SS7 را حل کند؟

با تمامی این توضیحاتی که ارائه شد ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که چرا تلگرام اقدام به رفع این مشکل نمی کند که در ادامه به علت های آن پرداخته ایم:

 • همان طور که گفته شد SS7 یک شبکه جهانی از شرکت های مخابراتی است و این به این معنی است که هیچ یک از آن ها در واقع مالک آن نیستند یا آن را اداره نمی کنند.
 • در واقع برای اینکه بتوان این مشکل را حل کرد نیازمند یک توافق جهانی هستیم. تا زمانی که گروه ها برای رفع این مشکل با هم دست بکار نشوند، این مشکل به همین ترتیب باقی خواهد ماند.
 • یک تئوری جایگزین نیز وجود دارد که می گوید آژانس های جاسوسی و هک مانند یک دیوار عمل می کنند که دوست ندارند این مشکل را رفع کنند چرا که با استفاده از این روش به راحتی می توانند اقدام به هک هر گونه سیستمی از جمله هک تلگرام بپردازند و بتوانند به راحتی از اطلاعات آن ها استفاده کنند.
 • در واقع بدیهی است که سازمان هایی مانند CIA  و NSA بدون نیاز به شکستن رمزنگاری برنامه ایی مانند تلگرام راحت تر می توانند اقدام به هک تلگرام کنند.

در این مقاله تلاش شد یک روش هک تلگرام که چندین سال است که وجود دارد را به شما معرفی شود. همان طور که ملاحظه کردید، این روش هک بخاطر نقض یا مشکل در سیستم تلگرام اتفاق نمی افتد بلکه این یک مشکل در سیستم مخابرات است که به واسطه آن هر گونه گوشی یا هر برنامه ایی می تواند مورد حمله هکرها قرار بگیرد. امیدوارم با این آگاهی و اطلاع رسانی، مردم بیشتر از قبل از کشورها بخواهند که هر چه زودتر این مشکل را رفع کنند تا کمتر هک تلگرام اتفاق بیفتد.

آیا هک تلگرام واقعا امکان پذیر است؟

چگونه از هک تلگرام پیشگیری کنیم؟

شاید برایتان سوال باشد وقتی این همه گفتیم هک تلگرام غیر ممکن است پس چرا روش‌های پیشگیری آن را می‌خواهیم برایتان آموزش دهیم؟ بله هک تلگرام غیر ممکن است. اما روش‌هایی وجود دارد که شخص می‌تواند به تلگرام شما دسترسی داشته باشد. ما به شما روش‌های عدم دسترسی به تلگرام را آموزش می‌دهیم. که در بین کاربران به هک تلگرام معروف است.

 

رعایت کردن نکات امنیتی زیر می‌تواند سطح امنیت حساب تلگرام شما را افزایش دهد(به اصطلاح از هک تلگرام پیشگیری نمایید): Xspy

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا