هک گوشی

عکس هک شدن گوشی

در این مقاله از سایت SPY24 ما قصد داریم تا در ارتباط با موضوع جدیدی برای شما صحبت کنیم که تحت عنوان عکس هک شدن گوشی شناخته می شود و در واقع در این شیوه از هک اندروید گوشی شما به طور لحظه به لحظه در خطر قرار داشته و امکان هک گوشی شما از طرف هکر ها به راحتی وجود خواهد داشت. اگر می خواهید تا از نحوه هک شدن گوشی خود از این طریق اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، توصیه می کنیم که این مطلب را تا پایان دنبال نمایید و از روش های هک شدن گوشی خود به وسیله ارسال عکس با خبر شوید تا بتوانید جلوی این اتفاق را تا حد ممکن بگیرید.

عکس هک شدن گوشی

از آنجایی که اغلب مردم دنیا بیشتر کار های روزمره خود را با تلفن‌ های همراه انجام می دهند، این موضوع سبب شده تا بخش زیادی از اطلاعات خود را که قطعا اطلاعات مهمی هم هستند، در گوشی‌ های تلفن همراه خود قرار بدهند و با این فکر که این اطلاعات، در گوشی تلفن همراه ایمن و ماندگار هستند، در ارتباط با نگهداری و حفاظت از آنها پروتکل های خاصی را رعایت نکنند، این اتفاق می‌ تواند موجب هک شدن گوشی تلفن همراه آنرها توسط هکر ها و از بین رفتن و یا به سرقت رفتن اطلاعات مهم شان داده شود که می‌ تواند عواقب ناگواری را مانند مالباختگی برای این افراد به وجود بیاورد.

عکس هک شدن گوشی

هک اندروید چیست؟

همانطور که قطعا شما نیز می دانید در سال‌ های گذشته با پیشرفت تکنولوژی های مختلف و به روز شدن امکاناتی که در گذشته داشته ایم، پیشرفت بسیار زیادی در زمینه گوشی های تلفن همراه وجود داشته است و این پیشرفت ها موجب شده تا در مدت حدود ۲۰ سال، از ابتدایی ترین گوشی های تلفن به هوشمندترین انواع آن برسیم. به گونه‌ ای که در حال حاضر اغلب افراد دنیا از تلفن همراه هوشمند بهره می برند و در واقع بدون داشتن گوشی تلفن همراه هوشمند نمی تواند کار های روزمره خود را انجام داده و زندگی خود را پیش ببرند و این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای گوشی های تلفن همراه هوشمند می باشد.

عکس هک

امنیت سیستم عامل های گوش موبایل

تلفن های همراه هوشمند با سیستم عامل های مختلفی کار می کنند و هر برند گوشی تلفن از سیستم عامل خاصی بهره می برد که از مهمترین سیستم عامل ها می توانیم به سیستم عامل اندروید، ios و یا ویندوز اشاره کنیم که نسبت به بقیه محبوب تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما تمامی این سیستم عامل ها دارای روزنه هایی برای نفوذ هکر ها و عکس هک شدن گوشی هستند که باعث می شود هکر ها بتوانند به شیوه خاصی بین این سیستم ها نفوذ کرده و اطلاعات کاربران مختلف را به سرقت ببرند.

اموزش هک گوشی با عکس

آسیب پذیری سیستم عامل اندروید

ما در این بخش از مقاله عکس هک شدن گوشی می خواهیم تا به هک شدن یکی از این سیستم عامل ها یعنی اندروید به وسیله هکر ها اشاره کنیم که این مدل از هک اندروید از طریق ارسال یک عکس امکان پذیر است و در واقع فرستادن یک عکس به گوشی تلفن همراه اندرویدی می تواند موجبات هک شدن آن گوشی را فراهم آورد. برای این که شما عزیزان بدانید که حداقل چگونه می توانید از هک شدن گوشی تلفن همراه خود، از طریق این روش جلوگیری کنید، ما قصد داریم تا به توضیحاتی در ارتباط با نحوه هک اندروید از این طریق اشاره نماییم.

هک گوشی اندروید با ارسال عکس

آموزش عکس هک شدن گوشی

روش های هک اندروید بسیار زیاد می باشند و هکر ها روش های بسیار زیادی برای هک کردن گوشی های اندروید می شناسند اما این افراد برای هک اندروید همیشه به سراغ آسان ترین و بهترین روش ها می روند تا علاوه بر هک کردن و دسترسی به اطلاعات مورد نظرشان زحمت کمتری بکشند. در نتیجه هک گوشی اندروید با ارسال عکس می تواند برای آنها یک انتخاب بسیار مهم و مناسب باشد چرا که به کمک ارسال یک عکس برای فرد قربانی می توانند تا دسترسی کامل به سیستم عامل گوشی او پیدا کنند و از این طریق تمامی اطلاعات مفید موجود در گوشی قربانی را برای خود ارسال نمایند یا کار های دیگری که می‌ خواهند را انجام دهند.

هک اندروید با عکس امکان پذیر است؟

در واقع یکی از روش هایی که هکرها می توانند تا برای هک کردن گوشی های تلفن همراه اندروید از آن استفاده نمایند فرستادن عکس در قالب png می باشد که یکی از انواع آسان و خطرناک هک می باشد. عکس هک شدن گوشی برای هکر ها بسیار آسان بوده اما برای قربانیان می تواند خطرات بسیار زیادی داشته باشد چراکه به این وسیله فرد هکر توانایی دسترسی به تمامی اطلاعات گوشی قربانی خود را پیدا می کند و اطلاعات مورد نظر خود را به طور دقیق و بدون استرس به سرقت خواهد برد.

هک گوشی با عکس

باز کردن یک عکس مساوی با هک شدن گوشی شما

در این روش هک اندروید باید توجه داشته باشید که ممکن است با باز کردن و مشاهده کردن یک عکس در گوشی تلفن اندروید خود مورد حمله و در واقع هک افراد هکر قرار بگیرید. پس به شما برای جلوگیر از عکس هک شدن گوشی توصیه می کنیم که هر تصویری را در گوشی اندروید خود را باز نکنید، مخصوصا تصاویری که از طرف فرستنده های ناشناس و یا منابع ناشناس برای شما ارسال شده است چرا که چنین عکس هایی احتمال آلودگی بالاتری به ویروس های ساخته شده توسط هکر ها را دارند.

عکس هک شدن

سازوکار هک کردن اندروید با ارسال عکس

در واقع سازوکار عکس هک شدن گوشی به این صورت است که این افراد با فرستادن یک تصویر با فرمت png که به وسیله خودشان ساخته شده است، کد مد نظر و دلخواه خود را برای گوشی فرد قربانی می فرستند که روش های فرستادن آن می تواند متفاوت باشد. مانند ایمیل کردن و یا فرستادن در نرم افزار های اجتماعی و یا حتی آپلود کردن آن بر روی لینکی که فرد قربانی از آن استفاده خواهد نمود.

فایل عکس نامبرده زمانی که برای فرد قربانی به قصد عکس هک شدن گوشی ارسال می شود به محض باز شدن در گوشی فرد قربانی به واسطه آسیب پذیری بالایی که به لحاظ امنیتی در فریم ورک وجود دارد این اجازه را به هکر می دهد که کد قرار داده شده در فایل پی ان جی را در گوشی هدف اجرا نماید و به این وسیله گوشی فرد مورد نظر خود را که دارای سیستم عامل اندروید می باشد هک نماید. بنابراین به منظور هک شدن گوشی اندرویدی شما تنها باز کردن یک عکس آلوده کافیست تا به راحتی اجازه دسترسی فرد هکر را به گوشی خود بدهید.

هک اندروید

آپدیت برای جلوگیری از عکس هک شدن گوشی

تا کنون چند مورد آسیب پذیری با عناوین مختلف برای گوشی های اندروید توسط گوگل شناسایی شده است که گوگل تمام تلاش خود را کرده تا این مشکلات را در سیستم عامل ها و آپدیت های بعدی برطرف نماید و گفته می شود که در سیستم عامل آندروید ۱۰ به بعد این مشکل وجود ندارد و بیشتر نفوذ هایی که به این دلیل صورت گرفته است در گوشی هایی اتفاق افتاده که از اندروید ۷ الی ۹ استفاده کرده اند. بنابراین به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای جلوگیری از هک اندروید حتما در صورت دسترسی به آپدیت آخرین ورژن اندروید گوشی خود این کار را انجام دهید تا از هک شدن به وسیله هکر ها از روش ارسال عکس در امان بمانید.

از آنجایی که در آپدیت های بعدی سیستم عامل اندروید این مشکلات برای عکس هک شدن گوشی برطرف شده است، کاربران برند های مختلف گوشی های تلفن همراه از عدم دسترسی به آپدیت ها و بروزرسانی های امنیتی جدید سیستم عامل اندروید، ابراز ناراحتی می کنند چرا که بیشتر برند های استفاده کننده از سیستم عامل اندروید به روز رسانی های جدید خود را در اختیار تمامی کاربران قرار نمی دهند و کاربر مجبور است تا برای در امان ماندن از هک شدن به این روش گوشی تلفن همراه خود را تعویض نمایید و هزینه گزافی را پرداخت کند.

روش های ارسال عکس ها برای قربانیان همانطور که گفته شد به چندین طریق می باشد خطرناک ترین روش آن استفاده از پیام چند رسانه ای می باشد که نام دیگر آن ام ام اس بوده و در واقع در این روش هکر نیازی به تعامل با قربانی خود ندارد و حتما نیاز نیست که قربانی فایل ارسال شده را مشاهده نماید. در این روش تنها کافی است که فایل پیام چند رسانه ای یا همان ام ام اس به گوشی فرد قربانی برسد تا دسترسی هکر به گوشی فرد لایه‌های امنیتی آن ایجاد شود.

خطرناک بودن هک اندروید از این طریق به این علت است که فرد قربانی هیچگونه اختیاری برای جلوگیری از هک شدن به این وسیله ندارد و ممکن است در زمانی که به گوشیش دسترسی ندارد و یا خوابیده است این فایل برای او ارسال شود و بعد از رسیدن به گوشی تلفن توسط هکر پاک بشود که در این صورت هیچگاه از هک شدن گوشی خود مطلع نخواهد شد و هکر به راحتی می تواند برای مدت‌ ها از اطلاعات گوشی قربانی خود بهره مند شود.

نتیجه گیری

به عنوان سخن پایانی در این مطلب از وبسایت SPY24 باید بگوییم که طبق اشاراتی که داشتیم تنها راه برای در امان ماندن از عکس هک شدن گوشی، آپدیت کردن گوشی تلفن به آخرین نسخه اندروید می باشد و گوشی هایی که قدیمی تر هم هستند بعضا آپدیت حفاظتی دریافت می کنند که همین به روز رسانی های حفاظتی از هک شدن گوشی تلفن همراه شما جلوگیری خواهد نمود.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا