امنیت شبکه و هکامنیت گوشیشبکه اجتماعی

نکات مهم حفظ امنیت حساب واتس اپ

یکی از اپلیکیشن های مهم پیام رسان که توانسته است با محبوبیت زیادی بین کاربران همراه باشد واتس اپ می باشد. حفظ امنیت حساب واتس اپ برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ضروری است. اگر چه واتس اپ برای حفظ حریم کاربران خود ارتباط بین کاربران را به شکل پیش فرض رمز گذاری کرده است، اما باید با اقداماتی ساده حفظ امنیت حساب واتس اپ را برای خود بیشتر کنیم . در این مقاله نیز به بررسی اقداماتی به جهت حفظ امنیت حساب واتس اپ خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید و با خیال راحت در آن به ارتباط با دوستان تان بپردازید.

حفظ امنیت حساب واتس اپ

در دنیای اینترنتی امروز که بسیاری از روابط به وسیله اینترنت و از طریق پیام رسان ها صورت می گیرد ، حفظ حریم شخصی بسیار اهمیت دارد . واتس اپ یکی از این اپلیکیشن ها است که به راحتی بین کاربران پیام ردوبدل می کند، از این رو باید مراقب سوء استفاده برخی از افراد باشیم . با وجود این که واتس اپ به کاربران این اطمینان را داده است که دیگران قادر به دستیابی به پیام های شان نخواهند بود، اما باز هم رعایت چند نکته برای حفظ امنیت حساب واتس اپ لازم است. برای این که بتوانیم در دنیای مجازی از مزایا و امکانات پیش رو بهترین استفاده را ببریم باید آگاهی خود را افزایش دهیم و اجازه سواستفاده به هیچ فردی را ندهیم. با کمی افزایش اطلاعات خواهید توانست این دنیای مجازی را برای خود و خانواده تان امن کنید. هر اپلیکیشن برای خود قوانینی دارد که با دانستن آن ها قادر خواهید بود تنظیمات لازم را انجام دهید. برای حفظ امنیت حساب واتس اپ نیز راهکارهای ساده ای وجود دارد.

حفظ امنیت حساب واتس اپ

اهمیت حفظ امنیت حساب واتس اپ

اگر از واتس اپ برای ارتباط با دیگر افراد استفاده می کنید باید با تنظیمات آن آشنا باشید. در بین انبوه پیام هایی که در واتس اپ بین کاربران به صورت مجازی ردوبدل می شود اطلاعاتی نظیر آدرس منزل، ایمیل، اطلاعات بانکی، شماره تلفن، پاسپورت، اطلاعات تامین اجتماعی و … وجود خواهد داشت . قدم اول این است که اصلا این گونه پیام ها را از طریق واتساپ ارسال نکنید اما اگر مجبور به این کار شدید باید اقدامات امنیتی را انجام دهید تا از اطلاعات تان محافظت کنید زیرا اگر  این اطلاعات به دست افراد ناشایست و کلاهبردار بیفتد، سوء استفاده های زیادی خواهد شد. قرار گرفتن این اطلاعات در دست دیگران سبب می شود آرامش تان از بین برود و به طرق مختلفی قصد اذیت کردن شما را کنند ، از این رو مهم است برای حفظ امنیت حساب واتس اپ تلاش کنید و با چند اقدام ساده، از حریم خود محافظت کنید.

حفظ امنیت حساب واتس اپ

نکات حفظ امنیت حساب واتس اپ

برای حفظ حریم حساب واتس اپ نکاتی را آموزش می دهیم که مهم ترین آن تایید هویت دومرحله ای می باشد. با آموختن این موارد به دیگران اجازه دسترسی به مکالمات تان را نخواهید داد. مدیریت درست نسخه تحت وب واتس اپ، رمزگذاری مکالمات حساس، غیرفعال کردن پشتیبان گیری ابری، روشن کردن اعلانات امنیتی ، به اشتراک نگذاشتن اطلاعات خصوصی و حفاظت از حریم خصوصی از جمله کارهایی است که برای حفظ امنیت حساب واتس اپ می توان انجام داد. برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این زمینه با شماره تماس موجود در سایت  می توانید تماس حاصل فرمایید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

حفظ امنیت حساب واتس اپ

حفظ امنیت حساب واتس اپ با تایید هویت دو مرحله ای

همان طور که گفته شد تایید هویت دو مرحله ای مهم ترین کاری است که برای حفظ امنیت حساب واتس اپ می توان انجام داد. برای این منظور رمز عبوری شش رقمی باید انتخاب کنید که هر از گاهی این برنامه رمز را از شما خواهد پرسید تا مطمئن شود خودتان  در حال استفاده از حساب واتس اپ می باشید و حساب کاربری واتس اپ متعلق به شما است. سعی کنید رمزی انتخاب کنید که فراموشتان نشود ، هر چند در صورت فراموشی آن را از طریق ایمیل تان می توانید به دست آورید . برای اجرای این تنظیم ابتدا از قسمت منو وارد تنظیمات شوید و سپس این مسیر را پیاده کنید:

 Account > Two-step verification > Enable

حفظ امنیت حساب واتس اپ

مدیریت درست نسخه تحت وب واتس اپ

خواندن پیام ها و پاسخ دادن به آن ها با نسخه تحت وب آسان تر می شود و این امکان برای تان به وجود خواهد آمد که حتی در مواقعی که گوشی موبایلتان در کنارتان نیست، دسترسی به پیام های تان مقدور باشد. برای این که بتوانید از این امکانات استفاده کنید باید با QR Code وارد حساب کاربری شوید و این گونه با هر دستگاهی که دسترسی دارید  مثل کامپیوتر به واتس اپ وارد شوید . دقت کنید که بعد از دسترسی به موبایل، گزینه  Log out from all computers  را بزنید ، این گونه هر دستگاهی که با استفاده از آن وارد حساب تان شده بود خارج می شود و این گونه اجازه نخواهد داد افراد دیگری از این دستگاه ها وارد حسابتان شده و پیام های تان را مشاهده کنند.

حفظ امنیت حساب واتس اپ

روشن کردن اعلانات امنیتی

در واتس اپ این امکان وجود دارد که اگر بخواهید با دستگاهی جدید وارد گفتگویی قدیمی شوید کد امنیتی ایجاد شود و سپس گفتگو آغاز گردد، واتس اپ تغییر کد امنیتی را به اطلاع تان خواهد رساند .این گونه شما و کاربری که قصد گفتگو دارید، می توانید در پیام رسانی دیگر  به مقایسه الگوی رمزگذاری شده بپردازید و این گونه مطمئن شوید که گفتگوی تان ایمن است و شخص دیگری قصد ورود به حساب واتس اپ و گفتگوهای انجام شده را نداشته است. برای فعال کردن این قابلیت به حساب خود از طریق تنظیمات منو وارد شوید و مسیر زیر را دنبال کنید:

 Security > Show security notifications

به اشتراک نگذاشتن اطلاعات خصوصی

برای حفظ امنیت حساب واتس اپ سعی کنید اطلاعات خصوصی و مهم مثل اطلاعات کارت اعتباری ، ایمیل ، شماره تلفن و … را در گفتگوها مطرح نکنید. زمانی هم که از وای فای عمومی استفاده می کنید  VPN  را روشن کنید تا از رهگیری اطلاعات و یا حتی شنود گفتگوها جلوگیری شود. هم چنین سعی کنید زمان آنلاین شدن تان را پنهان کنید . کلاهبرداران از زمان آنلاین شدن  شما می توانند به اهداف زیادی دست پیدا کنند و از برنامه ریزی های تان مطلع شوند . سعی کنید عکس های شخصی را در پروفایل قرار ندهید چون هر کسی که شماره تان را داشته باشد می تواند تصویر پروفایل تان را ببیند . این امکان وجود دارد که از طریق تنظیمات، شرایطی فراهم کنید که تنها افرادی که در لیست مخاطبان خود دارید بتوانند تصویر پروفایل تان را مشاهده کنند.

حفظ امنیت حساب واتس اپ

بررسی رمزگذاری داده های مکالمات

برای حفظ امنیت حساب واتس اپ باید بدانید که تمام مکالمات در این برنامه به طور خودکار رمزگذاری می شوند اما برای این که خیال تان از ایمن بودن این مکالمات راحت باشد، بررسی هایی را می توانید انجام دهید. این امر زمانی که اطلاعاتی چون حساب بانکی را به اشتراک می گذارید، بسیار مفید خواهد بود . برای این کار گفتگویی را با مخاطب شروع کنید که مورد اعتماد تان باشد. در این هنگام وارد پنجره چت شوید و به لمس نام مخاطب بپردازید . در مرحله بعد Encryption را انتخاب کرده و یک الگوی  چهل رقمی دریافت کنید که همان کد امنیتی شما است. برای بررسی این کد و این که آیا مکالمه تان امن است ، سه راه وجود دارد. در ابتدا می توانید این الگو را با الگوی چهل رقمی گوشی مخاطب مقایسه کنید تا اطمینان پیدا کنید اعداد و الگوها یکسان هستند . راه دوم این است که از مخاطب مورد اعتماد تان بخواهید QR Code گوشی تان را اسکن کند و در روش سوم خودتان  QR Code مخاطب را اسکن نمایید. دقت داشته باشید که برای بررسی تطابق الگوها از یک پیام رسان دیگر استفاده کنید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا