امنیت شبکه و هک

نکاتی که باید برای محافظت حریم خصوصی کودکان رعایت شود

اینترنت یک مخزن باز و پر از سیستم عامل های اطلاعاتی و ارتباطی است . برای محافظت حریم خصوصی کودکان نهادهای ‏نظارتی در برخی کشورها تلاش کرده اند تا کنترل هایی را برای تبدیل وب به زمین بازی ‏PG‏ ایجاد ‏کنند. والدین باید ابتکار عمل برای حفظ امنیت فرزندانشان و در عین حال رعایت حریم خصوصی آنها ‏را حفظ کنند. خردسال  می توانند با گشت و گذار در اینترنت، از وب سایت هایی که بازدید می کنند، ‏حساب های شبکه های اجتماعی مورد استفاده و محتوای قابل دسترسی به والدین را نظاره کنند. اگر ‏کودک شما بیش از شما اینترنت، تحرک و برنامه ها را استفاده می کند، درک و آشنایی شما  با این ‏خدمات کلید کاهش خطر است.‏

نرم افزار سامانه مراقبت از خانواده XSPY (نظارت آزاد)

محافظت حریم خصوصی کودکان و نوجوانان بصورت آنلاین

آنچه که مسلم است، دستگاه ها، برنامه ها، بازی ها و رسانه های اجتماعی بخش عمده ای از زندگی اکثر فرزندانمان را تشکیل می دهند. علی رغم محدودیت های سنی، اغلب کودکان قبل از 13 سالگی به با فضای مجازی ارتباط برقرار می کنند. برخلاف تصور عمومی، کودکان به حریم خصوصی خود اهمیت می دهند. اما برای کمک به آنها در تصمیم گیری های خوب و ایمن به بزرگسالان مورد اعتماد و پشتیبانی نیاز دارند.

محافظت حریم خصوصی کودکان

1. شروع مکالمات درباره محافظت حریم خصوصی کودکان

آموزش محافظت حریم خصوصی کودکان در فضای سایبری دارای اهمیت فراوانی می باشد. با این آموزش ها از سنین پایین، این پیام را می رسانیم که حفظ حریم خصوصی مهم است.

کوکان نیزحق حریم خصوصی دارند و قوانینی برای محافظت حریم خصوصی کودکان از آن وضع شده است. درباره دلایل محدودیت سنی با آنها بحث کرده و خطرات را به روشی متناسب با سن آن ها توضیح دهید.

از بچه ها بپرسید که وقتی صحبت از حفظ حریم خصوصی می شود نگران آن هستند. مناطقی را که نیاز به دانش یا پشتیبانی بیشتری دارند شناسایی کنید. برنامه های ایمنی سایبری در مدارس می تواند به آغاز گفتگو در مورد محافظت حریم خصوصی کودکان در کلاس، زمین بازی و خانه کمک کند.

محافظت حریم خصوصی کودکان

2. قبل ازاشتراک گذاری کودکان در فضای مجازی ، بچه ها را تشویق کنید تا فکر کنند

کودکان ممکن است برای به اشتراک گذاشتن افکار، احساسات و تصاویر خود در شبکه های اجتماعی تحت فشار باشند. ممکن است از آنها خواسته شود مشخصات شخصی شان را برای دسترسی به بازی ها و برنامه ها ارائه دهند.

در مورد این ایده که اطلاعات شخصی مانند پول ارزش دارد، بحث کنید. بچه ها را به انتخاب در مورد اطلاعاتی که می دهند تشویق کنید و فقط جزئیات کاملاً ضروری را به آنها ارائه دهید.

به آنها یادآوری کنید که بدون اطلاع آنها می توان پست ها را به اشتراک گذاشت، بنابراین باید مراقب مواردی باشند که به صورت آنلاین و حتی برای دوستان خود افشا می کنند.

محافظت حریم خصوصی کودکان

3. به روزرسانی محافظت حریم خصوصی کودکان

کودکان باید بدانند که چگونه می توانند تنظیمات حریم خصوصی را تغییر دهند تا کنترل کنند چه کسی می تواند به اطلاعات شخصی آنها دسترسی پیدا کند محافظت حریم خصوصی کودکان را می توان با توجه به سن آنها، سیستم عامل مورد استفاده شان و نوع اطلاعاتی که به اشتراک می گذارند تنظیم کرد.

به عنوان مثال برخی از برنامه ها مانند Snapchat دارای تنظیماتی هستند که به کاربران این امکان را می دهد مکان های فعلی دوستان خود را مشاهده کنند. این می تواند کودکان را در معرض خطر جدی قرار دهد، بنابراین مهم است که بدانید چگونه خدمات مکان را خاموش کنید.

سیستم عامل ها و برنامه ها به طور مداوم به روز می شوند و سریعتر محبوبیت و استفاده از برنامه های جدید افزایش می یابد. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم به طور مرتب اطلاعات مربوط به تنظیم محافظت حریم خصوصی کودکان را از دفتر کمیسیون امنیت الکترونیکی بررسی کنید.

محافظت حریم خصوصی کودکان

4- سیاست های حریم خصوصی را مطالعه کنید

حقیقت این است که بیشتر ما سیاست های محافظت حریم خصوصی کودکان و اخطارهای جمع آوری را مطالعه نمی کنیم. از این گذشته ، اکثر شرایط و ضوابط طولانی هستند ، بنابراین فقط کلیک بر روی “موافق” بسیار آسان تر است

با این حال ، این اعلانات حاوی اطلاعات مهمی در مورد حقوق حریم خصوصی شما است. بنابراین ، خواندن آنها بسیار مهم است تا بفهمید چگونه از اطلاعات جمع آوری شده استفاده و محافظت می شود.

 

فرزندانتان را درگیر این فرآیند کنید، بنابراین آنها می فهمند که با کلیک روی “موافقم” از چه چیزی منصرف می شوند.

محافظت حریم خصوصی کودکان

5. مدیریت رمزهای عبور

رمزهای عبور قوی و امن ابزاری اساسی در محافظت حریم خصوصی کودکان شما هستند. رمزهای عبور باید ترکیبی تصادفی از اعداد ، حروف و علائم نگارشی باشد. آنها هرگز نباید شامل اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد یا نام باشند.

گذرواژه ها باید مرتباً تغییرداده شوند ونباید ازچندین حساب استفاده شود. استفاده از یک مدیربرای رمز عبور روش خوبی برای ثبت سابقه امن تمام رمزهای عبور خود است.

برای کودکان و نوجوانان توضیح دهید که آنها نباید رمز عبور را با کسی به خصوص در مدرسه یا به طورآنلاین به اشتراک بگذارند. (البته شایسته است والدین رمزهای ورود فرزندان خود را بدانند تا بتوانند رفتارهای آنلاین را کنترل کرده و از آنها محافظت کنند).

محافظت حریم خصوصی کودکان

 اگر چیزی اشتباه شود چه کاری باید انجام شود

به بچه ها بگویید که اگر مشکلی پیش آمد همیشه کمک در دسترس است.

اگر آنها هر گونه نگرانی دارند ، از هدف قرار گرفتن توسط کلاهبرداران گرفته تا به اشتراک گذاشتن چیزی، در اولین قدم باید با یک بزرگسال مورد اعتماد در میان بگذارند. سپس ، با هم می توانید راه حل هایی از جمله این سرویس های قابل اعتماد را جستجو کنید:

سازمان بین المللی شبکه امنیت الکترونیکی اطلاعات ایمنی سایبری را برای کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان فراهم می کند. آنها دارای یک سرویس شکایت و گزارش هستند که نه تنها به شکایات مربوط به آزار و اذیت اینترنتی و محتوای نامناسب پاسخ می دهد ، بلکه به افراد کمک می کند محتوایی را که بدون رضایت آنها به اشتراک گذاشته شده است حذف کنند.

نقش والدین در کنار لذت آور بودنش می تواند بسیار استرس زا نیز باشد و در دنیای سایبری امروزی ، فقط خطرات جسمی برای کودکان نیست که باید در استراتژی های مدرن فرزند پروری مورد توجه قرار گیرند.

کودکان ممکن است به محتوای نامناسب یا مخصوص بزرگسالان دسترسی پیدا کنند. استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند به آزار و اذیت اینترنتی منجر شود (یا به عنوان یک قربانی یا محرک)، انتظارات غیر واقعی می تواند از شکل ظاهری آنها یا زندگی آنها شکل بگیرد. اشتراک مشترک بیش از حد اطلاعات خصوصی ممکن است رخ دهد ، ممکن است ارتقا رفتارهای خطرناک مانند ملاقات با غریبه هایی که به صورت آنلاین روبرو می شوند وجود داشته باشد همه  اینها  می تواند نگرانی والدین امروزی باشد.

کودکان در حال حاضر در سنین پایین در معرض فناوری قرار دارند، زیر 16 سال به طور متوسط ​​3.5 ساعت صرف استفاده دستگاه های تلفن همراه خود می کنند بر خلاف بسیاری از والدین که معتقدند این رقم 1.18 ساعت است و تحقیقات انجام شده توسط RS Components نشان می دهد که 61 درصد والدین هرگز به دستگاههای فرزندشان یا حسابهای رسانه اجتماعی دسترسی پیدا نکرده اند.

اگر می خواهید دسترسی به خدمات اینترنت و وب سایت های موجود در خانه را کنترل کنید ، با تغییر تنظیمات روتر این امکان وجود دارد. می توانید در وب سایت های خاص بلوک ایجاد کنید، کنترل های محتوای بزرگسالان را تنظیم کنید و در بعضی موارد، برای تنظیم برنامه ها برای جلوگیری از نظارت و محافظت حریم خصوصی کودکان بیش از حد، برنامه ریزی کنید.

دستگاه ها و امنیت:

سوالی که اغلب پرسیده می شود این است که کودک در چه سنی باید تلفن داشته باشد و پاسخ ساده ای وجود ندارد.بعضی از والدین به محض ورود به مدرسه راهنمایی برای استفاده در موارد اضطراری و اطمینان از اینکه خط مستقیم به والدین دارند، به بچه هایشان تلفن می دهند، در حالی که دیگران تا سالها بعد به فرزندانشان اجازه نمی دهند که تلفن داشته باشند.

شبکه های اجتماعی:

مهم نیست که کدام شبکه اجتماعی، فیس بوک، توییتر یا اینستاگرام باشد، قبل از اینکه فرزندتان یک حساب کاربری راه اندازی کند باید خودتان در سیستم حرکت کنید تا با کنترل و محافظت حریم خصوصی کودکان آشنا شوید.

محافظت از خود در شبکه اجتماعی

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا