برنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

نشانه های هک شدن گوشی

به طور حتم در همه گوشی های شما یکسری اطلاعاتی وجود دارند که برایتان بسیار حیاتی هستند و اگر این اطلاعات هک شوند میتواند بسیار ناراحت کننده باشد، زیرا یک هکر میتواند از اطلاعات شخصی شما سو استفاده کند. اگر گوشی شما هک شود خوشبختانه نشانه های ظاهری و سخت افزاری را به همراه دارد که میتوانید این موضوع را متوجه شوید. در این مقاله به این نشانه ها اشاره خواهیم کرد.

نشانه های هک شدن گوشی
نشانه های هک شدن گوشی

گوشی شما بیش از اندازه کند خواهد شد.

این مورد میتواند یکی از نشانه های هک شدن گوشی باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که همیشه هم اینطور نیست و بعضی مواقع به خاطر حجم زیاد گوشی هوشمند این اتفاق می افتد. زمانی باید این مورد را جدی بگیرید که بدون دلیل این اتفاق افتاده است و میزان کند شدن آن بیش از اندازه است. به عنوان مثال تا روز قبل به راحتی با گوشی خود کار میکردید ولی امروز کارایی آن بسیار کند شده است. این تغییرات ناگهانی خطرناک است و میتواند نشانه ای از هک شدن گوشی شما باشد.

ارسال و دریافت پیامک های عجیب و غیر
ارسال و دریافت پیامک های عجیب و غیر

2. ارسال و دریافت پیامک های عجیب و غیر معمول به صورت اتوماتیک

اگر از گوشی شما پیامی به صورت خودکار برای شماره های مختلف ارسال شد که این تکلیفش مشخص است و باید مطمئن بود که یک نرم افزار مخرب روی گوشی شما نصب شده است. اما درباره دریافت پیامک از شماره ناشناس یا پیامک های تبلیغاتی، میتواند امری عادی باشد و نمیتوان زیاد روی آن حساس شد ولی پیامک هایی هستند که محتوا و متن عجیبی مثل تعداد زیادی اعداد و کاراکتر دارند و از شماره های عجیبی نیز دریافت میشود. این نوع محتواها مانند کدهایی هستند که برای ردیابی موقعیت افراد ارسال میشوند. میتوانید به این موضوع بیشتر توجه کنید.

3. نصب اپلیکیشن های عجیب به صورت اتوماتیک روی گوشی

نصب اپلیکیشن به صورت خودکار روی گوشی شما میتواند یکی از موارد مهمی باشد که به عنوان روشی برای هک استفاده میشود. زیرا هر برنامه ای برای نصب شدن روی گوشی هوشمند در ابتدا مجاز بودن نصب آن توسط کاربر مشخص خواهد شد. این اتفاق میتواند بسیار مشکوک باشد. راجع به اپلیکیشنی که به صورت خودکار نصب شده است، سعی کنید در اینترنت جستجو کنید که ببینید چه نوع اپی میباشد و چه کاربردی دارد. فراموش نکنید حتما آن اپ را از روی گوشی خود پاک کنید که به اطلاعات شما دسترسی پیدا نکند. این مورد مهم بسیار مهم است آن را دست کم نگیرید.

نصب اپلیکیشن های عجیب
نصب اپلیکیشن های عجیب

4. به سرعت خالی شدن شارژ باتری گوشی

تمام شدن شارژ باتری گوشی در زمان بسیار کم میتواند نشانه ای از هک شدن باشد در عین حال که میتواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. بعضی مواقع خالی شدن شارژ میتواند دلایل دیگری مثل پایین آمدن کیفیت شارژدهی یا تنظیمات اشتباه در گوشی داشته باشد. اما موقع هایی هم هست که شارژ باتری به صورت ناگهانی خالی شده و این میتواند شک برانگیز باشد زیرا اگر گوشی هک شده باشد برای انتقال بعضی از اطلاعات شارژ بسیاری نیاز است و میتواند منجر به این اتفاق شود. همچنین اگر شارژ شدن گوشی شما بیش از حد معمول طول بکشد میتواند خطرناک باشد.

خالی شدن شارژ باتری گوشی
خالی شدن شارژ باتری گوشی

5. بی دلیل داغ شدن گوشی

یکی دیگر از دلایلی است که میتواند از نشانه های هک شدن گوشی باشد. زمان هایی که بازی سنگینی روی گوشی نصب باشد و با آن کار کنید داغ کردن آن میتواند امری طبیعی باشد اما زمانی که برای چند ساعت هیچ استفاده ای از گوشی نشده باشد و خود به خود داغ کند میتواند این قضیه مشکوک باشد. در زمان هک شدن اطلاعات گوشی به دلیل اینکه اطلاعات پس زمینه آن در حال رد و بدل و انتقال میباشد، پردازنده گوشی در حال کار کردن بوده و گوشی شما بدون اینکه از آن استفاده ای کرده باشید داغ خواهد کرد. به این مورد توجه داشته باشید.

بی دلیل داغ شدن گوشی
بی دلیل داغ شدن گوشی

6. غیر فعال شدن شدن بعضی اپلیکیشن ها و تغییر زبان به صورت خودکار هنگام وبگردی

این موضوع میتواند از دیگر نشانه های هک شدن گوشی باشد. اگر در حال وبگردی هستید و به طور ناگهانی زبان مرورگر، تبلیغات یا حتی محتواها تغییر پیدا کرد، میتواند از دلایل هک شدن باشد زیرا هکرها برای کارشان از پروکسی های خاص استفاده میکنند به همین دلیل چنین اتفاقی میفتد. بعضی مواقع هم استفاده از این نوع پروکسی توسط هکرها باعث میشود یکسری از اپ های خاص شما در موبایلتان از کار بیفتد. این موارد بسیار مشکوک هستند پس این موارد را مدنظر داشته باشید.

افزایش بیش از حد مصرف اینترنت
افزایش بیش از حد مصرف اینترنت

7. افزایش بیش از حد مصرف اینترنت

بیشتر ابزارهایی که برای هک کردن استفاده میشوند با استفاده از اینترنت فعال هستند و از شبکه های اینترنتی برای انتقال اطلاعات استفاده میکنند. در نتیجه اگر مصرف دیتای شما بیش از حد معمول بود به این علت است که یکسری اطلاعات خاص در حال رد و بدل میباشد که برای آن از اینترنت استفاده میشود. پس اگر متوجه شدید که مصرف دیتای شما افزایش پیدا کرده است، مطمئن باشید نرم افزار مخربی روی گوشیتان نصب است یا عاملی وجود دارد که باعث این مشکل شده است. بسیار به این مورد توجه کنید.

8. اسپم شدن ایمیل های ارسالی شما به صورت اتوماتیک

اگر ایمیل هایی که میفرستید به طور خودکار در پوشه اسپم آن افراد قرار بگیرند، میتواند از نشانه های هک شدن باشد. زیرا اگر ایمیل ارسالی شما بلاک یا اسپم شود نشان دهنده این است که یکسری کدهای مخرب در گوشی شما فعال بوده که باعث چنین اتفاق و اختلالی در روند ارسال ایمیلتان شده است و ممکن است اطلاعات ایمیل شما مورد سو استفاده هکر قرار بگیرد. این مسئله میتواند یک نشانه احتمالی برای هک شدن گوشی همراه تلقی شود.

اسپم شدن ایمیل های ارسالی
اسپم شدن ایمیل های ارسالی

9. باز شدن سایت های نامربوط به صورت اتوماتیک

بسیاری از کدهای مخربی که توسط هکرها ایجاد میشود میتواند آثار مخربی را بر روی گوشی شما به همرا داشته باشد و باعث مبشود شما را به سایت های نامربوط هدایت کند. مثلا هنگامی که در حال استفاده از موبایلتان هستید، مرورگر شما ناگهانی باز شده و سایت های نامربوط و عجیبی را برای شما باز خواهد کرد. بعضی مواقع نصب کردن اپلیکیشن های مخرب میتواند زمینه مناسبی را برای هکرها ایجاد کند و اتفاقات اینچنینی بیفتد. در این مواقع اپ مخرب را پیدا کرده و آن را حذف کنید.

باز شدن سایت های نامربوط
باز شدن سایت های نامربوط

بعضی از این نشانه هایی که در این مقاله به آن ها اشاره شد، میتوانند به صورت طبیعی برای گوشیتان نیز اتفاق بیفتند پس باید دقت بسیاری در این زمینه داشته باشید.

جلوگیری از هک موبایل نشانه های هک شدن گوشی 

نشانه های ظاهری و سخت افزاری هک و جاسوسی گوشی

گوشی های هوشمند تبدیل به محلی برای نگه داری از اطلاعات شخصی و اطلاعات محرمانه ای همانند: کلمات عبور، اطلاعات کارت های اعتباری و….شده‌اند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است اطلاعات گوشی شما مورد سوء استفاده قرار بگیرد؟ با استفاده از چه نشانه هایی می توان متوجه هک کردن گوشی و سرقت اطلاعات آن توسط افراد دیگر شد؟ این سوال و تمامی سوالات مشابه با آن دغدغه مشترک بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند است و با توجه به این که گوشی برای اغلب افراد در حکم یک ابزار همه کاره است، اطلاعات مهمی نیز در آن ذخیره می شود، بنابراین هک گوشی و به سرقت رفتن اطلاعات آن می تواند خسارات زیادی را ایجاد کند. برای این که بدانید گوشی هوشمند شما در حال جاسوسی است یا نه، نشانه هایی وجود دارد که در ادامه با آن ها اشنا خواهید شد. همچنین راهکارهای امنیتی را به شما معرفی خواهیم کرد که باید برای جلوگیری از هک گوشی و حفظ اطلاعات خود در برابر افراد سودجو رعایت کنید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا