برنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

نشانه های هک شدن واتساپ و بازیابی کردن حساب

در مقاله راه های امنیتی واتساپ نکاتی گفته شد که میتواند بسیار در امنیت حساب کاربری شما موثر باشد البته در صورتیکه شما در بعضی موارد بسیار دقت کرده و سهل انگاری نکنید. با این حال باز هم هکرها دائم به دنبال راه های جدید هستند که بتوانند به اطلاعات کاربران دست پیدا کنند. هک شدن واتساپ میتواند بدترین کابوس برای هرکسی باشد. زیرا این موضوع به این معناست که یک شخص دیگری در حال حاضر دسترسی نامحدودی به گپ های شخصی، اطلاعات و رسانه های شما دارد و حتی در بعضی مواقع نقابی را زده و به جای شما چت هایتان را پاک میکند، به چت هایتان پاسخ میدهد و نیز به جرم و جنایت هایی مرتکب میشود. اگر چیزهای مشکوکی هنگام کار با واتساپ دیدید و فکر میکنید که واتساپ شما هک شده است، علائمی هستند که میتوانند شما را از این موضوع مطمئن کنند. هک شدن واتساپ :

نشانه های هک شدن واتساپ و بازیابی کردن حساب
نشانه های هک شدن واتساپ و بازیابی کردن حساب

نمیتوانید وارد سیستم شوید

قابلیتی که واتساپ دارد این است که بیشتر از یک نفر نمیتواند از آن استفاده کند. بنابراین اگر نمیتوانید به حساب خود وارد شوید یا اینکه نمیتوانید تماسی برقرار کنید، احتمال اینکه فرد دیگری در حال استفاده از حساب کاربری شما است، وجود دارد.

برای اینکه از استفاده بیشتر هکرها از حسابتان جلوگیری کنید بهترین روش، غیر فعال کردن حساب واتساپ خود میباشد. برای انجام این کار، یک ایمیل به قسمت پشتیبانی به آدرس [email protected] بفرستید که عنوان آن “گمشده یا به سرقت رفته” باشد و برای متن آن “لطفا حساب من را غیر فعال کنید.” را بنویسید. پس از غیرفعال سازی حساب خود، بعد از 30 روز فرصت دارید تا حساب خود را دوباره فعال کنید.

هک شدن واتساپ
هک شدن واتساپ

2. بررسی WhatsApp web

این ویژگی واتساپ به کاربران اجازه میدهد که به راحتی از مرورگر خود برای وارد شدن به حساب کاربری خود استفاده کنند. این یکی از ویژگی های منحصر بفرد واتساپ میباشد اما متاسفانه هکرها میتوانند با استفاده از WhatsApp web به حساب کاربری وارد شده و به گفتگوها و وضعیت کاربر دسترسی داشته باشند. برای اینکه بتوانید این موضوع را متوجه شوید باید برنامه واتساپ را باز کرده و به قسمت منو بروید، سپس WhatsApp web را انتخاب کنید. در این بخش شما میتوانید ببینید چه دستگاه هایی به WhatsApp web شما وصل هستند. اگر چیزی دیدید که به نظرتون مشکوک بود، به احتمال زیاد هک شده اید. دراین شرایط باید بلافاصله روی log out from all devices زده تا تمام دستگاه های ناشناس از حالت اتصال خارج شوند و دیگر دستگاهی باقی نماند. سعی کنید همیشه این قسمت را چک کنید.

بررسی WhatsApp web
بررسی WhatsApp web

3. بالا رفتن دمای گوشی

اگر دمای گوشی شما بدون هیچ دلیلی، بطور ناگهانی افزایش پیدا کرد میتواند موضوع مشکوکی باشد. اغلب اوقات، برنامه های قدرتمندی که در پس زمینه تلفن شما اجرا می شوند باعث گرم شدن تلفن می شوند و مطمئناً این امر می تواند توسط یک جاسوس و یک بد افزار ایجاد شود. اگر این چنین باشد حساب کاربری واتساپ شما و دیگر برنامه ها در خطر بوده و باید سریع اقدام کنید.

4. تخلیه ناگهانی باتری

اگر باتری گوشی شما ناگهانی خالی شد بدون آنکه از آن استفاده ای کرده باشید یا برنامه ای را نصب کرده باشید؛ امکان هک شدن آن وجود دارد. این هکرها برا ارسال اطلاعات از اینترنت گوشی استفاده کرده در نتیجه باعث تمام شدن ناگهانی باتری خواهد شد. حساب های کاربری برنامه ها از جمله واتساپ نیز جز این اطلاعات میباشد. در این مواقع باید احساس خطر کنید و راهی برای آن پیدا کنید.

5. شنیدن صداهایی در پس زمینه

راه دیگر برای اینکه متوجه شوید که WhatsApp شما هک شده است، شنیدن صدای پس زمینه هنگام برقراری یا دریافت تماس تلفنی است. دلیل آن نصب برنامه جاسوسی است که برای نظارت روی واتساپ نصب شده است. این نظارت میتواند روی دیگر اطلاعات گوشی نیز باشد ازجمله پیامک های متنی، تماس ها، موقعیت مکانی و… یکی از کاربردهای این برنامه های جاسوسی این است که میتوانند تماس های تلفنی را رصد و ضبط کنند. به همین دلیل این صداها را در پس زمینه خواهید شنید.

شنیدن صداهایی
شنیدن صداهایی

و اما به این مسئه میرسیم که اگر واتساپ شما هک شد چگونه بتوانید حساب کاربری خود را بازیابی کنید!

  1. برای بازگرداندن حساب WhatsApp هک شده خود، لازم است که واتساپ خود را از روی گوشی حذف کرده و دوباره آن را با شماره موبایل خود نصب کنید.
  2. برای ورود به سیستم نیاز به یک کد 6 رقمی دارید که بعد از وارد کردن شماره همراه خود، به طور خودکار از سمت واتساپ برای شما ارسال خواهد شد. زمانی که وارد حساب خود میشوید هکر به صورت اتوماتیک از حساب شما خارج میشود.
  3. بعد از اینکه توانستید به حساب خود دسترسی پیدا کنید، اگر هکر تأیید صحت دو مرحله ای را فعال کرده باشد، باید برای بازیابی حساب خود هفت روز صبر کنید.

برای اینکه از هک شدن واتساپ شما جلوگیری شود: هک شدن واتساپ

  • یک آنتی ویروس خوب و معتبر روی گوشی خود نصب کنید.
  • برای موبایل خود قفل صفحه قرار دهید.
  • اعلانات (notifications) پیامک هایتان را هنگامی که صفحه گوشیتان قفل است، خاموش کنید.
  • میتوانید از نرم افزارهایی استفاده کنید که اپلیکیشن را نیز قفل میکنند.

نکته خیلی مهم که ممکن است این روزها خیلی از افراد این کار را انجام دهند!

فعال کردن یک حساب کاربری واتساپ در دو گوشی هوشمند

زمانی که شماره واتساپ خود را روی یک گوشی همراه دیگر ثبت میکنید، هنگام پیکربندی آن ها تمام اطلاعات، گفتگوها و چت های ذخیره شده را بازیابی میکند. برای دیدن حساب خود در یک دستگاه دیگر کافیست کد 6 رقمی را دریافت کنید و وارد آن شوید. زمانی که میخواهید از آن حساب روی گوشی خود دوباره استفاده کنید واتساپ این اجازه رو به شما نمیدهد زیرا روی یک دستگاه دیگر نیز آن شماره را ثبت کرده اید. فقط با زدن روی دکمه تایید (verify) میتوانید این مشکل را حل کنید. این راه میتواند موقعیت خوبی برای هکرها باشد. برای مقابله با این موضوع میتوانید قسمت تایید دو مرحله ای (two step verification) را فعال کنید. با این کد هیچکس نمیتواند حساب شما را حتی روی یک گوشی دیگر هک کند.

فعال کردن یک حساب کاربری واتساپ
فعال کردن یک حساب کاربری واتساپ

برای امنیت حساب WhatsApp خود در برابر کلاهبرداران، هرگز کد فعال سازی خود را با کسی به اشتراک نگذارید. مراقب تماس هایی باشید که از شما می خواهند اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارید یا از شما می خواهند برنامه های خاصی را نصب کنید. امیدوارم نکاتی که گفته شد مفید بوده باشد.

روش های هک کردن واتساپ

هک واتساپ با شماره SPY24

همان گونه که گفتیم هک واتساپ ممکن نیست و یک فرد عادی نمی داند هک واتس اپ چطور انجام می شود و یکی از نقاط مثبت این برنامه کاربردی باشد که یوزر را از هر گونه احتمال ممکن و غیر ممکن می تواند حفظ کند. از این رو احتمال هک واتساپ شما منفی است و مگر اینکه خودتان سهل انگاری کنید!!!

به عنوان مثال اگر شما به فردی اطمینان ندارید، نباید به هیچ وجه گوشی تان حتی به مدت یک دقیقه هم در اختیارش قرار دهید! چرا که او می تواند به ساده ترین روش ممکن به اطلاعات و مشخصات حساب کاربری شما دسترسی پیدا کرده و در نهایت از آنها بر علیه خودتان استفاده کند. با این وجود روشی که با سهل انگاری شما ممکن خواهد بود این است و توصیه ای که ما برای شما داریم احراز هویت چند مرحله ای در واتس اپ است.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا