دسته‌بندی نشده

معرفی و بررسی کامل امنیت اینستاگرام

راهکار های افزایش امنیت اینستاگرام، امروزه برای جلوگیری از هک شدن و به سرقت رفتن پیج های مهم اینستاگرامی اهمیت بالایی دارد. بهتر است برای بالا بردن امنیت پیج های اینستاگرامی حتما حالت پرایوت آن ها را فعال کنید و از پسورد های پیچیده و قوی نیز استفاده کنید.

امنیت اینستاگرام‌چیست؟

در سال ۲۰۱۰، ظهور اینستاگرام در دنیا ارتباطات، موجب شد تا تغییرات بزرگی در دسته بندی سوشیال مدیا ها ایجاد شود. این اپلیکیشن محبوب از همان ابتدا نظر کاربران بسیار زیادی در جهان را به خود جلب کرد و تا سال ۲۰۱۴، تعداد کاربران فعال در آن بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان بود. این اپلیکیشن در ابتدا اعلام کرد که اطلاعات کاربران خود را فاش نخواهد کرد و برنامه نویسان او در تلاش اند تا امنیت سرور های او را روز به روز افزایش دهند.

رشد چشمگیر این اپلیکیشن موجب شد تا فیس بوک، در سال ۲۰۱۲ آن را از طراحانش خریداری کند. اما این امر، با توجه به سابقه بد فیس بوک در آشکار کردن اطلاعات کاربرانش، نگرانی هایی را ایجاد کرد. در حال حاضر هکر های حرفه ای در جهان در صدد دسترسی به باگ های امنیتی این اپلیکیشن هستند تا بتوانند به سرور های اصلی این برنامه دسترسی پیدا کنند.

مسلما هر چه تلاش هکر ها برای این امر بیشتر می شود، برنامه نویسان اینستاگرام نیز امنیت آن را بالاتر می برند. در نتیجه باید گفت که امنیت در اینستاگرام حرف اول را می زند و با وجود این که نمی توان از امنیت صد در صدی آن مطمئن شد، اما می توان با راهکارهای ساده ای امنیت حساب های کاربری را به صورت مجزا افزایش داد.

امنیت اینستاگرام

امنیت اینستاگرام را چگونه بالا ببریم؟

امنیت اکانت های کاربری در هیچ کدام از سوشیال مدیا ها به صورت تضمینی و صد در صدی عنوان نشده و همیشه هکر ها و افراد سودجو با روش های ویژه ای به این دسته از حساب های کاربری حمله می کنند. اما آن چه مهم است، کاهش دادن حملات فیشینگ و اسپوفینگ توسط هکر ها می باشد. سرور های اینستاگرام به گونه ای طراحی شده اند که اطلاعات کاربرانشان را محفوظ نگه می دارند. اما این امر تنها نیمی از امنیت پیج ها را در این اپلیکیشن برقرار می کند.

نیم دیگر از امنیت اینستاگرام، به عهده صاحب پیج و فعالان این اپلیکیشن اجتماعی می باشد. امروزه راهکار های مختلفی برای بالا بردن امنیت اینستاگرام عنوان شده است که کاربران بدون نیاز به کمک، می توانند آن ها را انجام داده و درصد حملات هکر ها را کاهش دهند. استفاده از پسورد های قوی یکی از نخستین گام ها برای بالا بردن امنیت پیج های اینستاگرامی می باشد. پسورد ها حتما باید شامل اعداد، حروف ها و نماد ها باشند. توجه کنید که برای پسورد اینستاگرام به هیچ عنوان از اعداد قابل حدس، مانند سال تولد و یا تاریخ مناسبت های خاص استفاده نکنید.

امنیت اینستاگرام

مسئول امنیت در اینستاگرام

گسترش شبکه مجازی اینستاگرام موجب شد تا شغل جدیدی به نام مسئول امنیت اینستاگرام به وجود آید. اما توجه کنید که برای بالا بردن امنیت اینستاگرام به هیچ فردی نیاز ندارید و خودتان می توانید امنیت پیج های اینستا گرامیتان را به بالاترین حد خود برسانید. افرادی که امروزه به عنوان مسئول امنیت پیج اینستاگرام شناخته می شوند، بدون انجام دادن فرایند خاصی، مبلغ هنگفتی را دریافت می کنند.

حتی برخی از این چهره ها نیز کلاهبردار هستند و با دسترسی به اکانت و پسورد اینستاگرامی افراد، اطلاعات آن ها را به سرقت می برند. به همین دلیل به هیچ فردی با عنوان مسئول امنیت پیج، اطمینان نکنید. زیرا که آن ها تنها از روش های مهندسی اجتماعی برای نفوذ به حساب های کاربری شما استفاده می کنند و در ازای آن به دنبال افزایش چشمگیر درآمدشان هستند.

امنیت اینستاگرام

امنیت اینستاگرام با ایمیل

وارد کردن یک آدرس ایمیل معتبر و در دسترس، اهمیت بسیار زیادی در افزایش امنیت اینستاگرام دارد. پلتفرم اینستاگرام به گونه ای طراحی شده است که هر تغییر در نام آیدی و یا پسورد پیج های اینستاگرامی را از طریق ایمیل به صاحب پیج ها اطلاع رسانی می کند. به همین دلیل برای بالا بردن امنیت اینستاگرام خود حتما از یک ایمیل معتبر و یک شماره تلفن استفاده کنید.

هکر ها معمولا پس از دسترسی به پیج های اینستاگرامی، به سرعت پسورد و ایدی اکانت را تغییر می دهند. به گونه ای که دیگر حتی با سرچ کردن نیز نمی توانید به اکانت خود دسترسی پیدا کنید. اما اگر ایمیل معتبری را در تنظیمات اینستاگرام ست کرده باشید، تیم پشتیبانی این اپلیکیشن، تمام تغییرات پیجتان را از طریق ایمیل به شما ارسال می کند و می توانید به سرعت از آشکار شدن اطلاعات و همچنین برگرداندن پیج خود، اقدام نمایید.

امنیت اینستاگرام

افزایش امنیت در اینستاگرام با تایید دو مرحله ای

تایید دو مرحله ای یکی از اصلی ترین راهکار ها برای افزایش امنیت اینستاگرام به حساب می آید. در واقع می توان گفت که با فعال کردن این گزینه، تا حد زیادی از حملات هکر ها جلوگیری می کنید و دسترسی آن ها به پیج اینستاگرامیتان را محدود خواهید ساخت. با فعال کردن گزینه Text Message در قسمت Two-factor Authentication، یک کد ۶ رقمی به شماره تلفنی که در اینستاگرام ست کرده اید، ارسال می شود که در هر بار ورود به اکانت اینستاگرامی خود، باید این کد محرمانه را وارد کنید.

برای فعال کردن گزینه ای که در بالا ذکر شد، کافی است به قسمت تنظیمات پیج اینستاگرام خود مراجعه کرده و وارد بخش Privacy and Security شوید. با فعال کردن گزینه تایید دو مرحله ای، هر فرد اگر ایدی و پسورد اینستاگرام شما را نیز در اختیار داشته باشد، باز هم بدون کد تایید ۶ رقمی نمی تواند به اکانت کاربری شما نفوذ کند. البته در شرایطی که هکر ها به تلفن همراهتان به صورت فیزیکی دسترسی داشته باشند، پی بردن به کد محرمانه فرایند سختی نخواهد بود. از این جهت هیچگاه تلفن همراهتان را در دسترس هیچ فردی قرار ندهید‌.

امنیت اینستاگرام

از بین بردن دسترسی اپ های جایگزین و ربات ها

امروزه علاوه بر نرم افزار اصلی اینستاگرام، بسیاری از نرم افزار های کمکی برای این اپلیکیشن نیز طراحی شده اند. نرم افزار هایی مانند آنفالویاب، سکه ای، افزایش فالوور و … از نرم افزار های Third Party هستند که برای فعالیت آن ها، باید یوزر و پسورد اکانت اینستاگرام اصلی خود را در اختیارشان قرار دهید. شما با انجام این امر، به راحتی اطلاعات خود را به هکر ها و دیگران تقدیم خواهید کرد و امنیت اینستاگرام خود را از بین خواهید برد.

این اپلیکیشن ها اغلب کوکی های موقتی را راه اندازی می کنند که اطلاعات شما را ذخیره کرده و در اختیار افراد دیگر قرار می دهند. به همین دلیل برای بالا بردن امنیت اینستاگرام خود، باید دسترسی این اپلیکیشن ها و ربات ها را قطع نمایید. هکر ها در برخی موارد با اپلیکیشنی مشابه اینستاگرامی اصلی، افراد را گول می زنند و به راحتی به حساب های کاربریشان نفوذ می کنند. از این جهت باید دانلود و نصب سوشیال مدیا ها را حتما از مارکت های معتبر انجام دهید.

امنیت اینستاگرام

فعال کردن Access Data برای افزایش امنیت در اینستاگرام

نفوذ به اکانت های کاربری اینستاگرام، همیشه با هدف هک کردن و دزدیدن پیج های اینستاگرام نیست. در برخی موارد برخی افراد تنها برای نظارت بر پیج فرد خاصی، به اکانت او نفوذ پیدا می کنند. این افراد تصمیمی بر به سرقت بردن پیج ندارند و تنها می خواهند که به صورت مخفیانه در پیج افراد حضور داشته باشند و فعالیت های او را نظارت کنند. در این شرایط استفاده از Access Data ضرورت می یابد.

یکی از راهکار های افزایش امنیت اینستاگرام در ایران، مراجعه به بخش Access Data و مشاهده تاریخچه کل تغییرات پیج می باشد. برای این امر کافی است وارد تنظیمات و بخش Privacy and Security شوید. سپس می توانید کل تغییرات شماره تلفن، ایمیل، آیدی، پسورد و … را مشاهده کنید و در صورتی که با تغییراتی رو به رو شدید که ناشناس بود و از سوی شما اعمال نشده بود، از حضور فرد دیگری در اکانت اینستاگرامی خود مطمئن شوید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا