جاسوسی گوشیشبکه اجتماعی

معرفی روش های هک تلگرام از راه دور

تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که با وجود فیلتر شدن آن در چندسال اخیر هنوز هم طرفداران خود را دارد و بسیاری از افراد از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند به همین علت همواره برخی از افراد به دلایل مختلف تمایل دارند تا به هک تلگرام دیگران بپردازند.از دلایل محبوبیت تلگرام غیر قابل نفوذ بودن آن می باشد زیرا از ابتدا سازندگان تلگرام تمایل به ساخت یک شبکه اجتماعی پر قدرت داشتند .حتی برای هک تلگرام جوایزی نیز در نظر گرفته شد اما تا به امروز هیچ فردی نتوانسته است که تلگرام را هک کند زیرا سرور اصلی تلگرام از یک شبکه رمزنگاری قدرتمندی ساخته شده است .

هک تلگرام

آیا هک تلگرام امکان پذیر است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا به تعریف مفهوم هک بپردازیم.زمانی که یک شخص یا حتی یک ربات با استفاده از شیوه های مختلف بتواند به داده هایی دسترسی پیدا کند که اجازه دسترسی به آن ها را ندارد و همچنین هرگونه فعالیتی که شامل تغییر اطلاعات ،پاک کردن و…می شود را انجام دهد هک می گویند و این اعمال سبب مختل شدن سیستم هک شده می شود.هک تلگرام به سه روش امکان پذیر است که عبارتند از:هک سرور اصلی تلگرام،هک بسته ارتباطی و هک گوشی موبایل.

در مورد هک تلگرام به روش اول و دوم تقریبا می شود گفت غیر ممکن است نفوذ و هک سرور اصلی و بسته ارتباطی تلگرام 99 درصد امکان پذیر نیست زیرا هر کدام از این بخش ها توسط یک الگوریتم ویژه و ابداعی سازنده طراحی شده است و برای نفوذ به آن نیاز به ساعت ها وقت و انرژِی و دستگاه های قدرتمند دارید پس هک تلگرام به دو روش اول منتفی است.

اما به جای صرف وقت و انرژی برای هک سرور اصلی تلگرام یک راه ساده تر وجود دارد هک دستگاهی که تلگرام بر روی آن نصب می شود.از آن جایی که سیستم عامل اندروید باگ های امنیتی بسیاری دارد به همین علت با برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف می توان به گوشی های موبایل یا تبلت های مختلف نفوذ کرد و وقتی گوشی موبایل هک می شود هکر به تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی هم دسترسی پیدا می کند.

هک تلگرام

هک تلگرام با شماره تلفن

برای این که بتوانید ،تلگرام فرد مورد نظر را با استفاده از شماره تلفن خود شخص هک کنید حتما باید یک مدت کوتاه به تلگرام فرد دسترسی داشته باشید .روش کار به این صورت است که شما با نصب نسخه های غیر رسمی تلگرام می توانید شماره فرد مورد نظر را در گوشی خود وارد کنید به محض این که کد احراز هویت برای گوشی سوژه ارسال شد کد را برای تلگرام خود می فرستید و بدین ترتیب به تلگرام فرد مورد نظر دسترسی پیدا می کنید البته اگر فرد کمی آشنایی با محیط تلگرام داشته باشد به راحتی متوجه ی نفوذ شما خواهد شد و می تواند شما را از تلگرام خود خارج کند.

هک تلگرام

اشکالات هک تلگرام با شماره تلفن

در قسمت نشست های تلگرام ،شما متوجه می شوید که غیر از دستگاه خودتان چه دستگاه های دیگری از تلگرام شما استفاده می کنند و با ضربه زدن به آن ها می توانید به راحتی آن ها را از تلگرام خود خارج کنید.

ممکن است فرد برای ورود به تلگرام از کد احراز هویت دو مرحله ای استفاده کند در نتیجه هکر اگر رمز دوم را نداند نمی تواند به تلگرام فرد نفوذ کند.

در صورتی که در بخش همگام سازی مخاطبین این گزینه را فعال کنید.مخاطبین سوژه برای شما مشخص می شود از طرفی مخاطبین شما هم برای سوژه مشخص می شود.

با توجه به نوع گوشی و ساعات آنلاین بودن ،فرد می تواند هویت هکر را تشخیص دهد.

هک تلگرام

RAT برنامه ای برای هک کردن تلگرام

RAT مخفف برنامه ی remote access Trojan می باشد که در واقع یک نوع بدافزار خطرناک است که از طریق ارسال یک ایمیل از طرف هکر و یا ارسال بازی برای سوژه به گوشی قربانی نفوذ می کند و بدین ترتیب کلیه ی قسمت های دستگاه سوژه را زیر نظر می گیرد پس از نصب بر روی دستگاه سوژه قادر خواهد بود سایر دستگاه ها را هم آلوده کند.معمولا RAT نقش یک ابزار یا واسطه را ایجاد می کند تا هکر بتواند سایر ویروس ها را نیز به گوشی موبایل انتقال دهد.به وسیله این اپلیکیشن هکر علاوه بر تلگرام به سایر شبکه های اجتماعی نیز دسترسی خواهد داشت.

برای جلوگیری از نفوذ این نوع از اپلیکیشن های مخرب باید هوشیار باشید به طور معمول این نوع از بد افزارها بعد از نصب در گوشی موبایل دیگر قابل رویت نیستند و برای شناسایی آن ها باید به قسمت تنظیمات گوشی بروید و در بخش مدیریت برنامه ها بدافزار را پیدا کنید و به وسیله آنتی ویروس های مختلف گوشی خود را پاکسازی کنید.

هک تلگرام

استفاده از روش فیشینگ

روش فیشینگ به این ترتیب است که هکر یک صفحه تقلبی طراحی می کند و با نشان دادن این صفحه به شما به جای صفحه اصلی کلیه اطلاعات محرمانه شما اعم از رمزهای بانکی کد ورود به تلگرام و…را بدست می آورد و بدین ترتیب می تواند حساب بانکی شما را خالی کند و به هک تلگرام شما بپردازد.هکر می تواند با نفوذ به تلگرام به جای شما با مخاطبین داخل گوشی چت کند و از آن ها به روش های مختلف اخاذی کند شما با مشاهده آیکون در حال نوشتن متوجه می شوید شخص دیگری غیر خودتان در تلگرام می باشد شما می توانید به قسمت تنظیمات تلگرام بروید و در بخش امنیت تلگرام تمام نشست های تلگرام را با زدن ضربه به آن از تلگرام خود خارج کنید.روش دیگری که برای نفوذ به تلگرام با فیشینگ وجود دارد به این ترتیب است که هکر با تعریف یک رمز دسترسی شما به تلگرامتان را می بندد بدین ترتیب شما کلیه ی پیام های تان را فقط از بخش نوتیفیکیشن می توانید ببینید برای این که این مشکل را حل کنید باید تلگرامتان را به طور کامل پاک کنید و بعد از نصب آن بلافاصله برای خودتان یک کد احراز دو مرحله ای ایجاد کنید تا هکر نتواند یک بار دیگر به تلگرام شما نفوذ کند.

هک تلگرام

استفاده از کیلاگر برای هک کردن تلگرام

کی لاگر نیز یکی از روش های هک تلگرام است .در این روش برای گوشی شما از طرف هکر یک اپلیکیشن فرستاده می شود که ممکن است یک بازی باشد یا یک برنامه ی طراحی عکس و..نکته ی مهم در این نوع اپلیکیشن ها این است که به هنگام نصب بر روی گوشی از شما درخواست های نامتعارف دارند به عنوان مثال آپ طراحی گوشی از شما درخواست دارد که به تلگرام شما دسترسی داشته باشد تا بتوانید آن را در گوشی خود نصب کنید و از امکانات آن استفاده کنید بدین ترتیب هکر به گوشی شما نفوذ پیدا می کند و به هک تلگرام شما می پردازد.برای جلوگیری از نفوذ هکرها به وسیله ی کی لاگر ،اگر گوشی شما اندروید می باشد حتما بر روی گوشی خود آنتی ویروس نصب کنید ساختار آنتی ویروس ها به نحوی است که بلافاصله کی لاگرها را شناسایی می کنند و در زمان نصب هر برنامه ای حتما به دسترسی این برنامه ها توجه کنید و به راحتی برای نصب آن ها کلید اکی را انتخاب نکنید.

هک تلگرام

هک کردن تلگرام با اپ جعلی

اپ جعلی یکی از روش های محبوب در بین هکرها می باشد زیرا با این روش هک تلگرام به راحتی صورت می گیرد.در این روش هکر یک نسخه ی دیگر از اپ اصلی ارائه می دهد به عنوان مثال یک اپلیکیشن طراحی عکس ارائه می دهد که امکانات بیشتری نسبت به اپ اصلی دارد به این صورت که در اپلیکیشن طراحی عکس می توانید عکس پشت زمینه را نیز تغییر دهید و بدین ترتیب کاربر را تشویق به استفاده از اپ جعلی می کنند هکر این اپ جعلی را از طریق تلگرام برای شما می فرستد و به این ترتیب فرد از اپ جعلی استفاده می کند و هکر به راحتی می تواند در تلگرام فرد مورد نظر نفوذ پیدا کند.

هک تلگرام

هک کردن تلگرام با روش ARP Spoofing

هک تلگرام در این روش به این ترتیب است که شما یک پیام را برای فردی در تلگرام ارسال می کنید ولی این پیام به جای این که به سرور اصلی تلگرام انتقال پیدا کند به یک سرور دیگر طراحی شده توسط هکر انتقال پیدا می کند و این پیام ارسالی در سرور جعلی ذخیره می شود و سپس به سرور اصلی انتقال پیدا می کند.هک تلگرام با روش ARP Spoofing  بیشتر در فضاهای عمومی مانند کافی شاپ ها و فروشگاهها و مکان هایی که از وای فای رایگان استفاده می کنند اتفاق می افتد.

روش مهندسی اجتماعی

هک تلگرام در روش مهندسی اجتماعی براساس قانون تمایل افراد بر اعتماد کردن اتفاق می افتد بدین صورت که فردی با شما تماس می گیرد و به عنوان مثال به شما می گوید از یک شرکت تبلیغاتی تماس گرفته و می خواهد شماره شما را ثبت کند تا در قرعه کشی هفتگی شرکت کنید و برنده ی یک خودرو شوید پس باید کدی که به موبایل شما ارسال می شود را بخوانید شما هم به این شخص اعتماد می کنید و پیام را چک نمی کنید و متوجه نمی شوید این پیام از تلگرام است. کد مورد نظر را برای وی می خوانید به این صورت هکر با استفاده از مهندسی اجتماعی به راحتی به هک تلگرام شما می پردازد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا