مشاوره تلفنی

مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان

امروزه بهره مندی از مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان توانسته به عنوان کمک ویژه ای به بسیاری از مراجعه کنندگان شناخته شود. این نوع از مشاوره اغلب برای مراجعه کنندگانی که توانایی حضور و یا شرایط لازم برای مراجعه به کلینیک های روانشناسی به صورت فیزیکی را ندارند بسیار مناسب می باشد.


میزان اثر بخشی مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان


در دهه های گذشته اختلاف نظرهای متعددی نسبت به اثربخشی و موثر بودن روش های درمانی در مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان وجود داشته است. به عقیده برخی از روانشناسان مشاوره آنلاین نمی تواند تاثیر بسزایی در حل مشکلات مراجعه‌ کننده داشته باشد اما اگر بخواهیم به طور کلی نسبت به این قضیه نگاه کنیم و همچنین با بررسی روند درمان مراجعه کنندگان به صورت آنلاین، می توانیم با قاطعیت عنوان کنیم که مشاوره آنلاین می تواند به اندازه مشاوره حضوری موثر واقع شود.


 در واقع در مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان، درمانگر و مراجعه کننده می توانند به صورت تصویری با یکدیگر صحبت کنند که در این شرایط درمانگر به طور کامل بر زبان بدن و حرکات مراجعه کننده خود آگاهی پیدا خواهد کرد. این روش درمان برای افرادی که توانایی حضور در اجتماع را ندارند و همچنین برای بیمارانی که دچار افسردگی بیش از اندازه هستند و مراجعه حضوری به کلینیک های روانشناسی برای آن ها سخت و دشوار می باشد، بهترین راه حل رفع مشکلاتشان خواهد بود.

مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان


فواید و مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان


یکی از اصلی ترین دلایلی که امروزه مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان مورد حمایت بسیاری از روانشناسان و کلینیک های روانشناسی قرار گرفته و محبوبیت بسیاری بین مراجعه کنندگان به دست آورده، فواید و مزایای بسیار چشمگیر آن می باشد. مشاوره آنلاین هیچ ارتباطی به مسافت جغرافیایی ندارد و مراجعه کنندگان می توانند از هر کجای دنیا با درمانگر خود به صورت تصویری و یا تایپی ارتباط برقرار کنند‌. این روش مشاوره همچنین در وقت درمانگر و مراجعه کننده صرفه‌ جویی می‌ کند و تاثیر گذاری آن به اندازه مشاوره های فیزیکی و حضوری می باشد.

مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین و رایگان چگونه امکان پذیر است؟


برای اینکه بتوانید از مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان بهره مند شوید، باید در ابتدا شرایط و لوازم لازم را فراهم کنید. برای این امر تنها کافی است که به یک لپ‌ تاپ و یا تلفن همراه هوشمند دسترسی داشته باشید و بتوانید اینترنت آن را متصل کنید. پس از آن بسیاری از کلینیک های روانشناسی اپلیکیشن های مخصوص خود را برای ارائه خدماتشان به صورت آنلاین به مراجعه کنندگان راه اندازی کرده اند که می توانید از آن ها به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید.


مراجعه به سایت کلینیک مربوط و یا سایت و ایمیل شخصی درمانگر مورد نظرتان، از دیگر راه‌ های ارتباط و بهره مندی از مشاوره های آنلاین می باشد. البته در حال حاضر نیز بسیاری از سوشیال مدیا ها بستر لازم برای انجام مشاوره آنلاین به صورت رایگان را فراهم کرده‌اند.

مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان


مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان برای کدام اختلالات و مشکلات انجام می گیرد؟


شما می توانید برای تمام اختلالات و یا مشکلات خود به صورت آنلاین از مشاوره های مربوطه بهره مند شوید. در مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان خدماتی برای مسائل جنسی و زناشویی مشکلات خانوادگی، مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی و حتی مشاوره کودکان نیز به مراجعه کنندگان ارائه می گردد. مطابق با تحقیقات انجام شده، مشاوره آنلاین تاثیر بسزایی در بهبود مشکلات مربوط به خلق و خو و همچنین اختلالات روان پریشی و اضطرابی داشته است.


 همچنین این نوع مشاوره تاثیر بسزایی در اختلالات مربوط به اضطراب اجتماعی و ترس و هراس از حضور در جوامع داشته است. با توجه به اینکه امروزه با آغاز اپیدمی کرونا بسیاری از افراد اکثر وقت خود را در منازل سپری می کنند، بهره مندی از فرآورده های آنلاین در هر زمینه می‌ تواند تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی آن ها داشته باشد.

مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان


اثر بخشی کدام نوع مشاوره آنلاین بیشتر است؟


در مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان می توانید به دو صورت تصویری و یا تایپی از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید که این امر کاملا به نظر شخصی مراجعه کننده بستگی دارد اما به طور کلی باید عنوان کرد که برقراری ارتباط آنلاین به صورت بصری و تصویری اثرگذاری چشم گیرتری دارد زیرا که ارتباط تصویری کاملا مشابه با حضور فیزیکی در مقابل درمان گر می باشد و از این جهت درمانگر می تواند راحت‌ تر مشکله مراجعه کننده خود را تشخیص دهد.


 البته در برخی شرایط ممکن است که مراجعه کننده نتواند به صورت تصویری و بصری با درمانگر خود صحبت کند که در این شرایط می توان از مشاوره آنلاین به صورت تایپی استفاده کرد. مشاوره آنلاین اغلب در بستر فضای مجازی صورت می گیرد اما برخلاف ساده بودن و راحت تر بودن آن درمانگر نمی تواند به طور دقیق تکنیک های درمانی را برای بهبود مشکلات مراجعه کننده بکار گیرد.

مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان


آیا تمام خدمات مشاوره روانشناسی اینترنتی رایگان است؟


امروزه به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی افراد برخی از کلینیک ها خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان خود را به طور کامل در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند. البته برخی از این کلینیک‌ ها خدمات رایگان خود را تنها در بستر اپلیکیشن های مخصوص به کلینیک و یا سایت کلینیک روانشناسی ارائه می‌ دهند و اگر مراجعه کننده ها بخواهند که از طریق سایر سوشیال مدیا ها با درمانگر ارتباط داشته باشند، باید هزینه‌ ای را به صورت جداگانه پرداخت نمایند.


البته این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و می توان گفت که توانایی پرداخت آن برای اکثر قشرهای جامعه فراهم می باشد. در حال حاضر برخی از کلینیک ها حتی مشاوره‌ رایگان را به صورت ۲۴ ساعته انجام می دهند و شما می توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی خدمات ارائه دهنده آن ها استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا مشاوره آنلاین روانشناسی رایگان به صورت محرمانه انجام می گیرد؟

در مشاوره آنلاین مانند مشاوره های حضوری تمامی اطلاعات مراجعه کنندگان، کاملا محرمانه می باشد. همچنین می توانید از نام مستعار نیز برای دریافت خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.

در چه زمینه هایی می توان از مشاوره روانشناسی آنلاین و رایگان بهره مند شد؟

شما می توانید برای تمامی مشکلات خود در زمینه های مختلفی نظیر تحصیلی، زناشویی، خانوادگی، اختلالات بیش فعالی و نقص توجه و … نسبت به دریافت خدمات مشاوره آنلاین اقدام نمایید.

آیا تمام خدمات مشاوره آنلاین، به صورت رایگان انجام می گیرد؟

خدمات مشاوره آنلاین اگر در بستر های اعلام شده از سوی کلینیک روان شناسی، نظیر سایت و اپلیکیشن مخصوص کلینیک صورت بگیرد، کاملا رایگان خواهد بود اما در سایر اپلیکیشن ها باید هزینه اندکی را به کلینیک پرداخت نمایید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا