جاسوسی گوشیهک گوشی

مدیریت گوشی از راه دور اندرویدی

موقعیت های مختلفی وجود دارد که شما تمایل داشته باشید مدیریت گوشی خود،از راه دور را بدست بگیرید به عنوان مثال زمانی که گوشی شما دزدیده شده است یا گوشی خود را گم کرده اید.یا زمانی که نگران فرزندان خود در فضای مجازی هستید.زمانی که نگران والدین سالمند خود به هنگام خروج از منزل هستید.گاهی اوقات برخی از افراد به دلیل سوء استفاده از اطلاعات داخل گوشی تمایل دارند که مدیریت گوشی از راه دور را بدست بگیرند.نرم افزارها و اپلیکیشن های مختلفی برای مدیریت گوشی های اندرویدی از راه دور وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

مدیریت گوشی

مدیریت گوشی اندرویدی با اپلیکیشن Teamviewer

اپلیکیشن Teamviewer اولین بار برای مدیریت کامپیوتر از راه دور طراحی شد ولی در چند سال گذشته استفاده از سیستم عامل اندروید گسترش پیدا کرده است و نسخه بروز رسانی شده اپلیکیشن Teamviewer برای مدیریت گوشی اندروید توسط گوشی اندروید دیگر طراحی شده است.به این صورت که یک نسخه از اپلیکیشن Team viewer را در گوشی اندروید خود یک نسخه از آن را در گوشی فرد دیگری نصب می کنید.سپس زمانی که وارد اپلیکیشن می شوید در Quicksupport یک شناسه وجود دارد زمانی که این شناسه را در گوشی اندروید دیگر وارد می کنید با انتخاب گزینه ریموت کنترل می توانید مدیریت گوشی فرد دیگر را بدست بگیرید.البته برای این که بتوانید به طور کامل گوشی شخص دیگر را مدیریت کنید ،فرد بایستی روی گزینه Allow کلیک کند.

مدیریت گوشی

مدیریت گوشی اندرویدی با اپلیکیشن Remo Droid

اپلیکیشن remo droid یکی دیگر از اپلیکیشن هایی است که توسط آن می توانید مدیریت گوشی خود را با یک گوشی اندرویدی دیگر،کامپیوتر و… به اشتراک بگذارید.برای استفاده از این اپلیکیشن ،گوشی اندرویدی دریافت کننده باید روت شود پس از نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی خود این برنامه باید بر روی گوشی یا کامپیوتر دریافت کننده نیز نصب شود.پس از پایان نصب برنامه در هر دو دستگاه ،برای این که مدیریت گوشی مد نظر را بدست بگیرید.باید گزینه ی Allow remote control را فعال کنید تا بتوانید مدیریت گوشی دیگر را بدست بگیرید.بعد از آن گزینه ی کنترل پارتنر را انتخاب کنید سپس لیستی از دستگاه های اندرویدی که قبلا مدیریت آن ها را داشتید برای شما نشان داده می شود شما بر روی اسم دستگاهی که قصد مدیریت آن را دارید کلیک کنید سپس آیکون کانکت را فشار دهید بدین ترتیب می توانید گوشی اندرویدی مورد نظر را مدیریت کنید.

مدیریت گوشی

مدیریت گوشی با اپلیکیشن Air mirror

Air mirror توسط اپلیکیشن remo droid ساخته شده است.برای استفاده کردن از این اپلیکیشن هم باید دستگاه خود را روت کنید ولی چنانچه گزینه ی  Non-Root را فعال کنید بدون روت کردن گوشی هم می توانید از امکانات اپلیکیشن بر روی گوشی استفاده کنید.مراحل کار با اپلیکیشن Air mirror در صورتی که دستگاه شما روت باشد به این شکل است که در ابتدا بر روی هر دو دستگاه،اپلیکیشن Air mirror را نصب کنید.اگر جزء افرادی هستید که قبلا remo droid را در گوشی خود نصب داشته اید فقط وارد برنامه شوید و صبر کنید تا گوشی شما connect شود در غیر این صورت یک حساب کاربری ایجاد کنید سپس وارد برنامه شوید.

روش کار برای گوشی هایی که روت شده اند به این ترتیب است که اپلیکیشن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید سپس بر روی گزینه non-root کلیک کنید.سپس تعدادی دستور عمل برای شما بر روی صفحه نشان داده می شود که با عمل کردن به آن بدون روت کردن گوشی می توانید از اپلیکیشن استفاده کنید.

مدیریت گوشی

معرفی برنامه Anydesk

Any desk یک نوعی دیگر از برنامه هایی است که می تواند مدیریت گوشی مد نظرتان را به شما انتقال دهد.در ابتدا از این برنامه برای ریموت کنترل کامپیوتر استفاده می کردند.اما به دلیل قابلیت های این برنامه که توانایی مدیریت گوشی حتی در فواصل طولانی را نیز دارد.به عنوان یک اپلیکیشن مدیریت گوشی نیز به کار می رود.کاربران از طریق برنامه ی Anydesk می توانند گوشی خود یا دیگران را از طریق کامپیوتر مدیریت کنند.این برنامه به این شکل است که زمانی که می خواهید گوشی شخص دیگر را مدیریت کنید آن شخص باید به شما اجازه فعالیت در گوشی خود را بدهد تا شما بتوانید به گوشی فرد نفوذ کنید شخص تمام فعالیت های شما در گوشی خود را می بیند و هر موقع که بخواهد می تواند دسترسی شما به گوشی خود را قطع کند.

مدیریت گوشی

معرفی اپلیکیشن Inkwire Screen Share و Apower mirror

اپلیکیشن Inkwire Screen Share یک نرم افزار قوی می باشد که به وسیله آن به آسانی می توانید مدیریت گوشی اندرویدی دیگر را بدست بگیرید.این اپلیکیشن دارای دوقابلیت بسیار خوب است . زمانی که قصد دارید به فرد دیگری که مدیریت گوشی وی بدست شما است آموزش دهید می توانید از این دو قابلیت نهایت استفاده را ببرید اول چت صوتی با فرد مورد نظر و دوم رسم شکل در صفحه گوشی ،حتی می توانید از طریق مرورگر های کامپیوتر نیز با گوشی فرد مورد نظر ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از اپلیکیشن های مدیریت گوشی از راه دور Apowermirror است این اپلیکیشن هم مانند اپلیکیشن های دیگر بر روی ویندوز،اپل و اندروید قابل نصب است.به وسیله ی نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی خود می توانید با کامپیوتر شخص ،گوشی خود را مدیریت کنید.از مزایای این روش ذخیره تصاویر،قابلیت نمایش اعلانات گوشی در کامپیوتر و ارسال پیام می باشد.

مدیریت گوشی

کنترل گوشی از طریق جیمیل با اپلیکیشن دستگاهم را پیدا کن

برای مدیریت گوشی از طریق جیمیل در مرحله اول باید یک حساب جیمیل داشته باشید سپس این حساب جیمیل را به گوشی خود انتقال دهید به طوری که یک بک آپ از اطلاعات گوشی گرفته شود در حساب جیمیل تان ذخیره شود.برای این که حساب جیمیل تان را به گوشی خود انتقال دهید باید وارد تنظیمات گوشی شوید و در قسمت اکانت گزینه اضافه کردن اکانت را انتخاب کنید.سپس برای گرفتن بک آپ از اطلاعات گوشی ،به قسمت تنظیمات و بعد از آن به قسمت گوگل بروید و گزینه بک آپ را انتخاب کنید.بدین ترتیب کلیه اطلاعات گوشی شما اعم از تصاویر،ویدئوها،شماره های مخاطبین ،پیام های ذخیره شده و…یک بک آپ گرفته می شود و زمانی که شما با کامپیوتر،تبلت و…به اکانت جیمیل خود مراجعه می کنید می توانید این اطلاعات را ببینید و به راحتی از راه دور گوشی خود را مدیریت کنید.

مدیریت گوشی

ویژگی های اپلیکیشن دستگاهم را پیدا کن

مکان یابی گوشی اندروید،پخش صدا ،ایمن کردن گوشی و پاک کردن اطلاعات گوشی از ویژگی های شاخص اپلیکیشن دستگاهم را پیدا کن است.

زمانی که گوشی شما دزدیده شده باشد یا در جایی گوشی تان را جا گذاشته باشید می توانید از قابلیت مکان یابی این اپلیکیشن استفاده کنید.در صورتی که گوشی به اینترنت متصل باشد و آیکون GPS هم فعال باشد با مراجعه به اکانت جیمیل تان صفحه ای به شما نشان داده می شود که تمام مسیرهایی که گوشی در آن قرار داشته است را به شما نشان خواهد داد.

قابلیت پخش صدا به این شکل می باشد که در صورتی که گوشی خود را در اطرافتان گم کرده اید به عنوان مثال گوشی زیر تخت اتاق تان افتاده است و قبل از این که گوشی گم شود در حالت بی صدا قرار گرفته باشد می توانید به کمک لپ تاپ یا یک گوشی اندرویدی دیگر صدای گوشی را زیاد کنید و سپس می توانید گوشی خود را پیدا کنید.

از طریق قابلیت ایمن سازی گوشی می توانید بر روی صفحه ی قفل شده ی گوشی یک پیام یا شماره تلفن اضافه کنید بدین ترتیب هر که گوشی شما را پیدا کند با شما تماس خواهد گرفت.

پاک کردن داده های گوشی زمانی که اطلاعات گوشی شما بسیار محرمانه است و نباید کسی آن ها را ببیند می توانید از طریق اکانت جیمیل اطلاعات گوشیتان را پاک کنید.

مدیریت گوشی

 اپلیکیشن مدیریت گوشی اندرویدی (Android device manager )

این اپلیکیشن هم مانند برنامه Find my device می باشد شما برای استفاده از این اپلیکیشن در مرحله اول باید یک حساب کاربری در گوگل ایجاد کنید.سپس این حساب را به گوشی موبایلتان انتقال دهید.پس از نصب این برنامه در گوشی می توانید از اطلاعات گوشی تان یک بکاپ بگیرید.زمانی که وارد برنامه Android device manager شدید در صورتی که گوشی به اینترنت متصل باشد شما می توانید به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشید و موقعیت گوشی را شناسایی کنید اگر اینترنت گوشی خاموش باشد شما می توانید آخرین موقعیت دستگاه را در اینترنت ببینید.

معرفی نرم افزار کنترل گوشی از راه دور برای سیستم عامل های اندروید

ویژگی های اپلیکیشن (Android device manager)

ویژگی های این اپلیکیشن عبارتند از : play sound ،lock ،Erase می باشد که هر کدام از این ویژگی ها در موقعیت های مختلف کاربرد دارد.زمانی که گوشی شما در حالت سکوت باشد با استفاده از فعال کردن گزینه play sound می توانید صدا گوشی را از حالت سکوت خارج کنید و گوشی به مدت 5 دقیقه به طور مداوم زنگ خواهد خورد.زمانی که اطلاعات مهمی در گوشی دارید و امکان دارد قفل گوشی شما باز باشد یا اصلا گوشی شما قفل نداشته باشد می توانید با فعال کردن گزینه Erase اطلاعات محرمانه گوشی را حذف کنید.چنانچه گوشی شما قفل نباشد با گزینه ی lock می توانید گوشی خود را سریع قفل کنید تا کسی نتواند به اطلاعات و محتوای گوشی شما دسترسی پیدا کند.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا