امنیت شبکه و هک

ضرورت و اهمیت پشتیبانی از شبکه

آن دسته از افرادی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و یا شرکت هایی که دارای چندین سرور و کامپیوتر می باشد کاملا در جریان می باشند که اهمیت پشتیبانی از شبکه بسیار زیاد است و هر فردی که در حوضه های مربوطه دارای کسب و کاری می باشد باید توجه بسیار بالا و ویژه ایی به شبکه سازی و ساخت شبکه درست بدهد چرا که اهمیت پشتیبانی از شبکه بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید مهم می باشد، در ادامه ی مقاله به بررسی مواردی که چرا اهمیت پشتیبانی از شبکه بسیار زیاد است و چرا باید پشتیبانی ویژه ایی از شبکه خود داشته باشیم خواهیم پرداخت و راه هایی را برای پشتیبانی هرچه بهتر شما از شبکه خود آموزش خواهیم داد.

چرا اهمیت پشتیبانی از شبکه بسیار بالا می باشد؟

دلایل متعدد و زیادی وجود دارد که باعث پر اهمیت شدن شبکه شما می شود ولی میزان دقیق این اهمیت بستگی به کار و نوع کسب و کار شما دارد، یکی از دلایل مهمی که باعث پر اهمیت شدن شبکه شما می شود میزان دسترسی هر کارمند به هر بخشی از اطلاعات باید محدود باشد و این کار را شبکه به راحتی انجام می دهد ولی اگر شبکه ساختار و پایداری خوبی نداشته باشد احتمال دسترسی غیر مجاز به بخش های حیاطی شبکه بسیار بالا می رود پس باید شبکه به نحوی تنظیم شود که هیچ گونه ورود غیر قانونی به بخش های مختلف شبکه صورت نگیرد پس اهمیت پشتیبانی از شبکه در اینجا مشخص می شود که اگر ما یک پشتیبانی شبکه در شرکت خود داشته باشیم به راحتی می توانیم جلوی این ورود های غیر قانونی را بگیریم و یا خدایی ناکرده همچین اتفاقی نیز افتاد به دلیل اینکه شما متخصص شبکه در کادر خود دارید سریعا جلوی این دسترسی را خواهد گرفت. در ادامه به موارد متعدد و زیادی در مورد اهمیت و ضرورت پشتیبانی از شبکه خواهیم پرداخت.

اهمیت پشتیبانی از شبکه
اهمیت پشتیبانی از شبکه

چرا میزان اهمیت پشتیبانی از شبکه نسبت به سایر بخش ها بالا می باشد؟

همان طور که در بالا نیز به این مورد اشاره کردیم اکثریت کار های شرکت و یا کسب و کار شما را شبکه انجام می دهد به عنوان مثال شما فرض کنید که یک کسب و کاری دارید که دارای 5 طبقه می باشد و در هر طبقه سیستم های متعدد و زیاد و همه این سیستم ها متصل به شبکه و دارای دسترسی ها و تنظیمات خاص خود می باشند ولی یک روز یک اختلالی در کل شبکه شما ایجاد می شود مسلما در آن روز شما مجبور به تعطیل کردن کار خود می شوید چرا که بدون کارکرد درست شبکه هیچ کدام از کارکنان شما نمی توانند کار کنند چرا که به بخش های مورد نیازشان دسترسی ندارند و نمی توانند اطلاعات و فایل های مختلف و مورد نظر را جابه جا کنند ولی شما حالا فرض کنید که شبکه به درستی کار کند ولی تنها یک یا چند تا از خود سیستم ها خراب شود مسلما می توانید باز هم به کار خود ادامه دهید و آن کارکنان تنها برای مدت کوتاهی بیکار شوند و یا در صورت وجود سیستم با سیستم جدیدی مشغول به کار شوند بخاطر همین دلایل می باشد که اهمیت پشتیبانی از شبکه بسیار بالاتر از بخش های دیگر می باشد.

پشتیبانی از شبکه
پشتیبانی از شبکه

نصب و راه اندازی سیستم ها و وصل کردن آن ها به شبکه

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار قطعا در کنار کار هایی که انجام می دهید ممکن است که نیاز به جذب نیرو پیدا کنید و نیرو های جدید استخدام کنید و یا برخی از کارمندان خود را ارتقا درجه بدهید حالا این مواردی که گفتم چه ربطی به نصب و راه اندازی سیستم ها دارد؟ ربطش دقیقا در این مورد می باشد که شما وقتی یک فرد جدیدی را وارد کادر و پرسنل کاری خود می کنید این فرد نیازمند یک سیستم می باشد و با توجه به کاری که انجام می دهد باید یک دسترسی ها و عدم دسترسی هایی به بخش هایی از شبکه برایش تنظیم شود، ممکن است فردی که قبلا پای آن سیستم نشسته بود دسترسی هایش با فرد جدید تفاوت داشته باشد و نیاز به دسترسی های جدید و دیگری باشد به همین منظور این کار را هیچکس به اندازه پشتیبان شبکه که تخصصش همین مورد می باشد نمی تواند انجام دهد و یکی از دلایلی که اهمیت پشتیبانی از شبکه را بالا می برد همین مورد می باشد.

نصب و راه اندازی سیستم ها
نصب و راه اندازی سیستم ها

تغییرات و تنظیمات مورد نیاز شبکه

یکی از دلایل مهمی که نیاز به پشتیبان شبکه دارید همین مورد می باشد، قطعا برای شما هم این موارد پیش خواهد آمد یا پیش آمده که نیاز به تغییرات کوچک و بزرگ در کل ساختار شبکه را داشته باشید، به عنوان مثال بخواهید برای مدتی دسترسی تمام افراد را از شبکه قطع کنید یا مثلا یک یا چند تا از سیستم های شما به مشکل خورده و بخواهید کل دسترسی های سیستم مورد نظر را بگیرید که اگر شما دارای یک متخصص پشتیبانی از شبکه داشته باشید انجام دادن این تغییرات کار بسیار ساده ایی می باشد ولی در غیر این صورت ممکن است به مشکلات مختلفی بر بخورید چرا که کار تعمیر و نگهداری از شبکه بسیار حساس می باشد و یک اشتباه کوچک در انجام تنظیمات شبکه می تواند کل شبکه را تخریب یا با اختلال مواجه کند پس یکی از ضرورت های پشتیبانی از شبکه نیز بخاطر انجام تغییرات و تنظیمات مورد نیاز شبکه می باشد.

تغییرات و تنظیمات
تغییرات و تنظیمات

تعمیرات مورد نیاز شبکه

به جرات می توانم بیان نمایم که مهمترین دلیلی که اهمیت پشتیبانی از شبکه را به شدت بالا می برد تعمیرات مورد نیاز برای شبکه می باشد، قطعا شما نیز در طول فعالیت کاریتان قسمت هایی از شبکه و یا حتی کل شبکه دچار نقص فنی شده و خراب می شود که صد در صد باعث خوابیدن کار شما می شود چرا که بدون وجود شبکه عملا کار برای کارکنان و حتی خود شما غیر ممکن می باشد چرا که همه امور بر بستر شبکه انجام می شود ولی اگر شما در شرکتتان یک فرد متخصص شبکه داشته باشید سریعا دست به کار شده و مشکل های پیش آمده را رفع خواهد نمود ولی در غیر این صورت اگر شما متخصص شبکه ایی نداشته باشید باید از بیرون فردی را بیاورید که شاید هیچ آشنایی و یا اطمینانی به آن فرد نداشته باشید و از طرفی دیگر تا یک فرد دیگر به شرکت مراجعه کند و مشکل را حل کند قطعا یک روز کاری زمان خواهد برد پس متوجه شدید که اهمیت متخصص شبکه برای تعمیرات شبکه چقدر مهم و حیاتی می باشد.

تعمیرات مورد نیاز شبکه 
تعمیرات مورد نیاز شبکه

معیار های مهم در انتخاب پشتیبان شبکه

تا اینجا به بررسی این که چرا اهمیت پشتیبانی از شبکه بسیار بالا می باشد پرداخته ایم و برخی از مهمترین دلایل آن را نیز برای شما شرح دادیم ولی یک مورد بسیار مهم نیز وجود دارد و آن انتخاب یک پشتیبان شبکه بالغ ، دانا و باهوش می باشد، کار پشتیبانی از شبکه کار بسیار سخت و پیچیده ایی می باشد و نیاز به دقت مهارت و تمرکز بسیار بالا دارد پس حتما در انتخاب پشتیبان شبکه خود دقت کامل را باید داشته باشید و افرادی را که علاوه بر مدرک دارای استعداد هوش و ذکاوت و در عین حال وقت شناس هستند را استخدام نمایید.

پشتیبان شبکه
پشتیبان شبکه

جمع بندی اهمیت پشتیبانی از شبکه

بطور کلی اهمیت پشتیبانی از شبکه در شرکت ها از هر مورد دیگری مهمتر و حیاطی تر می باشد چرا که همه امور بر بستر شبکه انجام می شود و هر عیب و نقصی در بستر شبکه ایجاد شود می تواند کل کار شما را در آن روز به تعطیلی کامل بکشاند و به همین منظور باید حتما پشتیبان شبکه داشته باشید ولی باید در انتخاب پشتیبان شبکه نهایت دقت را به کار ببرید و یک متخصص شبکه بالغ ، دانا ، باهوش و دارای سابقه کاری بالا را استخدام نمایید. بهترین پشتیبانی شبکه Xspy

 

 

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا