نرم افزار کنترل والدین

سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی و همراه من چگونه است؟

آیا قصد سوختن سیم کارت همراه اول خود را دارید؟ اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ آیا سیم کارت شما گم شده است اما نمی دانید باید چکار کنید و چگونه سیم کارت خود را مسدود کنید؟ شاید سرقت گوشی موبایل و تبلت برای هر کسی به طور غیرمترقبه پیش بیاید. اگر این اتفاق برای شما افتاد، به سرعت باید اقدام به مسدود کردن یا سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی یا با همراه من کنید. در ادامه از این مطلب از وبسایت SPY24 شما را با نحوه سوزاندن خط همراه اول غیر حضوری آشنا می کنیم.

سوزاندن سیم کارت همراه اول چگونه است؟

هر روز صدها نفر به دلایل مختلف مانند دزدیده شدن گوشی همراه یا گم کردن سیم کارت خود قصد مسدود كردن سيم كارت همراه اول خود را دارند اما نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند، اگر شما نیز قصد سوختن سیم کارت خود را تنها در چند دقیقه دارید؛ اما حتی نمی توانید به صورت حضوری به مرکز خدمات همراه اول مراجعه کنید ما به شما غیر فعال کردن سیم کارت همراه غیر حضوری را پیشنهاد می کنیم.

سوزاندن سیم کارت همراه اول با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش راه های مجازی برای انجام هر کار دارای دو روشسوزاندن خط همراه اول حضوری و غیر حضوری می باشد که در این قسمت هر دو روش برای شما توضیح داده شده اند.

سوزاندن سیم کارت همراه اول

سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی و حضوری

برای سوزاندن سیم کارت به صورت حضوری شما باید به نمایندگی های این اپراتور یعنی اپراتور همراه اول، مارکز تلفن ثابت یا دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید اگر به هیچ کدام از مراکز دسترسی نداشته باشید می توانید به اداره امور مشترکین تلفن همراه نیز برای سوزاندن سیم کارت حضوری مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که برای مسدود كردن سيم كارت همراه اول با کد ملی به همراه داشتن تمامی مدارک الزامی می باشد و بدون همراه داشتن حتی یکی از مدارک برای سوزاندن حضوری، مسدود کردن امکان پذیر نیست.

سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی

مدارک لازم برای مسدود کردن سیم کارت همراه اول :

 • برای سوزاندن سیم کارت حتما خود شخص مالک باید حضور داشته باشد در غیر این صورت اپراتورهای شبکه همراه اول از ارائه خدمات به شما معذور هستند.
 • صاحب سیم کارت باید به شخصه زیر فرم درخواست سوزاندن سیم کارت همراه اول را امضا کند و اثر انگشت بزند، این امضا و اثر انگشت در سیستم با امضا و اثر انگشت های قبلی صاحب سیم کارت تطبیق داده می شود از درست بودن آن اطمینان حاصل شود.
 • در بین مدارک نوشته شده است که شما باید کپی کارت ملی و شناسنامه خود را برای سوزاندن سیم کارت به سازمان ارائه کنید اما اپراتور های همراه اول موظف هستند اصل کارت ملی و شناسنامه شما را با کپی تطبیق دهند تا از درست بودن آن اطمینان پیدا کنند، به همین دلیل پیشنهاد می شود حتما برای سوزاندن حضوری سیم کارت خود، اصل شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

سوزاندن سیم کارت همراه اول دو حالت دارد:

 1. در صورتی که سیم کارت شما اعتباری باشد، شما باید مبلغ هزینه مسدود کردن سیم کارت همراه خود را در سیم کارت به عنوان شارژ اعتباری واریز کنید تا اپراتور بتواند هزینه کار را از سیم کارت شما برداشت کند.
 2. در صورتی که سیم کارت شما یک سیم کارت دائمی باشد در ابتدا شما آخرین قبض سیم کارت خود را به صورت کامل پرداخت کنید، در صورتی که سیم کارت شما بدهی داشته باشد به هیچ عنوان نمی توانید آن را مسدود کنید، پس از اینکه قبض سیم کارت همراه اول شما صفر شد می توانید هزینه مسدود کردن سیم کارت را به سیم کارت از طریق کارت بانکی خود واریز کنید تا اپراتور برداشت کند.
مسدود كردن سيم كارت همراه اول

تفاوت سوزاندن سیم کارت دائمی و سیم کارت اعتباری در چیست؟

زمانی که شما قصد به سوزاندن سیم کارت اعتباری خود داشته باشید پس تحویل مدارک ذکر شده و پرداخت هزینه مسدود کردن، سیم کارت در طول زمان 30 دقیقه به صورت دائمی مسدود می شود و شما نمی توانید دیگر به شماره همراه اول خود دسترسی داشته باشید، در واقع می توان گفت به محض انجام کار سیم کارت از شما سلب امتیاز می شود.

اما زمانی که شما قصد به سوزاندن سیم کارت همراه اول دائمی خود داشته باشید، پس از اینکه مدارک ذکر شده را تحویل دادید و هزینه مسدود کردن سیم کارت را پرداخت کردید، سیم کارت در طول زمان 30 دقیقه برای 20 روز غیر فعال می شود، در صورتی که شما در این 20 روز نسبت به دریافت سیم کارت خود اقدام نکنید، سیم کارت به صورت دائمی سلب امتیاز خواهد شد.

برای دریافت سیم کارت همراه اول دائمی خود می توانید با ارائه مدارک مورد نیاز یعنی اصل کارت ملی و شناسنامه و آخرین قبض پرداخت شده سیم کارت تنها در طول زمان 30 دقیقه سیم کارت خود را دریافت کنید.

سوزاندن سیم کارت همراه اول با همراه من

نحوه سوزاندن سیم کارت همراه اول با همراه من و غیرحضوری

بسیاری از افراد در زمان دزدیده شدن گوشی همراه خود به مراکز خدمات همراه اول دسترسی ندارد یا در ساعات شب به سر می برند به همین دلیل نمی توانند سیم کارت خود را از راه های حضوری مسدود کنند، ما به شما مسدود کردن سیم کارت از روی غیر حضوری را تنها در چند دقیقه معرفی می کنیم. برای سوزاندن خط همراه اول به صورت غیر حضوری روش های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از تمامی آنها استفاده کنید.

نحوه سوزاندن سیم کارت همراه اول

استفاده از سامانه های اینترنتی 

سریع ترین راه ممکن برای برقراری ارتباط با مراکز همراه اول در هر ساعت از شبانه روز تنها در چند دقیقه ایجاد ارتباط از طریق سامانه های اینترنتی می باشد، سایت ما به عنوان یکی از بهترین سامانه های اینترنتی سوزاندن سیم کارت همراه اول در ایران است که شما تنها در چند دقیقه می توانید با ارائه اطلاعات مورد نیاز مانند شماره تلفن همراه خود، کد ملی، عکس کارت ملی و شناسنامه، امضای مجازی خود به راحتی سیم کارت همراه اول خود را غیر فعال کنید.

نکته مثبت درباره سامانه اینترنتی ما عملکرد سریع می باشد، شما برای سوزاندن سیم کارت همراه اول خود نیاز نیست که تایم طولانی را منتظر برقراری ارتباط با اپراتور های همراه اول باشید و تنها می توانید در چند دقیقه درخواست خود را در سامانه همراه اول ثبت کنید.

توجه: برای مسدود كردن سيم كارت همراه اول خود از طریق سامانه اینترنتی شما نیاز به شماره پوکه سیم کارت خود دارید، اگر به شماره پوکه دسترسی ندارید با شماره 444 تماس حاصل کنید:

سوزاندن خط همراه اول
 • با شماره 444 توسط سیم کارت خود تماس حاصل کنید، توجه داشته باشید برای سوزاندن سیم کارت همراه اول حتما باید با همان سیم کارت تماس حاصل کنید.
 • گزینه سوزاندن خط همراه اول را وارد کنید.

   

 • اپراتور برای شما شماره پوکه سیم کارت را می خواند، سعی کنید با دقت کامل این شماره را ثبت کنید.

تماس با سامانه همراه اول 

اگر شما به اینترنت دسترسی ندارید تا از طریق سامانه های اینترنتی سیم کارت خود را مسدود کنید می توانید برای سوزاندن سیم کارت همراه اول خود از سامانه های تلفنی همراه اول با اپراتور ها ارتباط برقرار کنید :

برای برقراری ارتباط با سامانه تلفنی همراه اول دو راه وجود دارد:

 1.  اگر می خواهید از طریق خود سیم کارت همراه اول تماس بگیرید باید با شماره 9990 تماس حاصل کنید

   

 2. اگر به سیم کارت خود دسترسی ندارید و نمی توانید از طریق آن اقدام به برقراری ارتباط کنید، می توانید از طریق خطوط دیگر با سامانه 09129990 تماس حاصل کنید.

توجه : برای سوزاندن سیم کارت ایرانسل در این روش شما نیاز به شماره پوکه سیم کارت خود دارید که می توانید از شماره 444 همانطور که در قسمت بالا گفته شد، آن را دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی: استعلام شماره موبایل به صورت غیر حضوری

 

سوزاندن سیم کارت همراه اول غیر حضوری

نکات سوزاندن خط همراه اول:

برای سوزاندن خط همراه اول به صورت غیر حضوری یک سری نکات وجود دارد که با رعایت آنها هیچگونه مشکلی در فرآیند پیش نخواهد آمد:

 • اگر سیم کارت شما دائمی باشد، در صورتی که تا 20 روز یک سیم کارت جدید دریافت نکنید، سیم کارت شما به صورت خودکار فعال می شود و ممکن است شما اطلاع نداشته باشید.
 • اگر برای سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی و با همراه من از روش های غیر حضوری استفاده کرده اید، برای دریافت سیم کارت باید تمامی مراحل مسدود كردن سيم كارت همراه اول غیر حضوری خود را در اختیار اپراتور های حضوری قرار دهید.
  • تمامی هزینه تعویض و دریافت سیم کارت و مسدود کردن سیم کارت از اعتبار سیم کارت شما کسر می شود.

  طبق بررسی ها تعداد مشترکین سیم کارت در ایران، بیشتر از تعداد جمعیت آن است. زیرا هر کدام از مشترکین مجاز به خرید 10 سیم کارت از هر اپراتور می باشد. حال اگر شما به دلایلی مانند سرقت رفتن گوشی یا هر دلیل دیگری نیازمند به سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی یا با همراه من شدید، بدون شک مطلب فوق برای تان بسیار کاربردی است. در این مطلب از سایت اسپای۲۴ شما را با نحوه مسدود كردن سيم كارت همراه اول و سوزاندن خط همراه اول غیر حضوری و حضوری آشنا کردیم.

  برگرفته از: www.simoptions.com

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا