امنیت شبکه و هکامنیت Wi-Fiرمز عبور

روش هک رمز وای فای چیست و چگونه انجام می شود

آیا به دنبال روش هایی برای هک رمز وای فای هستید؟ در این مطلب سعی داریم بهترین شیوه های هک کردن رمز وای فای را برای شما گردآوری و در اختیارتان قرار دهیم. اگر به دنبال شیوه هک وای فای هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 بیشتر بخوانید:

روش هک رمز وای فای چیست؟

به دنبال روش های هک رمز وای فای هستید؟ آیا می دانید رمز وای فای را به چندین روش می توان به دست آورد؟ از روش های ناکارآمد خسته شده اید؟ در این مطلب سعی داریم درباره معرفی روش های دستیابی به رمز وای فای و نحوه هک وای فای بپردازیم. آیا برای یافتن روش های هک رمز wifi سرچ کرده و با صفحات زیادی رو به رو شده اید که حاصلی در پی نداشته است ؟ نگران نباشید ما در این مطلب درباره روش های کارآمد هک رمز وای فای با شما صحبت خواهیم کرد و به معرفی بهترین روش ها برای دسترسی به کلمات عبور شبکه های بی سیم یا وای فای خواهیم پرداخت. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره هک رمز وای فای و دسترسی سریع به کلمات عبور بر روی شبکه ها خواهیم پرداخت. در ادامه این مقاله حتما با ما همراه باشید.

هک رمز وای فای

هک رمز وای فای توسط مودم

آیا رمز عبور مودم وای فای خود را فراموش کرده اید؟ یا قصد دارید به تعویض کلمه عبور خود بپردازید؟ در این مطلب سعی داریم درباره هک رمز وای فای توسط مودم با شما صحبت کنیم. افراد به دلیل مشغله های بسیار ممکن است رمز عبور مودم های خود را فراموش کرده باشند. یکی از روش هایی که می تواند شما را به خواسته دلتان یعنی تغییر رمز عبور وای فای برساند این است که بتوانید به مودم دسترسی داشته باشید. اگر قصد دارید کلمه عبور وای فای خود را در سریعتر زمان ممکن تغییر دهید می توانید از دکمه reset پشت مودم استفاده کنید. این کار سبب می شود تا شما تمامی اطلاعات مودم خود را ریست نموده و مجددا آنان را تنظیم کنید. به این نکته دقت داشته باشید با این کار نه تنها کلمه عبور، بلکه تمامی اطلاعات اتصال شما به شبکه اینترنت برای همیشه حذف خواهد شد و راهی برای برگشت اطلاعات وجود ندارد. برای این منظور شما برای اتصال مجدد باید تنظیمات مودم را از سر بگیرید و این کار ممکن است شما را با چالش های بزرگتری رو به رو کند. این شیوه درست است که کارآمد است اما ممکن است چالش های بیشتری را پیش روی شما قرار دهد به همین علت توصیه ما استفاده از این روش نیست.

هک رمز وای فای

هک رمز وای فای از طریق دسترسی به تنظیمات مودم

یکی دیگر از روش های هک رمز وای فای یا دسترسی به رمز عبور مودم مد نظرتان، ورود به تنظیمات مودم و دریافت یا تغییر اطلاعات رمز عبور است. اگر به مودم مد نظرتان دسترسی دارید و قصد دارید از کلمه عبور آن مطلع شوید بهترین راه ورود به تنظیمات مودم است. معمولا آدرس ورود به تنظیمات ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است بعد از ورود این آی پی در مرورگر خود شما به صفحه ورود تنظیمات مودم وارد خواهید شد. اطلاعات پیش فرض تمامی مودم ها یکسان است و معمولا افراد این اطلاعات را تغییر نمی دهند. برای ورود با یوزر و پسورد admin وارد شوید. در صورت ورود موفقیت آمیز شما می توانید رمز عبور مودم را پیدا کنید یا آن را در صورت نیاز تعویض کنید. البته باید بدانید تعویض رمز عبور منجر می شود تا باقی دستگاه های متصل نیاز به ورود مجدد کلمه عبور داشته باشند و این به آن معناست که تمامی دستگاه های متصل به مودم نیازمند ورود مجدد کلمه عبور جدید خواهند بود.

هک رمز وای فای

شکستن کلمه عبور با سیستم عامل لینوکس

یکی دیگر از روش های هک رمز وای فای با استفاده از سیستم عامل لینوکس است. سیستم عامل لینوکس یکی از بهترین سیستم عامل ها برای ورود و نفوذ به اطلاعات دیگر افراد است. البته استفاده از این سیستم عامل برای هک رمز وای فای نیازمند دانش برنامه نویسی و هک است. به همین دلیل است که باید قبل از استفاده دانش کافی برای هک را داشته باشید. استفاده از سیستم عامل لینوکس به معنای هک واقعی خواهد بود. البته هک به هر روش فرآیندی غیر قانونی است و فرد قربانی می تواند از مراجع قانونی این موضوع را پیگیری نماید. هک به طور کلی به معنای دسترسی غیر مجاز به تجهیزات و اطلاعات دیگران است. به همین علت این موضوع از لحاظ شرعی و قانونی منع می شود.

هک رمز وای فای

استفاده از نرم افزارهای مرتبط

یکی دیگر از روش های هک رمز وای فای استفاده از برنامه ها و نرم افزارهایی است که در این حوزه طراحی و در دسترس قرار گرفته اند. البته برنامه های موجود به منظور شناخت نواقص امنیتی شبکه و ارتقای امنیت مودم ها و روترها طراحی شده است اما کسانی که به دنبال هک رمز وای فای هستند از این برنامه ها استقبال کرده و به دلیل استقبال بالا افراد این برنامه ها را با نام برنامه هک رمز وای فای می شناسند. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی چند برنامه مرتبط در این حوزه بپردازیم و ویژگی هر یک را برای شما معرفی کنیم. البته باید به این نکته دقت داشته باشید همان طور که ذکر کردیم این اپلیکیشن ها به منظور ارتقای امنیت و تست نفوذ شبکه طراحی شده است و کسانی که به منظور آسیب به دیگران و هک وای فای دیگران از این برنامه ها استفاده می کنند تمامی مسئولیت آن را بر عهده خواهند داشت.

هک رمز وای فای

برنامه هک وای فای پلاس

همان طور که می دانید فناوری WPS اوایل برای افزایش امنیت شبکه ها طراحی شد اما در تحقیقات بسیار مشخص شد این فناوری خود می تواند عاملی برای نفوذ دیگران در داخل شبکه باشد. امروزه برای هک رمز وای فای برنامه های بسیاری وجود دارد که حالت WPS را در داخل شبکه ها بررسی می کند. با این برنامه شما می توانید مودم ها و روترهای اطراف را بررسی کرده و در صورتی که از فناوری WPS استفاده می کنند می توانید به آنان نفوذ کنید. این برنامه پین های هشت رقمی مودم ها را شناسایی و در صورت عدم تغییر آن توسط مدیر شبکه در اختیار شما قرار می گیرند و می توانید به راحتی از آنان استفاده کنید. در این برنامه اگر در کنار نام شبکه ها صلیب قرمز باشد شبکه محافظت شده است و شما نمی توانید به آن شبکه ها وارد شوید ولی اگر چراغ سبز در کنار شبکه روشن شود به معنای آن است که شبکه آسیب پذیر است و شما به راحتی می توانید با پین های پیش فرض به شبکه های مد نظرتان ورود کنید. البته طراحی این برنامه برای تست امنیت صورت گرفته است و سازمان های بسیاری برای افزایش امنیت از این برنامه ها استفاده می کنند.

هک رمز وای فای

برنامه هک وای فای دامپر پرو

همان طور که اشاره شد برنامه های بسیاری برای هک رمز وای فای وجود دارد که می توانید از آنان به راحتی استفاده کنید. یکی دیگر از برنامه هایی که برای شناخت شبکه های ایمن و غیر ایمن وجود دارد، برنامه هک وای فای دامپر پرو است. این برنامه نیز مانند بسیاری از برنامه ها به اسکن شبکه هایی که امنیت پایینی دارند می پردازند و می تواند آن را به شما نمایش دهد. برای این منظور می توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید و پس از فعال سازی آن به اسکن شبکه های شناخته شده و نزدیک خود بپردازید. شبکه های شناخته شده کاملا مشخص هستند و شما می توانید به راحتی و با در اختیار داشتن کد 8 رقمی که در اختیارتان قرار می گیرد به شبکه مد نظرتان نفوذ کنید. البته شبکه های ایمن نیز در این برنامه مشخص هستند و اگر به دنبال افزایش امنیت شبکه خود باشید به راحتی می توانید با برنامه هک وای فای دامپر پرو به افزایش امنیت شبکه خود بپردازید.

هک رمز وای فای

فرآیند هک از لحاظ قانونی

همان طور که بیان کردیم هک رمز وای فای از جرایم شناخته شده است و فرد قربانی می تواند از این نظر از شما شکایت کند. استفاده از اینترنت یا شبکه دیگران به صورت غیر قانونی دارای جرایم نقدی و حبس است. در صورت اثبات جرم فرد نفوذ کننده مبلغ 5 میلیون ریال تا 20 میلیون ریال باید جریمه نقدی پرداخت کرده و از 91 روز الی یک سال حبس در انتظار فرد می باشد. فرآیند هک از لحاظ شرعی و قانونی کاملا منع شده است و فرد باید جریمه و حبس معلوم شده توسط قانون را پرداخت کند. بهتر است قبل از شروع فرآیند هک به تمامی جوانب آن واقف باشید.

هک رمز وای فای

روش هک رمز وای فای چیست و چگونه انجام می شود

  1. کشف شبکه: اولین گام در هک یک رمز عبور وای‌فای، شناسایی شبکه‌های موجود است. این کار با استفاده از ابزارهای مختلفی که می‌توانند برای اسکن شبکه‌های بی‌سیم در محدوده هکر انجام شود.
  2. انتخاب هدف: پس از شناسایی شبکه‌ها، هکر یک هدف را انتخاب می‌کند. او ممکن است بر اساس قدرت سیگنال یا بر اساس امنیتی که به نظر می‌رسد، شبکه را انتخاب کند.
  3. دست گیری هندشیک: برای هک کردن رمز عبور، هکر باید یک ‘هندشیک’ را دستگیر کند، که یک تبادل کلید رمزگذاری شده بین یک دستگاه و روتر وای‌فای است. وقتی یک دستگاه به وای‌فای وصل می‌شود، این هندشیک انجام می‌شود. هکر می‌تواند با قطع تمام دستگاه‌های متصل به شبکه، هندشیک را اجبار کند.
  4. هک کردن رمز عبور: سپس هکر از یک ابزار هک رمز عبور برای هک کردن رمز عبور استفاده می‌کند. این ابزار تمام ترکیبات ممکن رمز عبور را اجرا می‌کند تا یکی را پیدا کند که مناسب است. این فرآیند ممکن است زمان زیادی بگیرد، به خصوص اگر رمز عبور پیچیده باشد.
  5. دسترسی به شبکه: وقتی رمز عبور هک شده است، هکر می‌تواند به شبکه وای‌فای وصل شود و به دستگاه‌های متصل به آن دسترسی پیدا کند.

برای محافظت از شبکه وای‌فای خود از هک شدن، توصیه می‌شود که از یک رمز عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید و از WPA3، آخرین و امن‌ترین پروتکل شبکه بی‌سیم، استفاده کنید.

چگونه امنیت شبکه را افزایش دهیم؟

آیا به دنبال روش هایی برای افزایش امنیت شبکه خود هستید؟ در این مطلب سعی داشتیم به معرفی برخی از برنامه های هک رمز وای فای که در اصل برای تست امنیت در یک شبکه طراحی شده است پرداختیم. شما نیز می توانید از این برنامه ها برای تست استفاده کنید. بهتر است رمز عبورهای پیش فرض مودم را تغییر داده و حتما از فیلتر مک آدرس برای محدود نمودن دسترسی به شبکه های خود استفاده نمایید. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا