برنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

روش های هک کردن واتساپ

واتساپ یکی از برنامه هایی است که بسیار معروف و شناخته شده است و بیشتر به عنوان اپلیکیشن پیام رسان مورد استفاده قرار میگیرد و میلیون ها کاربر در کل جهان از آن استفاده میکنند. زمانی که واتساپ یا هر حساب کاربری دیگری مورد حمله هکرها قرار میگیرد، تمام اطلاعات شخصی در دسترس آنان قرار خواهد گرفت و این بسیار ناراحت کننده است. در این مقاله تعدادی از روش هایی که برای هک کردن واتساپ استفاده میشود را بیان کرده ایم.

روش های هک کردن واتساپ
روش های هک کردن واتساپ

هک کردن واتساپ با بارکد

یکی از روش هایی که هکرها میتوانند به کار گیرند استفاده از بارکد (QR code) است. کاربر میتواند فقط با رفتن به ادرس web.whatsapp.com با مرورگر به صفحه رسمی واتساپ وارد شود. زمانی وارد این لینک میشود با صفحه ای که از او بارکد میخواهد روبرو خواهید شد که با استفاده از این بارکد است که به حساب کاربری خود دسترسی پیدا میکند. حالا اگر گوشی شما دست فرد سوء استفاده گر بیفتد یا جایی آن را فراموش کنید، ابتدا به لینک ذکر شده رفته، سپس به راحتی وارد اپ واتساپ شما شده و با استفاده از قابلیت بارکدخوانی واتساپ، بارکد را اسکن کرده و وارد حساب کاربری شما خواهد شد و به تمام گفت و گوهای شما دسترسی پیدا خواهد کرد. البته باید بگویم این اتفاق در صورتی میفتد که گوشی شما دارای قفل صفحه نباشد.

هک کردن واتساپ با بارکد
هک کردن واتساپ با بارکد

هک کردن واتساپ با شماره کاربر

گوشی خود را دست کسی ندهید. واتساپ به راحتی قابل هک شدن نمیباشد و فقط ممکن است با سهل انگاری شما چنین اتفاقی بیفتد مثلا اینکه برای گوشی خود قفل صفحه نگذارید. اگر گوشی هوشمند شما دست کسی بیفتد و رمزی هم نداشته باشد به راحتی میتواند شماره کاربری شما را برداشته، در صفحه ورود به واتساپ وارد کرده و با رمزی که به صورت پیامک به گوشی کابر ارسال میشود به آسانی وارد حساب کاربری شده و به اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا خواهند کرد.

هک کردن واتساپ با شماره
هک کردن واتساپ با شماره

نرم افزار مخرب و بد افزارها

یکی از روش هایی است که هکرها از آن استفاده کرده و با فریب دادن و ساختن یکسری نرم افزارهای مخرب طبق علاقه کاربران به کارشان ادامه میدهند. آن ها طی روش هایی این نرم افزارها را روی دستگاه کاربران مورد نظر نصب کرده و به اطلاعات آنان دست پیدا خواهند کرد. بیشتر این نرم افزارها به بخش پیامک های گوشی هوشمند نفوذ پیدا کرده و به کد دریافت شده از سمت واتساپ، دسترسی پیدا میکنند. سپس به حساب کاربری و اطلاعات آن دسترسی پیدا خواهند کرد. برای اینکه از خطرات این نرم افزارها دوری کنید سعی کنید هر نرم افزاری را که معتبر نیست از منابع ناشناس دانلود نکنید.

هک کردن واتساپ به وسیله باگ های امنیتی یا آسیب پذیری ها

سو استفاده کردن از باگ های امنیتی یا همان آسیب پذیری ها (vulnerability) یکی دیگر از راه هایی است که هکرها با اکسپلویت (exploit) کردن آن ها به حساب کاربری واتساپ دست پیدا میکنند. آخرین باگ هایی که به وسیله هکرها کشف شد و موجب شد که کاربران هنگام استفاده از واتساپ با مشکل روبرو شوند، باگ هایی بودند که با فرستادن گیف های مخرب علاوه بر اینکه باعث شدند که برنامه واتساپ روی گوشی ها کرش شوند، موجب شدند که در حافظه گوشی مشکلاتی ایجاد شود و این فرصتی بود که هکرها اطلاعات کاربر را هک کنند. بعد از اینکه واتساپ از این موضوع اطلاع یافت، بلافاصله آپدیتی را ارئه داد که جلوی ورود این باگ ها گرفته شود. باگ دیگری که به تازگی کشف شده بود به این شکل بود که در این باگ، هکرها فایل وردی به ظاهر سالم و معتبر را به گوشی ارسال و باعث میشدند ویروس هایی وارد دستگاه شوند و از این طریق به اطلاعات دست پیدا میکردند. این اکسپلویت ها انواع دیگری نیز دارند. یکسری از آن ها هستند که از پیام های متنی دسترسی به شما میدهند و انواع دیگر هم لیست مخاطبان یک حساب کاربری را به شما نشان خواهند داد.

نرم افزار مخرب و بد افزارها
نرم افزار مخرب و بد افزارها

هک کردن واتساپ با روش مهندسی اجتماعی

روشی است که هکرها با فریب دادن کاربران کار خود را پیش میبرند و از روش هایی به حساب می آیند که هیچوقت patch نمیشوند. همانطور که اشاره کردیم هکرها برای دسترسی به اطلاعات فقط به کد 6 رقمی که توسط واتساپ ارسال میشود نیاز دارند. هکر باید به این کد دست پیدا کند و برای هک کردن کاربر خود باید از روش های متفاوتی استفاده کند تا بتواند او را فریب دهد. افرادی که از سواد فناوری اطلاعات برخوردار نیستند به راحتی فریب هکرها را خواهند خورد.

هک کردن واتساپ به وسیله تبلیغات دروغین

به هیچ عنوان فریب تبلیغات دروغین را نخورید. این تبلیغات میتوانند حاوی یکسری نرم افزارها و اپلیکیشن های نامعتبر باشند که به عنوان تروجان در گوشی همراه اختلال ایجاد میکنند. یا اینکه میتوانند شامل آموزش های بی ارزش باشند که علاوه بر اینکه باید هزینه ای هم برای دریافت آن ها پرداخت کنید، باعث هک شدن واتساپ شما نیز خواهند شد. افرادی که مسئول چنین تبلیغاتی هستند هم روز به روز ثروتمندتر خواهند شد.

واتساپ از اپلیکیشن هایی است که از امن ترین پیام رسان های دنیا محسوب میشود زیرا پیام های آن با سیستم رمز نگاری شده end to end ارسال و دریافت میشوند. این اپلیکیشن دارای سیستم پیچیده ای است که حتی هکرهای متخصص نیز قادر به هک کردن آن نیستند. دلیلی که باعث شده است حساب کاربری بعضی از کاربران هک شود فقط به علت سهل انگاری آنان بوده است که به این اتفاق منجر شده است یا اینکه خیلی از افراد هستند که نمیدانند از نکات امنیتی واتساپ یا هر شبکه اجتماعی دیگر چگونه استفاده کنند زیرا استفاده از این نکات باعث میشود حساب کاربری آنان از امنیت بیشتری نیز برخوردار باشد.

هک کردن واتساپ
هک کردن واتساپ

در این مقاله به تعدادی از راه هایی که هکرها از آن ها استفاده میکنند اشاره شد. هدف این بود که بدانید که نباید به همه نرم افزارها و تبلیغات اعتماد کنید. باید بسیار دقت کنید و گوشی خود را دست همه ندهید و همچنین سعی کنید برای گوشی خود قفل عبور قرار دهید که اگر هم جایی آن را فراموش کردید یا حتی دزدیده شد، کسی نتواند به اطلاعات داخل آن دسترسی پیدا کند. یادتان باشد حریم خصوصی هر فرد بسیار اهمیت دارد زیرا هر فردی میتواند از آن سو استفاده کرده یا حتی از این اطلاعات برای تخریب شخصیت استفاده کند.

هک واتساپ چگونه و با چه روشی ممکن است؟ (WhatsApp)

  • مشاهده جزئیات هر پیام در واتس اپ همراه با تاریخ، نوع پیام و گیرندگان
  • دسترسی به آرشیو تمامی اطلاعات واتس اپ از طریق پنل کاربری
  • مشاهده تصاویر دریافتی و ارسال شده واتس اپ فرزندان
  • دریافت اطلاعات مخاطبین واتس اپ فرزندان
  • مشاهده پیام های حذف شده واتس اپ فرزندان شما
  • کنترل واتس اپ بدون نیاز به روت بودن گوشی موبایل هک واتس اپ

مزاحمت های ایجاد شده توسط برخی افراد را بصورت کامل تشخیص داده و شماره تماس و مشخصات اینگونه افراد را بدست آورید. با برنامه هک واتساپ افراد خانواده، شما والدین همواره در کنار فرزندان خود در فضای مجازی خواهید بود و از نگرانی های شما بسیار کاسته خواهد شد.

شبکه اجتماعی واتساپ WhatsApp متشکل از میلیونها گروه و کانال های اجتماعی گوناگون می باشد که افراد مختلف به عضویت آنها در آمده و محتواهای گوناگونی را در آن به اشتراک و دنبال می کنند که به احتمال بسیار زیاد برخی از این گونه گروه ها و کانال ها برای فرزندان مناسب نمی باشند.

آگاهی و جلوگیری از ورود فرزندان به گروه ها و کانال های با محتوای نامناسب واتساپ حق والدین است.

محدودیت های برنامه هک و کنترل واتساپ چیست ؟

اگر دستگاه روت نباشد برنامه نمی تواند بصورت مطلوب اطلاعات را بر روی کنترل پنل کاربری ارسال کند و فقط جزئی از پیام ها را برای شما نمایش می دهد.

پس بهتر است دستگاه را روت نمایید تا مطمئن شوید تمام پیام های واتس آپ برای شما ارسال می شود.

چرا برنامه هک و کنترل واتس اپ افراد خانواده برای والدین مفید است ؟

آیا شما نگران ارتباطات مسنجر واتس اپ فرزندانتان هستید ؟

آیا شما می خواهید بدانید دقیقا چه چیزی در مسنجر واتس اپ فرزندانتان گفته می شود

آيا شما نگران امنيت فرزندتان در شبكه هاي اجتماعي هيتسد؟

با ماي كنترل ديگر نگراني بابت حضور فرزندانتان در فضاي مجازي نداشته باشيد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا