امنیت شبکه و هکبرنامه هکشبکه اجتماعی

روش های هک شبکه اجتماعی اینستاگرام بهترین ها در سال 1400

ایده طراحی و ساخت شبکه اجتماعی اینستاگرام در ابتدا برمبنای عکاسی بنا شده بود و هدف اصلی آن این بود که افکت های خلاقانه و زیبایی را در عکس هایی که افراد در صفحه هات خود به اشتراک می گذارند قرار دهد.کوین سیستروم به کمک ایده پردازی خلاقانه ی مایک کرایگر توانستند اینستاگرام را در سال 2003 طراحی و تولید کنند و به عنوان یک شبکه اجتماعی عکس محور متفاوت از سایر شبکه های اجتماعی به بازار پررونق پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی عرضه کنند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

روند تغییرات شبکه اجتماعی اینستاگرام

با گذشت زمان شبکه اجتماعی اینستاگرام تبدیل به یک رقیب جدی برای فیسبوک شد. بسیاری از افراد مشهور به اینستاگرام کوچ کرده بودند و عکس های خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک می گذاشتند. یکی از دلایل عمده این اتفاق این بود که شبکه اجتماعی اینستاگرام در قالب یک اپلیکیشن وارد عرصه ی رقابت شد این اپلیکیشن با نسخه های اندروید و IOS سازگاری داشت. از این رو مارک زاکربرگ تصمیم گرفت اینستاگرام را به هلدینگ خود اضافه کند و به جای رقابت با شبکه اجتماعی اینستاگرام آن را زیر مجموعه ی خود کند.مدیر عامل فیسبوک تغییرات عمده ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام به وجود آورد در حدی که شبکه اجتماعی اینستاگرام تبدیل به یک شبکه اجتماعی مناسب در حوزه کسب و کار شد.در سال های اخیر قابلیت های زیادی به اینستاگرام افزوده شده است یکی از این قابلیت ها ارسال پیام خصوصی به افراد می باشد.این ویژگی خاص اینستا به شما این اجازه را می دهد تا ویدئوها، عکس ها، پست و استوری خود یا دیگران را برای اشخاص مختلف دایرکت کنید و تبدیل به یکی از قابلیت های ویژه اینستاگرام شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

روش های هکرها برای هک دایرکت شبکه اجتماعی اینستاگرام

همان طور که گفته شد یکی از ویژگی های اینستاگرام ارسال پیام خصوصی به افراد مختلف می باشد که بسیار مورد استقبال کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام قرار گرفت. از طرفی این ویژگی بستر مناسبی هم برای هکرها ایجاد کرد. از آن جایی که این پیام ها به صورت خصوصی صرفا برای خود فرد ارسال می شود و اشخاص دیگر مثل سابق نمی توانند این پیام ها را بخوانند هکرها تلاش کردند تا دایرکت اینستا را هک کنند.سایت xspy سعی دارد روش های مختلف هک دایرکت اینستاگرام را به شما معرفی کند تا با آگاهی از روش های هک دایرکت، یک پیش زمینه برای مقابله با آن داشته باشید.

اولین روشی که هکرها برای هک دایرکت شبکه اجتماعی اینستاگرام مورد استفاده قرار می دهند، هک اکانت اینستاگرام است. زمانی که هکر اینستای سوژه مورد نظر را هک می کند به راحتی به کل صفحه ی سوژه دسترسی پیدا می کند .می تواند به کلیه پیام های ارسالی، قسمت سرچ اینستاگرام، پست ها و استوری هایی که توسط شخص دیده شده است نظارت کند. برخی از روش های هک اینستا عبارتند از:مهندسی اجتماعی، کی لاگر، فیشینگ، اسپوفینگ و پسورد کرکرها.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

هک شبکه اجتماعی اینستاگرام با استفاده از نرم افزارهای نظارتی

یکی دیگر از روش هایی که به وسیله آن می توانید شبکه اجتماعی اینستاگرام فرد مورد نظر را هک کنید، استفاده از نرم افزارهای کنترل و نظارت می باشد. برخی از این نرم افزارها به نحوی طراحی شده اند که فرد می تواند به حساب شخصی سوژه در اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و سایر شبکه ها و پیام رسان های اجتماعی نفوذ کند و بدین ترتیب می تواند به پیام های ارسال شده در دایرکت اینستاگرام نیز دسترسی پیدا کند.

نحوه ی عملکرد این نرم افزار ها به این ترتیب است که شما با استفاده از یک روشی به عنوان مثال ارسال لینکی حاوی یک مطلب جنجالی توجه شخص را جلب می کنید، سوژه بر روی لینک کلیک می کند و نرم افزار به طور مخفیانه در گوشی فرد نصب می شود. اکثر این نرم افزارها به محض نصب در گوشی سوژه بلافاصله در گوشی مخفی می شوند و شخص به هیچ وجه متوجه نصب یک اپلیکیشن جاسوسی در گوشی خود نخواهد شد. نرم افزارهای کنترل و نظارت دارای انواع مختلفی هستند که در نسخه های خارجی و داخلی ارائه می شوند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

نحوه ی عملکرد نرم افزارهای کنترل و نظارت

عموم نرم افزارهای کنترل و نظارت که در نسخه های داخلی موجود است، دارای سه هدف اصلی می باشند كه عبارتند از کنترل و نظارت بر کودکان در فضای مجازی، کنترل و نظارت بر کارمندان و کنترل سالمندان که هر یک از این اهداف کاملا بر اصول قانونی و روانشناختی می باشند. پس حتما به این نکته باید توجه کنید که نمی توانید از این نرم افزارهای نظارتی برای کنترل همسر، دوستان و سایر افراد مورد نظر خود به هر دلیلی استفاده کنید زیرا در صورتی که شرکت ارائه دهنده نرم افزار نظارتی متوجه شود که شما برای کاری غیر از آن چه گفته شد از این نرم افزار استفاده می کنید بلافاصله فعالیت شما را متوقف خواهد کرد. حتی اگر برای استفاده از نرم افزار هزینه هم پرداخت کرده باشید زیرا شما بر خلاف قانون عمل کرده اید. نرم افزار نظارتی xspy نسبت به این موضوع بسیار حساس است و سریعا اکانت شما را غیر فعال خواهد کرد. پس اگر قصد استفاده از نسخه های داخلی نرم افزارهای نظارتی را دارید، فکر استفاده برای مقاصد خلاف اهداف تعیین شده را از سرتان خارج کنید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

روش مقابله با اپلیکیشن های نظارتی

همانطور که قبلا توضیح داده شد روش کار نرم افزارهای نظارتی به این صورت است که به طور مخفیانه در گوشی سوژه نصب می شود و سپس هم در گوشی شخص مخفی می شود. شاید مدت ها شما تحت نظر باشید اما متوجه این موضوع نشوید. اولین قدم برای مقابله با این نرم افزار این است که آن را از گوشی خود پاک کنید سپس به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و بخش برنامه های گوشی را به طور کامل بررسی کنید، کلیه ی برنامه های ناشناخته را از گوشی خود حذف یا uninstall کنید. شاید برخی از این برنامه ها برای این مشکل هم راه حلی داشته باشند و به شما اجازه ندهند تا آن ها را از گوشی خود حذف کنید. در این صورت شما باید برنامه را متوقف کنید، با زدن گزینه ی توقف اتصال هکر به اکانت شما متوقف می شود و هکر دیگر نمی تواند به گوشی شما دسترسی پیدا کند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

هک دایرکت اینستا به وسیله ی اپلیکیشن های جعلی

هک شبکه ی اجتماعی اینستاگرام به وسیله ی اپلیکیشن های افزایش فالوور، لایک و کامنت پست ها یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران ایرانی اینستاگرام شده است. روش کار این قبیل از اپلیکیشن ها بسیار ساده است شما اکانت و پسورد اینستاگرام خودتان را در اختیار این اپلیکیشن ها قرار می دهید سپس این نرم افزارها به راحتی به اکانت شما دسترسی پیدا می کنند در ظاهر درخواست شما را هم به درستی انجام می دهند و آن مقدار مورد نیاز برای فالوور، لایک و کامنت را در اختیار شما قرار می دهند اما یادتان باشد که این افزایش در پیج تان طبیعی نیست علاوه بر این که الگوریتم اینستا به این موضوع حساس می شود این میزان فالوور غیر فعال هیچ کمکی به رشد پیج شما نمی کند و موجب آسیب رسیدن به پیج شما می شود و از همه مهمتر بستر مناسبی را برای ورود هکر به پیج خود فراهم کرده اید و سیستم و پیج خود را به خطر انداخته اید. پس گول این قبیل از اپلیکیشن ها را نخورید و آن ها را در گوشی خود نصب نکنید.

معرفی اپلیکیشن نظارتی  xspy

اپلیکیشن xspy یکی از نرم افزارهای قدرتمند داخلی در حوزه نظارت و کنترل فرزندان در فضای مجازی می باشد. البته از این نرم افزار برای کنترل والدین سالمند و کنترل کارمندان نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در هر سه حوزه امکانات بسیار زیادی دارد و قابل رقابت با نسخه های خارجی خود می باشد. از جمله امکانات نرم افزار xspy عبارتند از:

امکان ردیابی موقعیت فرد در هر لحظه به طور کامل با جزئیات و بر روی نقشه

امکان نظارت بر روی کلیه ی تماس ها و پیام های ارسالی همراه با گزارش کامل محتوای انتقال داده شده

نظارت کامل بر عملکرد فرد در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ

کنترل بازی ها و اپلیکیشن های نصب شده در گوشی و مشخص کردن مدت زمان استفاده از آن ها

قابلیت مسدود کردن سایت های غیر اخلاقی در صورت وبگردی

 

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا