برنامه هکجاسوسی گوشیهک گوشی

روش های هک آیفون با اپل آیدی در سال 2021

آیا تا به امروز هک آیفون با اپل آیدی انجام داده اید؟ آیا می دانید که می توانید با استفاده از اپل آیدی یک گوشی همراه تمامی اطلاعات شخصی آن گوشی را به دست آورید و حتی فرد مورد نظر را ردیابی کنید؟ بسیاری از افراد تصور دارند که گوشی همراه آیفون به عنوان یکی از بهترین گجت ها برای حفاظت از اطلاعات شخصی شما است، در صورتی که گوشی آیفون در برابر هک آیفون با اپل آیدی بسیار ضعیف بوده و حتی زودتر از دیگر گوشی های همراه مورد هک قرار می گیرد.

هک آیفون با اپل آیدی

اپل آیدی چیست؟

برای اینکه نسبت به هک آیفون با اپل آیدی اطلاعات کافی را به دست آورید باید در ابتدا بدانید که اپل آیدی چیست و چگونه ساخته می شود؟

اپل آیدی یکی از محصولات شرکت آیفون به عنوان یک ویژگی برای گوشی های آیفون شناخته می شود، این ویژگی مانند یک حساب کاربری است که از آن برای لاگین کردن شما یعنی وارد شدن به حساب کاربری در آیکون ها استفاده می شود تا بتوانید گوشی همراه خود را پشتیبانی کنید. به صورت ساده تر می توانم بگویم اپل آیدی مانند یک احراز هویت برای شما است که می توانید با استفاده از آن محتوای گوشی همراه خود را حتی از دور دست کنترل کنید.

چگونه اپل آیدی بسازیم؟

هنگامی که شما یک گوشی همراه آیفون را خریداری می کنید باید یک اپل آیدی روی آن بسازید، در بیشتر مواقع کاربران برای ساخت اپل آیدی از مک بوک یا خود آیفون استفاده می کنند، البته قابل ذکر است که شما می توانید به سایت اصلی اپل استور نیز مراجعه کنید و اپل آیدی مورد نظر خود را بسازید.

برای این کار زمانی که وارد سایت شدید، روی sing in کلیک کنید، پس از اینکه شما روی این آیکون کلیک کنید می توانید اپل ایدی مورد نظر خود را وارد کنید و از آن پس با آن اپل آیدی به اطلاعات گوشی خود حتی از دور دست و با دیگر دستگاه ها دسترسی داشته باشید.

اگر قصد به ساخت اپل آیدی با آیفون دارید، می توانید به تنظیمات گوشی همراه خود وارد شوید، سپس در قسمت مورد نظر اپل آیدی خود را وارد کنید، برای این کار باید در بخش تنظیمات گزینه Forgot Password or don’t have Apple ID را انتخاب کنید.

سپس برای ساخت اپل آیدی گزینه Create Free Apple ID  را وارد کنید، در این قسمت از شما اطلاعاتی مانند تاریخ تولد شما، پورد مورد نظر برای اپل ایدی، کشور، محل زندگی و سوال های امنیتی درخواست می شود، یکی از بهترین راه های جلوگیری از هک آیفون با اپل آیدی در این قسمت ارائه پسورد غیر قابل حدس و ارائه پاسخ های سخت برای سوال های امنیتی است.

هک آیفون با اپل آیدی

هک آیفون با اپل آیدی:

اپل آیدی یک ویژگی منحصر به فرد است که شرکت آیفون برای گوشی های همراه خود قرار داده است تا در صورتی که گوشی همراه خود را گم کردند یا گوشی همراه آنها مورد سرقت قرار گرفت از طریق Find My iPhone گوشی خود را ردیابی کنند و اطلاعات شخصی خود را کنترل کنند، اما بسیاری از افراد از این نمونه ویژگی برای دسترسی به کاربران آیفون و هک گوشی این افراد سوء استفاده می کنند، در این قسمت نمونه هایی از این موارد را برای شما بیان خواهم کرد.

نمونه های هک آیفون با اپل آیدی:

1ــ هک آیفون با اپل آیدی از طریق برنامه:

بسیاری از برنامه هایی که روی گوشی همراه آیفون نصب می شوند، برای ثبت نیاز به اپل آیدی دارند، برای مثال اپل موزیک یکی از این نمونه برنامه ها است که برای نصب نیاز به اپل آیدی شما دارد، اما بسیاری از هکر ها برنامه هایی را طراحی کرده و در بین این برنامه های اصلی قرار داده اند که در هنگام نصب از شما اپل آیدی را دریافت کرده و تمامی اطلاعات شخصی شما در کوتاه مدت مورد هک قرار خواهند داد.

برای مثال شما یک برنامه فتوشاپ عکس روی گوشی همراه خود نصب می کنید، این برنامه در هنگام نصب از شما اپل آیدی را درخواست کرده و شما اپل آیدی خود را ارائه می کنید، در کوتاه ترین مدت زمان ممکن گوشی همراه شما هک شده و هکر نسبت به تمامی اطلاعات شخصی شما دسترسی خواهد داشت.

به همین دلیل پیشنهاد می شود تنها برنامه های معتبر را نصب کنید و حتما فروشگاه های معتبر برنامه دانلود کنید، برای مثال گوگل پلی یکی از فروشگاه های آنلاین معتبر برای نصب برنامه است که شما می توانید از آن استفاده کنید، همچنین از سایت هایی برنامه دانلود کنید که در ابتدا آدرس https  باشد، زیرا این آدرس معتبر می باشد و هیچ گاه برنامه های نا معتبر را در اختیار شما قرار نخواهد داد.

هک آیفون با اپل آیدی

2ــ هک آیفون با اپل آیدی از طریق دسترسی به گوشی همراه:

تصور داشته باشید، شما گوشی همراه خود را به یک تعمیر کار داده اید و این فرد برای تعمیر از شما درخواست اپل آیدی دارد و شما در اختیار او قرار می دهید، خوب مسلما نمی توانید انتظار داشته باشید که این فرد گوشی شما را هک نکند، زیرا به راحتی می تواند اپل آیدی شما را وارد سایت Find My iPhone و به صورت مداوم نسبت به تمامی اطلاعات و فعالیت های شما بر روی گوشی همراهتان نظارت داشته باشد.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که در زمان تعمیر موبایل حتما در کنار تعمیر کننده حضور داشته باشید و در صورتی که مجبور به ارائه اپل آیدی خود به تعمیر کننده بودید، پس از پایان تعمیر اپل آیدی خود را عوض کنید.

هک آیفون با اپل آیدی

3ــ به دست آوردن اپل آیدی توسط هکر:

هنگامی که شما قصد به ثبت نام اپل آیدی خود دارید، سایت از شما چند سوال امنیتی مانند نام مادر بزرگ شما چیست؟ نام حیوان خانگی شما چیست؟ نام پدر شما چیست؟ نام پسر عمو شما چیست و…. می پرسد، زمانی که شما اپل آیدی خود را فراموش کرده باشید و قصد به بازیابی اپل آیدی خود داشته باشید می توانید به پاسخ دهی به این نمونه سوالات اپل آیدی خود را به دست آورید.

حال تصور داشته باشید با توجه به پیشرفت تکنولوژی در سال 2021 و ارائه اطلاعات بسیار در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و… هکر ها به راحتی می توانند نسبت به پاسخ این سوال ها دسترسی داشته باشند و هک آیفون با اپل آیدی انجام دهند.

به همین دلیل پیشنهاد می شود، در زمان ثبت اپل آیدی برای پاسخ به این قبیل سوال ها از پاسخ های حقیقی استفاده نکنید، برای مثال شما می توانید از نمونه پاسخ هایی مانند نام های مورد علاقه خود به جای نام مادر یا نام پدر استفاده کنید و به هیچ عنوان آن را حتی در اختیار دوستان صمیمی خود نیز قرار ندهید.

چگونه بفهمیم که مورد هک آیفون با اپل آیدی قرار گرفته ایم با نه؟

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید، هک آیفون با اپل آیدی حتی از هک گوشی های معمولی نیز راحت تر است، به همین دلیل شما باید به صورت مرتب چک کنید که آیا شخصی گوشی همراه شما را هک کرده است یا خیر؟

توجه داشته باشید علاوه بر هک گوشی، امکان ردیابی گوشی همراه شما از طریق Find My iPhone بسیار راحت است، اگر گوشی همراه شما به صورت ناخواسته مورد کنترل و نظارت یک شخص دیگر باشد، شما نشانه های زیر را به صورت معمول مشاهده خواهید کرد.

هک آیفون با اپل آیدی

1ــ استفاده بسیار زیاد از اینترنت هنگامی که حتی شما از اینترنت همراه خود استفاده نمی کنید.

2ــ اختلال به صورت مستمر در برقراری ارتباط با وای فای

3ــ تمام شدن بسته اینترنتی شما به سرعت

4ــ خالی شدن باتری گوشی همراه با بالا ترین سرعت زمانی که شما استفاده کمی از گوشی همراه خود دارید.

اگر این موارد را در گوشی همراه خود مشاهده کردید، به احتمال زیاد شما مورد هک آیفون با اپل آیدی قرار گرفته اید، با انجام روش زیر شما می توانید مطمئن شوید که آیا مورد هک آیفون با اپل آیدی قرار گرفته اید یا خیر؟

هک آیفون با اپل آیدی

روش اطلاع پیدا کردن از هک آیفون با اپل آیدی و ورود غیر مجاز کاربر:

اگر به هک آیفون با اپل آیدی مشکوک هستید، می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا از ورود غیر مجاز کاربران به حساب کاربری آیفون خود مطلع شوید.

1ــ در گوشی همراه خود در بخش تنظیمات گزینه Find Friends را انتخاب کنید و باز کنید.

2ــ سپس با وارد شدن به گزینه مورد نظر، گزینه Me  را انتخاب کنید.

3ــ در این قسمت شما می توانید یک لیست از تمامی دستگاه هایی که توانایی مشاهده موقعیت مکانی شما دارند را مشاهده کنید.

4ــ اگر در این قسمت شما دستگاه غیر آشنا را مشاهده کنید ، می توانید به راحتی با فشار دادن گزینه Share My Location اشتراک گذاری مکان خود را غیرفعال کنید.

هک آیفون با اپل آیدی

البته قابل ذکر است که شما حتی می توانید با چک کردن مصرف باتری گوشی همراه خود از اینکه گوشی دیگری شما را هک کرده است یا خیر مطلع شوید، توجه داشته باشید، شما باید در ابتدا به قسمت تنظیمات وارد شوید، سپس به قسمت باتری وارد شده و نمونه های مشکوک را دنبال کنید.

هک آیفون با اپل آیدی

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا