جاسوسی گوشیردیابی گوشینرم افزار کنترل والدین

روش های مختلف ردیابی گوشی آیفون 7

در این متن می خواهیم به یکی از مطالب بسیار مهم و مورد توجه مصرف کنندگان گوشی های آیفون که ساخته شرکت اپل هستند بپردازیم و این موضوع مهم ردیابی گوشی آیفون 7 می باشد که به طور کامل راجع به آن توضیح خواهیم داد که چگونه می توانیم تا در صورت گم کردن و یا به سرقت رفتن آن، به ردیابی گوشی آیفون اقدام کنیم و روش های متنوعی که در ارتباط با این عملیات وجود دارد را نیز به شما توضیح خواهیم داد تا با ما همراه باشید و امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

ردیابی گوشی آیفون

ردیابی گوشی آیفون

همان طور که می دانید این روز ها با پیشرفت تکنولوژی و ساخته شدن تلفن‌ های هوشمند که اغلب کار های روزانه ما را به شکل راحت‌ تری انجام می دهند، نیاز ما به آن ها افزایش بسیار زیادی پیدا کرده و می‌ توانیم بگوییم که زندگی بدون داشتن گوشی تلفن همراه هوشمند غیر ممکن شده است. همان طور که قطعاً شما نیز از این موضوع مطلع هستید گوشی‌ های تلفن همراه آیفون نسبت به سایر گوشی های تلفن همراه از برند های مختلف، قیمت بالاتری داشته و این قیمت بالا به خاطر برند گران قیمت آن و همین طور کیفیت در ساخت محصولات این برند می باشد که هم از ظرافت بالایی برخوردار هستند و هم عمر نسبتاً بالایی نسبت به سایر محصولات مرتبط با خود دارند.

در نتیجه این عوامل سبب شده تا قیمت محصولات اپل در قیاس با برند های مشابه آن بسیار گران تر باشد و از این رو گم کردن گوشی آیفون و یا جا گذاشتن آن در مکان‌ های مختلف می‌ تواند برای صاحبان این دیوایس ها گران تمام شود. در نتیجه این افراد به دنبال روش هایی هستند که از گوشی‌ های تلفن همراه خود حفاظت بیشتری کرده و در صورت گم کردن آن و یا به سرقت رفتن تلفن همراه بتوانند تا به سرعت آن را ردیابی کرده و پیدا کنند در نتیجه ردیابی گوشی آیفون به یکی از موضوعات مهم تبدیل شده است که ما این مطلب را به این موضوع اختصاص داده ایم.

ردیابی گوشی آیفون

ردیابی گوشی آیفون دزدیده شده

همانطور که گفتیم گوشی های آیفون قیمت نسبتاً بالایی دارند و ممکن است که هر لحظه توسط سارقان و جیب برها به سرقت بروند که این موضوع می‌ تواند خسارت بالایی به صاحب این گوشی ها بزند. به همین علت برای ردیابی گوشی آیفون روش هایی در نظر گرفته شده است که افراد بتوانند با کمک این روش ها به ردیابی گوشی آیفون دزدیده شده خود بپردازند. در ادامه به چند روش عمده و پر مصرف آن خواهیم پرداخت.

ردیابی گوشی آیفون

روش های ردیابی گوشی آیفون 7

برای ردیابی گوشی آیفون سرقتی توسط شرکت اپل روشی ایجاد شده است که در بین علاقه مندان به سیستم عامل ios با نام فایند مای فون یا find my phone شناخته می شود که به کمک این قابلیت شما می توانید تا با ارسال پیام خاص به گوش تلفن همراه خود وضعیت گم شده و یا همان lost mode را فعال کرده و به وسیله تنظیمات از قبل تعیین شده برای این مُدل گوشی اطلاعات خود را به صورت آنی از روی گوشی پاک کنید و یا قفل امنیتی آن را فعال کرده و گوشی را از دسترس خارج نمایید. همچنین به وسیله این قابلیت شما می توانید تا به ردیابی گوشی آیفون خود اقدام کنید و در مدت زمان کوتاهی آن را ردیابی نمایید اما همه این اتفاقات نیازمند یک سری شرایط ویژه می باشد که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

ردیابی گوشی آیفون

استفاده از Find my Phone برای ردیابی گوشی آیفون

برای این که شما عزیزان بتوانید تا از این قابلیت استفاده نمایید باید شرایط آن را در گوشی خود به وجود بیاورید که از ابتدایی ترین مراحل در ارتباط با برقراری این شرایط این است که شما این قابلیت را در گوشی آیفون خود فعال نمایید که برای این کار باید ابتدا به بخش ستینگ و یا همان تنظیمات رفته و در این قسمت به دنبال واژه icloud بگردید و بعد از پیدا کردن آن در قسمت آیکلود گزینه مورد نظر یعنی find my phone را فعال نمایید. تنها در صورت فعال کردن این قابلیت است که شما می توانید تا بعد از گم کردن گوشی خود و یا به سرقت رفتن آن تلفن همراه خود را ردیابی کرده و یا اطلاعات آن را بازیابی و یا پاک نمایید.

ردیابی گوشی آیفون

نکات مهم در رابطه با ردیابی گوشی آیفون

در ارتباط با ردیابی از طریق قابلیت ذکر شده شما باید خوش شانس هم باشید و از اینترنت همراه استفاده نمایید. اگر گوشی تلفن همراه شما بعد از به سرقت رفتن و یا گم شدن به اینترنت متصل باشد، شما می توانید تا از این قابلیت استفاده نمایید. بنابراین فعال بودن اینترنت سیم کارت یکی از مهم‌ ترین نیاز ها در ارتباط با ردیابی گوشی آیفون شما می باشد و در صورتی که اینترنت آن قطع باشد و گوشی به اینترنت دسترسی نداشته باشد و مهم تر از آن اگر تلفن همراه شما خاموش باشد، قابلیت ذکر شده عمل نخواهد کرد و امکان ردیابی گوشی وجود نخواهد داشت چرا که در صورت خاموش بودن گوشی و یا خاموش بودن جی پی اس آن امکان ردیابی از بین خواهد رفت.

در واقع با توجه به نکاتی که به آن اشاره کردیم باید بگوییم که برای ردیابی گوشی آیفون باید شما تمامی مراحل گفته شده را انجام دهید و در عین حال امید داشته باشید که گوشی سرقت رفته شما بعد از روشن شدن توسط سارقین به اینترنت متصل شود تا شما بتوانید آن را ردیابی نمایید البته این احتمال هم وجود دارد که سارقین بعد از دزدیدن گوشی هیچگاه آن را روشن نکنند و اقدام به اوراق کردن گوشی و فروش قطعات آن نمایند که این رویه هم روش بسیار پرسودی بوده و البته سارقین از این طریق کسب درآمد می‌کنند در نتیجه شما باید بسیار خوش شانس باشید که گوشی آیفون به سرقت رفته شما بعد از دزدیده شدن روشن شود به اینترنت هم متصل باشد تا شما بتوانید آن را ردیابی نمایید.

ردیابی گوشی آیفون

برای بهره گیری از find my phone دقیقا چه کار هایی را باید انجام دهیم؟

به منظور بهره مندی از این قابلیتی که شرکت اپل بر روی گوشی‌ های آیفون خود قرار داده است باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید تا بتوانید از این قابلیت استفاده نمایید.

در اولین مرحله شما باید توسط یک دیوایس دیگر که می تواند کامپیوتر باشد به سایت آیکلود بروید و یا نرم افزار فایند مای فون را در یک گوشی آیفون دیگر و یا در یک آیپد نصب کنید تا بتوانید آن را برای گوشی تلفن خود فعال کنید.

بعد از وارد شدن به سایت آیکلود و یا نصب نرم افزار نام برده بر روی دیوایس دیگر شما باید اطلاعات مربوط به گوشی گم شده و یا به سرقت رفته خود را در آن وارد نمایید که در صورت فعال بودن قابلیت فایند مای فون و اتصال به اینترنت گوشی دزدیده شده شما بر روی مپ و یا همان نقشه قابل رویت خواهد بود و شما می توانید موقعیت مکانی دقیق آنرا ملاحظه نمایید و از این طریق به ردیابی گوشی آیفون خود بپردازید و به سرعت محل آن را به پلیس گزارش داده و یا خود برای گرفتن آن اقدام نمایید.

ردیابی گوشی آیفون

استفاده از قابلیت lost mode

شما عزیزان می توانید در صورت گم شدن گوشی تلفن همراه خود از قابلیت لاست مود گوشی آیفون خود استفاده کنید و در صورت روشن بودن آن پیامی را بر روی نمایشگرش نشان دهید که به شخص یابنده گوشی خواهد گفت که گوشی را به شما بازگرداند، شما می توانید پیام مورد نظر خود را به هر شکلی که می خواهید بر روی نمایشگر به فرد یابنده تلفن نشان دهید و فقط نیاز است که از قبل این گزینه را فعال کرده باشید همچنین با استفاده از لاست مود شما می‌ توانید برای گوشی تلفن همراه خود در زمان گم شدن و از راه دور پسوردی تعریف کنید تا دستگاه شما قفل شده و اجازه دسترسی به سایرین را ندهد. همچنین امکان پاک کردن تمامی اطلاعات از روی گوشی از طریق این قابلیت وجود دارد و شما می توانید تا از راه دور تمامی اطلاعات خود را از روی گوشی به سرقت رفته و یا گم شده خود پاک کنید.

ردیابی گوشی آیفون

ردیابی با استفاده از شماره سریال آیفون

در سایت های مختلف گفته می شود که شما برای ردیابی گوشی آیفون ۷ خود می توانید تا از شماره سریال گوشی در صورت آفلاین بودن آن و یا حتی خاموش بودن گوشی استفاده نمایید که در پاسخ به این سوال باید بگوییم استفاده از این روش توسط مامورین امنیتی قابل انجام بوده و برای سایر افراد تقریباً استفاده از آن غیر ممکن می باشد پس شما حتماً باید آینده نگر باشید و با فعال کردن قابلیت ذکر شده در تلفن همراه خود امید داشته باشید که می توانید بعد از سرقت و یا گم شدن آن به ردیابی گوشی آیفون خود بپردازید.

ردیابی گوشی آیفون

تغییر مشخصات اپل آیدی

اما در صورتی که قابلیت نامبرده را در گوشی آیفون فعال نکرده باشید تقریباً امکان ردیابی آن وجود نخواهد داشت و شما می توانید تنها با تغییر دادن مشخصات اپل آیدی خود از دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی خود جلوگیری نمایید که برای افرادی که اطلاعات مهمی در گوشی خود دارند این کار می تواند نجات دهنده باشد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا