ردیابی گوشی

روش های مختلف ردیابی سریع گوشی

ردیابی سریع گوشی در دنیای تکنولوژی امروز که به سرعت در حال پیشرفت می باشد، یکی از مهم ترین موضوعاتی این است که ذهن افراد مختلف را به خود مشغول نموده است. ردیابی سریع گوشی برای خانواده‌ هایی که افراد مسن و یا کم سن و سال در نزدیکی خود می شناسند، بسیار ضروری می‌ باشد. باید این خبر خوب را به شما بدهیم که ردیابی سریع گوشی امروزه از طرق مختلف امکان پذیر است و شما تنها نیاز است که آموزش‌ های لازم را فرا بگیرید تا در این زمینه توانایی و مهارت لازم را کسب کنید، پس در ادامه همراه ما باشید تا راهنمایی های لازم را ارائه نماییم.

آیا ردیابی گوشی موبایل قانونی است؟

بسیاری از افراد قصد دارد تا همسر و یا فرزندان خود را تحت کنترل و نظارت خود قرار بدهند. به همین خاطر از طریق ردیابی سریع گوشی موبایل به لوکیشن و یا اطلاعات آنها دسترسی پیدا می کنند و از این طریق متوجه فعالیت های فرد مورد نظرشان می شوند. اما باید بگوییم که این امر قانونی نمی باشد و فردی که به ردیابی او خواهید پرداخت، می‌ تواند به محض آنکه متوجه این اقدام شما شود، از شما شکایت کند و مراجع قضایی نیز شما را محاکمه نمایند. اگر شماقصد دارید که به ردیابی گوشی به سرقت رفته خود بپردازید، نیاز است که به مراجع قانونی مراجعه کنید و حکم انجام این کار را دریافت نمایید.

ردیابی سریع گوشی

پیش از ردیابی سریع گوشی، چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

اقداماتی مانند فعال نمودن قابلیت هایی چون Find My Phone، پیش از ردیابی گوشی از جمله مهم ترین اقداماتی است که در سیستم عامل های آیفون و اندروید قابل انجام می باشد. شما باید پیش از آنکه مجبور به ردیابی سریع گوشی موبایلتان شوید، امنیت دستگاه موبایل خود را افزایش بدهید تا از این طریق مجبور نباشید که بعد از این که گوشی شما به سرقت رفت یا قصد داشتید گوشی گم شده خود را پیدا کنید، مجبور به امتحان طرق مختلف برای یافتن گوشی موبایلتان شوید. این را هم از یاد نبرید که اینترنت و لوکیشن گوشی موبایل شما همواره باید روشن باشد تا موفق به یافتن و ردیابی آن شوید.

برای آنکه دسترسی فرد سارق را به تمامی اطلاعات موجود بر روی گوشی همراه خود از بین ببرید و موفق شوید که به ردیابی سریع گوشی همراهتان بپردازید، نیاز است که جیمیل خود را بر روی آیفون و یا دستگاه اندرویدی خود فعال کنید و اپل آیدی گوشی خود را به همراه داشته باشید. از این طریق قابلیت های امنیتی گوشی همراهتان بالا خواهد رفت و با فعال سازی اپل آیدی خود قادر خواهید بود تا به سرعت به مکان و لوکیشن گوشی همراهتان دسترسی پیدا کنید و ردیابی گوشی خود را انجام دهید.

ردیابی سریع گوشی

ردیابی سریع گوشی از طریق جیمیل چگونه امکان پذیر است؟

شما از طریق جیمیل می توانید به برنامه هایی مانند Android Device Manager، که به صورت خودکار بر روی گوشی‌ های اندرویدی نصب شده است دسترسی پیدا کنید و به پیگیری و ردیابی سریع گوشی به سرقت رفته و گم شده خود بپردازید. شما با کمک جیمیل می توانید به برنامه و نرم افزار Find My iPhone بر روی گوشی آیفون دسترسی پیدا کنید و از طریق لوکیشن فعال و روشن، به مکان حدودی گوشی موبایل خود دست پیدا کنید.

از طریق روش‌ های نامبرده شما قادر خواهید بود لوکیشن حدودی گوشی همراهتان را به راحتی پیدا کنید و علاوه بر آن پیامی را بر روی دستگاه خود ارسال کنید تا با صدای آلارمی که به صدا در می آورد، تمامی اطلاعات گوشی همراهتان به صورت خودکار حذف شود و از این طریق فرد سارق نتواند با کمک اطلاعاتتان سودجویی کند. اما این را در نظر داشته باشید که اگر اینترنت گوشی شما فعال نبود یا لوکیشن روشن نبود و سیم کارت از گوشی شما خارج شده بود، دیگر قادر به انجام این کار نمی باشید و باید از طریق روش های دیگر به ردیابی سریع گوشی همراهتان بپردازید.

ردیابی سریع گوشی

قبل از ردیابی سریع گوشی چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیش از آن که مجبور به ردیابی سریع گوشی همراهتان شوید، می توانید اقداماتی انجام بدهید که امنیت گوشی همراهتان بالا برود. برای مثال پیش از آنکه به خرید گوشی بپردازید، باید به سامانه همتا وارد شوید و اطلاعاتتان را ثبت نمایید و گوشی خود را رجیستر کنید. زیرا زمانی که گوشی شما به سرقت رفت، سارق ممکن است که مالکیت گوشی شما را تغییر ندهد و یا از سیم کارت و خط دیگری استفاده نکند و شما از طریق شماره سریال گوشی همراهتان به ردیابی سریع گوشی خود بپردازید.

از اقدامات دیگر این است که یک پسورد بر روی گوشی همراه خود بگذارید تا امنیت گوشی خود را به صورت نسبی افزایش بدهید. از این طریق به سارق اجازه نخواهید داد تا به تمامی اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و از اطلاعات شما سوء استفاده نماید. البته این روش از امنیت زیادی برخوردار نمی‌باشد اما می تواند امنیت نسبی را برایتان فراهم نماید.

ردیابی سریع گوشی

ردیابی گوشی گم شده

اگر به هر دلیلی نخواستید که از روش‌ های ردیابی گوشی از طریق جیمیل یا نرم افزارهای موجود استفاده کنید، بهتر است که به محض آن که گوشی همراهتان مفقود شد و موفق به یافتن آن نشدید، با گوشی همراه خود تماس بگیرید‌‌. امکان دارد که فردی گوشی همراه شما را به هنگام تماستان پیدا کند و شما از طریق برقراری تماس بتوانید با آن فرد ارتباط برقرار نمایید و گوشی خود را تحویل بگیرید. اگر خوش شانس باشید قادر خواهید بود که تنها با برقراری یک تماس گوشی گم شده خود را پیدا کنید و دیگر نیاز به انجام کارهای دیگر و امتحان روش های دشوار نباشد.

ردیابی سریع گوشی

ردیابی گوشی با شماره سریال خطوط تلفنی امکان پذیر است؟

نه تنها ردیابی گوشی با جیمیل و نرم افزار های موجود امکان پذیر می باشد، بلکه از طریق کد IMEI نیز می توانید گوشی همراهتان را ردیابی نمایید. شما تنها باید این کد را از پنل کاربری خود در سامانه همتا بیابید و آن را به خطوط تلفنی همراه اول و ایرانسل پیامک کنید. از طریق این روش قادر خواهید بود با کمک مراجعه به مراجع قضایی، به راحتی لوکیشن گوشی موبایل خود را بیابید.

ردیابی سریع گوشی

ردیابی گوشی همراه با خطوط تلفنی همراه اول و ایرانسل

علاوه بر آنکه نرم افزارهای بسیار متنوع و سودمندی برای پیدا کردن و ردیابی سریع گوشی های به سرقت رفته و گم شده در اختیار کاربران گوشی های تلفن آیفون و اندروید گرفته است، خطوط تلفنی همراه اول و ایرانسل نیز یکی دیگر از روش‌ های ردیابی گوشی همراه می باشند که شما باید اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید تا مهارت لازم را در این زمینه کسب نمایید.

مشترکین خط تلفن همراه اول باید کد شماره سریال گوشی همراه یا همان IMEI را بیابند و به همراه اول ارسال نمایند. این کد بر روی جعبه گوشی همراه قابل مشاهده می باشد ‌و شما باید به پنل کاربری خود وارد شوید و در سامانه همتا این شماره سریال را وارد سامانه نمایید. در صورتی که شما نتوانستید این کد را بر روی جعبه گوشی همراهتان آن بیابید، پیشنهاد می کنیم که در سامانه همتا به دنبال شماره سریال گوشی همراه خود باشید. بعد از اینکه این کد را وارد سامانه همتا نمودید، پس از ۱۰ روز باید اقدام کنید تا گوشی به سرقت رفته خود را بیابید.

ایرانسل و همراه اول هر دو قابلیت هایی را برای مخاطبان خود فراهم نموده اند تا از طریق آن ردیابی سریع گوشی به آسان ترین حالت ممکن انجام شود. شما باید بعد از آنکه گوشی شما به سرقت رفت، خط تلفن خود را مسدود کنید و ۵ روز پس از این اقدام، #۶۱۰۱* را از گوشی همراه دیگری شماره گیری نمایید و کد IMEI را وارد کنید تا از این طریق بتوانید ردیابی گوشی همراه خود را انجام دهید.

بعد از انجام تمام این مراحل، شما پیام‌ هایی دریافت خواهید نمود که مربوط به اقدامات امنیتی می باشد. سیم کارتی که در گوشی موبایل شما فعال بوده است، باید مسدود شود و تنها کافی است که شما به عنوان کاربر این خط تلفن، شماره سریال ۱۵ رقمی خط تلفن خود را وارد نمایید و از این طریق خط تلفن خود را مسدود کنید.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا