ردیابی گوشی

ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال یکی از روش های کاربردی موجود برای اطلاع یافتن از آخرین موقعیت مکانی و لوکیشن یک گوشی همراه به سرقت رفته و گم شده می باشد. شما برای استفاده از این روش ابتدا به شماره سریال گوشی خود نیاز خواهید داشت. در این مطلب از وبسایت اسپای۲۴ ما به بررسی روش های مختلف ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن، نحوه به دست آوردن شماره سریال گوشی و استفاده از کمک اپراتور های مختلف برای این موقعیت یابی می پردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

فهرست مطالب

روش های مختلف ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

برای ردیابی گوشی های موبایل به سرقت رفته و مفقود شده می توان از روش های مختلف بسیاری استفاده کرد، یکی از بهترین کارهایی که می توانید بعد از مفقود شدن یا به سرقت رفتن تلفن همراه خود انجام دهید مطلع کردن پلیس از این ماجرا و قرار دادن اطلاعات آن گوشی و سیم کارت در اختیار آنها می باشد؛ از جمله مهم ترین روش های موقعیت یابی گوشی های همراه به سرقت رفته و مفقود شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ردیابی گوشی با شماره سریال
  • ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن
  • پیدا کردن موقعیت مکانی گوشی از طریق برنامه ی گوگل مپ
  • ردیابی گوشی با استفاده از جیمیل
  • پیدا کردن گوشی سرقت شده از طریق سرویس icloud
ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن

ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن

یکی از ساده ترین روش ها برای پی بردن به موقعیت مکانی و لوکیشن یک گوشی موبایل دزدیده شده یا گم شده استفاده از شماره تلفن افراد برای این ردیابی می باشد، بهتر است که علاوه بر ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال به نحوه ی ردیابی آن از طریق شماره تلفن نیز توجه کنید، زیرا در مواردی ممکن است که صاحب گوشی به سرقت رفته یا گم شده به دلایل مختلفی امکان دسترسی به شماره سریال گوشی موبایل خود را نداشته باشد، بنابراین لازم است که از روش های دیگری برای شناسایی آخرین لوکیشن قرارگیری گوشی همراه خود مطلع شود.

برای ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال، شما می بایست شماره سریال گوشی را که یک کد ۱۵ رقمی است در اختیار پلیس یا اپراتور های مختلف یا برنامه ها و نرم افزار های ردیابی قرار دهید اما در این روش شما برای مکان یابی گوشی تنها به شماره تلفن افراد نیاز پیدا می کنید، شما می توانید از طریق مختلفی هم چون استفاده از برنامه ی گوگل مپ، استفاده از موقعیت مکانی دستگاه یا GPS و استفاده از نرم افزار ها و برنامه های مختلف ردیابی گوشی با شماره تلفن استفاده کنید و تنها با وارد کردن شماره تلفن گوشی مفقود شده موقعیت مکانی آن را شناسایی نمایید.

ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال

شماره سریال چیست و چه کاربردی دارد؟

در حقیقت شماره سریال یک کد پانزده رقمی است که برای هر گوشی موبایل یا تبلت کاملا اختصاصی می باشد، یکی از کاربرد های شماره سریال که در این مطلب به طور مفصل درباره ی آن صحبت می کنیم قابلیت ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن می باشد؛ شماره سریال را به طور اختصاصی با عبارت IMEI نشان می دهند که کوتاه شده ی عبارت شناسه تجهیزات بین المللی موبایل می باشد، اما برای ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریالچگونه می توان به این کد پانزده رقمی شخصی دست پیدا کرد؟برای پیدا کردن شماره سریال یک دستگاه تلفن همراه چهار روش وجود دارد؛ که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم.

روش اول

در زیر باتری گوشی موبایل خود را مشاهده کنید تا این کد ۱۵ رقمی درج شده بر روی باتری تلفن همراه خود را ببینید. البته برای استفاده از این روش باید گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید و باتری دستگاه را از آن جدا کنید که می تواند برای شما سخت و وقت گیر باشد

روش دوم

این است که در قسمت تنظیمات تلفن همراه خود به بخش اطلاعات دستگاه وارد شوید و به این شناسه اختصاصی دست پیدا کنید.

روش سوم

برای پیدا کردن شماره سریال گوشی تلفن همراه شما این است که کد دستوری ستاره مربع صفر شش مربع را شماره گیری کنید، البته این روش تنها برای دستگاه های اندرویدی کاربرد دارد و نمی توانید از این روش برای یافتن شماره سریال گوشی های آیفون استفاده کنید،

روش چهارم

به دست آوردن شماره سریال برای ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال که آسان ترین روش برای این کار به شمار می رود؛ خواندن روی جعبه ی گوشی است. این جعبه در هنگام خرید در اختیار شما قرار گرفته است، شماره سریال گوشی موبایل شما بر روی جعبه ی آن درج شده است؛ از این رو پس از خرید تلفن همراه حتما جعبه ی آن را نگه دارید.

ردیابی گوشی روشن با سیم کارت

استفاده از انواع مختلف نرم افزار ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

در حال حاضر، تعداد زیادی از نرم افزار ها و برنامه های مکان یابی گوشی های موبایل با استفاده از شماره سریال در اینترنت وجود دارند، برای استفاده از این برنامه ها و نرم افزار های مختلف می توانید عبارت دانلود نرم افزار های مختلف برای ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن را در گوگل جستجو کنید تا به این برنامه ها و نرم افزار های کاربردی دسترسی داشته باشید؛ پس از دانلود کردن این برنامه ها و نصب کردن آنها بر روی گوشی موبایل خود شماره سریال گوشی موبایلی که مفقود شده است یا به سرقت رفته است را در اختیار این برنامه قرار دهید، این نرم افزار ها می توانند به ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال بپردازند.

نرم افزار ردیابی گوشی با شماره سریال

برای ردیابی گوشی های آیفون چه می توان کرد؟

در صورتی که گوشی آیفون شما به اینترنت دسترسی داشته باشد و موقعیت مکانی آن را پیش از مفقود شدن فعال کرده باشید، می توانید با استفاده از icloud برای یافتن موقعیت مکانی و لوکیشن گوشی موبایل خود اقدام کنید؛ برای این کار شما لازم است که اپل آیدی گوشی آیفون خود را به یاد داشته باشید. سپس قسمت find my iphone را فعال کنید، به این ترتیب می توانید موقعیت مکانی گوشی آیفون خود را شناسایی کنید، این روش کاربردی و روش ردیابی گوشی های موبایل اندروید با استفاده از جیمیل بسیار شبیه به یکدیگر هستند و شما می توانید بسته به نوع سیستم عامل گوشی موبایل خود از یکی از این روش های کاربردی کمک بگیرید.

پيدا كردن گوشي دزديده شده با شماره سریال
ردیابی گوشی های آیفون

برنامه های ردیابی گوشی موبایل با شماره سریال

یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین برنامه ها و نرم افزار های مورد استفاده برای ردیابی گوشی با شماره سریال برنامه ی IMEI tracker است، شما می توانید این برنامه ی محبوب و کاربردی را به راحتی از وب سایت های مختلف اینترنتی یا از گوگل پلی و اپ استور دانلود کنید؛ البته یک نکته ی مهم در هنگام استفاده از این اپلیکیشن مکان یاب این است که این برنامه تنها مربوط به گوشی های موبایل و دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید می باشد؛ برای استفاده از این برنامه در زمانی که گوشی موبایل شما به سرقت رفته است یا مفقود شده است می بایست مراحل زیر را انجام دهید.

برای ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن با استفاده از این برنامه ی معتبر و کاربردی ابتدا آن را بر روی یک دستگاه هم چون تلفن همراه، کامپیوتر یا تبلت نصب کنید، پس از وارد کردن شماره سریال پانزده رقمی تلفن همراه شما در این اپلیکیشن، این برنامه از شما درخواست می کند که دو شماره تلفن در اختیارش قرار دهید تا بتواند در جریان این ردیابی شما را مطلع کند.

به این ترتیب زمانی که گوشی دزدیده شده ی شما روشن می شود و سیم کارت شما از داخل آن خارج می شود و سیم کارت جدیدی توسط سارقان در آن قرار می گیرد یک پیامک حاوی این شماره تلفن جدید برای دو شماره ای که از قبل در اختیار این برنامه قرار داده بودید ارسال می شود تا از طریق پلیس و مراجع قانونی آن شماره تلفن و موقعیت مکانی گوشی موبایل خود را ردیابی نمایید.

ردیابی گوشی

آیا اپراتور های مختلف می توانند در ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن به ما کمک کنند؟

در پاسخ به این سوال که آیا اپراتور های مختلف قابلیت ردیابی گوشی سریال را دارند یا خیر؟ می توان گفت که بله، ردیابی گوشی از طریق شماره سریال توسط شرکت های اپراتور تلفن های همراه امکان پذیر می باشد؛ در داخل کشور ایران دو شرکت اپراتور ایرانسل و همراه اول در مقایسه با شرکت های اپراتور دیگری نظیر رایتل مشتریان بیشتری دارند و می توانند به ما در ردیابی سریع گوشی با شماره سریال کمک بسیاری کنند، در قسمت بعدی به نحوه ی عملکرد اپراتور ها و هزینه های دریافتی آنها برای این مکان یابی می پردازیم.

ردیابی گوشی از طریق شماره سریال

خدمات اپراتور همراه اول در ردیابی گوشی با سریال

در صورتی که گوشی شما به سرقت رفته است یا گوشی موبایل خود را در جایی بیرون از محل کار و خانه ی خود گم کرده اید، می توانید با توجه به نوع اپراتور سیم کارت خود از شرکت های اپراتور برای ردیابی تلفن همراه خود استفاده کنید، اپراتور همراه اول این قابلیت را به صورت رایگان برای مشترکان سیم کارت های خود فراهم کرده است؛ برای ردیابی گوشی سریال از طریق اپراتور همراه اول در قدم نخست باید شماره سریال گوشی موبایل خود را با استفاده از یک سیم کارت همراه اول در اختیار این اپراتور قرار دهید، سیم کارتی که برای این کار از آن استفاده می کنید بایستی دائمی باشد.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی با سیم کارت همراه اول چگونه انجام می شود؟

در اولین روش شما می توانید تا با استفاده از شماره گیری دستور 111*2141 شماره سریال# از طریق یک خط دیگر که متعلق به اپراتور همراه اول می باشد، گوشی سرقت شده خود را ردیابی نمایید. در واقع با گرفتن این کد درخواست شما برای ردیابی گوشی مفقود شده در سیستم همراه اول ثبت شده و آن ها اقدام به ردیابی گوشی گم شده شما خواهند کرد و بعد از حدود ۱۰ روز پس از ثبت درخواست توسط شما، نتیجه را با ارسال یک پیامک برای شما مشخص خواهند نمود.

در روش دوم هم می‌توانید تا با ارسال عدد ۲۱۴۱ به شماره سامانه جمعه پیامکی همراه اول یعنی ۱۱۱ درخواست ردیابی گوشی مفقود شده خود را ثبت کنید و در انتظار انجام ردیابی از طرف اپراتور همراه اول باشید. همانطور که گفتیم اپراتور همراه اول بعد از حدود ۱۰ روز نتیجه نهایی را به شما اعلام خواهد نمود و در صورت عدم ردیابی گوشی سرقتی شما نیاز دارید تا بار دیگر درخواست ردیابی گوشی همراه خود را ثبت کنید و منتظر اعلام نتیجه باشید.

روش های ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

ردیابی گوشی با سریال برای مشترکان سیم کارت های ایرانسل

اپراتور ایرانسل برای پیدا کردن گوشی دزدیده شده با شماره سریال به مشتریان خود کمک می کند، برای ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن در این اپراتور در قدم نخست با پشتیبانی ایرانسل تماس بگیرید و شماره ی سیم کارت به سرقت رفته را گزارش دهید و خواستار مسدود شدن این سیم کارت شوید، زمانی که سیم کارت شما مسدود شد به مدت ۵ روز برای این ردیابی صبر کنید؛ پس از گذشت این پنج روز کد دستوری *6101# را با استفاده از یک سیم کارت ایرانسل دیگر شماره گیری کنید و پس از خواندن دستورالعمل ها و قوانین نوشته شده آنها را تایید کنید.

مطلب پیشنهادی: ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل

هزینه و مدت زمان لازم برای ردیابی گوشی توسط اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل بر خلاف اپراتور همراه اول که ردیابی گوشی با شماره سریال را به صورت رایگان انجام می داد، مقدار بسیار ناچیزی هزینه از مشتریان خود دریافت می کند؛ این هزینه برای هر بار ردیابی تنها ۱۰۰ تومان می باشد، پس از کسر این هزینه شما می بایست شماره سریال گوشی موبایل مفقود شده یا به سرقت رفته را در اختیار این اپراتور قرار دهید. پس از طی این مراحل و گذشت ۴۸ ساعت پیامک نتیجه ی ردیابی گوشی گم شده از طریق شماره تلفن برای شما ارسال می شود، اگر نتیجه ی این مکان یابی نامشخص بود می توانید ۵ روز دیگر دوباره برای ردیابی گوشی موبایلتان تلاش کنید و در صورت ردیابی موفق می توانید مراحل قانونی بعدی را طی کنید.

ردیابی گوشی سرقتی با اپراتور رایتل

در ارتباط با طریقه ردیابی گوشی گمشده در صورتی که جزو مشترکین رایتل می باشید این شانس را دارید تا با استفاده از این اپراتور گوشی خود را ردیابی کنید. برای این منظور ابتدا سیم کارت خود را مسدود نماید و سپس کد imei گوشی خود را به شماره ۶۱۰۱ اس ام اس کنید. بعد از انجام این کار در صورت موفق بودن ثبت درخواست شما پیامک تایید برایتان ارسال خواهد شد و در این پیامک از شما خواسته می شود که در صورتی که از خط رایتل در هنگام گم کردن گوشی خود استفاده کرده اید شماره آن خط را به همین شماره یعنی ۶۱۰۱ ارسال کنید و در غیر این صورت این عدد ۰ را ارسال نمایید.

سپس از شما خواسته می شود که بازه زمانی مد نظر خود را برای ردیابی گوشی تلفن همراه تان انتخاب کنید که می تواند از ۱۰ روز گذشته تا ابتدای همان روز آیا از ابتدای همان روز تا ۱۰ روزه آینده باشد البته حالت سومی هم وجود دارد که از ۱۰ روز گذشته تا ده روز بعد از روزی که درخواست خود را ثبت می کنید گوشی تلفن همراه شما مورد ردیابی قرار بگیرد که هر کدام از این حالات مبلغ خاصی دارد. بعد از انتخاب مدت مد نظر خود نتیجه ردیابی گوشی تلفن همراه شما بعد از حدود ۲۴ ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

آیا استفاده از اپراتور های خطوط تلفن همراه برای ردیابی گوشی سرقتی مفید است؟!

در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از روش های بالا برای ردیابی گوشی گم شده ما مفید می باشد یا نه باید بگوییم که این روش ها ۱۰۰% جواب نخواهد داد و فقط بسته به شرایطی ممکن است کارساز باشد که معمولاً هم از طرف کاربران این اپراتور ها فیدبک مثبتی در ارتباط با ردیابی صحیح گوشی تلفن همراهشان دریافت نکرده‌ایم اما در صورتی که گوشی تلفن همراه خود را از دست داده اید، استفاده از روش‌ های نامبرده خالی از لطف نمی باشد و توصیه می‌کنیم که حداقل برای یکبار هم که شده از این روش ها استفاده کنید.

ردیابی گوشی با شماره سریال

کدام روش ردیابی گوشی سرقتی بهتر است؟!

در پاسخ به این سوال که کدام روش ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال بهتر از سایر روش ها می باشد. باید بگوییم که برای این کار روش های بسیار زیادی وجود دارد و این موقعیت و شرایط است که شما را مجبور می کند تا از یکی از این روش ها استفاده کنید و ما سعی کردیم تا در این مقاله تمامی روش های ردیابی گوشی سرقتی را برای شما توضیح دهیم تا در زمان گم کردن گوشی تلفن همراه خود با توجه به شرایطی که دارید از بهترین روش استفاده نمایید. نکته مهم در ارتباط با این موضوع داشتن آگاهی و دانش در ارتباط با استفاده از این روش ها می باشد که با مطالعه این مطلب قطعاً می توانید تا دانش کافی برای استفاده از شیوه‌ های مختلف رهگیری و ردیابی گوشی سرقتی و یا گمشده را به دست آورید.

نکته بسیار مهمی که در ارتباط با جلوگیری از خطرات و اتفاقات بعدی گم شدن و یا به سرقت رفتن گوشی تلفن همراه شما وجود دارد، از جمله قرار گرفتن اطلاعات شخصی شما در اختیار افراد سودجو و مجرم، این است که شما بتوانید تا از دست به دست شدن و در واقع به فروش رسیدن گوشی سرقتی خود توسط سارق جلوگیری به عمل بیاورید که با استفاده از سامانه xspy می‌توانید این کار را انجام دهید و در واقع از پخش شدن اطلاعات شخصی و مهم خود که در گوشی گمشده شما وجود داشته است، جلوگیری کنید.

چگونگی ردیابی گوشی

استفاده از سایت SPY24 برای ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

در واقع شما با استفاده از سایت SPY24 می توانید تا مشخصات گوشی خود را ثبت نموده و از خرید و فروش آن توسط افراد عادی و ناآگاه جلوگیری کنید. چرا که اغلب گوشی هایی که مشخصات شان در این سامانه ثبت می شود به سرقت رفته اند و این موضوع سبب می‌شود تا فردی که گوشی شما را از سارق خریده است، با سرچ کردن مشخصات آن در این سامانه از سرقتی بودن آن مطلع شده و گزارش سرقت آن را به مراجع قانونی بدهد.

طریقه ردیابی گوشی

بهترین روش های ردیابی گوشی سرقتی

همان طور که می دانید امروزه با افزایش سطح تکنولوژی و آنلاین شدن زندگی و فعالیت های روزانه نیاز مردم به گوشی های تلفن همراه هوشمند نسبت به گذشته چندین برابر افزایش پیدا کرده و تقریبا می توانیم بگوییم که زندگی بدون داشتن گوشی های تلفن همراه هوشمند برای افراد کره زمین غیر ممکن می باشد. در واقع همیشه باید تلفن همراه هوشمند را همراه داشته باشیم تا بتوانیم کارهای روزمره خود را به شکل بسیار ساده تر انجام دهیم و وقت و زمان خود را به خوبی مدیریت کنیم.

در واقع هنگامی که تلفن همراه شما به سرقت می‌ رود و یا گم می شود، شما در ابتدا به دنبال روشی برایردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال از دست داده خود هستید و مدام دنبال طریقه رهگیری گوشی گمشده خود می گردید. در این لحظه است که این سوال پیش می آید که کدام روش برای رهگیری و ردیابی گوشی سرقتی شما کار ساز بوده و قطعاً جواب می دهد. چرا که روش های بسیار زیادی برای ردیابی گوشی سرقتی در فضای مجازی آموزش داده شده است که اغلب آن ها جواب نخواهد داد و نمی توانند شما را در پیدا کردن گوشی به سرقت رفته و یا گم شده تان یاری کنند.

ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال برای گوشی های اندرویدی

یکی از بهترین و معروف ترین روش های ردیابی گوشی های تلفن همراه که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌ کنند، این است که با استفاده از جیمیل ای که برای سرویس گوگل گوشی تلفن خود ثبت کرده اید اقدام به ردیابی آن کنید. در رابطه با این روش باید بگوییم که برای استفاده از آن شما باید از قبل پیش بینی های لازم را در ارتباط با گم کردن و یا از دست دادن گوشی خود کرده باشید و شرایط لازم را برای ردیابی گوشی تلفن همراه خود از این طریق ایجاد کرده باشید. از شرایط مهم و لازم برای ردیابی گوشی سرقتی اندرویدی از طریق جیمیل می توانیم‌ به اجازه دسترسی دادن به گوشی برای فعال کردن جی پی اس و یا همان مکان یاب و همینطور اجازه دسترسی به اینترنت اشاره کنیم که این مجوز ها در کنار فعال کردن حساب گوگل بر روی گوشی تلفن همراه خود، می توانند شما را برای ردیابی گوشی سرقتی و یا گمشده تان یاری کنند.

برای استفاده از ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال گوشی اندرویدی خود از طریق جیمیل نیاز به آموزش خاصی ندارد اما در صورتی که احساس می کنید که برای انجام آن نیاز به مطالعه دارید می توانید تا با جستجو در گوگل به راحتی ردیابی از این طریق را بیاموزید. در واقع بعد از، از دست دادن گوشی تلفن اندرویدی خود، شما باید حساب اکانت گوگل خود که بر روی گوشی گم شده داشته‌ اید را بر روی گوشی اندرویدی دیگری بالا بیاورید و در صورت اتصال گوشی سرقتی شما به اینترنت و جی پی اس با استفاده از گوگل مپ به راحتی آن را ردیابی و رهگیری کنید و گوشی تلفن همراه خود را بیابید.

پيدا كردن گوشي از روي شماره سریال

پيدا كردن گوشي اپل دزديده شده با شماره سریال

در صورتی که از محصولات اپل استفاده می کنید و گوشی گم شده شما آیفون می باشد به راحتی می توانید تا آن را ردیابی نمایید و برای این کار صرفاً کافی است که از قابلیت جدید گوشی های آیفون با نام find my phone استفاده کنید. این قابلیت به تازگی و در سال های اخیر به واسطه همکاری گوگل شرکت اپل برای محصولات این شرکت ایجاد شده است و در واقع شما با استفاده از برنامه ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال می توانید تا از طریق گوگل مپ و سرویس گوگل گوشی آیفون گمشده خود را ردگیری و ردیابی نمایید.

ردیابی گوشی گم شده با شماره سریال

شرایط استفاده از قابلیت find my phone

این روش ردیابی نیز آموزش ها و شرایط خاص خود را دارد و در واقع شما باید از قبل برای استفاده از این قابلیت، آن را بر روی گوشی آیفون خود فعال کرده باشید تا در زمان گم کردن گوشی خود بتوانید با استفاده از این قابلیت آن را پیدا کنید. برای استفاده از قابلیت فایند مای ایفون، شما در ابتدا باید به قسمت ستینگ گوشی آیفون خود وارد شوید و بعد از ورود به بخش سکیوریتی بر روی گزینه find my phone کلیک کنید و این سرویس را فعال کنید که البته فعال کردن آن نیاز به داشتن اپل آیدی دارد.

در صورتی که این قابلیت را بر روی گوشی آیفون خود فعال کرده اید، بعد از گم کردن آن می توانید تا با کامپیوتر و یا یک گوشی آیفون دیگر اطلاعات اپل آیدی خود را وارد کرده و وارد قسمت فایند مای فون بشوید. بعد از وارد شدن به این قسمت می‌توانید موقعیت مکانی گوشی گمشده خود را بیابید و به ردیابی گوشی سرقتی خود بپردازید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش ردیابی هم شما باید خوش شانس باشید چرا که تنها در صورت روشن بودن گوشی سرقتی شما و اتصال آن به اینترنت استفاده از این روش ممکن خواهد بود.

ردیابی گوشی نوکیا با شماره سریال

ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال

همیشه این سوال و پرسش وجود داشته است که آیا می شود گوشی خاموش خود را که به سرقت رفته و یا گم شده است، ردیابی کنیم؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کاملا واضح است برای ردیابی گوشی سرقتی احتیاج داریم تا آن گوشی روشن باشد و بعضا نیاز است که گوشی گمشده مد نظر ما، اینترنت فعال داشته باشد و به جی پی اس هم دسترسی داشته باشد تا بتوانیم آن را پیدا کنیم و رهگیری نماییم.

اما در صورتی که گوشی به سرقت رفته ما خاموش باشد و یا به اینترنت اتصال نداشته باشد و اتصال آن از جی پی اس هم قطع باشد، امکان ردگیری و ردیابی آن وجود نخواهد داشت. البته در برخی از روش ها برای ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال با استفاده از اپراتور های خطوط تلفن همراه، امکان ردیابی گوشی وجود دارد که در این صورت هم باید گوشی روشن باشد و در صورت خاموش بودن آن و یا خارج شدن سیم کارت از داخل گوشی امکان ردیابی آن از این طریق هم وجود ندارد.

روش ردیابی گوشی

ردیابی گوشی سرقتی به وسیله IMEI

در بین روش های ردیابی گوشی سرقتی روش ردیابی از طریق کد imei یک روش بسیار مطمئن و کارساز شناخته می شود که با استفاده از اپراتورهای تلفن همراه صورت گرفته و می تواند خیلی زود و سریع گوشی گم شده و یا به سرقت رفته شما را پیدا کند. ساز و کار ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال و با استفاده از کد imei به این صورت است که شما با استفاده از اپراتور خط سیم کارت خود به وسیله این کد ردیابی گوشی خود را انجام می دهید و خیلی راحت و سریع می توانید تلفن همراه خود را پیدا کنید. استفاده از این روش برای اپراتور های مختلف خطوط تلفن همراه مقداری متفاوت می باشد.

مطلب پیشنهادی: روش های مختلف ردیابی سریع گوشی 

بهترین نرم افزار ردیابی گوشی با شماره سریال

گم کردن گوشی تلفن همراه برای هر شخصی نگران کننده است. زیرا جدای از ضرر مالی، اطلاعات شخصی فرد در معرض خطر است. برنامه های زیادی برای ردیابی گوشی وجود دارد؛ اما این که کدام یک از روش ها شما را سریع تر و دقیق تر به نتیجه می راشند مهم است. در میان تمامی روش های که توضیح داده ایم، شما با استفاده از سایت SPY24 می توانید  به راحتی تا مشخصات گوشی خود را ثبت کرده و از خرید و فروش آن توسط افراد عادی و ناآگاه جلوگیری کنید. در این مطلب در مورد روش های ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال و تلفن به طور مفصل توضیح دادیم.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا