ردیابی گوشی

روش های ردیابی شماره آنلاین در سال 2021

روش های ردیابی شماره آنلاین در سال 2021 – آیا واقعا ردیابی شماره آنلاین امکان پذیر است؟ آیا می توانیم موقعیت مکانی یک شماره موبایل را پیدا کنیم؟ آیا ادعای روش های آنلاین و برنامه های مختلف برای ردیابی شماره تلفن آنلاین درست است؟

این سوال ها را می توان یکی از بزرگ ترین چالش های جهان دانست، در پاسخ با توجه به تحقیقات می توانیم بگوییم ردیابی شماره آنلاین امکان پذیر است اما بسیاری از کلاهبرداران از این ویژگی برای کسب درآمد سوء استفاده کرده اند، در این متن برای شما روش های مختلف ردیابی شماره آنلاین را توضیح خواهیم داد.

ردیابی شماره آنلاین

ردیابی شماره آنلاین با استفاده از جی پی اس :

سامانه موقعیت جهانی را می توان یکی از بزرگ ترین تکنولوژی های موجود دانست، این سامانه از ماهواره های مدار شکل ایجاد شده است که توانایی مشخص کردن جی پی اس را دارند و می توانند سیگنال هایی را ارسال کنند و موقعیت های مختلف را برای شما به نمایش بگذارند.

تصور داشته باشید، در همین لحظه در بالای سر شما 4 ماهواره قرار دارد که می تواند موقعیت مکانی شما را تعیین کرده و نمایش دهد،این ماهواره ها سیگنال شماره تلفن شما را دریافت کرده و 3 ماهواره فاصله دقیق شما را محاسبه می کنند، سپس موقعیت مکانی دقیق شما را نمایش می دهند.

بسیاری از افراد تصور دارند که ردیابی شماره آنلاین به شبکه موبایل بستگی دارد، در صورتی که ردیابی شماره به هیچ عنوان به شماره بستگی ندارد، تنها کافی است که دستگاه مورد نظر به جی پی اس متصل باشد و برای ماهواره های موقعیت مکانی سیگنال ارسال کند، به همین دلیل بیان می شود که شماره تلفن شما نباید خاموش باشد تا توانایی ارسال سیگنال را داشته باشد.

ردیابی شماره آنلاین

ردیابی شماره آنلاین با استفاده از موج های رادیویی:

یکی دیگر از روش های ردیابی شماره آنلاین را می توان استفاده از موج های رادیویی دانست، در این نمونه تکنولوژی موج هایی که از سیم کارت شما و اپراتور های مختلف ارسال می شود نقطه مورد نظر برای ردیابی هستند، در واقع می توان منبع اصلی را همانطور از نام این روش مشخص است، سیگنال های رادیویی ارسال شده از یک منبع دانست.

دریافت کننده این نمونه سیگنال ها دکل های مخابراتی و همچنین اپراتور ها هستند، البته قابل ذکر است که در این روش تفاوت هایی نیز وجود دارد، اما به صورت کلی موقعیت مکانی توسط 4 دکل محاسبه شده تا یک موقعیت مکانی دقیق به شما داده شود.

برای مثال شما در همین لحظه موقعیت مکانی خود را از طریق سیگنال های گوشی همراه خود ارسال می کنید، در مرحله اول موقعیت مکانی شما به یک دکل ارسال می شود، سپس موقعیت به دکل دوم و به ترتیب به دکل های سوم و چهارم ارسال می شود، در نتیجه با گذشت مدت زمان بسیار کمی موقعیت جغرافیایی شما بین این 4 دکل مشخص شده و به شما اعلام می شود.

اما نکته مورد نظر درباره ردیاب شماره آنلاین محاسبه موقعیت مکانی قبل از ردیابی توسط اپراتور ها است، برای مثال زمانی که گوشی همراه شما دزدیده می شود، شما درخواست ردیابی شماره آنلاین خود را دارید، سپس مرجع های قضایی از طریق اپراتور های موقعیت مکانی شماره موبایل شما را پیدا می کنند، اما به هیچ عنوان خود شما نمی توانید به اپراتور ها دسترسی داشته باشید.

ردیابی شماره آنلاین

آیا برنامه های ردیابی و تبلیغات ردیابی شماره آنلاین درست هستند؟

خوب بسیاری از افراد تصور دارند که استفاده از تمامی برنامه ردیابی شماره آنلاین درست است و تمامی این برنامه خدمات خوبی را ارائه می کنند، در صورتی که تنها برخی از برنامه های ردیاب شماره آنلاین می توانند واقعا به صورت دقیق موقعیت مکانی شماره موبایل شما را نشان دهند و دیگر برنامه ها بدون تایید مرجع های قضایی نمی توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند.

هدف اصلی این برنامه در بیشتر مواقع دریافت هزینه از کاربران برای نصب برنامه یا برای ردیابی شماره موبایل است، در صورتی که موقعیت مکانی درستی را به شما نشان نخواهند داد یا شما در ادامه کار با مشکلی روبرو خواهید شد که نمی توانید موقعیت مکانی مورد نظر خود را مشخص کنید.

اما در برخی از موارد هدف اصلی این موارد سرقت اطلاعات شخصی شما در گوشی همراهتان است، برای مثال شما یک برنامه بسیار عالی را برای ردیابی شماره آنلاین خود نصب می کنید، این برنامه با تایید دسترسی به اطلاعات شما به راحتی می تواند گوشی مورد نظر را هک کند، سپس موقعیت مکانی شما را ارسال کرده اما به تمامی اطلاعات گوشی همراه شما دسترسی پیدا می کند.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که برنامه های تعیین موقعیت مکانی را تنها از گوگل پلی خریداری کنید و در صورت خرید از سایت های اینترنتی تنها از سایت هایی خریداری کنید که در ابتدای آدرس آنها  https  قرار داشته باشد.

ردیابی شماره آنلاین

روش های ردیابی شماره موبایل آنلاین :

از روش های عادی ردیابی شماره آنلاین به صورت کلی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1 ــ با شماره موبایل مورد نظر تماس حاصل کنید:

شما در اولین مرحله می توانید برای ردیابی شماره آنلاین مورد نظر با شماره تلفن مورد نظر تماس حاصل کنید، قبل از اینکه تماس را حاصل کنید در گوشی همراه خود در بخش تنظیمات نمایش موقعیت مکانی تماس های دریافتی و خروجی را فعال کنید، سپس زمانی که شما با شخص مورد نظر تماس حاصل کنید، می توانید موقعیت کلی شماره تلفن مورد نظر را روی گوشی همراه خود مشاهده کنید.

در واقع موتور های جستجو مانند گوگل، همیشه می توانند ردیابی شماره آنلاین را به صورت دقیق برای شما نمایش دهند، برای مثال شما می توانید با استفاده از برنامه هایی مانند اینستاگرام یا تلگرام که به سرورهای اصلی دسترسی دارند، شماره تلفن مورد نظر را وارد کنید، سپس موقعیت مکانی شماره تلفن مورد نظر را جستجو کنید.

البته قابل ذکر است که شما برای ردیابی دقیق شماره آنلاین می توانید از شماره تلفن مورد نظر شکایت انجام دهید، سپس در کمترین مدت زمان ممکن شرکت مخابرات و سرویس دهنده های تلفن موقعیت مکانی شماره تلفن مورد نظر را مشخص کرده و به شمع اعلام می کند، فرقی نمی کند که شماره مورد نظر ایرانسل، رایتل، همراه اول باشد، در هر صورت شما می توانید موقعیت مکانی مورد نظر خود را از مخابرات جستجو کنید.

ردیابی شماره آنلاین

نرم افزارهای ردیابی موقعیت افراد:

در سال 2021 با توجه به پیشرفت تکنولوژی نرم افزارهای بسیار زیادی برای ردیابی افراد ساخته شده است، اما همانطور که گفته شد تنها نرم افزارهایی مورد تایید هستند که از طریق گوگل پلی یا آدرس های اینترنتی معتبر به شما معرفی شوند.

این نمونه نرم افزارها برای ردیابی همه شماره تلفن ها ساخته نشده اند بلکه هدف اصلی این نمونه نرم افزارها کنترل فرزندان و اعضای خانواده است و بیشتر توسط پدر و مادر های گرامی برای ردیابی فرزندان کوچک خود مورد استفاده قرار می گیرد، تا بتوانند از گم شدن آنها جلوگیری کنند.

نکته:

باید دقت داشته باشید شما پس از اینکه این نمونه نرم افزارها را روی گوشی همراه خود نصب می کنید باید حتما موقعیت مکانی دقیق را مشخص کنید تا برنامه بتواند شما را پیدا کند، برای این کار در ابتدا باید جی پی اس گوشی مورد نظر را در حالت فعال قرار دهید، سپس حالت های مختلف برنامه را مانند ارسال پیامک، گزارش لحظه ای مکان یابی و تشخیص خودکار آدرس را فعال کنید تا به راحتی بتوانید به موقعیت مکانی شماره مورد نظر دسترسی داشته باشید.

برخی از نرم افزارهای ورود رایگان دارند و شما می توانید بدون هیچ گونه هزینه ای از این نمونه نرم افزارها استفاده کنید، اما برخی دیگر از نرم افزارها به دلیل ویژگی های خاص برای نصب از شما هزینه مشخصی را دریافت می کنند، برای مثال از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره داشت.

ردیابی شماره آنلاین

ویژگی های نرم افزارهای ردیاب شماره آنلاین:

1 ــ کاربرد آسان نرم افزار و بدون پیچیدگی

2 ــ مشخص کردن موقعیت مکانی به صورت دقیق با دسترسی به اینترنت

3 ــ اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت لحظه ای با دیگر افراد

4 ــ اشتراک گذاری همیشگی موقعیت مکانی به اشخاص مورد نظر

5 ــ ارسال موقعیت مکانی در پیام به اشخاص مورد نظر

6 ــ امکان ارسال پیام به اعضای خانواده در موقعیت های خاص

7 ــ اعلام هشدار در صورت وارد شدن به منطقه های ممنوع

8 ــ قابلیت ممنوع کردن برخی از مکان ها در برنامه

9 ــ امکان نام گذاری برخی از مکان ها

ردیابی شماره آنلاین

سخن پایانی :

در پایان این متن اشاره می کنیم که هیچ راهی بدون استفاده از امواج رادیویی یا جی پی اس نمی تواند ردیابی شماره آنلاین را انجام دهد، به همین دلیل به برنامه های مختلفی که ادعای ردیابی شماره موبایل مورد نظر شما را دارند اعتماد نکنید، در صورتی که جی پی اس گوشی مورد نظر روی حالت غیر فعال قرار داشته باشد، برنامه مورد نظر قادر به دریافت موقعیت مکانی شما نخواهد بود مگر اینکه به شخص مورد نظر پیامک ارسال کند و از او درخواست فعال سازی موقعیت مکانی خود را داشته باشد.

ردیابی شماره آنلاین

از اینکه تا پایان متن ما را همراهی کردید از شما عزیزان صمیمانه سپاس گزاریم .

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا