جاسوسی گوشیهک گوشی

روش های جلوگیری از هک تلگرام با آی پی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی چالش ها و نگرانی های بسیار زیادی پیش آمده است که امنیت فضای مجازی را زیر سوال برده، یکی از بزرگ ترین چالش های موجود هک تلگرام با آی پی است، این نمونه هک کردن امنیت تلگرام را برای کاربران به صورت کلی به خطر انداخته است ، ما در این متن چگونگی هک کردن تلگرام و چگونگی جلوگیری از هک کردن تلگرام را برای شما توضیح خواهیم داد تا از هک تلگرام جلوگیری کنید.

هک تلگرام با آی پی

هک تلگرام با آی پی :

بسیاری از افراد تصور دارند که هک تلگرام غیر ممکن بوده و امکان پذیر نمی باشد، اما ما با توجه به تحقیقات گسترده و تجربیاتی که داشتیم می توانیم به شما بیان کنیم که هک تلگرام با آی پی امکان پذیر می باشد، حتی بدون اینکه شما از آن اطلاع داشته باشید.

در این متن ما برای شما روش های جلوگیری از هک تلگرام با آی پی را به صورت کلی بیان کرده ایم با ما همراه باشید.

روش های جلوگیری از هک تلگرام با آی پی :

1 ــ برای تلگرام خود هویت دو عاملی بسازید:

بسیاری از کاربران تلگرام نسبت به سیستم و تنظیمات اینستاگرام اطلاعات کافی را ندارند و تنها از آن برای پیام رسانی استفاده می کنند، در صورتی که تلگرام به صورت خودکار برای جلوگیری از هک شدن تنظیمات پیشرفته ای را در نظر گرفته است که شما می توانید تنها در چند لحظه از هک تلگرام با آی پی جلوگیری کنید.

تلگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی یکی از پرطرفدار ترین شبکه های موجود برای هک شدن شناسایی می شود، شاید عجیب باشد اگر بگوییم که در طول همین لحظه که شما در حال خواندن این متن هستید صدها اکانت تلگرام در سراسر جهان هک شده اند .

شبکه تلگرام برای جلوگیری از هک تلگرام با آی پی تنظیماتی را با نام هویت دو عاملی ساخته است، در این نمونه تنظیمات شما برای تلگرام خود یک رمز تعیین می کنید، اما این رمز برای ورود خود شما به برنامه تلگرام درخواست نمی شود، این رمز به عنوان یک رمز 5 رقمی زمانی که یک شخص دوم قصد به ورود به اکانت شما را دارد درخواست می شود، در این صورت حتی زمانی که این شخص دوم کد ورود به تلگرام داشته باشد و پیام را دریافت کرده باشد، اما رمز ورود را نداشته باشد نمی تواند هک تلگرام با آی پی را انجام دهد.

هک تلگرام با آی پی

چگونه هویت دو عاملی را برای جلوگیری از هک تلگرام با آی پی تعیین کنیم؟

برای تعیین هویت دو عاملی برای تلگرام خود کافی است به تنظیمات تلگرام وارد شوید، در این قسمت به امنیت تلگرام وارد شده و روی هویت دو عاملی کلیک کنید، سپس رمز مورد نظر خود را وارد کنید.

هک تلگرام با آی پی

2 ــ ایجاد قفل صفحه خصوصی برای تلگرام :

یکی از بهترین راه های جلوگیری از هک تلگرام با آی پی را می توان ایجاد یک قفل خصوصی برای تلگرام دانست، شما می توانید برای صفحه تلگرام خود یک قفل خصوصی تنظیم کنید، در این صورت حتی هنگامی که گوشی شخصی شما در اختیار افراد غریبه قرار دارد، نمی توانند وارد تلگرام شما شوند و کد ورود به تلگرام را برای هک تلگرام با آی پی دریافت کنند.

همچنین قفل تلگرام می تواند از هک تلگرام با آی پی از راه دور نیز جلوگیری کند، زیرا هکر برای ورود به تنظیمات تلگرام شما از راه دور، حتی در صورتی که تمامی گوشی شما را هک کرده باشد نیاز به رمز ورود برای برنامه تلگرام دارد و در صورتی که رمز ورود را نداشته باشد، نمی تواند به برنامه وارد شود.

چگونه قفل صفحه خصوصی برای تلگرام تنظیم کنیم؟

در تنظیمات اینستاگرام شما می توانید برای جلوگیری از هک تلگرام با آی پی به قفل تلگرام وارد شوید، این آپشن با نام Passcode Lockدر تلگرام موجود می باشد، شما می توانید با انتخاب این نمونه برای ورود به تلگرام خود یک قفل را تنظیم کنید، این قفل می تواند تشکیل شده از یک رمز ورود الگو شکل، یک رمز ورود عددی یا حتی یک رمز ورود تشکیل شده از حروف باشد.

هک تلگرام با آی پی

تفاوت Passcode Lock با هویت دو عاملی چیست؟

قابل ذکر است که بسیاری از افراد این آپشن تلگرام را با هویت دو عاملی اشتباه می گیرند و تصور دارند که قبلا این کار را انجام داده اند، در صورتی که این نمونه تنظیمات مربوط به وارد شدن به برنامه تلگرام حتی برای خود شما است، در صورتی که هویت دو عاملی مربوط به وارد شدن به اکانت تلگرام شما است و زمانی که وارد شوند دیگر برای ورود هر بار به برنامه نیازی به ارائه رمز ندارد.

برای مثال تصور داشته باشید که شما برای صفحه گوشی همراه خود همیشه یک رمز را تعیین می کنید تا برای ورود شخصی به غیر از شما نتواند وارد گوشی همراه شود، این نمونه را می توان مانند Passcode Lock دانست، اما زمانی که شما برای روشن و خاموش کردن تلفن همراه خود رمز تعیین می کنید، هیچ شخصی به غیر از شما حتی نمی تواند تلفن شمار را روشن کند، این نمونه مانند هویت دو عاملی است.

هک تلگرام با آی پی

3 ــ دانلود تلگرام تنها از مارکت های رسمی :

توجه داشته باشید، امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی مارکت های زیادی ایجاد شده اند که شما می توانید با استفاده از آنها برنامه تلگرام را دانلود کنید، اما تنها تعداد خاصی از آنها وجود دارند که می توانند برنامه های تلگرام معتبر را به شما پیشنهاد کنند، بیشتر مارکت ها تمامی برنامه های پیشنهادی را در سیستم خود وارد می کنند، اما آیا تمامی این برنامه ها قابل اعتماد می باشند؟

شاید شما نمی دانید مارکت های رسمی چه مارکت هایی هستند؟ توجه کنید، یک مارکت رسمی را می توان مارکتی دانست که هویت اصلی آن مشخص بوده تنها برنامه های اصلی را به فروش می رساند، برای مثال گوگل پلی به عنوان رسمی ترین مارکت برای دانلود برنامه های مختلف شناخته می شود که شما می توانید با استفاده از آن برنامه های مورد علاقه خود را دانلود کنید، از دیگر برنامه های رسمی برای دانلود می توان به اپ استور اشاره داشت.

مارکت های غیر رسمی در بیشتر مواقع برنامه های مورد نظر را ویرایش می کنند و در اختیار شما قرار می دهند، از این طریق می توانند نسبت به تمامی اطلاعات شخصی شما در گوشی همراهتان دسترسی پیدا کنند و تلگرام شما را هک کنند.

هک تلگرام با آی پی

4 ــ تلگرام خود را به صورت مرتب آپدیت کنید:

توجه داشته باشید یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هک تلگرام با آی پی ، آپدیت تلگرام به صورت مکرر است، هر نسخه جدید تلگرام از سیستم تنظیماتی قوی تری برخوردار است و سیستم محافظتی قوی تری را هم دارا می باشد، شما زمانی که از نسخه های جدید تلگرام استفاده می کنید، در واقع در حال استفاده از کدنویسی های جدید برای حضور در تلگرام هستید.

هر کد نویسی نسبت به کد نویسی قبل پیچیده تر بوده و می تواند برای سیستم تلگرام شما امنیت بالاتری را به وجودآورد، به همین دلیل پیشنهاد می شود که به صورت مکرر به محض ایجاد نسخه های جدید تلگرام، برنامه تلگرام خود را آپدیت کنید.

هک تلگرام با آی پی

5 ــ بررسی لیست نشست های تلگرام برای جلوگیری از هک تلگرام با آی پی :

شما می توانید در برنامه تلگرام ، در بخش Active sessions تمامی نشست های تلگرام خود را چک کنید، توجه داشته باشید منظور از چک کردن نشست های تلگرام، چک کردن دستگاه هایی است که تلگرام شما را در اختیار دارند، زمانی که شما به این قسمت وارد می شوید، یک صفحه در اختیار شما قرار می گیرد که تمامی دستگاه هایی که تلگرام شما را در اختیار دارند به همراه مشخصات و ساعت آنلاین بودن به شما معرفی می کند.

معرفی این دستگاه ها به این صورت می باشد، نام دستگاه ، آدرس اینترنتی دستگاه، نوع سیستم عامل دستگاه و… در برخی از مواقع حتی ممکن است که تلگرام شما نه تنها روی یک دستگاه دیگر غیر از خود شما، بلکه روی چند دستگاه دیگر نیز موجود باشد.

البته قابل ذکر است که اگر شما از قبل با دستگاه دیگر وارد برنامه تلگرام خود شده باشید، حتی در صورتی که تلگرام را از روی دستگاه حذف کرده باشید، در این قسمت نام دستگاه برای شما بیان خواهد شد.

برای مثال ممکن است شما یک گوشی همراه بخرید، در همین زمان برنامه تلگرام خود را از روی گوشی قبلی حذف کرده و روی گوشی جدید نصب خواهید کرد، و در قسمت نشست های شما اطلاعات هر دو گوشی ثبت خواهد شد، به همین دلیل پیشنهاد می شود زمان چک کردن نشست های تلگرام خود حتما از تمامی دستگاه هایی که از قبل با آنها به تلگرام خود وارد شده اید اطلاع کامل داشته باشید.

چگونه دستگاه های ناآشنا را از لیست نشست های تلگرام خود حذف کنیم؟

در صورتی که شما وارد لیست نشست ها شدید و با دستگاه های ناآشنا روبرو شدید، می توانید تنها  روی دستگاه مورد نظر کلیک کرده و آن را غیر فعال کنید، پس از اینکه دستگاه مورد نظر را غیر فعال کردید، در کمترین زمان ممکن برنامه تلگرام شما از روی گوشی همراه یا دسکتاپ مورد نظر پاک خواهد شد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا