جاسوسی گوشیردیابی گوشی

روش های جلوگیری از ردیابی گوشی

این روزها خدمات مربوط به ردیابی گوشی های هوشمند بسیار زیاد شده است و آنقدر راحت است که هرکسی میتواند از این خدمات استفاده کند. اما یک حالتی هم هست که نمیتوان گوشی را ردیابی کرد؛ آن هم زمانی است که گوشی خاموش میباشد. برنامه های ردیاب گوشی طوری طراحی شده اند که باید روی گوشی مخاطب نیز نصب باشد. اما متاسفانه افراد بعد از، از دست دادن گوشی خود به فکر این موضوع می افتند. هنگامی که موبایل همراه خاموش می شود، ارتباط آن با برج های سلول نزدیک متوقف می شود و فقط در مکانی که در هنگام خاموش شدن بوده است قابل ردیابی میباشد. علاوه بر این GPS به هیچ وجه کمکی نخواهد کرد زیرا برای جمع آوری جزئیات مکان به طور مداوم به دسترسی به تلفن همراه یا اینترنت نیاز دارد.

اما همیشه موضوع دزدیده شدن یا گم شدن گوشی همراه شما نیست بلکه میتواند موضوع ردیابی گوشی شما به هدف جاسوسی کردن باشد. به همین دلیل علاوه بر اینکه باید از گوشی خود نگهداری کنید که اتفاقی برای آن نیفتد، باید نکاتی را نیز رعایت کنید که از ردیابی شدن توسط افرادی که میخواهند از اطلاعات شما چه قانونی چه غیر قانونی استفاده کنند، جلوگیری شود. یکی از روش های ردیابی مکان استفاده از سیگنال های بی سیم است که موقعیت شما را به صورت مثلث میان برج های سلولی در می آورد. روش دیگر استفاده از GPS radio در گوشی میباشد که موقعیت شما را نشان میدهد. روش سوم استفاده از Wi-fi hot spot است و نقطه ای که به آن متصل شده اید، موقعیت مکانی شما را به صورت تقریبی نشان میدهد. اگر مشکوک هستید که با استفاده از تلفن همراه خود ردیابی می شوید، غیرفعال کردن هر یک از این ویژگی ها می تواند به جلوگیری از ردیابی کمک کند. غیر فعال کردن هر کدام از روش ها در گوشی های آیفون و اندروید متفاوت میباشد.

چگونه بفهمیم گوشی ردیابی میشود
چگونه بفهمیم گوشی ردیابی میشود

جلوگیری از ردیابی شدن در گوشی های آیفون

  1. در مرحله اول باید Wi-Fi را در گوشی خود خاموش کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار روشن کردن ویژگی حالت پرواز “Aireplaine mode” است. با این کار هم رادیوهای تلفن همراه (cell radios) و هم رادیوی Wi-Fi (Wi-Fi radio) نصب شده در داخل موبایل خاموش می شود تا هیچ یک از آنها نتوانند به شبکه های مربوطه متصل شوند.
  2. در مرحله دوم غیر فعال کردن GPS radio است. بعضی از موبایل ها این تنظیم را به صورت مستقل دارند، در حالی که بعضی دیگر آن را در منوهایی مانند حریم خصوصی (private) یا تنظیمات موقعیت مکانی (Location Settings ) قرار می دهند. خاموش کردن ویژگی های مربوط به موقعیت مکانی در گوشیتان، میتواند از فعال شدن GPS شما جلوگیری کند که باعث میشود موقعیت مکانی شما را نشان ندهد. در بعضی از موبایل ها، فعال کردن حالت پرواز “Aireplaine mode”، GPS را نیز غیر فعال میکند.
  3. در گوشی اپل آیفون یا iPad: به برگه تنظیمات تلفن خود بروید و سپس حریم خصوصی (private) را انتخاب کنید. از آن جا “Location Services” را انتخاب کنید. در این قسمت رشته ای از برنامه ها را مشاهده می کنید که از خدمات موقعیت مکانی استفاده می کنند. شما میتوانید “Location Services” را برای تمام این برنامه ها یا برنامه های خاصی که میخواهید غیر فعال کنید. همچنین میتوانید با زدن روی “clear history” تاریخچه مکان هایی که رفتید را پاک کنید.
روش های جلوگیری از ردیابی گوشی
روش های جلوگیری از ردیابی گوشی

جلوگیری از ردیابی شدن در گوشی های اندروید

  1. در روش اول قسمت تنظیمات (Setting) رفته، قسمت location رفته و سپس تنظیمات لازمه را انجام میدهید. در این قسمت میتوانید ” Location Reporting” و ” Location History” را غیر فعال کنید. ” Location Reporting” داده های موقعیت مکانی شما را به تمام برنامه های متفاوت میدهد، در حالی که ” Location History” مکان شما را برای استفاده در آینده در جستجوها و نرم افزارهایی مانند Google Now ذخیره می کند. همچنین شما میتوانید تمام مکان هایی را که قبلا در ” Location History” جستجو کردید را به وسیله “Delete Location History” پاک کنید. این کار را میتوانید در تمام حساب های کاربری که روی گوشیتان ساخته شده است انجام دهید.
جلوگیری از ردیابی شدن در گوشی های اندروید
جلوگیری از ردیابی شدن در گوشی های اندروید

لازم به یادآوری است که کارایی بسیاری از برنامه های معروف مانند Google Maps و یکسری برنامه های دیگر به داده های مکان (location data) بستگی دارد که بتوانند به بهترین نحو کار خود را انجام دهند و غیر فعال کردن location به معنای غیر فعال شدن این برنامه ها بوده و از دست دادن برخی از قابلیت های گوشی هوشمند شما میباشد. اما اگر برای حریم خصوصی خود نگران باشید، انجام دادن این کار میتواند ارزشش را داشته باشد.

روش دیگری که برای ردیابی نشدن گوشی شما وجود دارد این است که گوشی هوشمند خود را کاملا خاموش کرده و باتری آن را خارج کنید. زیرا برخی بدافزارها وجود دارند که به این هدف استفاده میشوند. این بدافزار باعث میشود که فرایند خاموش شدن گوشی جعل شود به این معنا که شما فرایند خاموش شدن گوشی را میبینید و فکر میکنید که گوشی خاموش شده است. در واقع اینطور نبوده و گوشی در پس زمینه روشن خواهد ماند. زمانی که باتری گوشی درآورده میشود، منبع انرژی وجود ندارد که قطعات مختلف آن بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند؛ در نتیجه از ردیابی گوشی جلوگیری میشود. البته اگر به اطلاعات داخل گوشی خود احتیاج دارید میتوانید این اطلاعات را روی رایانه خود ریخته و ذخیره کنید و سپس از آن اطلاعات استفاده کنید.

دیابی گوشی و انواع روش های ردیابی

کاورهای ضد سیگنال

راه دیگری که برای جلوگیری از ردیابی وجود دارد این است که از کاورهای ضد سیگنال استفاده کنید. این راه از راه های بسیار ساده و مقرون به صرفه میباشد که تمام سیگنال های دریافتی و خروجی از گوشی هوشمند را مسدود خواهد کرد و اجازه نمیدهد کسی شما را ردیابی کند.

کاورهای ضد سیگنال
کاورهای ضد سیگنال

تصور این موضوع که گوشی شما در حال ردیابی میباشد، بسیار وحشتناک است که بدانید یک نفر وارد حریم خصوصی شما یا یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما شده است زیرا حس میکنید همیشه یک نفر به دنبال شما است و احساس راحتی و امنیت در وجود شما کمرنگ میشود. باید بسیار دقت داشته باشید که حداقل با رعایت کردن یکسری نکات از این اتفاق جلوگیری کنید. امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شود.

ردیابی تلفن همراه روی نقشه بدون نیاز به GPS :

با استفاده از این برنامه میتونید محل دقیق گوشی فرزندتون رو از راه دور و بدون نیاز به روشن بودن جی پی اس GPS گوشی مورد نظر کنترل کنید.
remote location tracker – ردیاب گوشی موبایل و تبلت از راه دور tracker app

ردیابی و موقعیت یابی دقیق گوشی از راه دور :
این برنامه بدون نیاز به روشن بودن جی پی اس GPS محل و موقعیت گوشی فرزندان رو ردیابی و کنترل میکنه و برای شما ارسال میکنه،لذا میتونید از راه دور ردیابی کنید.
hide mobile spy app – ردیاب گوشی موبایل و تبلت از راه دور tracker app

برنامه ردیاب حرفه ا ی گوشی کاملا مخفی و بدون هیچ ردپایی است :
جهت کنترل مخفی گوشی شما نیاز به برنامه ای دارید که در گوشی فرزندتون کاملا مخفی بشه و کسی از وجود اون باخبر نشه،به همین خاطر برنامه ردیاب حرفه ای گوشی دقیقا این خواسته شما را برآورده میکنه.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا