برنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشیهک گوشی

ردیابی گوشی و 6 روش های ردیابی موبایل

ردیابی گوشی

ردیابی گوشی چیست؟ اولین چیزی که در زمان گم شدن به ذهن می رسد، مهم ترین نکته داشتن آگاهی است. آگاهی داشتن درباره روش های ردیابی گوشی به شما کمک می کند در عین خونسردی به بهترین نحو عمل کرده و در اسرع وقت بتوانید گوشی خود را پیدا کنید. امروزه گوشی های هوشمند حاوی تمام اطلاعات شخصی مانند فایل های تصویری، پیامک ها، ایمیل ها، لیست مخاطبین و…می باشد به همین دلیل گم شدن یا سرقت گوشی در صورتی که به دست یک فرد سوء استفاده گر بیفتد، می تواند مشکل ساز باشد.

ردیابی گوشی

ردیابی گوشی زمانی استفاده می شود که شما به گوشی دسترسی ندارید و یا در موقعیتی هستید که باید گوشی شخص دیگری را ردیابی کنید. ردیابی گوشی یک تکنولوژی جدید است که امروزه برای گوشی های هوشمند استفاده می شود. ردیابی کردن روش های مختلفی دارد که با توجه به شرایط گوشی مانند روشن یا خاموش بودن، روشن یا خاموش بودن داده همراه، روشن یا خاموش بودن مکان یاب گوشی و… می توان از هریک از آنها استفاده نمود.

ردیابی گوشی
ردیابی گوشی

روش های ردیابی کردن گوشی

ردیابی کردن گوشی دارای راه و روش های متفاوتی است که برخی از آنها عبارتند از :

·        ردیابی گوشی توسط اپراتورهای تلفن همراه مانند همراه اول، ایرانسل، رایتل : برای استفاده از این روش ردیابی باید با توجه به شرایط اپراتور خود عمل کرده و هزینه لازم برای انجام این کار را پرداخت نمایید.

·        ردیابی گوشی با استفاده از اکانت گوگل: در این روش باید پیش از گم شدن گوشی اکانت خود را به عنوان گوگل اکانت به ثبت برسانید تا بتوانید از این روش برای ردیابی گوشی خود استفاده نمایید.

·        ردیابی گوشی با استفاده از جیمیل : این مورد نیز همانند مورد قبلی باید پیش از گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی انجام گردد و همچنین برای این مورد باید اینترنت گوشی گم شده روشن باشد.

·        ردیابی گوشی با استفاده از  شماره IMEI : در این روش از کد درج شده روی جعبه گوشی که با نام IMEI درج شده اقدام به ردیابی می کنید و در حالت کلی می توان گفت روش اول و این روش یک روش واحد با استفاده از اپراتور و کد IMEI  برای ردیابی کردن گوشی هستند. و…

روش های ردیابی کردن گوشی
روش های ردیابی کردن گوشی

مراحل پیگیری گوشی گم شده یا سرقت شده

زمانی که متوجه گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی موبایل خود شدید، باید در ابتدا چند اقدام انجام دهید:

1. پس از اینکه متوجه گم شدن تلفن همراه خود شدید در ابتدا با شماره خود تماس بگیرید تا اگر کسی بطور اتفاقی پیدا کرده باشد به شما پاسخ دهد.

2. در مرحله دوم بهتر است شرایط را به اپراتور سیمکارت موجود در تلفن همراه خود اطلاع دهید و سیم کارت را بسوزانید تا در صورت افتادن گوشی به دست فرد سودجو در قبال کارهای اشتباه او دچار مشکل نشوید البته تنها راه جلوگیری از این مورد سوزاندن سیمکارت نمی باشد شما کافیست سیم کارت خود را یک طرفه کنید  تا نتوانند با سیم کارت شما تماس برقرار نمایند.

3. در این مرحله بهتر است رمز عبور تمام شبکه های اجتماعی که در دسترس  دارید، اپلیکیشن هایی که نیاز به رمز دارند را تغییر دهید. این عمل به دلیل جلوگیری از سوء استفاده هایی که ممکن است اتفاق افتد، انجام می گیرد. همچنین این عمل باعث می شود از دسترسی خودکار سارقان به اطلاعات و اکانت های شما و تا حد زیادی از افشا شدن اطلاعات خصوصی شما برای افراد سودجو جلوگیری گردد. همچنین برای اطمینان می توانید با استفاده از یک گوشی دیگر و وارد کردن اطلاعات خود به پیام رسان هایی مانند واتس اپ یا تلگرام وارد شوید و با فعال کردن یک گزینه راه دسترسی سایرین علی الخصوص سارق گوشی خود را ببندید. این قابلیت باید سریع پس از سرقت گوشی انجام شود تا از اطلاعات خصوصی خود محافظت کنید.

4. نکته مهم بعدی در ارتباط با کارت های بانکی می باشد. امروزه شاهد آن هستید که بسیاری از برنامه هایی وجود دارند که امکان استفاده غیرحضوری از کارت های بانکی و خدمات آنلاین را امکان پذیر کرده اند. با استفاده از این برنامه های کاربردی اطلاعات کارت و حساب بانکی شما در این نرم افزارها ذخیره شده و می تواند یک تهدید برای اطلاعات مالی و حساب های شخصی شما به شمار رود. اگر بر روی گوشی شما این نرم افزار ها نصب بوده باشد بهتر است پس از سرقت یا گم شدن گوشی با بانک مورد نظر تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا کارت های اعتباری شما را غیرفعال کنند یا اینکه در سریع ترین حالت ممکن اطلاعات کارت بانکی خود را تغییر دهید تا جلوی هرگونه سواستفاده توسط سارقان یا افراد غریبه گرفته شود.

مراحل پیگیری گوشی گم شده یا سرقت شده
مراحل پیگیری گوشی گم شده یا سرقت شده

ردیابی کردن گوشی اندروید

برای ردیابی کردن گوشی های اندروید معمول ترین راه، ردیابی کردن گوشی از طریق جیمیل است. برای این روش باید پیش از اینکه گوشی شما گم شود یا به سرقت رود، پیش بینی شرایط را کرده باشید. یعنی باید حتما جیمیل خود را فعال کنید و همچنین مکان یاب و اینترنت یا داده همراه خود را نیز فعال کرده باشید.

ردیابی کردن گوشی اندروید
ردیابی کردن گوشی اندروید

ردیابی کردن گوشی اپل

گوشی های اپل برای ردیابی کردن آنها یک قابلیت بر روی گوشی ها قرار داده است که با استفاده از این قابلیت می توان گوشی های اپل را به سادگی ردیابی کرد. این قابلیت با نام   Find My iPhone شناخته شده است که معنای آن ” آیفون مرا پیدا کن” است ، با استفاده از این برنامه می توانید گوشی خود را به راحتی ردیابی کنید. با این قابلیت اگر گوشی شما به اینترنت متصل باشد می توانید برای گوشی خودتان پیام بفرستید یا  اطلاعات خود را برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو حذف کنید.

ردیابی کردن گوشی اپل
ردیابی کردن گوشی اپل

ردیابی کردن گوشی خاموش

تفکر خیلی از افراد این است که اگر گوشی در حالت هواپیما باشد یا خاموش شود، ارتباط با موبایل قطع می شود ولی این تفکر به این معنا نیست که ردیابی گوشی امکان پذیر نمی باشد. گوشی موبایل هر سیستم عاملی داشته باشد یعنی چه اندروید باشد چه آیفون، سیستم عامل دیگری به نام فریمور مودم در آنها وجود دارد که در هر ثانیه در حال فعالیت است. این سیستم عامل وظیفه شناسایی دکل های گوشی و اتصال گوشی به هر کدام از آنها را بررسی می کند. نکته جالب این است که حتی اگر سیم کارت را از گوشی خارج کنید باز هم این سیستم عامل فعال خواهد بود حتی در برخی موارد می توان از طریق ایمیل یا به صدا درآوردن گوشی با روش های مختلف ردیابی را انجام داد.

ردیابی کردن گوشی خاموش
ردیابی کردن گوشی خاموش

ردیابی گوشی همراه اول

همانطور که در جریان هستید یکی از روش های ردیابی گوشی اپراتور های تلفن همراه می باشد. در این قسمت می خواهیم روش ردیابی تلفن همراه با استفاده از اپراتور همراه اول را بررسی کنیم. برای ردیابی گوشی های گم شده از طریق اپراتور همراه اول شما می توانید از سرویس های موجود این اپراتور استفاده کنید. در ابتدا باید سیم کارت خود را بسوزانید در مرحله بعدی شماره IMEI که روی جعبه گوشی درج شده است را از طریق یکی از خطوط همراه اول به یکی از دو روش زیر ارسال کنید تا ردیابی از طریق همراه اول برای شما فعال شود:

1. شماره IMEI را با استفاده از کد #111*2141* ارسال کنید.

2. با استفاده از سامانه پیامکی همراه اول شماره IMEI را به شماره 1112141 ارسال کنید.

 

زمانی که ردیابی همراه اول فعال شد، همراه اول پس از 10 روز که سریال را دریافت کرد شروع به جستجو گوشی گم شده می کند و در نهایت نتیجه را به اطلاع شخص می رساند.

ردیابی گوشی همراه اول
ردیابی گوشی همراه اول

ردیابی گوشی ایرانسل

اپراتور ایرانسل یک سامانه پیامکی  با کد *6101#مخصوص به گوشی های گم شده طراحی کرده است که در دسترس تمامی مشترکان قرار دارد.

برای درخواست ردیابی باید مراحل زیر را انجام دهید.

1. در ابتدا درخواست سوزاندن خط خود را باید به اپراتور بدهید.

2. پنج روز پس از اینکه خط خود را مسدود کردید شماره *6101# را با خط ایرانسل بگیرید و در نهایت نتیجه ردیابی را پس از 48 ساعت دریافت کنید.

3. در صورتی که نتیجه ردیابی مثبت بود شما می توانید به سادگی از طریق مراجع قانونی پیگیری کرده و به گوشی خود برسید و در صورتی که  نتیجه منفی شد باید بعد از 5 روز دوباره درخواست دهید.

ردیابی گوشی ایرانسل
ردیابی گوشی ایرانسل

ردیابی گوشی رایتل

در اپراتور رایتل برای ردیابی گوشی باید مراحلی را طی کنید:

1. ابتدا برای خط خود برای جلوگیری از خطرات احتمالی درخواست مسدودی ارائه دهید.

2. شماره IMEI را که از روی جعبه گوشی موبایلتان یادداشت کرده اید به شماره 6101 ارسال کنید.

3. پس از اینکه شماره IMEI شما به درستی ثبت شد اگر وقتی گوشی خود را گم کردید از رایتل استفاده می کردید شماره موبایلتان را در پاسخ ارسال نمایید در غیر این صورت شماره 0 را ارسال کنید.

4. بعد از این مرحله باید با توجه به شرایطی که اپراتور رایتل دارد برای ردیابی گوشی خود یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

– بعد از 10 روز تا روز جاری

– از روز جاری تا 10 روز بعد

– از 10 روز قبل تا 10 روز آینده

و در نهایت با انتخاب گزینه اول بعد از 24 ساعت می توانید نتیجه درخواست ردیابی خود را دریافت کنید و اگر مورد دوم و سوم را انتخاب کنید زمانی که نتیجه ردیابی مثبت شود به شما اطلاع داده می شود و اگر نتیجه منفی باشد در نهایت بعد از 10 روز نتیجه ارسال می گردد. انتخاب هریک از این گزینه ها نیاز به پرداخت هزینه دارد بعد از پرداخت درخواست ردیابی برای شما ثبت می شود.

کاربردی ترین ترفندهای ردیابی گوشی سرقتی

ردیابی گوشی سرقتی در حالت های مختلفی امکان پذیره که در زیر، به بررسی ترفندهای مختلف اون می پردازیم:

  • ردیابی گوشی روشن

بعضی وقتا گوشی سرقتی خاموش نمیشه؛ البته باید خیلی خوش شانس باشین که چنین اتفاقی بیفته. ولی توی این شرایط، میشه فرایند ردیابی گوشی سرقتی رو راحت تر انجام داد. برای این کار، دستگاه باید از قبل به اکانت گوگل (جیمیل) و به اینترنت متصل باشه. چون گوشی های سونی از اندروید پشتیبانی میکنن، میشه با استفاده از قابلیتAndroid Device Manger ، به راحتی اونها رو ردیابی کرد و فهمید که کجا هستن. برای این کار، اول به Android Device Manger  مراجعه کنین؛ اگه گوشی شما به اینترنت متصل باشه، موقعیت دقیق گوشی روی نقشه نمایش داده میشه. در مرحله بعدی، گزینهRing  به شما کمک میکنه که گوشی مورد نظررتون رو از راه دور به صدا در بیارین.

به این ترتیب، اگه در نزدیکی محل گم شدن گوشی قرار داشته باشین، راحت تر میتونین اونو پیدا کنین. همچنین با استفاده از گزینه Lock میتونین گوشی سونی تون رو قفل کنین تا دسترسی به اطلاعات داخلش محدود بشه و خیالتون از بابت اطلاعات شخصی و خصوصی تون راحت باشه. با استفاده از این ترفندها، میتونین تا حد زیادی اطمینان داشته باشین که گوشی تون پیدا میشه و اطلاعاتش در امان هستن.

  • ردیابی موبایل با گوگل مپ

یکی دیگه از روش های کاربردی ردیابی گوشی سرقتی ، استفاده از گوگل مپ هست. البته پیش شرط استفاده از این روش اینه که اپلیکیشن Google Maps روی موبایل شما نصب شده باشه و قابلیت Location History از قبل فعال باشه. در این صورت، میشه با مراجعه به بخش تایم لاین، تاریخچه نقشه گوگل مسیر و مکان هایی رو که گوشی sony شما اونجا بوده، دید.

با مراجعه به بخشی که در سمت چپ برنامه قرار گرفته، میتونین تاریخ گم شدن گوشی رو هم تعیین کنین یا اونو روی Today (امروز) تنظیم کنین. بعدش میشه مسیر و موقعیت هایی که گوشی شما بعد از تاریخ مورد نظر اونجا بوده رو به راحتی ردیابی کرد. در صورت مشاهده یه موقعیت جدید، جزئیاتش رو به پلیس و مراجع قضایی اعلام کنین و بقیه ی مراحل رو به قانون بسپارین.

  • ردیابی گوشی خاموش

اگه احیانا گوشی شما به سرقت بره، قطعا در اولین فرصت خاموشش میکنن که قابل ردیابی نباشه. خب باید بدونین که تحت شرایطی، امکان ردیابی کردن این نوع گوشی هم وجود داره. این کار، از طریق اوپراترهای ایرانسل و همراه اول امکان پذیره و اگه جزء کاربرای این دوتا اوپراتور هستین، میتونین گوشی تون رو ردیابی کنین. برای این منظور، کافیه به نمایندگی یا وب سایت این اپراتور ها مراجعه کرده و از طریق بخش ردیابی، گوشی خاموش تون رو پیدا کنین.

  • ردیابی گوشی با کد IMEI

یه ترفند دیگه برای ردیابی گوشی سرقتی ، استفاده از کد IMEI هست که معمولا روی بسته بندی گوشی حک شده یا با شماره گیری یه کد دستوری در گوشی سونی، قابل دریافت هست. هر گوشی که تولید میشه، یه کد آی ام ای آی داره که مدل و مشخصات محصول مورد نظر رو نشون میده. اگه این کد رو به مراجع قضایی تحویل بدین، میتونن گوشی رو براتون ردیابی کنن و بهتون تحویل بدن.

 ردیابی موبایل با برنامه سامانه مراقبت از خانواده

برای کنترل و ردیابی گوشی های موبایل با استفاده از برنامه Xspy کافیست، آن را بر روی گوشی تلفن همراه مورد نظر خود نصب کنید و بخش ” موقعیت یابی آنلاین ” آن را فعال کنید. پس از نصب و فعالسازی برنامه به صورت خودکار مخفی شده و شروع به ارسال موقعیت موبایل مورد نظر به پنل مدیریتی شما می نماید.

برای آگاهی از موقعیت لحظه ای گوشی تلفن همراه مورد نظر کافیست در پنل مدیریتی دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا موقعیت فعلی دستگاه خود را مشاهده کنید و کلیه مسیرهای تردد افراد مورد نظر را در بازی های زمانی مختلف مشاهده نمایید.
در لحظه می توانید ردیابی گوشی تلفن همراه فرزند و یا دستگاه سرقت شده خود را انجام دهید و یا از موقعیت کارمند خود آگاهی یابید. همینطور می توانید محدود های تردد مجاز و غیر مجاز را برای آنها تعریف کنید تا به سادگی از ورود یا خروج آنها از اماکن خاص آگاهی یابید. منزل، مدرسه، پارک، کتابخانه و.. می تواند از جمله نقاط قابل تعریف در نقشه انتخابی شما باشد.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا