دسته‌بندی نشده

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل

یکی از کاربرد های جیمیل، امکان ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل می باشد. در هنگام به سرقت رفتن و گم شدن گوشی موبایل یک کاربر می تواند در نمایش آخرین موقعیت مکانی دستگاه، اطلاعات کاربردی و مهمی در اختیار کاربر قرار دهد. به علاوه یک کاربر می تواند با استفاده از جیمیل کنترل دستگاه خود را در دست داشته باشد و اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی موبایل خود را پاک کند یا آن را قفل نماید و از به سرقت رفتن اطلاعات خصوصی خود جلوگیری کند. در این مطلب از سایت اسپای۲۴ به چگونگی ردیابی گوشی خاموش با جیمیل می پردازیم.

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل

فهرست مطالب

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل چگونه انجام می شود؟

اگر می خواهید از قابلیت پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل در گوشی موبایل خود بهره مند شوید؛ ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی همراه خود مراجعه کنید و تنظیمات لازم برای استفاده از قابلیت ردیابی گوشی خاموش با جیمیل را در آن ایجاد نمایید. در قسمت تنظیمات گوشی موبایل شما قسمتی به عنوان حساب های کاربری و پشتیبان گیری قرار دارد. در قسمت حساب های کاربری می بایست یک حساب کاربری جیمیل بسازید یا آدرس حساب جیمیل خود را وارد کنید، سپس به قسمت امنیت بروید و گزینه ی find my mobile را انتخاب کنید.

اکنون با فعال کردن گزینه ی آخرین موقعیت مکانی می توانید گوشی موبایل خود را با استفاده از جیمیل از راه دور مکان یابی کنید و به ردیابی گوشی از طریق جیمیل بپردازید. در واقع پس از فعال کردن این گزینه آخرین موقعیت مکانی گوشی موبایل شما برایتان ارسال می شود. البته نرم افزار ها و برنامه های مختلفی برای ردیابی گوشی سرقتی خاموش با جیمیل در اینترنت وجود دارند که شما می توانید این برنامه ها را دانلود کنید و آدرس جیمیل خود را در اختیارشان قرار دهید. به این ترتیب دیگر نگران دزدیده شدن و گم شدن گوشی موبایل خود نباشید زیرا می توانید از راه دور با استفاده از جیمیل آن را کنترل کنید.

ردیابی گوشی خاموش

کنترل گوشی از طریق جیمیل به چه صورتی انجام می شود؟

شرکت گوگل برای کنترل کردن گوشی موبایل از طریق جیمیل یک قابلیت به نام find my device یا دستگاهم را پیدا کن دارد. اما استفاده از این قابلیت به چه شکلی انجام می شود؟ خب همان طور که گفتیم این قابلیت با استفاده از جیمیل شما انجام می شود پس شما حتما باید از قبل یک حساب کاربری در جیمیل برای خود داشته باشید.

ضمن اینکه گوشی موبایل شما به اینترنت متصل باشد و GPS یا موقعیت مکانی دستگاه هم روشن باشد، پس کاملا مشخص است که برای استفاده از این قابلیت گوشی همراه باید حتما روشن باشد. اما اگر گوشی موبایل ما خاموش بود یا این شرایط را نداشت در خصوص ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل چه راه حل هایی وجود دارد؟

پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل

آیا اپراتور های تلفن همراه می توانند در خصوص ردیابی گوشی خاموش اندروید و ios کمکی به ما کنند؟

دو تا از مهم ترین شرکت های اپراتور در کشور ایران، شرکت های ایرانسل و همراه اول هستند که بیشترین تعداد مشترکان را در کشور ایران تشکیل داده اند؛ این دو شرکت اپراتور امکان ردیابی گوشی های خاموش را برای مشتریان خود فراهم کرده اند. تنها کافی است که پس از گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی همراه یا سیم کارت خود با بخش ردیابی گوشی های مفقود شده در این شرکت ها تماس بگیرید تا آنها بتوانند موقعیت مکانی سیم کارت شما را شناسایی کنند. البته این خدمات برای مشتریان اپراتور همراه اول رایگان و برای مشتریان سیم کارت های ایرانسل در ازای هر ردیابی ۱۰۰ تومان خواهد بود.

ردیابی گوشی از طریق جیمیل
ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل

آیا اطلاعات ذخیره شده بر روی یک گوشی همراه را می توان از طریق جیمیل پاک کرد؟

آموزش هک گوشی از طریق ایمیل یا جیمیل

بسیاری از افراد پس از اینکه گوشی موبایل خود را گم می کنند یا گوشی همراه آنها دزدیده می شود نگرانی بسیاری در خصوص اطلاعات خصوصی ذخیره شده بر روی تلفن همراه خود هم چون عکس های شخصی، ویدیو ها و موارد دیگر هستند، نگرانی کاربران زیادی برای به سرقت رفتن اطلاعات خصوصی سبب شده است که امروزه در ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل قسمت دیگری نیز برای پاک کردن تمامی داده ها و اطلاعات ذخیره شده بر روی یک گوشی موبایل به سرقت رفته یا مفقود شده از راه دور ایجاد شده است که شما می توانید از این قابلیت جیمیل نیز استفاده کنید.

ردیابی گوشی سرقتی خاموش

پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل و دسترسی به اطلاعات گوشی خاموش از طریق جیمیل

اگر این احتمال را می دهید که اطلاعات مهم و خصوصی شما در خطر به سرقت رفتن و افشا شدن است می توانید از گزینه Erase Device استفاده کنید. در واقع شرکت گوگل به کاربران خود این امکان را می دهد که پس از ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل تنها از طریق جیمیل خود کلیه ی اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی موبایل کاربر پاک شود. دقت داشته باشید که در این روش هیچ بازگشتی برای اطلاعات پاک شده وجود ندارد و زمانی که  پس از پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل مجددا گوشی خود را راه اندازی کنید تمام داده هایتان را از دست خواهید داد. به علاوه پس از استفاده از قابلیت پاک کردن داده ها از آن پس نمی توانید ردیابی گوشی از طریق جیمیل خود را انجام دهید، زیرا هیچ اطلاعاتی از جیمیل شما در آن دستگاه موجود نمی باشد.

ردیابی گوشی خاموش اندروید

نحوه ی ردیابی گوشی از طریق جیمیل و قفل شدن گوشی با جیمیل به چه صورت است؟

اگر می خواهید در زمانی که به گوشی موبایل خود دسترسی ندارید، پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل را انجام دهید و از راه دور و با استفاده از جیمیل خود گوشی موبایلتان را قفل کنید می توانید از این طریق عمل کنید، ابتدا به Device manager مراجعه کنید؛ در این قسمت جهت ردیابی گوشی خاموش و قفل کردن دستگاه از راه دور از شما درخواست می شود که آدرس جیمیل و رمز عبور آن را وارد کنید، سپس بر روی گزینه lock کلیک کنید و از راه دور دستگاه تلفن خود را قفل کنید تا از سرقت رفتن اطلاعات خصوصی خود جلوگیری نمایید.

ردیابی گوشی با جیمیل

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل برای گوشی های گم شده و در حالت بی صدا

گاهی ممکن است گوشی موبایل شما به سرقت نرفته باشد یا مفقود نشده باشد بلکه ممکن است گوشی همراه خود را در محیط اطرافتان گم کرده باشید و چون دستگاه شما بر روی حالت بی صدا قرار گرفته است دیگر نمی توانید آن را پیدا کنید، در این حالت برای ردیابی گوشی خاموش با جیمیل خود چه می توان کرد؟ همان طور که در قسمت های قبل به پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل اشاره کردیم می توان گفت که یکی دیگر از قابلیت های جیمیل به صدا درآوردن زنگ گوشی موبایل گم شده ی شما در زمانی است که آن را بر روی حالت بی صدا قرار داده اید و گم کرده اید.

طریقه ی انجام این روش به این صورت است که مجددا به device manager مراجعه کنید، آدرس جیمیل خود و رمز عبور آن را وارد کنید، سپس بر روی گزینه ی play sound کلیک کنید تا زنگ گوشی موبایل شما به صدا درآمده و بتوانید دستگاه خود را پیدا کنید، بنابراین علاوه بر ردیابی گوشی خاموش با جیمیل، جیمیل شما کاربرد های بی شمار دیگری نیز دارد که می توانید از این قابلیت های کاربردی برای قفل کردن دستگاه، پاک کردن اطلاعات ذخیره شده، به صدا در آمدن زنگ گوشی خود استفاده کنید، سعی کنید آدرس جیمیل و رمز عبور آن را همیشه به خاطر داشته باشید.

پیدا کردن گوشی با جیمیل
ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال

ایمن سازی گوشی موبایل با استفاده از جیمیل

یکی از کاربرد های دیگر استفاده از جیمیل در هنگام به سرقت رفتن یا مفقود شدن گوشی موبایل کاربران این است که به همان طریقه ی ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل وارد device manager شوند، در این قسمت می توانند پس از وارد کردن آدرس حساب کاربری جیمیل خود و رمز عبورش پیامی قرار دهند، زمانی که شخص دیگری گوشی موبایل کاربر را مشاهده کرد می تواند این پیام را بر روی گوشی موبایل مشاهده کنید، شما می توانید در این قسمت به صورت اختیاری یک شماره تلفن از خودتان قرار دهید تا آن فرد بتواند پس از پیدا کردن گوشی موبایلتان با شما تماس بگیرد و از این طریق دستگاهتان را به شما پس دهد، به این ویژگی ایمن کردن دستگاه با جیمیل گفته می شود.

ردیابی گوشی از طریق ایمیل
پيدا كردن گوشي از روي شماره

آیا ردیابی گوشی از طریق گوگل مپ امکان پذیر است؟

علاوه بر روش هایی که در قسمت های قبل تر برای ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل به شما معرفی کرده ایم. در این قسمت می خواهیم به یکی از متداول ترین پرسش های کاربران در خصوص گوگل مپ بپردازیم، شاید برای شما نیز تا به حال این سوال پیش آمده باشد که آیا می توانیم با استفاده از گوگل مپ موقعیت مکانی یک گوشی موبایل دیگر را ردیابی کنیم یا نه؟

در پاسخ به این سوال اساسی می توان گفت که بله این امکان برای ردیابی گوشی های موبایل از طریق گوگل مپ به تازگی برای کاربران گوگل تعبیه شده است، در آخرین بروز رسانی گوگل مپ شما می توانید از این قابلیت کاربردی گوگل مپ برای مکان یابی گوشی موبایل خود یا شخص دیگری استفاده کنید.

ردیابی گوشی گم شده خاموش
دیابی گوشی از طریق گوگل مپ امکان

آیا مکان یابی گوشی موبایل از طریق گوگل مپ حریم خصوصی کاربر را به خطر می اندازد؟

زمانی که منتظر یکی از اعضای خانواده، آشنایان و دوستان خود هستید می توانید با استفاده از موقعیت یابی گوشی موبایل شخص مورد نظر از طریق گوگل مپ فاصله او از مکان شما و زمان تقریبی رسیدن آن فرد به مکان شما را تشخیص دهید. این قابلیت گوگل مپ می تواند در هنگام برگزاری دورهمی ها و مهمانی ها بسیار کاربردی باشد. اما سوال مهم این است که آیا استفاده از این قابلیت نقض قوانین حریم خصوصی افراد نیست؟ در پاسخ به این پرسش مهم باید بگوییم که گوگل مپ برای استفاده از این قابلیت حتما از شما اجازه می گیرد و بدون صدور اجازه از طرف شما شناسایی موقعیت مکانی و لوکیشن شما برای هیچ کس قابل شناسایی نیست.

شما در قسمت تنظیمات برنامه ی گوگل مپ افرادی که اجازه دارند به موقعیت مکانی و لوکیشن شما دسترسی پیدا کنند را انتخاب می کنید و همچنین فاصله ی مورد نظر خود را برای اطلاع این افراد از موقعیت مکانی خود را تعیین می کنید؛ هر زمان که دیگر نیازی به استفاده از ردیاب گوگل مپ نداشتید می توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات در برنامه گوگل مپ این دسترسی را برای افراد لغو کنید، به این ترتیب دیگر کسی قادر نخواهد بود با استفاده از گوگل مپ موقعیت مکانی شما را ردیابی کند، حالا که ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل را آموختید به چگونگی ردیابی گوشی با گوگل مپ می پردازیم.

ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال
ردیابی گوشی سامسونگ با شماره سریال

چگونه می توان یک گوشی موبایل را از طریق گوگل مپ ردیابی کرد؟

هنگامی که شما از نسخه ی بروز شده ی گوگل مپ استفاده می کنید، این برنامه از شما درخواست می کند که موقعیت مکانی یا GPS گوشی موبایل خودتان را روشن کنید تا گوگل مپ بتواند لوکیشن شما و فاصله ی شما از مقصد را بر روی نقشه به شما نشان دهد؛ سپس شما می توانید موقعیت مکانی و مسیر های پیش رو برای رسیدن به مقصد را بر روی نقشه آن محل مشاهده کنید و لینک لوکیشن خود را در سایر برنامه ها نظیر پیام رسان های واتس اپ، تلگرام و غیره با افراد مورد نظر خود به اشتراک بگذارید، هم چنین می توانید هر زمانی که خواستید لینک موقعیت مکانی خود را برای این اشخاص حذف کنید.

برنامه ردیابی گوشی خاموش SPY24 چیست؟

جهت فعال شدن فرآیند ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره سریال را در اپلیکیشن SPY24 ثبت نمایید تا ردیابی دستگاه گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خارج شدن دستگاه از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود. شما می توانید با خیال راحت ردیابی موبایل یا تبلت سرقتی یا مفقودی خود را به SPY24 محول کنید.

در سامانه همتا تنها استعلام رجیستری امکان پذیر می باشد. فروشگاه های موبایل و تبلت سرتاسر کشور با نصب این اپلیکیشن به صورت رایگان می توانند قبل از خرید و فروش موبایل و تبلت دست دوم به صورت هم زمان رجیستری و سرقتی نبودن موبایل و یا تبلت را بررسی کنند تا معامله ای امن را تجربه نمایند.

ویژگی‌های برنامه ردیابی گوشی خاموش SPY24:

SPY24 با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اپراتورها، اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ، بستری مناسب فراهم کرده است.

  • اعلام سرقت و ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل و تبلت سرقتی یا گمشده
  • استعلام رجیستری گوشی و استعلام سرقتی گوشی، تبلت و لپ ­تاپ به طور همزمان
  • اطلاع رسانی به فروشگاه‌ها، اصناف و کلانتری های سراسر کشور جهت جلوگیری از خرید و فروش و خروج کالای سرقتی از مرزهای کشور
  • جستجوی کالای سرقتی در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری ها
  • ثبت کالای پیدا شده
  • طراحی ساده و امکان استفاده ساده و لذت بخش

جان کلام پيدا كردن گوشي از طريق جیمیل

اسپای۲۴ تنها اپلیکیشن موجود به منظور استعلام رجیستری گوشی و استعلام سرقتی گوشی، تبلت و لپ ­تاپ به طور همزمان می باشد. در هنگام خرید کالای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)، به ویژه از پلتفرم های دیوار و شیپور، شما می توانید تنها با یک استعلام، علاوه بر اطلاع از سرقتی نبودن دستگاه، از رجیستر بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید و ناخواسته مرتکب جرم خرید یک کالای سرقتی نشوید. در این مطلب از سایت SPY24 شما را با ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل و پیدا کردن و ردیابی گوشی از طریق جیمیل آشنا کردیم.

برگرفته از: www.carlcare.com

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا