ردیابی گوشی

ردیابی گوشی با کد IMEI

هر گوشی همراهی دارای یک شناسه 15 رقمی منحصر به فرد خود میباشد که هویت آن را مشخص کرده و بر خلاف شماره سیم کارت،غیر قابل تغییر است. شماره سیم کارت برای شناسایی حساب مشترک خاص استفاده می شود در حالی که شماره IMEI کار شناسایی دستگاه را انجام می دهد. به این کد، کد IMEI گفته میشود بعد از خریدن موبایل خود، کد آن را در جای امنی قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید سریع به آن دسترسی داشته باشید. زمانیکه یک گوشی دزدیده شود یا سرقت گردد، این کد برای شناسایی و ردیابی آن گوشی مورد استفاده قرار میگیرد. کد IMEI معمولا پشت جعبه ای که در آن بسته بندی شده بود، پیدا خواهید کرد. راه دیگر برای دستیابی به این کد، شماره گیری #06#* است.

ردیابی گوشی با کد IMEI
ردیابی گوشی با کد IMEI

برای دیدن این کد در گوشی های آیفون باید به تنظیمات iPhone خود بروید و سپس روی General ضربه بزنید. سپس به قسمت About بروید. بعد از آن به پایین صفحه بروید تا IMEI را پیدا کنید. شماره IMEI  گوشی خود را بنویسید و آن را همیشه با خود داشته باشید.

پیدا کردن کد IMEI در گوشی های اندروید به این شکل است که به قسمت تنظیمات گوشی رفته و در بخش About phone تمام اطلاعات گوشی آورده شده است. شماره IMEI را در آنجا خواهید دید، حتما آن را جایی یادداشت کنید. همچنین می توانید تلفن خود را خاموش کرده و سپس درپوش و باتری را بردارید. شماره IMEI را می توانید در داخل تلفن خود پیدا کنید. بعضی مواقع پشت خود باتری نیز نوشته میشود.

پیدا کردن شماره سریال گوشی (IMEI number)

پیدا کردن شماره سریال گوشی (IMEI number)
پیدا کردن شماره سریال گوشی (IMEI number)

اکثر افراد توجه چندانی به IMEI تلفن خود نمی کنند، اما اکنون فرصت خوبی است که کد مربوط به موبایل خود را یادداشت کنید. در صورتی که به طور تصادفی گوشی خود را گم کرده اید یا شخصی آن را از شما دزدیده است. اگر شماره IMEI را داشته باشید می توانید به راحتی مکان گوشی هوشمند خود را ردیابی کنید.

شاید باورتان نشود ولی میتوانید گوشی گم شده خود را حتی بدون سیم کارت، دسترسی به اینترنت و مکان یا حتی عوض شدن سیم کارت توسط سارق پیدا کنید. این کار به نظر سخت بیاید ولی امکان پذیر میباشد. کافیست پشت جعبه گوشی خود را مشاهده و برچسب چسبانده شده که اطلاعاتی مانند مدل گوشی و شماره سریال در آن نوشته شده، را ببینید. شماره 15 رقمی IMEI، بالای بارکد قرار گرفته است. زمانی که این شماره را پیدا کردید، میتوانید گوشی به سرقت رفته خود را با استفاده از یک برنامه ردیاب موبایل به راحتی پیدا کنید. این برنامه ها را میتوانید از فروشگاه Google play دانلود کنید. علاوه بر این کار میتونید جریان را به پلیس گزارش داده و شماره IMEI گوشی خود را در اختیار آن ها بگذارید تا گوشی شما را ردیابی کنند. پلیس حتی با استفاده از یک سیم کارت متفاوت دیگر، لحظه ای که تماس برقرار می شود، شماره IMEI به پلیس کمک می کند تا مکان یا امواج ارتباطی آن را خیلی دقیق یا نزدیک آن ردیابی کند. در بعضی مواقع هم برای امنیت بیشتر گوشی، پلیس کد IMEI را در لیست سیاه قرار داده و مسدود میکند تا زمانی که مشکل حل شود.

آیا میدانستید اگر تنظیمات موبایل شما توسط سارق به تنظیمات کارخانه بازگردد، بازهم قابل ردیابی میباشد؟ جالب است بدانید انجام تنظیمات مجدد داده های کارخانه، واقعیت تلفن هوشمند شما را تغییر نمی دهد. این ردیابی به وسیله کد IMEI انجام میگیرد؛ فقط کافیست این کد را داشته باشید.

ردیابی گوشی از طریق کد IMEI

ردیابی گوشی از طریق کد IMEI
ردیابی گوشی از طریق کد IMEI
آیا سارقان می توانند شماره IMEI را تغییر دهند؟

باید بگویم بله. به همین خاطر به محض اینکه گوشی شما دزدیده شد؛ اگر خودتان نتوانستید کاری انجام دهید، باید سریع به اداره پلیس رجوع کرده و تمام اطلاعات گوشی خود را تا زمان پیدا شدن آن مسدود کنید.

ردیابی گوشی و انواع روش های ردیابی

شاید برایتان سوال شود که اگر گوشی شما اینترنت نداشته باشد باز هم قابل ردیابی میباشد یا خیر؟

باید بگویم بله، هر دو نوع سیستم های اندروید و IOS بدون متصل بودن به اینترنت نیز قابل ردیابی هستند. برنامه های بسیار مختلفی برای نشان دادن نقشه وجود دارند که این امکان را به شما میدهند حتی بدون اتصال به اینترنت، گوشی شما قابل ردیابی باشد. سیستم GPS در گوشی هوشمند شما به دو روش مختلف کار می کند. وقتی گوشی شما به اینترنت دسترسی دارد یا به WiFi متصل است، از GPS یا A-GPS کمکی استفاده می کند. این از موقعیت برج های تلفن همراه نزدیک و شبکه های Wi-Fi شناخته شده استفاده می کند تا یه طور تقریبی متوجه شود دستگاه شما در کجا قرار دارد.

اگر یک گوشی آیفون نیز به اینترنت متصل نبود، میتوان از طریق ویژگی موقعیت مکانی بلوتوث (Bluetooth location) مکان آن را پیدا کرد. همچنین میتوانید با استفاده از برنامه “Find My Device” و iCloud آخرین مکان گوشی آیفون خاموش شده را پیدا کنید.

اگر گوشی اندروید برند سامسونگ باشد، میتوانید از قابلیت Find My Mobile استفاده کنید. برای استفاده از این ویژگی باید موبایل شما به اینترنت دسترسی داشته باشد. این برنامه باید قبل از هر اتفاقی رو گوشی نصب شده باشد؛ علاوه بر این به یک اکانت سامسونگ نیاز است که موبایل مورد نظر در آن ثبت شده باشد.

آیا با Google Maps هم میتوان تلفن همراه را ردیابی کرد؟

جواب این سوال هم بله است اما چگونه؟ شما میتوانید از طریق نصب برنامه “Find My Device” و Google Maps موبایل گمشده یا به سرقت رفته خود را ردیابی کنید. البته قابل ذکر است که این برنامه ها باید قبل از این اتفاقات روی گوشی شما نصب شده باشد. کاری که باید بعد از گم شدن یا دزدیده شدن گوشی خود انجام دهید این است که وارد حساب گوگل خود (google account) که با گوشی گمشده اتان لینک شده است از طریق کامپیوتر یا یک گوشی دیگر وارد میشوید. وارد بخش Google Maps شده و روی منو کلیک کنید و بعد روی گزینه “Your Timeline” ضربه بزنید. اکنون تاریخ را وارد کنید تا تاریخچه مکان دستگاه گمشده آن روز خاص را بررسی کنید.

در دنیای امروز ، تلفن شما به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی تبدیل شده است. همه وظایف به نوعی به آن بستگی دارد. امروزه آنقدر تکنولوژی پیشرفت کرده است که برای هرچیزی راه حلی وجود دارد. شاید سرقت رفتن گوشی همراه از بدترین اتفاقات باشد اما نگران نباشید، با راه کارهایی که وجود دارد امکان برگرداندن آن زیاد میباشد. خیلی از برنامه ها و راه کارهای ردیابی گوشی هوشمند رایگان هستند و به راحتی میتوانید از آن ها استفاده کنید. البته که باید دقت کنید هیچ وقت چنین اتفاقی نیفتد، اما اگر هم افتاد امیدوارم مطالب این مقاله به شما کمک کند.

ردیابی گوشی به صورت زمان بندی شده :

با استفاده از این برنامه میتونید ردیابی لحظه به لحظه گوشی فرزندان تون رو داشته باشید.به این صورت که میتونید تعین کنید که هر چند دقیقه یکبار محل و موقیت گوشی رو برنامه ردیابی کرده و برای شما ارسال بکنه
sim card location tracker – ردیاب گوشی موبایل و تبلت از راه دور tracker app

ردیابی گوشی حتی بدون سیم کارت یا با تعویض سیم کارت :
این برنامه ردیابی گوشی رو بدون وابسته بودن به سیم کارت انجام میده،یعنی اگر گوشیتون رو دزدیدن و سیم کارت دیگری هم درونش قرار بدن بازهم میتونید موقعیت دقیق گوشی تون رو بر روی نقشه ببینید.
mobile tracker app activation – ردیاب گوشی موبایل و تبلت از راه دور tracker app

فعالسازی راحت برنامه ردیاب لحظه به لحظه گوشی :
کار کردن و فعالسازی برنامه ردیاب لحظه به لحظه گوشی بسیار راحت و آسان است.به صورتیکه برای نصب و فعال سازیش کمتر از 5 دقیقه طول میکشه
فیلم آموزش کامل نصب و راه اندازی برنامه ردیاب لحظه به لحظه و کنترل مخفی گوشی (حتما این فیلم رو ببینید) 👇👇

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا