هک گوشیامنیت شبکه و هکامنیت گوشیردیابی گوشیفناوری و خبرگوشی های هوشمند

ردیابی گوشی با استفاده از آدرس IP اموزش کامل

چگونه مکان یک تلفن همراه را با استفاده از آدرس آی پی ردیابی کنیم؟

یکی از دغدغه های ذهنی افراد نحوه ردیابی آدرس IP گوشی در رابطه با بازیابی تلفن های هوشمند گمشده یا به سرقت رفته است. آیا می توان با استفاده از آدرس آی پی تلفن را ردیابی کرد؟ پاسخ بله است. اما، آیا می توان با ردیابی آدرس آی پی، تلفن گمشده را بازیابی کرد؟ پاسخ بعید است. اگر یک تلفن هوشمند اندرویدی را گم کرده اید، با دنبال کردن این مقاله هم چنان فرصت بازیابی آن را دارید. اگر تلفن غیر اندروید را گم کرده اید، در این مقاله توضیح داده می شود که برای ردیابی آدرس آی پی تلفن شما، چه کاری لازم است و بازیابی آن چقدر سخت است.

اگر برنامه ردیابی روی تلفن هوشمند خود مانند Prey یا SPY24 را نصب کرده اید، ممکن است بخواهید از این برنامه برای بازیابی تلفن گمشده استفاده کنید. اگر نرم افزار ردیابی را بر روی تلفن خود نصب نکرده اید، دیگر نمی توانید از این گزینه استفاده کنید و ممکن است مجبور شوید برای پیگیری تلفن از آدرس آی پی استفاده کنید. اگر یک سارق به اندازه کافی هوشمند باشد، ممکن است تلفن شما را پاک کرده و به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازگرداند. بازنشانی تلفن به حالت پیش فرض کارخانه ممکن است به رمز ورود نیاز داشته باشد، بنابراین ممکن است هنوز وقت داشته باشید تا آدرس IP تلفن را قبل از بازنشانی ردیابی کنید. ما در این مقاله که شما چطوری می‌توانید از طریق آی پی شخصی رو ردیابی کنید حتماً اینجا را کلیک کنید

اگر می‌خواهید با استفاده از آدرس آی پی مکان یک گوشی همراه را ردیابی کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- تعیین آدرس آی پی گوشی همراه

مرحله اول در ردیابی مکان یک گوشی همراه با استفاده از آدرس IP، تعیین آدرس IP دستگاه است. برای انجام این کار، چندین روش وجود دارد که بستگی به سیستم عامل دستگاه دارد. برای اکثر دستگاه‌های اندروید، شما می‌توانید آدرس IP را با ورود به تنظیمات و انتخاب Wi-Fi پیدا کنید. برای دستگاه‌های iOS، می‌توانید آدرس IP را با رفتن به تنظیمات و انتخاب Wi-Fi، سپس زدن روی شبکه‌ای که دستگاه به آن متصل است، پیدا کنید.

۲- استفاده از ابزار مکان‌یابی

پس از شناسایی آدرس IP، باید یک ابزار مکان‌یابی پیدا کنید تا به شما در ردیابی مکان دستگاه کمک کند. چندین ابزار مکان‌یابی مانند IP Location، GeoIP و IP Address Lookup وجود دارند. این ابزارها از اطلاعات آدرس IP برای ردیابی دستگاه با پیگیری اتصال آن به شبکه‌های مختلف در سراسر جهان استفاده می‌کنند.

۳- وارد کردن آدرس آی پی در ابزار مکان‌یابی

پس از شناسایی ابزار مکان‌یابی که قصد استفاده از آن را دارید، آدرس IP گوشی همراه را که قبلاً به دست آورده‌اید، وارد کنید. طی چند ثانیه یا دقیقه، ابزار مکان‌یابی مکان تقریبی دستگاه را به شما ارائه خواهد داد. این کار به شما در تعیین مکان گوشی همراه کمک می‌کند.

۴- تأیید دقت مکان

در حین استفاده از ابزار مکان‌یابی برای ردیابی مکان یک گوشی همراه، حائز اهمیت است که دقت مکان را تأیید کنید. بیشتر ابزارهای مکان‌یابی می‌توانند مکان تقریبی دستگاه را ارائه دهند. بنابراین، ممکن است نیاز به بررسی‌های اضافی باشد تا دقت مکان را تأیید کنید. برای این کار می‌توانید با مراجعه حضوری به مکان یا استفاده از ابزارهای اضافی برای تأیید مکان بیشتر اقدام کنید.

ردیابی گوشی آدرس IP

ردیابی گوشی آدرس IP

اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید، یافتن آدرس IP تلفن گمشده خود است. اگر تنظیمات تلفن خود را برای بازیابی خودکار ایمیل از Gmail، بارگذاری عکس در Dropbox یا ویرایش یادداشت در Evernote تنظیم کرده اید، با ورود به یک وب سایت مربوطه می توانید آدرس IP تلفن گمشده را پیدا کنید. در زیر سه روش به دست آوردن IP توضیح داده شده است:

ردیابی گوشی جیمیل

Gmail  یا (Google Apps) به طور کلی برای بازیابی خودکار ایمیل از حساب Google شما در یک بازه زمانی از پیش تعیین شده 5 دقیقه، 15 دقیقه، 30 دقیقه یا 1 ساعت تنظیم شده است. حال باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا وارد حساب Gmail خود می شوید و یک لینک در گوشه سمت راست پایین وب سایت پیدا می کنید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.
ردیابی گوشی آدرس IP 
ردیابی گوشی آدرس IP
 • سپس با کلیک بر روی لینک “Details”، پنجره اطلاعات فعالیت باز می شود.
 • همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پنجره فعالیت چند فعالیت اخیر را با موقعیت مکانی و آدرس IP دستگاه نشان می دهد.
ردیابی گوشی
ردیابی گوشی
 • به دلیل حفظ حریم خصوصی و امنیت، آدرس IP در عکس صفحه سیاه شده است.
 • برای تعیین آدرس IP ممکن است ازAccess Type (تلفن همراه) و Access Time استفاده کنید.

ردیابی گوشی Dropbox

به طور مشابه، اگر برنامه Dropbox را بر روی تلفن خود نصب کرده اید، می توانید از آن برای یافتن آدرس IP تلفن هوشمند گمشده یا به سرقت رفته استفاده کنید. حال باید مراحل زیر را طی کنید:

 • در ابتدا برای مشاهده سابقه دسترسی باید وارد وب سایت Dropbox شوید.
 • سپس در وب سایت Dropbox ، به حساب خود وارد شوید.
 • حال ایمیل و لینک “setting” خود را همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، کلیک کنید.
 • سپس برای مشاهده سابقه دسترسی، روی گزینه security کلیک کرده و به بخش devices صفحه بروید.
 • برای دیدن آدرس IP گوشی باید بر روی نماد Information کلیک کنید (به تصویر زیر مراجعه کنید).
Dropbox
Dropbox

ردیابی گوشی Evernote

با فرض اینکه شما برنامه Evernote را بر روی تلفن خود نصب کرده اید، و برنامه برای همگام سازی خودکار با بقیه برنامه های شما تنظیم شده است. شما قادر خواهید بود آدرس IP تلفن فرد مورد نظر را با استفاده از مراحل زیر پیدا کنید:

 • ابتدا باید از طریق وب سایت وارد حساب Evernote خود شوید.
 • سپس روی ایمیل خود کلیک کنید و سپس لینک “account setting” را همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، انتخاب کنید.
ردیابی گوشی Evernote
ردیابی گوشی Evernote
 • در صفحه ” account setting”، روی لینک “Access history” در قسمت چپ پنجره کلیک کنید.
 • مشابه روش Gmail، سابقه دسترسی را با زمان دسترسی، موقعیت مکانی و آدرس IP را خواهید دید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.
ردیابی گوشی با استفاده از آدرس IP
ردیابی گوشی با استفاده از آدرس IP

ردیابی گوشی با استفاده از آدرس IP

حالا که آدرس IP را پیدا کرده اید برای ردیابی گوشی با استفاده از این IP باید به روش زیر عمل کنید:

 • بر خلاف سیستم ردیابی GPS، موقعیت جغرافیایی یافت شده با آدرس IP فقط در سطح شهر دقیق است و بنابراین آدرس پستی سارق را به شما نمی دهد.
 • شما باید یک گزارش پلیس ثبت کنید که شامل آدرس IP و ارائه دهنده خدمات بی سیم که صاحب آدرس IP است.

کمک گرفتن از پلیس و ارائه دهنده خدمات بی سیم ممکن است هفته ها تا ماه ها طول بکشد، اما ممکن است سارق قبلاً گوشی هوشمند شما را در بازار سیاه فروخته باشد و این امر باعث پیچیدگی بیشتری برای یافتن سارق می شود. علاوه بر این، تلاش برای ردیابی سارق خود ممکن است نگران کننده و غیر ایمنی باشد، بنابراین ما اکیداً پیشنهاد می کنیم از مقامات مناسب کمک بگیرید.

مراحل احتیاط

قبل از اینکه تلفن هوشمندتان گم شود، می توانید با چند اقدام احتیاطی شانس بازیابی گوشی هوشمند خود را در صورت دزدی افزایش دهید. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای شناسایی دستگاه خود انجام دهید:

 • از مارک، مدل و شماره سریال دستگاه خود کپی بگیرید. در صورت نیاز به ارائه گزارش پلیس، داشتن اطلاعات مربوطه روند گزارش دهی را آسان می کند و همچنین شانس بازیابی آن را بهبود می بخشد. همچنین می توانید این اطلاعات را در جعبه ای که یک الکترونیک یا رسید چاپی همراه آن است، پیدا کنید.
 • برای اینکه یابنده گوشی گمشده راحت تر بتواند گوشی را برای شما ارسال کند، لازم است که اطلاعات مالک را در صفحه قفل گوشی قرار دهید.
 • برنامه SPY24 مانند Prey یا find-my-phone را روی تلفن هوشمند خود نصب کنید.

در این مقاله نشان داده شد که امکان بازیابی گوشی شما در صورت گمشدن یا دزدی شدن، بسیار کم است. البته تعداد کمی از افراد با داستان موفقیت بازیابی گوشی خود وجود دارند، اما آن ها بسیار نادر هستند و بسیار خوش شانس محسوب می شوند. تلاش برای یافتن تلفن هوشمند با آدرس IP فقط شما را به شهر می رساند، بنابراین به شما کمک نمی کند تلفن را در مکان مشخص پیدا کنید، مگر اینکه پلیس و ارائه دهنده خدمات بی سیم با هم کار کنند تا به دنبال سارق بروند.

با توسعه فناوری و اینترنت که مردم رو به سمت خود کشیده است و باعث می‌شود که مردم غالب وقت خود را در  اینترنت و شبکه‌های اجتماعی سپری کنند.

✅ کنترل و ردیابی گوشی از راه دور بدون نصب ✅

⏪ کنترل و دیدن مخفیانه پیامک ها، عکس ها، نرم افزار ها و… ⏩

?️ برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید ?️

طی سالیان گذشته و به دلیل استفاده بد از این تکنولوژی‌ها در بعضی موارد بعضی از کاربران به سراغ هک کردن و چک کردن گوشی همسر خود می‌روند تا از تمام ارتباطات آن‌ها باخبر باشند. حال این موضوع سؤالی را مطرح کرده است که دانستن جواب آن بسیار مهم است. در ادامه به پاسخ سؤال آیا هک گوشی همسر جرم است می‌پردازیم.

آیا هک گوشی همسر جرم است؟

هک گوشی همسر به هر دلیلی اعم از رفتارهای مشکوک، مکالمات مشکوک و شک‌های شما به به او قانونی نیست و شما با این ادله نمی‌توانید در مقابل قاضی حاضر شوید و فکر کنید که این مشکل به همین سادگی حل می‌شود. مسلماً شما مجرم شناخته می‌شود و طبق قانون مدنی کشور مجازات می‌شوید و میزان مجازات شما هم با توجه به نظر قاضی تعیین می‌شود.

توجه داشته باشید در اینجا منظور از هک گوشی همسر اشاره دارد به هرگونه دخالت شما در اطلاعات شخصی که همسرتان که به‌عنوان نقض حریم شخصی شناخته می‌شود و از رایج‌ترین این موارد به شنود تلفن، چک کردن پیام‌ها، شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر یا هر مورد دیگر و پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام که به هرکدام به‌طور جداگانه می‌پردازیم.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا