برنامه هکجاسوسی گوشیردیابی گوشینرم افزار کنترل والدینهک گوشی

ردیابی گوشی آیفون از طریق شماره سریال(IMEI)

گوشی موبایل در واقع حریم خصوصی فرد است که به طور مداوم همراه اوست و احتمال گم شدن و یا به سرقت رفتن آن وجود دارد. در این مقاله می خواهیم به ردیابی گوشی آیفون دزدیده شده بپردازیم. گوشی های غیر قابل ردیاب از استقبال خوبی برخوردار شدند. چرا که این گوشی ها تنها برای عده‌ای ضروری به شمار می آید که دوست ندارند به هیچ وجه مورد ردیابی قرار بگیرند. در ادامه به ردیابی گوشی آیفون و چگونگی آن می پردازیم با ما همراه باشید.

امنیت گوشی

با توجه به اینکه امروزه ارتباط برقرار کردن به سهولت انجام می‌شود و اختراعی که آن را برای همگان آسان کرده گوشی تلفن همراه است. از آنجا که گوشی تلفن همراه یک وسیله شخصی بوده و حاوی اطلاعات مهم و خصوصی فرد است اما به آن صورتی که باید ایمن باشد نیست و قابلیت هایی را برای ارسال اطلاعات شخصی به دیگر دستگاه ها دارند که این امر موجب نگرانی در افراد شده است. افرادی سودجو به نحوی به گوشی شما دسترسی پیدا کرده و یا آن را به سرقت می برند و ممکن است اطلاعات گوشی تلفن همراه را نشر دهند و به این شکل حریم خصوصی کاربر را به خطر بیندازند. ناگفته نماند کنترل از راه دور و یا امکان ردیابی گوشی های آیفون همیشه امری مضر نیست و گاهی جزء محاسن گوشی تلفن به حساب می آید و در برخی موارد ممکن است کمک شایانی به ما کند.

ردیابی گوشی

قابلیت ردیابی گوشی

شاید این اتفاق را تجربه کرده باشید، که فکر کنید گوشی همراه تان را گم کرده در حالی که گوشی در کنار شماست. نگرانی بیش از حد آن لحظه برای صرف هزینه و همچنین اطلاعات، فایل ها و عکس های شخصی که در گوشی دارید و یا فکر به اینکه مورد سواستفاده قرار گیرند وجود دارد. در واقع استفاده از تلفن همراه قسمت جدا نشدنی زندگی ما شده است چرا که حجم بالایی از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی در تلفن ما ذخیره شده است پس باید مراقب آن بود.

شرکت سازنده آیفون برای کمک کردن به تلفن گم شده، تنظیماتی در سیستم آن ها اعمال کرده است. اما قبل از مورد استفاده قرار دادن باید این تنظیمات را فعال کرد. استفاده از روش‌های ردیابی گوشی و پیگیری موقعیت مکانی می تواند برای پیدا کردن آیفون دزدیده شده به شما کمک کند.

ردیابی گوشی

چگونگی ردیابی گوشی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در شرایط های مختلف ناگزیر به کنترل گوشی خود یا گوشی فرد دیگری از راه دور باشید مثلا ردیابی گوشی از طریق شماره سریال. در واقع مهمترین عامل برای ردیابی و پیدا کردن گوشی به سرقت رفته شما شماره سریال گوشی می باشد. شما تنها با داشتن شماره سریال می توانید برای ردیابی گوشی موبایل خود اقدام کنید. به طور مثال موقعیتی که ما می توانیم از ردیابی گوشی با شماره سریال نفع ببریم، زمانی است که گوشی ما یا گم شده و یا به سرقت رفته  باشد در این موقعیت بهترین کار این است که قبل از دسترسی سارق به اطلاعات موجود در گوشی آن اطلاعات را پاک کنیم و گزینه بهتر اینکه موقعیت مکانی گوشی تلفن همراه خود را با استفاده از جی پی اس بر روی نقشه ردیابی کنیم و مانع از سواستفاده هایی شویم.

با توجه به آسیب‌ های پیش آمده ناشی از گوشی و سرقت آن در اماکن عمومی در جامعه نگرانی هایی برای افراد ایجاد شده است.

ردیابی گوشی

 ردیابی گوشی آیفون

زمانی که گوشی آیفون خود را گم کرده اید و یا حتی به سرقت رفته است برای حفظ امنیت اطلاعات موجود در گوشی آیفون بهترین راه استفاده از شماره سریال برای ردیابی است.

بعد از به سرقت رفتن گوشی شما می توانید در سامانه کشوری همیاب ۲۴ اعلام سرقت کرده و شماره سریال گوشی را در این سامانه ثبت کنید بعد از ثبت مشخصات دستگاه شما اپراتورهای مخابراتی فعال شده و مانع خرید و فروش و یا خارج شدن دستگاه سرقتی شما از مرزهای کشور می‌شود. این سامانه با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضایی و با همکاری‌ با اپراتورهای مخابراتی اصناف و کلانتری های سراسر کشور برای راحتی و سرعت عمل بیشتر در فرآیند ردیابی‌ گوشی اعمال شده است.

ردیابی گوشی

شماره سریال چیست؟

نکته ضروری برای دانستن همگان برای خرید انواع گوشی های موبایل دانستن شماره imei است یا همان شماره سریال گوشی می باشد این عبارت مخفف شده است. و معنی کامل کلمه آن، سیستم جهانی تعیین هویت می باشد. در واقع شماره سریال برای هر گوشی منحصر به فرد و خاص خود آن گوشی می باشد. به محض روشن شدن گوشی گم شده یا به سرقت رفته شما می‌توان آن را از طریق شماره سریال ردیابی کرد و یک لایه امنیتی برای شما ایجاد می کند.

از سواستفاده های احتمالی که در این راستا ممکن است انجام گیرد استفاده از شماره سریال یک گوشی به جای یک گوشی دیگر است، حتما این مورد را مدنظر داشته باشید.

ردیابی گوشی

روش های پیدا کردن سریال گوشی آیفون

اولین و ساده ترین راه شماره گیری کد#06#* است.

پیدا کردن شماره سریال آیفون از طریق تنظیمات گوشی نیز امکان دارد. به این صورت که ابتدا وارد تنظیمات شده و به قسمت Genera و About بروید. در نهایت شماره سریال گوشی خود را خواهید دید.

همچنین در اکثر موارد شماره سریال گوشی موبایل بر روی جعبه آن و همچنین یا در زیر باتری گوشی درج می‌شود اگر گوشی خود را گم کردید حتما روی جعبه گوشی را چک کنید و اگر گوشی موبایل در دسترس شما است ابتدا آن را خاموش کرده و بعد باتری آن را از پشت گوشی جدا کرده و در زیر باطری به چک کردن شماره سریال گوشی اقدام کنید.

زمانی که شما به فروشگاه مراجعه می کنید تا یک گوشی جدید را خریداری کنید فروشنده به شما یک فاکتور می‌دهد که در آن مشخصات گوشی همراه با قیمت و شماره سریال در آن می باشد.

ردیابی گوشی

عدم دسترسی به گوشی برای یافتن شماره سریال

فرض کنید گوشی شما دزدی و یا مفقود شده و شما به شماره شناسه آن از طریق موارد بالا که ذکر کردیم دسترسی ندارید.و یا حتی کارتون آن را نیز در منزل ندارید،در این موقعیت تنها راه پیدا کردن شماره سریال گوشی تان استفاده از اپل آیدی است اما به شرطی که اپل آیدی از قبل ساخته باشید.

برای استفاده از اپل آیدی جهت یافتن شماره سریال گوشی آیفون به سرقت رفته خود می توانید مراحل زیر را طی کنید:

در ابتدا به وب سایت به آدرس  apple id. Apple. Com  بروید.

و در ادامه اپل آیدی که بر روی دستگاه های خود فعال کرده بودید را وارد نمایید.

سپس وارد اکانت خود شوید و اسکرول کنید و به بخش دیوایس بروید، در این قسمت لیستی شامل دستگاه های اپل را مشاهده می کنید. اقدام به انتخاب دستگاه مورد نظر خود کنید سپس با کلیک روی دستگاه مورد نظر مشخصات آن دستگاه را از جمله شماره سیم کارت فعال روی گوشی به سرقت رفته و شماره سریال نمایش داده خواهد شد.

ردیابی گوشی

و اما نحوه ردیابی گوشی از طریق شماره سریال

احتمالا اولین کاری که به ذهن شما می رسد در هنگام به سرقت رفتن گوشی آیفون تان تماس برقرار کردن با پلیس جهت پیدا کردن گوشی شما از طریق شماره سریال است بنابراین با پلیس تماس گرفته و شماره سریال گوشی به سرقت رفته خود را در اختیار آن ها قرار دهید تا آن ها اقدام به ردیابی موبایل شما کنند.

و اما روش دیگر در صورتی که گوشی خودتان را گم کرده باشید، تماس با مراکز ارائه دهنده خط تلفن همراه مورد استفاده شما است. جهت ردیابی گوشی از طریق شماره سریال با مرکز ارائه دهنده خط تلفن همراه تان تماس گرفته و شماره سریال گوشی به سرقت رفته را در اختیار آن ها قرار دهید تا به ردیابی گوشی اقدام کنند.

امروزه نرم افزارهای زیادی در بازار وجود دارند که با نصب آن ها روی موبایل می توانید از آن ها جهت ردیابی گوشی استفاده کنید به این صورت که شماره سریال گوشی مفقود شده یا به سرقت رفته خود را وارد آن کرده تا به جستجو مکان‌یابی گوشی بپردازد.

برای دانلود چنین نرم افزارهایی برای ردیابی گوشی موبایل با شماره سریال می توانید به مارکت گوگل مراجعه کرده و لیستی از بهترین برنامه های موجود را مشاهده کنید.

ردیابی گوشی

اقداماتی جهت جلوگیری از به سرقت رفتن گوشی

دزدیدن گوشی های موبایل یکی از اتفاق های رایج است که هر روزه در سراسر کشور در کوچه و بازار اتفاق می افتاد. بنابراین همه ما باید برای این اتفاق جلوگیری هایی را انجام دهیم تا در صورت دزدیده شدن بتوانیم گوشی خود را ردیابی و یا حداقل از اطلاعات محرمانه مان محافظت کنیم.

از جمله اقداماتی که می تواند احتمال به سرقت رفتن گوشی موبایل مان را کاهش دهد انتخاب رمز عبور قوی و پیچیده است. اگر گوشی شما قابلیت اسکنر انگشت دارد توصیه می کنیم حتما از آن استفاده کنید.

علاوه بر قفل صفحه نمایش می توانید از قفل سیمکارت نیز استفاده کنید که به اصطلاح به آن پین کد گفته می‌شود.

استفاده از طرح ریجستری گوشی، از بهترین روش ها برای محافظت و جلوگیری از به سرقت رفتن گوشی است. در این روش گوشی به نام مالک سیم کارت مشخص ثبت خواهد شد و در صورتی که فرد دیگری بخواهد با سیم کارت دیگری گوشی را راه‌اندازی کند دستگاه گوشی برای او قفل خواهد شد و در صورتی که مالک اصلی اقدام به انتقال مالکیت کند قابلیت استفاده از آن را خواهد داشت.

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا