جاسوسی گوشیردیابی گوشی

راه های ردیابی گوشی های آیفون و اندروید

کد IMEI کدی است که به عنوان شناسه و هویت انواع گوشی های همراه شناخته میشود. این کد غیر قابل تغییر بوده و بسیار مهم نیز هست. این روی را میتوانید روی جعبه گوشی و پشت باتری مشاهده کرد. همچنین میتوانید از تنظیمات گوشی به قسمت about phone رفته و تمام اطلاعات گوشی همراه را مشاهده کنید. استفاده مهمی که از این کد میشود هنگامی است که گوشی  شما گم شده یا دزدیده شده است. از طریق این کد میتوانید گوشی هوشمند را ردیابی کنید. یا اینکه به پلیس اطلاع دهید که در صورت ردیابی نشدن اطلاعات گوشی را بطور موقت مسدود کند. اما استفاده از کد IMEI به هدف ردیابی روی گوشی های اندروید و ایفون متفاوت میباشد. در ادامه هر کدام از سیستم های گوشی های اندروید و آیفون بررسی خواهد شد.

راه های ردیابی گوشی های آیفون و اندروید
راه های ردیابی گوشی های آیفون و اندروید

چگونه می توان گوشی های اندروید را در صورت گم شدن یا دزدیده شدن با شماره IMEI ردیابی کرد؟

زمانی که اتفاقی مثل دزدیده شدن گوشی همراه رخ میدهد، شاید اولین کاری که به ذهن آن اشخاص برسد این باشد که از مکان یاب GPS  ردیاب بلوتوث استفاده کرده تا نزدیک ترین موقعیت مکانی گوشی را نشان دهد. اما این روش محدودیت های فاصله ای دارد. اگر متاسفانه گوشی شما از محدوده 10 متری خارج شده است، باید فورا از شماره IMEI و یک ردیاب ضد سرقت استفاده کنید تا بتوانید موقعیت آن را شناسایی کنید.

استفاده از برنامه ردیاب IMEI برای ردیابی گوشی گمشده یا به سرقت رفته

برنامه ردیاب گوشی انواع مختلف و بسیاری دارند که میتوان از طریق فروشگاه Google play به آن ها دسترسی پیدا کرد. از جمله این برنامه ها میتوان به AntiTheft App & IMEI Tracker All Phone Location، Find Lost Phone، Find My Device، SeekDroid: Find My Phone و غیره اشاره کرد. بیشتر آن ها را میتوان با فرستادن یک پیامک متنی فعال کرد و بعضی از آن ها از شماره IMEI پشتیبانی میکنند. برای اینکه بتوانید راحت و سریع تر از این برنامه ها استفاده کنید، طریقه استفاده یکی از این برنامه ها در ادامه گفته شده است.

  1. در Google play، اپ AntiTheft App & IMEI Tracker All Phone Location را جستجو کنید. قبل از دانلود برنامه مطمئن شوید که نسخه اندروید گوشی شما 4.4 یا بالاتر باشد. سپس برنامه را نصب کنید.
  2. بعد از اینکه نصب برنامه انجام شد وارد آن شوید. مجوز تمام دسترسی هایی را که برنامه ردیاب IMEI درخواست میکند از جمله مخاطبین، تماس ها، فضای ذخیره سازی، پیامک و مکان را ارائه دهید. اگر زمانی به این ردیاب نیاز پیدا کردید، برای فعال کردن تمام عملکرد آن به تمام این مجوزها نیاز است.
  3. گزینه ادامه را بعد از تماشای یک تبلیغ کوتاه انتخاب کنید. این برنامه رایگان بوده و بسیار پرکاربرد است، اما مشکلی که دارد این است که یکسری تبلیغات دارد که باید آن ها را تماشا کنید. متاسفانه شما نمیتوانید از دیدن این تبلیغات صرف نظر کنید زیرا بعد از اتمام هر تبلیغ میتوانید به مرحله بعد بروید.
  4. شماره IMEI گوشی همراه گمشده خود را در جای خود وارد کرده و ورودی را بررسی کنید، سپس روی گزینه پیگیری “Track”بزنید.
  5. پنجره کوچکی که شامل یک لیست میباشد برای شما ظاهر خواهد شد که محل و نزدیکی تلفن شما را به صورت تقریبی نشان می دهد.
ردیابی گوشی اپل با شماره سریال
ردیابی گوشی اپل با شماره سریال

استفاده از شماره IMEI برای ردیابی تلفن گمشده تنها عملکرد ردیاب IMEI نیست. یکسری عملیات ضد سرقت وجود دارند که خوب است  درباره آن ها اطلاعاتی داشته باشید. برای محافظت بیشتر از دستگاه خود و حتی قبل از دزدیده شدن باید یک پین کد ساخته و آن را در ذهن خود نگه دارید. بنابراین، می توانید تلفن دزدیده شده را با ارسال کدهای مربوطه کنترل کنید تا باعث ایجاد زنگ هشدار، ارسال پیام کوتاه در مورد مکان دقیق آن، همگام سازی داده ها با دستگاه مورد استفاده شما و موارد دیگر، شود.

چگونه می توان گوشی های آیفون را در صورت گم شدن یا دزدیده شدن با شماره IMEI ردیابی کرد؟

کد IMEI به عنوان شناسه گوشی های آیفون به حساب می آید و همانطور که گفته شد از طریق آن میتوان برای ردیابی گوشی اقدام کرد. برای پیدا کردن این کد در آیفون باید به تنظیمات (setting) رفته، بعد عمومی (general) سپس به قسمت درباره (about) میروید. البته غیر از این روش، روش های دیگری نیز برای ردیابی گوشی های آیفون وجود دارد که در ادامه توضیحاتی داده شده است.

آیفون من را پیدا کنید (Find my iPhone)

برای پیگیری آیفون استفاده از ویژگی Find my iPhone بسیار موثر از پیگیری آن به وسیله کد IMEI میباشد. به همین خاطر قبل از امتحان هر روش دیگری اول این روش را امتحان کنید. Find my iPhone را میتوانید در قسمت تنظیمات (setting)، تنظیم کنید و بعد از فعال کردن آن به شما این امکان را میدهد که با رفتن به iCloud.com، آیفون خود را از هرجا که میخواهید ردیابی کنید. شما میتوانید از این طریق مکان دقیق گوشی خود را مشاهده کنید و همچنین با زدن روی یک لینک صدایی روی آیفون خود پخش کنید یا iPhone خود را قفل کنید.

آیفون من را پیدا کنید (Find my iPhone)
آیفون من را پیدا کنید (Find my iPhone)

ردیابی شماره IMEI با ارائه دهنده بی سیم (Wireless Provider)

اگر می خواهید آیفون را با استفاده از شماره IMEI دستگاه بیابید ، با ارائه دهنده بی سیم خود این را انجام دهید. با ارائه دهنده خدمات خود تماس گرفته و بگویید که گوشی شما گم شده است. او آیفون را به لیست خاکستری پایگاه داده  IMEI(IMEI database)  اضافه می کند که به او امکان می دهد آیفون را ردیابی کند. در بعضی موارد ممکن است لازم باشد که اگر دستگاه به سرقت رفته باشد، قبل از اینکه محل آیفون را به شما بدهد، شکایت اموال مسروقه را نیز به اداره پلیس محلی خود وارد کنید. بعضی از این ارائه دهندگان ممکن است ردیابی با شماره IMEI را نپذیرند. در این صورت باید راه دیگری را انتخاب کنید.

ردیابی گوشی با کد IMEI

پیگیری IMEI با پایگاه داده IMEI (IMEI database)

اگر ارائه دهنده بی سیم (Wireless Provider) نتوانست به شما کمکی کند، گزینه بعدی که میتوانید از آن استفاده کنید گزارش دادن شماره IMEI به یکی از پایگاه داده ها IMEI (IMEI database) با استفاده از اینترنت میباشد. از جمله پایگاه های داده IMEI که موجود است، میتوان به IMEIDetective ، GSMA IMEI Database و MissingPhones اشاره کرد. شماره IMEI خود را به یکی از این پایگاه های داده بدهید. آن ها در صورت پیدا کردن گوشیتان، با شما تماس خواهند گرفت. این روش کمتر از روش Wireless Provider موثر است و ردیابی آن نیز ممکن است ضعیف تر باشد، اما گزینه ای است که در زمان دزدیده شدن گوشی، میتوان از آن استفاده کرد.

به این نکته بسیار توجه داشته باشید که هنگامی که گوشی شما ردیابی شد و به دستتان رسید، خودتان آن را بازیابی نکنید. سعی کنید آن را به اداره پلیس داده و از آن ها بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند زیرا ممکن است هر خطری از جمله هک شدن، گوشی شما را تهدید کند.

ویژگی های اصلی نرم افزار ردیاب گوشی موبایل و تبلت از راه دور: SPY24

با این برنامه ردیابی موبایل می توانید به راحتی با دقت به مکان زنده و لحظه ای گوشی مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

اگر دستگاه مورد نظر گم یا دزدیده شود ، نرم افزار ردیابی گوشی برای مکان یابی گوشی به شرط اتصال دستگاه هدف به اینترنت کمک می کند.

خیلی راحت و آسان میتونید در تلفن فرزند خود این برنامه رو نصب و مخفی کنید. سپس از گوشی خودتون ردیابی کنید.

برای دانلود ردیاب گوشی موبایل و تبلت از راه دور بر روی دکمه دانلود زیر کلیک کنید

کلیس آندره

کلیس آندره، نامی که در دنیای امنیت شبکه به عنوان یک نویسنده و پژوهشگر برجسته شناخته می‌شود. او با انگیزه و تعهد عمیق به حفظ امنیت در دنیای دیجیتال، در حال تألیف مقالاتی برای وب‌سایت‌ها و منابع تخصصی می‌باشد. تخصص اصلی کلیس آندره در زمینه امنیت شبکه و فناوری‌های اطلاعاتی قرار دارد. او با داشتن دانش گسترده‌ای در مباحث مختلف امنیت شبکه از جمله رمزنگاری، نفوذ و تشخیص تهدیدات، توانسته است مقالاتی با محتوای غنی و عمیق تولید کند. با تجربه‌های متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه امنیت شبکه، کلیس توانسته است راهکارها و راهنماهای مؤثری را برای مدیران سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد علاقه‌مند به امنیت دیجیتال ارائه دهد. مقالات او به عنوان منابع معتبر در زمینه امنیت شبکه شناخته می‌شوند. با زبانی ساده و قابل فهم، کلیس توانسته است مفاهیم پیچیده امنیت شبکه را برای عموم مخاطبان تبیین کند. او با تمرکز بر راه‌حل‌های عملی و نکات کلیدی، مخاطبان را در جهت تقویت امنیت شبکه‌های خود هدایت می‌کند. با توجه به تلاش‌های فراوان کلیس آندره در ارتقاء امنیت دیجیتال، مقالات وی به عنوان راهنماهای مهم و ضروری در دنیای پیچیده و پرخطر امنیت شبکه به شمار می‌آیند. او با تأکید بر آگاهی و آموزش، به ارتقاء امنیت دیجیتال جامعه کمک می‌کند و نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا